عکاسی صنعتی از ماشین آلات

عکاسی صنعتی از ماشین آلات
عکاسی از فنر
عکاسی از روغن موتور
عکاسی صنعتی از ماشین آلات
عکاسی از ماشین
عکاسی از قطعات خودرو
عکاسی از تسمه خودرو
عکاسی از واشر ماشین

وقتی صحبت از فروش آنلاین می­شود، می­دانیم که عکس­های عالی صنعتی باعث برجسته­ شدن هر لیست از محصول می­گردد. هر کسی که ماشین آلات دست دوم یا دسته اول خود را در اینترنت بفروشد، می­داند عکس­ های عالی توجه خریدار را به خود جلب می­کند. با این حال، اگر تجهیزات صنعتی ماشین آلات را به صورت آنلاین می­فروشید، ممکن است تصور کنید که زیبا بودن عکس­های صنعتی غیرممکن است. در حالی که نیازی به تصاویر مناسب از ژنراتورها یا تنظیم کننده­ های گاز خود ندارید، عکاسی صنعتی از ماشین آلات می­توانند به فروش سریع­تر کالای شما کمک کنند. به شما کمک می­کند تا قیمت بالاتری برای تجهیزات خود دریافت کنید.

آموزش عکاسی صنعتی از ماشین آلات سنگین

مارک­های تجاری موجب می­شوند، که عکاسی صنعتی به عنوان یک ویژگی خاص و یک صنعت برای خودش به وجود آید. هر شرکت بزرگ صنعتی به عکس­هایی از فعالیت­های خود نیاز دارد. کارهای صنعتی به یک مجموعه مهارت منحصر به فرد نیاز دارد. شما باید به طور کارآمد و ایمن در محیط­های پیچیده و عجیب کار کنید و چیز خلاقانه­ای ارائه دهید. عکاسی صنعتی عالی می­تواند چگونگی عملکرد ماشین آلات شما را توضیح دهد، عکس­ ها را می­توان به طور مناسب روشن و پردازش کرد، تا مناطق و ویژگی­ های مختلف تجهیزات را افزایش دهد.

آموزش عکاسی صنعتی از ماشین آلات

عکاسی از ماشین آلات صنعتی

آیا دوست دارید از ماشین آلات خود نیز عکس­های حرفه­ ای داشته باشید؟ برای فروشندگان ماشین آلات، عکاسی از اضافات جدید سهام آن­ها بسیار مهم است. به خصوص اکنون که نمایشگاه‌­های آنلاین اهمیت بیش­تری پیدا کرده­اند. تغییر از حالت آفلاین به آنلاین، اهمیت سرمایه گذاری در نمایش­های جذاب محصولات آنلاین را افزایش می­دهد. اما ایجاد عکس­های عالی ماشین آلات مناسب برای وب کار بسیار وقت گیری است. بعلاوه، تقریبا مشکل است که در زمینه عکاسی و فیلم­برداری 360 درجه پیشرفت داشته باشید. یک عکاس حرفه ­ای نباید که عکس­های شتابزده را در اینترنت ارسال کند. این­ها اغلب از موجودی خوب ماشین کم می­کنند. بسیاری از شرکت­ها در مورد عکاسی از ماشین آلات با همان مشکلات روبرو می­شوند:

اصول عکاسی از ماشین آلات صنعتی

 • ماشین آلات زمینه شلوغی دارند و به درستی روشن نمی­شوند.
 • کیفیت عکس­های ماشین بستگی به این دارد، که چه کسی آن­ها را گرفته است.
 • شرایط آب و هوایی اغلب باعث می­شود که عکس­های خودرو از جذابیت کمتری برخوردار شوند.

عکاسی صنعتی از ماشین آلات

 • آمادگی کامل داشته باشید

برای فروشندگان بزرگ و همچنین ماشین آلات کوچک، ایجاد یک مکان عکس برای عکاسی صنعتی از ماشین آلات مهم است که می­تواند همراه با شرکت در آینده رشد کند. یک صفحه گردان ثابت و محکم پایه و اساس هر فضای عکس است. برای ایجاد سری­های عکس به سرعت، یک صفحه دوار به موقعیت دقیق نیاز دارد. این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که رعایت نکات ایمنی و تجهیزات حفاظت فردی مخصوصا برای اپراتورها به هنگام عکس­برداری از دستگاه­ها از الزاماتی است که، می­بایست رعایت گردد.

 • عکاسی در محیط کار

برای محیط­های شلوغ یا خطرناک، یک تیم حرفه­ای عکاسی صنعتی از ماشین آلات می­توانند از کارخانه و همچنین ماشین آلات بدون روشنایی اضافی یا ایجاد اختلال در کار مداوم شما عکس بگیرند. خدمات عکاسی صنعتی و تولیدی، همه جنبه ­های سازمان شما را شامل می شود، از مستند سازی مراحل تولید، تا محصولات و افراد شما. اگر فیلم تولید می­کنید، عکاسان حرفه­ای همچنین خدمات عکاسی موقعیت مکانی با کیفیت بالا ارائه می دهند، تصاویر با وضوح بالا فراتر از آنچه است که می­توان از فیلم گرفت.

انتخاب مکان مناسب برای عکاسی

هنگام یافتن فضای عکس در شرکت خود باید به دنبال چه چیزی باشید؟

 • موقعیت مکانی

برای عکاسی صنعتی از ماشین آلات بهتر است که مکان به راحتی در مسیر شما قرار گیرد. به خصوص هنگامی که قصد دارید روزانه از تعداد زیادی ماشین آلات عکس بگیرید، این بسیار مهم است.

2- آتلیه عکس شما برای عکاسی از ماشین

هرچه فضای عکس بهتر باشد، عکس ­های ماشین بهتر خواهد بود. برای فروشندگان ماشین آلات، محیط اطراف ماشین از اهمیت بیش­تری برخوردار است. نور و پس زمینه باید خنثی و یکنواخت باشد. برای فروشندگان بزرگ ماشین ویژگی­هایی همچون سرعت و کیفیت فرایند عکاسی و روند بارگذاری مجموعه عکس نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. یک فضای عکس خوب باید در مکانی مناسب در شرکت شما باشد. نباید مانع فعالیت­های روزمره شما شود. به ­­علاوه، وقتی یک روز از فضای عکس استفاده نمی­کنید ، فضای عکس نباید کثیف شود. یک فضای عکس مناسب باید حداقل 4 عنصر زیر را داشته باشد:

 • تجهیزات عکاسی خوب در موقعیت­های مناسب.
 • یک زمینه خنثی یا دیوار پشتی.
 • روشنایی مناسب (و اقداماتی در برابر ایجاد اختلال در نور از بیرون).
 • یک صفحه چرخان محصول پایدار و جامد.
 • عکاسی از ماشین آلات با صفحه گردان ماشین

تجهیزات عکاسی صنعتی از ماشین آلات

نکات لازم جهت عکس برداری از ماشین آلات

عکاسی صنعتی از ماشین آلات

 • از نور طبیعی استفاده کنید

مهم است که در هنگام عکاسی صنعتی از ماشین آلات به این موضوع توجه داشته باشید. نور طبیعی و روشن باعث می­شود عکس­های شما واضح­تر به نظر برسند. در صورت امکان، مورد را بیرون یا نزدیک پنجره برده و از نور طبیعی استفاده کنید. البته، با تجهیزات و ماشین آلات بزرگ­تر، این همیشه امکان پذیر نیست. در چنین شرایطی، از تنظیم تعادل رنگ سفید دوربین خود استفاده کنید یا از یک نرم افزار تصویربرداری عکس (مانند فتوشاپ یا نرم افزار رایگان مانند Gimp) برای تنظیم تنظیمات نور روی عکس خود استفاده کنید.

 • یک زمینه ساده پیدا کنید

برخی از عکاسان صنعتی در همان حالت و موقعیتی که قرار دارند عکس می­گیرند. با این حال، اگر بتوانید برای قرار دادن آن­ها در پس زمینه­ای بهتر وقت بگذارید، عکس­های شما تمیزتر به نظر می­رسند. یک دیوار ساده و سفید پیدا کنید و وسایل یا تجهیزات خود را در جلوی آن قرار دهید. روش دیگر، یک ورق سفید را پشت تجهیزات آویزان کنید. برای ماشین آلات کوچک­تر، می­توانید از کاغذ هم استفاده کنید. برای تجهیزات صنعتی بزرگ­تر، تمیز کردن هر گونه آشفتگی در اطراف کالا از حواس پرتی خریداران بالقوه به دلیل پس زمینه نامرتب جلوگیری می­کند.

عکاسی صنعتی از ماشین آلات

 • از سه پایه یا سطح ثابت استفاده کنید

لرزش دوربین دشمن هر عکاس است و باعث می­شود عکس­ها تار و از تمرکز خارج شوند. جلوگیری از این کار دشوار است، زیرا حتی تنفس باعث می­شود دستان شما کمی حرکت کنند. به همین دلیل است که عکاسان حرفه­ای از سه پایه استفاده می­کنند. یک سه پایه به شما کمک می­کند عکس­های واضح و روشنی بگیرید. بنابراین وجود یک سه پایه در عکاسی صنعتی از ماشین آلات لازم است.

 • همیشه از برچسب­ های مشخصات عکس بگیرید

بیش­تر تجهیزات صنعتی دارای برچسب حکاکی یا چاپ شده­ای هستند که مشخصات فنی آن قطعه را مشخص می­کند. بسیار مهم است که یک تصویر واضح و خوانا از این برچسب در لیست شما موجود باشد. اطمینان حاصل کنید که از تنظیمات ماکرو در دوربین خود برای گرفتن جزئیات خوانا که در واقع سخت است استفاده می­کنید. عکاسی از برچسب مشخصات نیز ساده­تر از نوشتن تمام اطلاعات فنی در توضیحات است، بنابراین می­توانید در وقت خود صرفه جویی کنید.

 • از هر زاویه عکاسی کنید

هنگام عکس­برداری از ماشین آلات خود از زوایای مختلف استفاده کنید تا گزینه­های بیش­تری داشته باشید. سعی کنید از مواردی که فکر می­کنید خریدار به آن­ها علاقه مند است، مانند تابلوهای کنترل، موتورها، لاستیک ها یا سایر قسمت­های مهم تجهیزات عکاسی کنید. بعدا، وقتی عکس­ها را در رایانه خود بارگیری می­کنید، تصاویر زیادی برای انتخاب خواهید داشت. علاوه بر این، برخی از خریداران ممکن است از شما در مورد وضعیت قطعات خاص یا شکل ظاهری کالا از زاویه­های خاصی از شما سال کنند. خوب است که این موارد را برای هر مورد آماده کنید.

از هر زاویه عکس بگیرید

 • چند ترفند ویرایش تصویر را بیاموزید

فتوشاپ و سایر نرم افزارهای ویرایش تصویر می­توانند به جلوه بهتر عکس­ها کمک کنند. چند مورد وجود دارد که می­تواند به شما در بهبود هر تصویری کمک کند، مانند تنظیم تعادل رنگ سفید و کنتراست یا حتی بریدن چیزهایی در پس زمینه که حواس بیننده را پرت می­کند. با این حال، فقط برای افزایش کیفیت عکس و نه خود محصول، از نرم افزار استفاده کنید.

تهیه عکس ­های صنعتی حرفه­ای برای شرکت­های کوچک و بزرگ ماشین آلات

طبق تحقیقات دریافتیم كه شركت­های بزرگ ماشین آلات می­خواهند روزانه از تعداد زیادی ماشین عکس بگیرند. بعضی اوقات روزی 30 تا 90 بنابراین برای یک شرکت بزرگ ماشین آلات، سرعت و قابلیت اطمینان از اهمیت بالایی برخوردار است. اما شرکت­های کوچک­تر در صنعت ماشین به دنبال مجموعه عکس­های با کیفیت بالا نیز هستند، حتی اگر فقط در هفته از ده دستگاه عکس بگیرند. برای بیش­تر شرکت­های صنعتی ایجاد فضای عکس مناسب بزرگترین چالش است.

جمع بندی

ما در این مقاله در رابطه با عکاسی صنعتی از ماشین آلات صحبت کرده­‌ایم. تمام نکاتی را که در جهت عکس­برداری صنعتی لازم است، در این مطلب ارائه گردید که امیدوارم مفید و کاربردی باشد. یک عکاس حرفه­ای کسی است که به تمامی اصول و قوانین عکاسی پایبند باشد. همه ما تصور می­کنیم که عکاس هستیم تا وقتی که کارهای برخی عکاسان علاقه­مند را ببینید. یک عکاس با سابقه شنونده خوبی است، همیشه آنچه را که مشتری می­خواهد را تهیه می­کند و اغلب چیزهای بهتری دارد و با استفاده از ابزارهای مناسب برای این شغل، در واقع او از تجهیزاتی برخوردار است که شما نمی­دانید که آن­ها وجود دارد. ممنونم که تا پایان این مقاله با ما همراه بوده ­اید، شما عزیزان همچنین میتوانید برای مشاهده نمونه عکس های صنعتی ما به صفحه عکاسی از محصولات صنعتی مراجعه نمایید.

عکاسی صنعتی خود را به مدرن طرح بسپارید!

مجموعه تبلیغاتی مدرن طرح سال هاست که در زمینه عکاسی صنعتی و تبلیغاتی فعالیت دارد. این شرکت به دلیل داشتن استودیو اختصاصی و بهره مندی از تجربه بهترین عکاسان، تکنیک های عکاسی صنعتی متنوعی را در پروژه های خود بکار می برد. از سوی دیگر، تجهیزات مدرن بکار رفته در این استودیوها امکان ثبت تصاویر شگفت انگیز از محصولات، کارخانه ها و محیط های صنعتی را فراهم می کند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *