طراحی پوستر

طراحی پوستر با حضور تلویزیون های شهری و ال ای دی های دیجیتالی هنوز هم جایگاه خود را حفظ نموده است و محبوبیت فراوانی نزد مخاطبان دارد. طراحی پوستر در ارگان های دولتی متفاوتی از جمله کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، جهاد دانشگاهی، فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران، سازمان نقشه برداری کشور، فرهنگسراها، کتابخانه ها و موارد از این قبیل با هدف آموزش و یا اطلاع رسانی انجام می گردد و نقش موثری در انتقال پیام دارد. طراحی پوستر در حیطه ی تبلیغات از جهت ارتباطی که با قوه بصری افراد برقرار می نماید، یکی از بهترین شیوه های بازاریابی محسوب می گردد. از این رو طراحی پوستر تبلیغاتی، رقابت شدیدی در هر گونه تجارتی ایجاد نموده است، چرا که شما در هر حرفه ای که مشغول به کار هستید، رقبای شما با برند منحصر به فرد خود با نصب پوستری خیره کننده بسیاری از افراد جامعه را با کیفیت و نام برند خود آشنا می نمایند و مشتریان زیادی را برای خود رقم می زنند. طراحی پوستر صرفا با طرحی بدون خلاقیت و فقدان آگاهی درست از مخاطبان مورد هدف، تاثیر قابل ملاحظه ای بر روی افراد نخواهد گذاشت و در میزان فروش شما تغییر چندانی ایجاد نخواهد کرد. بنابراین همچین پروژه ای را می بایست به تیمی حرفه ای و خلاق سپرد که با مهارت و تجربه خود بتوانند، طرح خیره کننده ای خلق کنند که برند شما به راحتی و در بازه زمانی طولانی در ذهن فرد تداعی شود.

مجموعه مدرن طرح با تیم طراحی چیره دست خود، با خلق بدیع ترین ایده‌ها و ترسیم بی‌نظیری از جلوه‌ی بصری سازمان شما بر روی پوستر، تجلی حضور برند تجاری شما را در ذهن مخاطبین جاودانه می سازد.در ادامه به نکاتی در مورد طراحی پوستر خواهیم پرداخت که پتانسیل بکارگیری موثر آن در استعداد ذاتی طراحان این مجموعه است و علت برجسته بودن این مجموعه نسبت به سایر رقبا در همین امر نهفته است و امیدواریم ذکر این نکات موجب ایده گرفتن برای طراحان عزیز شود.

نخستین گام برای طراحی پوستر موثر، در وهله‌ی اول شناخت دقیق محصول و بعد آگاهی از سلایق و علایق مخاطبان مورد هدف می باشد. طراحان عزیز می بایست در نظر داشته باشند، پوستر تبلیغاتی که طراحی می نمایند از سلسله مراتب بصری مناسبی برخوردار باشد. رمز موفقیت در تاثیرگذاری مدل و طرح پوستر بر روی ذهن مخاطب این است که طراح کاری کند تا درک بیننده، ارتباط مناسبی میان تصاویر، متن، لوگو و مفهوم انتقالی مورد نظر، پیدا کند. شما خالق این اثر خواهید بود، شما طراحان هستید که تعیین می کنید تماشاگر چه مسیری را در ذهن خود طی کند و به چه نتیجه ای برسد و چه احساسی داشته باشد. طراحی پوستر شما می بایست فراگیر باشد به گونه ای که برای قشر زیادی از جامعه قابل فهم و درک باشد. خلاق باشید، طراحی پوستر خود را به گونه ای خلق کنید که هم از فاصله دور و هم از فاصله ی بسیار نزدیک بتواند مفهوم مورد نظرتان را منتقل کند. به عنوان مثال میتوانید توضیحات بسیاری که لازم است ارائه شود را در قالب یک نماد یا کلمه ارائه دهید که فردی که از نمای نزدیک پوستر را مشاهده می نماید مطالب زیادی برای مطالعه داشته باشد و فردی که در فاصله دور است و در حال گذر است با یک نگاه پیام شما را بگیرد. پوستر تبلیغاتی می بایست به گونه ای طراحی گردد که احساسات و افکار مخاطب را به چالش بکشد و تماشاگر را با یک نگاه به وجد آورد و گاهی به فکر و تامل فرو برد. در طراحی پوستر شوخ طبعی را فراموش ننمایید، چرا که مطالب طنز به طرز عجیبی در ذهن بیننده ماندگار می گردند.

اصول طراحی پوستر    هزینه طراحی پوستر

طراحی پوستر سیلوسازان
قیمت طراحی پوستر
طراحی پوستر PTEF

عکس های صنعتی مناسب برای پوستر

عکاسی صنعتی مناسب برای تهیه پوستر دارای کیفیت چاپ بالا به صرف تجربه کافی در هنگام توجه به رنگ های سازمانی و فرم پوستر نهایی نیاز دارد.

در صورت گرفتن عکس های صنعتی و عکس های تبلیغاتی مناسب تولید و چاپ پوستر آسانتر میشود.

Rate this page