اصول طراحی کاتالوگ

اصول طراحی کاتالوگ

اصول طراحی کاتالوگ و بروشور، قبل از طراحی کاتالوگ  نیاز است نیاز خود و مخاطبین را در جامعه بررسی کنید، قدم بعدی درک تصاویر و عکس های شما می باشد که از اهمیت بالایی برخوردار است، در ادامه انتخاب اندازه متون و عناوین،رنگ و نوع فونت حائز اهمیت می باشد. جنس و گرماژ کاغذ می تواند در کیفیت چاپ و همچنین هزینه های شما مؤثر باشد.

نکات قبل از شروع : 

مرحله ی اول : بررسی و درک جامعه آماری

مرحله ی دوم : استفاده از تصاویر جذاب و مخاطب پسند

مرحله ی سوم : دقت در اندازه متون، نوع فونت و رنگ متون

مرحله ی چهارم : جنس و گرماژ کاغذ

مرحله پنجم : 

مرحله ی اول: نخستین اصول طراحی کاتالوگ، بررسی و درک جامعه ی آماری مخاطبانی است که قرار است مخاطب شما شوند. اگر مخاطبان شما شامل قشر جوان جامعه می باشند، می بایست طراحی شما کاملا به روز و نو آورانه طراحی شود که جوان پسند باشد.

در اصول طراحی کاتالوگ برای قشر میانسال نیز باید سبک و سیاق آنها را بر روی کاتالوگ و بروشور اعمال کرد. در اصول طراحی ریشه ای ترین عامل در طراحی، فراگیر بودن سلیقه ی کثیری از مخاطبان مورد هدف شما است.

 

اصول طراحی کاتالوگ

مرحله ی دوم :  مهم در اصول طراحی بروشور یا کاتالوگ عکس ها و تصاویری است که برای صفحه های بروشور و کاتالوگ تعیین می کنید. لازم به ذکر است با کیفیت ترین عکسی که می توانید از اینترنت دانلود کنید به هنگام چاپ کاتالوگ کیفیت لازم را نخواهد داشت ، علاوه بر این موضوع تمامی این تصاویر و عکس ها در اختیار همگان قرار دارد و مسلم است تاثیری که عکس منحصر به فرد کالای شما بر روی مخاطبین می گذارد را نخواهد داشت.

از جهتی کیفیت عکس اگر به تیمی مجرب که تبحری ویژه در عکاسی صنعتی دارند، بسپارید بازخورد قابل توجهی را در جذب مخاطبین خواهد داشت. چرا که اگر عکسی بی کیفیت بدون ایده و طراحی در کاتالوگ چاپ شود، مشتریان زیادی را از دست خواهید داد. از این رو هزینه ای که در جهت عکاسی خود صرف خواهید کرد با بازخورد بالای مشتریان جبران خواهد شد. نمای نزدیک کالا، تاثیر بسزایی در تمایل به خرید مشتریان می گذارد. علاوه بر صفحه آرایی کاتالوگ، طرز چیدمان کالا و زاویه عکس گیری تاثیر چشمگیری بر روی جذب مخاطب می گذارد.

 

اهمیت تصاویر در طراحی کاتالوگ

مرحله ی سوم : اصول طراحی کاتالوگ دقت در سایز فونت نوشته ها می باشد. اینکه در تعداد صفحات بالا، سایز فونت های زیادی استفاده کنید تا سه سایز کافی می باشد و بیشتر از آن از شکیل بودن کاتالوگ تان می کاهد. برای عناوین کاتالوگ می توانید از سایز بزرگتر و برای متن خود می توانید از سایز متوسط استفاده کنید.

 

اهمیت اندازه متن و رنگ در کاتالوگ

 

مرحله ی چهارم : اصول طراحی کاتالوگ انتخاب جنس کاغذ کاتالوگ می باشد که مقاوم بودن و ماندگاری آن کیفیت کاتالوگ شما را دو چندان خواهد کرد.

 

مرحله ی پنجم : پنجمین اصول طراحی کاتالوگ دقت در نگارش و محتوای نوشته شده می باشد که روان و ملموس باشد و خواننده به راحتی ان را درک کند. چگونگی نوشتن و بیان تعاریفی دقیق و واقعی از محصول یا خدمات تان به مخاطبان بعد از عکس بالاترین اولویت را دارد. باید دقت کنید مطالبی که به آن اشاره می کنید و مسائلی که تحت شعاع قرار می دهید از نیاز مشتری تا راه کاری که برای آن ارائه می دهید متناسب با قشری باشد که شامل مشتریان شما می باشند.

ششمین اصول طراحی کاتالوگ طراحی صفحه جلد کاتالوگ می باشد که یکی از اساسی ترین عواملی است که نگاه مشتری را به سوی خود می کشد. اولین جایی که نگاه مخاطبان به آن می خورد جلد کاتالوگ شماست و می بایست کاملا مرتبط و متناسب با صنف کاری شما باشد. هارمونی رنگ ها و حتی ایجاد تضادی دلچسب می تواند در جلب نگاه اشخاص اثر مطلوبی بگذارد.

هفتمین اصول طراحی کاتالوگ توازن و هارمونی صفحه جلد و تمامی صفحات دیگر با هم و متناسب بودن سایز و ابعاد نوشتار با تصاویر و جملات پس و پیش آن است. رعایت این تناسب، تمایل مطالعه مشتری برای ادامه مطلب را افزایش خواهد داد. هماهنگی و تناسب میان پیش زمینه و نگارش و سازگاری رنگ های صفحه با صفحه های قبل و بعد اهمیت ویژه ای در به دنبال خود کشاندن خوانندگان دارد.

 مجموعه مدرن طرح با طراحان خبره با رعایت تمامی اصول طراحی کاتالوگ ، طراحی بی نظیری از کاتالوگ شما را خدمت حضور تان ارائه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

//]]>