طراحی کاتالوگ | ✅ صنعتی و تبلیغاتی + قیمت

طراحی کاتالوگ یکی از مهم ترین عناصر در ارتباط با نمایش محصولات یا خدمات یک شرکت در دنیای امروز می باشد. در سال های اخیر تقاضا در ارتباط با طراحی کاتالوگ بسیار زیاد شده است. اکثر بانک ها، شرکت ها، واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی نیازمند کاتالوگ برای معرفی خدمات و تولیدات خود می باشند. به خاطر داشته باشید حتما طراحی کاتالوگ خود را به دست متخصصین این حرفه بسپارید زیرا مهم ترین ابزار بازاریابی و جذب مشتری، کاتالوگ محصولات یا خدمات شماست. طراحی کاتالوگ به 3 شکل امکان پذیر است که برای شما به طور کامل تشریح خواهیم کرد.

نمونه طراحی کاتالوگ

کاتالوگ شیرآلات ساختمان
مشاهده کامل کاتالوگ
مشاهده کامل کاتالوگ
کاتالوگ تجهیزات آتش نشانی
مشاهده کامل کاتالوگ
کاتالوگ نفت گاز پتروشیمی
مشاهده کامل کاتالوگ
مشاهده کامل کاتالوگ
طراحی کاتالوگ نفت، گاز پتروشیمی
مشاهده کامل کاتالوگ
طراحی کاتالوگ آنلاین

سایت های زیادی برای وجود دارند که می‌توان با مراجعه به آنها و پس از ایجاد حساب کاربری، اقدام به طراحی کاتالوگ از نوع دیجیتال، سپس ذخیره کاتالوگ نمایید. از جمله این سایت ها می‌توان به flipsnack ،catalogmachine ،lucidpress ،flippingbook و drawtify اشاره نمود.

از دیگر روش ها برای طراحی کاتالوگ، استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری می باشد. از جمله مهم ترین نرم افزارهای طراحی کاتالوگ با کامپیوتر می توان به Adobe InDesign ،FlipBuilder ،Flip PDF ،MyBusinessCatalog و iPaper اشاره کرد. پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با نرم افزارهای نام برده شده و سایر نرم افزارهای مرتبط، صفحه بهترین نرم افزارهای طراحی کاتالوگ را مشاهده نمایید.

نگران نباشید، اگر به کامپیوتر نیز دسترسی ندارید و می خواهید کاتالوگ طراحی کنید، با گوشی هم میتوانید این کار را انجام دهید. گوشی های هوشمند امروزه با قابلیت هایی که دارند می توانند بسیاری از نیازهای شما را که قبلاً تنها در کامپیوترها می توانستید آن را برطرف کنید، تا حدود زیادی رفع نماید. یکی از این قابلیت ها، نرم افزار های طراحی کاتالوگ می باشد. از جمله بهترین نرم افزارها از طریق موبایل می توان به Adobe Spark Post ،Poster Maker ،Apple Pages ،Catalog Maker ،Create Brochure ،poster & Catalogue PRO اشاره نمود. برای اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه ساخت کاتالوگ با گوشی مراجعه نمایید.

طراحی کاتالوگ برای انواع کسب و کار

نمونه کاتالوگ قطعات خودرو

مشاهده بیشتر

نمونه کاتالوگ پزشکی

مشاهده بیشتر

نمونه کاتالوگ آرایشی

مشاهده بیشتر

نمونه کاتالوگ محصولات

مشاهده بیشتر

نمونه کاتالوگ ساختمانی

مشاهده بیشتر

نمونه کاتالوگ مواد غذایی

مشاهده بیشتر

نمونه کاتالوگ نفت و گاز

مشاهده بیشتر

نمونه کاتالوگ دکوراسیون داخلی

مشاهده بیشتر

قالب طراحی کاتالوگ

قالب کاتالوگ یا یونیفرم کاتالوگ عبارت است از شکل ظاهری، فرم و نحوه قرارگیری عکس‌ها کنار یکدیگر و نوشته های درون کاتالوگ است که ساختاری را ایجاد می‌کند که به آن قالب کاتالوگ می گویند. یکی از مهم ترین بخش های طراحی کاتالوگ، چه به صورت آنلاین یا آفلاین پیدا کردن قالب مناسب است. قالب کاتالوگ خوب و حرفه ای باید شامل ویژگی هایی نظیر طراحی خوب و یکسان، ناوبری یا امکان ورق زدن آسان و جذابیت بصری باشد.در قسمت پایین لیست بهترین قالب های کاتالوگ را برای شما معرفی کرده ایم.

نکته: قبل از شروع دانلود به این مساله توجه داشته باشید که بهترین قالب کاتالوگ، ساده ترین و در عین حال زیباترین آنهاست.

دانلود طراحی کاتالوگ رایگان
اصول طراحی کاتالوگ
طراحی کاتالوگ آراد
طراحی کاتالوگ مجموعه آکو
کاتالوگ صنعتی
قیمت طراحی کاتالوگ
طراحی کاتالوگ ساختمانی
خدمات طراحی کاتالوگ
طراحی کاتالوگ پزشکی
طراحی کاتالوگ محصولات الکتریکی
کاتالوگ صنعتی و حرفه ای
کاتالوگ محصولات آتش نشانی
کاتالوگ خدمات آزمایشگاهی
کاتالوگ محصولات صنعتی
طراحی کاتالوگ محصولات صنعتی
کاتالوگ انواع محصولات
کاتالوگ محصولات کشاورزی
کاتالوگ محصولات لامپ
کاتالوگ محصولات روشنایی
طراحی کاتالوگ رستوران ارکیده
نمونه کاتالوگ محصولات
کاتالوگ محصولات پایش نوین
نمونه کاتالوگ محصولات
کاتالوگ سشوار
کاتالوگ محصولات
کاتالوگ realwin
کاتالوگ محصولات سیمی

مشتریان طراحی کاتالوگ مدرن طرح

کاتالوگ شرکت آباد راهان پارس
کاتالوگ شرکت تهویه تهران
کاتالوگ شرکت کفش شیما
کاتالوگ شرکت کرمان موتور
کاتالوگ شرکت هفتا
کاتالوگ شرکت ار ان جی
کاتالوگ شرکت ملی فولاد ایران
کاتالوگ شرکت تاپکو
کاتالوگ شرکت کالیس
کاتالوگ شرکت پژوهش توسعه ناجی

قالب طراحی کاتالوگ

قالب کاتالوگ یا یونیفرم کاتالوگ عبارت است از شکل ظاهری، فرم و نحوه قرارگیری عکس‌ها کنار یکدیگر و نوشته های درون کاتالوگ است که ساختاری را ایجاد می‌کند که به آن قالب کاتالوگ می گویند. یکی از مهم ترین بخش های طراحی کاتالوگ، چه به صورت آنلاین یا آفلاین پیدا کردن قالب مناسب است. قالب کاتالوگ خوب و حرفه ای باید شامل ویژگی هایی نظیر طراحی خوب و یکسان ،ناوبری یا امکان ورق زدن آسان و جذابیت بصری باشد.در قسمت پایین لیست بهترین قالب های کاتالوگ را برای شما معرفی کرده ایم.

نکته: قبل از شروع دانلود به این مساله توجه داشته باشید که بهترین قالب کاتالوگ، ساده ترین و در عین حال زیباترین آنهاست.

قیمت طراحی کاتالوگ

چاپ کاتالوگ یک استراتژی بازاریابی ثابت شده است که مشتریان را با شرکت و برند شما آشنا میکند و میزان فروش شما را بی شک افزایش خواهد داد. به طور کلی، ابزار مهم و اصلی بازاریابی بسیاری از شرکت ها، چاپ کاتالوگ می باشد. پس به این ترتیب هزینه چاپ و طراحی کاتالوگ نیز برای شما مهم خواهد بود. قیمت طراحی کاتالوگ بستگی به عوامل متعددی از جمله: طرح کاتالوگ، تعداد صفحات کاتالوگ، هزینه عکاسی از محصول، دستمزد طراح کاتالوگ، هزینه کپی رایت عکس ها یا المان های به کار گرفته شده در طراحی و هزینه چاپ کاتالوگ دارد. هزینه بازگشت سرمایه برای طراحی و چاپ کاتالوگ نیز طبق برآورد کارشناسان این حوضه بین 1 تا 2% می باشد. با توجه به گران قیمت بودن محصولات برخی از واحدهای صنعتی و تولیدی، حتی این میزان از بازده نیز می تواند مبلغ بسیار بزرگی را وارد واحد صنعتی نماید. هم چنین از خدمات عکاسی صنعتی نیز در کنار طراحی کاتالوگ میتوانید استفاده نمایید.
هزینه های مربوط به طراحی کاتالوگ ممکن است برای کسب و کار های کوچک و تازه تاسیس گران باشد. در چنین مواردی، کاتالوگ دیجیتال می تواند جایگزین کاتالوگ های چاپی شوند. کاتالوگ های دیجیتال، هزینه های مربوط به چاپ را تقریبا به 0 می رسانند، در حالی که همان تاثیرگذاری را بر ذهن مخاطب دارند.

طراحی کاتالوگ حرفه ای

راهنمای طراحی کاتالوگ 2023

اطلاعات بیشتر درباره کاتالوگ و طراحی کاتالوگ

کاتالوگ، نام دیگر دفترچه راهنمایی است که برای معرفی محصول یا خدمات یک شرکت طراحی می شود. طراحی کاتالوگ با هدف ایجاد پل ارتباطی بین تولیدکننده و مصرف کننده آن کالا یا خدمات انجام می شود. بنابراین، کیفیت کاتالوگ های طراحی شده بسیار اهمیت دارند چراکه بیشترین تاثیر را بر انتخاب مشتری می گذارند. به عبارت دیگر، مشتری بر اساس کاتالوگ یک کالا یا خدمات تصمیم به خرید و استفاده از آن محصول می گیرد. در نتیجه، کاتالوگ باید به گونه ای طراحی شود که تصمیم گیری را برای مشتری آسان کند.

هدف اصلی از طراحی یک کاتالوگ، ارائه اطلاعات مختصر و مفید در مورد کالا یا خدمات موردنظر است. این اطلاعات باید به گونه ارائه شوند که خریدار را تشویق به گرفتن تصمیم نهایی کنند. کاتالوگ های تبلیغاتی اغلب مدل، عکس، مشخصات فنی محصول و غیره را به تصویر می کشند. کاتالوگ ها به منظور راهنمایی مشتریان و معرفی محصول یا خدمات ارائه شده توسط یک شرکت طراحی می شوند.

گاهی اوقات، کاتالوگ ها شامل فهرستی از مدل های مختلف یک محصول یا کالاهای موجود در فروشگاه هستند. این نوع کاتالوگ ها بیشتر جنبه اطلاع رسانی دارند و مشتریان را تشویق به خرید از آن محصول یا فروشگاه می کنند. هدف از طراحی کاتالوگ برای سازمان های خدماتی، آشنایی مشتریان با نوع خدمات، شیوه ارائه و حتی موسسات همکار است. یک کاتالوگ خوب می تواند فرآیند ثبت سفارش را تسهیل دهد.تولیدکنندگان و مصرف کنندگان همواره یک رابطه متقابل با یکدیگر دارند. تولیدکنندگان برای افزایش فروش خود به دنبال مصرف کنندگان بیشتر هستند و مصرف کنندگان نیز به دنبال محصولات یا خدمات باکیفیت می گردند. یک کاتالوگ خوب می تواند پل ارتباطی بین تولیدکننده و مصرف کننده باشد. هر چه کیفیت بهتر باشد، کاتالوگ حرفه ای تر به نظر می رسد و این پل ارتباطی مستحکم تر می شود.

کاتالوگ زمانی می تواند میزان فروش یک محصول یا خدمات را افزایش دهد که به صورت تاثیرگذار طراحی شده باشد. به عبارت دیگر، چاپ یک سری تصاویر با چند خط متن توضیحی هیچ تاثیری نخواهد داشت. به همین دلیل است که بسیاری از کاتالوگ ها بلافاصله راهی سطل زباله می شوند. کاتالوگ باید ترکیبی از فنون تخصصی و هنرهای ظریف باشد و به صورت هدفمند طراحی شود.

کاتالوگی که حرفه ای طراحی شده باشد، در همان نگاه اول توجه مشتری را به کالا یا خدمات ارائه شده جلب می کند. از مهم ترین ویژگی هایی که طراحی کاتالوگ حرفه ای باید داشته باشد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

رنگ و فونت؛ دو فاکتور تاثیرگذار در طراحی کاتالوگ

در طراحی کاتالوگ، توجه به فونت و رنگ از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چراکه توجه مشتری را به خود جلب می کند. کاتالوگ های حرفه ای در طراحی خود معمولاً از چند فونت مختلف با اندازه های متفاوت استفاده می کنند. به عنوان مثال، فونت بزرگ تر برای عناوین اصلی و فونت کوچک تر برای عناوین فرعی بکار می روند. تفاوت در فونت و اندازه باعث ایجاد هماهنگی در صفحات مختلف کاتالوگ می شود.

رنگ ها در تاثیرگذاری بر ذهن انسان، اثر جادویی دارند. به همین دلیل است که شکل ظاهری و رنگ از فاکتورهای اصلی در طراحی کاتالوگ به شمار می روند. استفاده از رنگ های مختلف باید بر اساس اصول روانشناسی انجام شود تا بیشترین تاثیر را بر ذهن مخاطب بگذارند. به طور کلی، استفاده از 4 رنگ مختلف در یک کاتالوگ پیشنهاد می شود. طراح به کمک این 4 رنگ می تواند طراحی خلاقانه ای ارائه دهد.

در طراحی یک کاتالوگ هرگز نمی توان از تاثیرگذاری تصاویر غافل شد. تصاویری که با فتوشاپ ویرایش می شوند و کیفیت بالایی دارند، تاثیر بیشتری بر ذهن مخاطب می گذارند. عکس ها خود می توانند یک روش عالی به منظور انتقال پیام به خریداران باشند. با این وجود، تصاویر بکار رفته در کاتالوگ باید متناسب با محصول یا خدمات ارائه شده توسط شرکت انتخاب شوند.

  • سبک و قابل حمل بودن
  • ارائه توضیح کوتاه و خوانا در مورد محصول یا خدمات
  • پاسخ دادن به تمام سوالات احتمالی خریدار در مورد کالا یا خدمات موردنظر
  • استفاده از رنگ و طرح های زیبا و جذاب برای جلب توجه خریدار
  • قرار دادن تصاویر مختلف از کالا یا خدمات موردنظر در میان متن های نوشتاری
  • ارائه اطلاعات کامل تر در مقایسه با پوسترها

به طور کلی، کاتالوگ باید مختصر و مفید باشد و تمامی نکات مهم و کلیدی محصول را شامل شود. چنین کاتالوگی نیاز به یک طراحی هدفمند دارد.

کاتالوگ ها معمولا توسط طراحان حرفه ای و با استفاده از برنامه های دسکتاپ مانند QuarkXPress یا InDesign ایجاد می شوند. اما اگر ترجیح می دهید هزینه ای بابت طراحی کاتالوگ یا خرید یک برنامه حرفه ای برای طراحی را متحمل نشوید، می توانید از فتوشاپ برای ایجاد یک کاتالوگ نیز استفاده کنید.اگر تجربه کار با فتوشاپ را داشته باشید این کار برایتان راحت خواهد بود اما اگر تجربه کار با فتوشاپ را ندارید ، اصلا نگران نباشید. با ما آموزش 0 تا 100 طراحی کاتالوگ با فتوشاپ را یاد بگیرید و انجام دهید.

مرحله 1
ایده های خود را برای طراحی کاتالوگ در یک دفترچه ترسیم کنید. در مورد اندازه صفحات و محصولاتی که می خواهید اضافه کنید تصمیم بگیرید. علاوه بر این، به عکس های محصولات نیاز خواهید داشت. بسته به محصول، ممکن است به بیش از یک عکس از هر کدام نیاز داشته باشید. این تصاویر را در یک پوشه در رایانه خود بارگذاری کنید. برای ادامه آموزش به صفحه طراحی کاتالوگ با فتوشاپ مراجعه نمایید.

همان طور که در بالا اشاره کردیم ، روند طراحی کاتالوگ افزایش چشمگیری در این مدت داشته است. اگر به دلیل مالی نمیتوانید کاتالوگ چاپی برای برند یا شرکت خود داشته باشید، میتوانید از کاتالوگ های دیجیتال استفاده نمایید. به عنوان مثال برای تهیه 2000 کاتالوگ چاچی که هر کدام 10 برگ نیز داشته باشد، باید چیزی حدود 10 میلیون تومان هزینه نمایید. بعد از اتمام کاتالوگ ها نیز دوباره باید هزینه چاپ کاتالوگ را پرداخت نمایید.در صورتی که طراحی کاتالوگ آنلاین یا دیجیتال هیچ گونه هزینه ای برای شما نخواهد داشت و می توانید کاتالوگ دیجیتال با تیراژ نامحدودی برای خود داشته باشید.

معرفی 5 وب سایت رایگان جهت طراحی کاتالوگ رایگان
1- FlippingBook
2-Flip PDF
3- Yudu
4-Flow Paper
5- طراحی کاتالوگ آنلاین Canva
این 5 سایت به طور کاملا رایگان، خدمات طراحی کاتالوگ دیجیتال و رایگان را در اختیار شما خواهد گذاشت. ضمن اینکه کار کردن با سایت های اشاره شده، بسیار راحت و آسان می باشد و نیازی به آموزش ندارد.

سوال بسیاری از افرادی که به دنبال طراحی کاتالوگ هستند این است که چاپ کاتالوگ یا کاتالوگ دیجیتال، کدام بهتر است؟ کاتالوگ های کاغذی را می توان با توجه به هزینه های بالا به تعداد محدودی از افراد تحویل داد. با این کار، همیشه به کسانی که واقعاً علاقه‌ مند به خرید هستند دسترسی پیدا نمی ‌کنید. از طرفی، کاتالوگ های چاپی، کانال ارتباطی یک طرفه محسوب می شوند. مردم آن ‌ها را باز کرده، صفحات کاتالوگ را مرور، یک یا دو صفحه را با جزئیات مطالعه و محصول مدنظر خود را پیدا می ‌کنند.

یکی دیگر از پاسخ های متداول به سوال چاپ کاتالوگ یا کاتالوگ دیجیتال ، کدام بهتر است ؟ این است که کاتالوگ های دیجیتال به مراتب آسان تر، با هزینه کمتر و برای مخاطبان بیش تری استفاده می شوند. به این معنی که می توانید بدون صرف زمان و هزینه زیاد به مشتریان بیشتری دست پیدا کنید. شما می توانید انتخاب کنید که کاتالوگ خود را از طریق ایمیل به اشتراک بگذارید یا لینک آن را در صفحه فیس بوک خود قرار دهید. مشتریان شما نیز در هر حالتی می توانند آن را مطالعه کنند.

کاتالوگ های دیجیتال برای نمایش جدیدترین محصولات بهترین گزینه است. یک کاتالوگ دیجیتال علاوه بر نمایش بروزترین اطلاعات، باعث رشد و رونق کسب و کار می شود. با این حال، این بستگی به نحوه طراحی کاتالوگ شما دارد. باید پیامی واضح و تصاویری عالی داشته باشد تا به شما در تقویت برندتان کمک کند.

 

4.7/5 - (49 امتیاز)

9 thoughts on “طراحی کاتالوگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *