نحوه محاسبه تعرفه عکاسی صنعتی سال 1402

تعرفه عکاسی صنعتی 1402

امروزه عکاسی صنعتی با مهارت های بازاریابی و فروش ، جایگاه ویژه ای در صنعت تبلیغات  و مورد توجه همگان قرار گرفته است . در سال های اخیر ما شاهد رشد بی سابقه عکاسی در زمینه ی تبلیغات شده ایم . در این مقاله قصد داریم تا به تعرفه های عکاسی صنعتی سال 1402 بپردازیم .

عکاسی صنعتی چیست ؟

عکاسی صنعتی شامل یک حوزه گسترده و شامل چندین شاخه عکاسی می باشد در نتییجه عکاسی صنعتی بیشتر در حوزه ی تبلیغات و برندسازی فعالیت می کند . این شاخه  به عکس برداری از محصولات و کالا ها ،  خدمات و حتی افراد معروف برای تبلیغات شرکت ها و کمپانی ها استفاده می شود.

مهم ترین عوامل در تعیین تعرفه عکاسی صنعتی سال 1402

به طور کل مهم ترین عوامل در تعیین قیمت عکاسی صنعتی شامل چهار قسمت اصلی می باشد که عبارتند از :

  1. تعداد فریم
  2. مهارت تیم عکاسی
  3.  تجهیزات عکاسی
  4. مدت زمان اجرا و اتمام پروژه عکاسی

تجهیزات عکاسی

عکاسی جز ان دسته شغلی هایی است که به تجهیزات نیاز دارد و نمی توان بدون این تجهیزات شروع به کار کرد . نوع و تعیین تجهیزات با استفاده از نظر شخصی عکاس، تعیین می شود . برای کار های تبلیغاتی به تجهیزات پیشرفته تری نیاز داریم که هر چقدر این تجهیزات پیشرفته تر باشند خروجی عکس هم به همان اندازه با کیفیت است.

البته لازم به ذکر است که تجهیزات هر نوع خدماتی در روند عکاسی صنعتی متفاوت می باشد. برای مثال در عکاسی محصولات برای تنظیم نور حرفه ای تر از رینگ لای استفاده می کنند تا جزئیات سوژه به خوبی مشخص شود یا در عکاسی هوایی از انواع بالا برنده یا Drone به کاربرده می شود .

مهارت تیم عکاسی

مهم ترین عامل تاثیر گذار در هزینه های عکاسی صنعتی مهارت عکاس و تیمش می باشد. در این حوزه از عکاسی همه چیز به تجهیزات عکاسی و ثبت تصویر متکی نخواهد بود بلکه معیار های مهم تری از جمله خلاقیت ، نور پردازی و توجه به جزئیات می باشد که حرفه ای بودن وماهر بودن عکاس را نشان می دهد .

در ضمن حواستان باشد که تیم با تجربه ای را برای پروژه ی خود انتخاب کنید وگرنه خروجی دلخواه خود را به دست نمی آورید . پیشنهاد ما به شما این است که برای انتخاب تیم عکاسی بسیار با دقت عمل کرده و حساسیت لازم را به کار ببرید.

تعداد فریم 

تعداد فریم ها مورد نیاز کارفرما از سومین عامل تعیین کننده در قیمت عکاسی صنعتی می باشد . به طور کل از یک قانون ثابت پیروی می کند که به ازای تعداد شات های بیشتر شما باید هزینه ی بیشتری پرداخت کنید .

معیار دیگر در قیمت عکاسی صنعتی ، خدمات آن است . این خدمات می تواند شامل ادیت و استفاده از نرم افزار های ویرایش باشد این نکته را به یاد داشته باشید که هرچه ادیت تصاویر دشوار تر باشد باید هزینه ی بیشتری را پرداخت کنید  .

مدت زمان اجرا و اتمام پروژه عکاسی

یکی از مهم ترین عوامل تعیین کننده ی قیمت عکاسی صنعتی ، مدت زمان اجرای پروژه می باشد . معمولا  پروژه های عکاسی صنعتی بیشتر زمان بر بوده و میزان زمان اختصاص یافته موجب افزایش یا کاهش هزینه ها می شود . همچنین توجه داشته باشید که زمان صرف شده برای عکس صنعتی رابطه ی مستقیم با کیفیت کار دارد هرچه زمان صرف شده پایین باشد کیفیت تصویر شده هم چندان مناسب نخواهد بود.

نتیجه گیری

در مقاله ی بالا راجب عوامل تاثیر گذار در قیمت عکاسی صنعتی صحبت کردیم. لازم به ذکر است که عوامل دیگری از جمله اندازه ، وزن ،جنس و مکان عکاسی نیز اهمیت بسیار مهمی در هزینه های عکاسی دارد و به طور کل نمی توان قیمت مشخصی برای عکاسی صنعتی تعیین کرد . دلیل ان هم به عوامل متعدد بالا مربوط می باشد که هر تیمی بر اساس مهارت و تجهیزات خود آن ها را قیمت گذاری می کند . پیشنهاد ما این است که با کمک از مشاوران متخصص ما در مجموعه ی مدرن طرح  علاوه بر کیفیت مناسب از صرف هزینه های اضافی جلوگیری نمایید .

 

سوالاتز متداول شما

قیمت عکاسی صنعتی به عوامل مهمی از جمله تجهیزات عکاسی ، مهارت تیم عکاسی ، تعدا فریم های گرفته شده و مدت زمان اجرا و غیره بستگی دارد و نمی توان قیمت مشخصی برای آن تعیین کرد.

این فرایند نیازمند بررسی و تحقیق های فراوان است . پیشنهاد ما این است که با کمک از مشاوران متخصص ما در مجموعه ی مدرن طرح  علاوه بر کیفیت مناسب از صرف هزینه های اضافی جلوگیری نمایید .

عکاسی صنعتی در مجموعه مدرن طرح !

در این مقاله با محاسبه تعرفه عکاسی صنعتی در سال 1402 و عوامل تاثیر گذار بر آن آشنا شدید. جهت مشاهده نمونه عکاسی صنعتی مجموعه مدرن طرح کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *