طراحی لیبل حرفه ای و خاص

طراحی لیبل از این جهت اهمیت دارد که اولین چیزی که به چشم مشتری می آید پوشش و بسته بندی آن محصول است که بیینده به هنگام مشاهده از آن تاثیر می گیرد. جدای از کیفیت کالای شما که بسیار تعیین کننده می باشد، سهم طراحی برچسب، لیبل از این تاثیر گذاری بسیار قابل توجه است. متناسب بودن و هماهنگی محتوای کالا و طراحی روی جلد آن یکی از ملزومات Label design می باشد که باید در نظر گرفته شود. تیم خلاق مجموعه مدرن طرح شما را در دستیابی به اهداف بلند پروازتان همراهی می کند.

کلیه خدمات طراحی انواع لیبل طراحی لیبل مواد غذایی، لیبل بطری، لیبل محصولات غذایی

برای سفارش طراحی برچسب یا لیبل با ما تماس بگیرید.

طراحی لیبل جذاب

آیا تابحال به این موضوع فکر کرده اید که چرا برخی از لیبل ها از سایرین جذاب تر هستند؟ مطالعات نشان داده اند که لیبل های محصول محبوب دارای یک سری ویژگی های مشترک هستند که پس از ترکیب با عوامل روان شناختی، یک لیبل را جذاب می کنند. روش های مختلفی برای جذاب تر کردن لیبل وجود دارد که در ادامه آن ها را به شما معرفی می نماییم:

 •  استفاده از تصاویر برند
 • به رنگ ها توجه کنید
 • فونت درست را برگزینید
 • اهمیت مواد یا متریال بکار رفته در چاپ لیبل
 • از بهترین ابزارهای ممکن برای طراحی لیبل استفاده کنید
 • تمامی اطلاعات مورد نیاز مشتری را در لیبل بگنجانید
 • به بسته بندی و جعبه محصول خود اهمیت دهید
 • تمام فضا لیبل را پر نکنید و جای خالی نیز در لیبل بگذارید
لیبل تخم مرغ زرین پر
لیبل ترشی گل آفرین
لیبل سس منحصر
لیبل آب معدنی آمورف
لیبل سس مایونز لوید
لیبل محصولات پادین
طراحی لیبل کنسرو
لیبل قارچ بوران
لیبل رب یومرا
طراحی لیبل دایجستیو
طراحی لیبل بیسکوییت
غذای حیوان خانگی تی تی فید
لیبل زعفران عابد
لیبل روغن burratia
لیبل خوراک لوبیا دلشیدان
لیبل خرما
لیبل زیتون دلشیدان
طراحی لیبل مواد شوینده- 2
طراحی لیبل مواد شوینده-1
طراحی لیبل مایع ظرفشویی
طراحی لیبل خارجی
لیبل خارجی
طراحی لیبل قرص ظرفشویی
طراحی لیبل اسپری خودرو
طراحی لیبل صنعتی
طراحی لیبل چسب مایع
طراحی لیبل اسپری چسب
طراحی لیبل قوطی

 

۱٫  استفاده از تصاویر برند

مشتریان علاقه دارند که در مدت زمان کمی با تصاویر ارتباط برقرار کنند و بتوانند برای خرید یا عدم خرید محصول تصمیم گیری نمایند. عکس ها رازها و نکات مهمی از محصول شما را برای مشتری برملا می کنند. به عنوان مثال، اگر محصول شما یک ماست باشد و یک تصویر موز روی زده باشید، مشتریان ناخودآگاه متوجه می شوند که محصول شما با طعم موز می باشد.

۲٫  به رنگ ها توجه کنید

رنگ انتخابی برای طراحی لیببل تاثیر عمیقی روی نظر مشتری نسبت به محصول و برند شما خواهد گذاشت. شما می بایست درباره روانشناسی رنگ و تاثیر آن روی درک مخاطب از محصول در نگاه اول مطالعه نمایید. همیشه به دنبال رنگ های روشن باشید که محصولات شما را از بقیه متمایز کند.

۳٫  فونت درست را برگزینید

فونت ها نقش مهمی را در طراحی لیبل محصول ایفا می نمایند. فونت ها به شما کمک می کنند تا بتوانید قبل از انتخاب فونتی که برای استفاده در برچسب محصول خود استفاده می کنید، بازار هدف خود را به خوبی بررسی و موشکافی کنید. در انتخاب رنگ مورد استفاده در طراحی لیبل، در نظر گرفتن فاکتورهایی مانند سن و منطقه هدف می تواند به انتخاب فونت مناسب نیز به شما کمک نماید. در نتیجه، هرگز از بیش از دو فونت برای طراحی لیبل استفاده نکنید، وگرنه مشتری خود را گیج و ناراضی خواهید نمود. همچنین، سایز فونت می بایست با سایز لیبل همخوانی داشته باشد.

۴٫  اهمیت مواد یا متریال بکار رفته در چاپ لیبل

لیبل محصولات شما باید جذابیت برای لمس کردن و استفاده از حس لامسه داشته باشند و مشتریان شما را بیشتر از فعال کردن حس بینایی و دیدن، درگیر لمس کردن کند. با استفاده از مواد و متریالی که باعث ایجاد تعامل بین محصول و مشتریان شما می شود، چیزی جدید و نوآورانه ارائه به مشتری دهید.

۵٫  از بهترین ابزارهای ممکن برای طراحی لیبل استفاده کنید

استفاده از نرم افزارهایی مانند: Adobe Suite، Microsoft Word، و Canava برای طراحی لیبل به شما توصیه می شود.

۶٫  تمامی اطلاعات مورد نیاز مشتری را در لیبل بگنجانید

۷٫  به بسته بندی و جعبه محصول خود اهمیت دهید

اندازه، قالب و نوع بسته بندی محصول در لیبل طراحی شده شما نمود پیدا خواهد کرد و اگر بسته بندی بد و لیبل خوب باشد، اصلاً به چشم نخواهد آمد.

۸٫   تمام فضا لیبل را پر نکنید و جای خالی نیز در لیبل بگذارید

 

مراحل طراحی لیبل

اگر شما تابحال لیبلی طراحی نکرده باشید، بسته بندی محصول و طراحی لیبل محصول توسط خودتان می تواند برایتان دشوار باشد، به خصوص اگر در مراحل اولیه باشید. در ادامه، مراحل طراحی لیبل را برای شما عزیزان شرح داده ایم:

مرحله ۱ – آماده سازی، برنامه ریزی و تحقیق

برای دستیابی به هدفتان یا چشم اندازی خاص برای بسته بندی چاپ شده سفارشی یا لیبل های سفارشی ، باید در مورد چگونگی انجام آن برنامه ریزی کنید. در این مرحله شما می بایست درباره موضوعات زیر به جمع بندی رسیده باشید:

 • ابعاد بسته بندی لیبل شما
 • نوع بسته بندی محصول
 • داستان برند شما

داستان برند نمایانگر هویت برند شماست و مشتری را درگیر آن می کند، چرا که مشتری دوست دارد تا از جزئیات بیشتری درباره محصول و شرکت سازنده آن آگاه باشد.

همچنین شناخت مشتریان، ایجاد مسابقه پژوهشی و یا محک زدن شخصی، از جمله موارد مرتبط با مرحله اول طراحی لیبل می باشد.

 • محصول خود را از نقطه نظر مشتری هدف خود تعریف کنید
 • مزایایی را که مشتری ایده آل شما در محصول و یا خدمات شما به دنبال آن است شناسایی کنید.
 • محدوده دقیق مشتری خود را تعیین کنید.
 • دقیقاً مشخص کنید که چه زمانی مشتری ایده آل شما محصول شما را خریداری خواهد نمود.
 • استراتژی خرید مشتری خود را تعیین کنید.
 • به بازار محلی، بازار سنتی و بازار آنلاین توجه داشته باشید.

 

مرحله ۲ – شناسایی و تعیین داستان برند شما

محتوای لیبلی که برای طراحی و چاپ سفارش می دهید نوع قدرتمندی از بازاریابی و تبلیغات است که باید قوی ترین نکات در مورد کسب و کار و محصولات شما را شامل شود. سعی کنید درباره برند و محصول خود در رسانه های ارتباطی مختلف مانند: وبسایت، شبکه های اجتماعی و تبلیغات چاپی… صحبت کنید. در این مرحله، باید توجه داشته باشید که داستان درباره برند تنها اضافه کردن یک شعار جذاب نیست. داستان برند شامل تاریخچه، معیارها، خصوصیات، و شمای کلی شرکت و یا واحد صنعتی شما می باشد.

مرحله ۳ – انتخاب بسته بندی مناسب و تعیین مشخصات لیبل سفارشی

در این مرحله از طراحی لیبل، شما باید تصمیم گرفته باشید که چه نوع بسته بندی خارجی باید محصول شما را در خود جای دهد. این طراحی بسته بندی بیرونی باید با طراحی لیبل محصول و یا خدمات ارائه شده توسط شما مطابقت داشته باشد تا هم برای ارائه به مشتری و هم نمایش موثرتر محصولات شما مفید باشد.

 • مواد به کار رفته شده در لیبل

مطمئن شوید که موادی را انتخاب کنید که از نظر کاربرد و نه صرفاً زیبایی شناختی، با محصول شما بهترین تطابق را داشته باشد.

 • چاپ لیبل

“چاپ” لیبل محصول مورد نظر شما به ظاهر و حس منتقل شده پس از لمس لیبل توسط مشتری اشاره دارد. لمینت ها و لاک ها پوشش هایی هستند که برای تغییر روکش روی لیبل شما استفاده می شوند. این پوشش ‌ها می ‌توانند رنگها را زنده تر کنند، جلوه های جالبی به آنها اضافه کنند، یا مواد لیبل طبیعی براق را مات کنند تا با بسته‌ بندی مطابقت داشته باشد و مقداری بافت به سطح برچسب بدهد تا امکان نوشتن برای شما فراهم شود. دو نوع چاپ برای لیبل پیشنهاد می شود: چاپ براق و چاپ مات.

 • اندازه و شکل لیبل

در نظر گرفتن که جزئیات دقیق بسته بندی و محصول بسیار مهم است. سایز لیبل سفارشی شما به قسمتهای برچسب گذاری شده محصول شما بستگی دارد.

مرحله ۴ – طراحی لیبل محصول

برای طراحی لیبل محصول به این نکات توجه داشته  باشید:

 • فونت

در صورت استفاده از فونت در نام محصولات، هنگام طراحی برچسب های محصول خود، نباید از فونت های معمولی مانند آریال، کالیبری و موارد مشابه استفاده کنید. برای انتخاب فونت، ویژگی های محصول خود را در نظر بگیرید.

 • رنگ

رنگ انتخابی برای لیبل می بایست با تم محصول شما همخوانی داشته باشد. می بایست به ترکیب رنگ مورد استفاده تان توجه داشته باشید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید در حدود ۸۵% از مشتریان اعتقاد دارند که رنگ محصول یکی از دلایل اصلی خرید آن محصول یا خدمات است، در حالی که ۹۳% مشتریان به جلوه های ویژه به کار رفته شده در لیبل در هنگام خرید محصول اهمیت می دهند.  در این مرحله نیاز است تا با کمک نرم افزارهای طراحی لیبل محصول، آن را طراحی کنید.

مرحله ۵ – تایید نهایی و چاپ لیبل

در نهایت، شما می بایست برای تهیه نیازمندی های طراحی و چاپ لیبل محصول خود برنامه ریزی داشته باشید. در مورد چک کردن چاپگر خود قبل از چاپ لیبل حساس باشید و در صورت وجود چاپگر بهتر، حتماً از آن چاپگر لیبل محصول خود را پرینت کنید. به یاد داشته باشید که عمر لیبل شما باید از طول عمر محصول شما بیشتر باشد.

 

نقش رنگ در طراحی لیبل

رنگ ها نقش مهمی را می توانند در درک ما از اشیا ایجاد کنند. اگر رنگ محصول شما مات و یا خیلی زننده باشد، مشتری اینطور فکر می کند که محصول شما جذاب نیست. رنگ ها تاثیر روان شناسانه ای روی نحوه مشاهده ما از محیط اطراف مان دارد. متخصصین برندینگ از اهمیت روان شناسی رنگ ها در طراحی لیبل محصولات استفاده می کنند.

 • شفافیت تصویر

لیبل شما می بایست به مشتری کمک کند تا بتواند لیبل را بدون استرس و سعی و تلاش خاصی بخواند. اگر رنگ برند شما دائماً روی لیبل به کار رفته و تکرار شده باشد، مشتری قادر خواهد بود تا محصول شما را به راحتی شناسایی کند. این باعث می شود تا مشتری برند شما را به طور ناخودآگاه به خاطر بسپارد و در مواقع لزوم بتواند آن را از حافظه خود بازخوانی کند.

 • طبیعت محصول و روانشناسی رنگ

اگر با محصولات سازگار با محیط زیست سر و کار دارید، داشتن یک لیبل با رنگ سبز می تواند حس بهتری را به مشتری منتقل کند. رنگ قرمز باعث افزایش فشار خون مشتری، ایجاد استرس و در نتیجه تحریک مشتری خواهد شد و می تواند اشتهای مشتری را برای انتخاب محصول افزایش دهد.

 • رنگ ها و ارتباط شان با برند ها

یک مثال خوب از تاثیرگذاری رنگ روی برند، نشان دادن اخطار ابتلا به سرطان سینه با رنگ صورتی است. رنگ صورتی بسیار با سرطان سینه مرتبط است، به این دلیل که هر جا سخن از سرطان سینه شده است از این رنگ در متن یا بکگراند آن استفاده شده است.

رنگ آبی نشان دهنده اعتماد و قابل اتکا بودن است.

رنگ نارنجی باعث ایجاد احساس گرما و نشاط می شود.

رنگ سفید با هر رنگ دیگری ترکیب پذیر بوده و بیانگر سادگی است.

رنگ زرد بیشترین میزان جلب توجه را در بین رنگ ها دارد، زیرا زمانی که برای طراحی از آن استفاده می شود، قابل مشاهده ترین رنگ است.

رنگ قهوه ای بیشتر برای لیبل محصولات ارگانیک و طبیعی استفاده می شود و حس اطمینان خاطر و امنیت را به مشتری منتقل می کند.

رنگ مشکی معمولاً برای برقراری ارتباط ضروری یا هدایت مصرف کنندگان به یک عمل یا فکر خاص استفاده می شود. این رنگ، رنگ ظرافت و آگاهی است.

اشتباهات رایج در طراحی لیبل

چه اینکه در زمینه طراحی لیبل تازه کار باشید و چه اینکه تجربه چندین طراحی را داشته باشید، دانستن رایج ترین اشتباهات در طراحی لیبل برای شما مفید خواهد بود.

 • رنگ های مناسب بسیار مهم هستند
 • ثبات رنگ

از آنجایی که برندینگ روز به روز مهم تر می شود، رنگ ها نقش مهمی را در برندینگ ایفا می نمایند.

شرکتی را برای چاپ لیبل انتخاب کنید که روی موضوع مدیریت رنگ بسیار حساس باشد و برای آن اهمیت بالایی قائل باشد. طیف رنگ ها در پرینترهای خانگی و صنعتی بسیار متفاوت هستند.

 • RGB یا CMYK

تمامی مانیتور ها بصورت پیش فرض رنگ های RGB را نشان می دهند، در حالی که اکثر پرینتر ها از طیف رنگی CMYK بهره می برند. دانستن تفاوت بین این دو طیف رنگی از اهمیت بالایی برخوردار است. طراحی لیبل با استفاده از طیف رنگی CMYK می تواند دید بهتری از خروجی کار به شما بدهد.

 • عکس های تیره

تیرگی عکس ها معمولاً در صورت وجود صفحه معیوب، یا خطای فایل در صورت استفاده از وضوح پایین پرینترها رخ می دهند. برای داشتن عکس های با کیفیت بالا و تصویر واضح و شفاف، از عکس های وکتور (vector) استفاده کنید. رزولوشن را می توانید بالاتر از ۳۰۰ قرار دهید تا عکسهای تان شفاف تر شوند. اگر از بارکد در لیبل خود استفاده می کنید، مطمئن شوید که سایز بارکد کوچک باشد تا عکس نهایی چاپ شده روی لیبل شفاف تر شود.

 • استانداردهای عملکرد رعایت نمی شوند

چه لیبل شما در هنگام خیس شدن، تغییر رنگ یا خراشیده شدن در حین حمل و نقل از هم بپاشد، اتصال نادرست عناصر لیبل یکی از دلایل رایج مشکلات لیبل زدن معیوب است.

 • جهت باز شدن

هنگام استفاده از لیبل ها، جهت باز شدن لیبل اهمیت بالایی دارد، بنابراین اگر با یک همکار قسمت بسته ‌بندی کار می‌ کنید، قبل از اینکه لیبل را فشار دهد، مشکلات بوجود آمده در اثر این کار را با او در میان بگذارید.

 • نداشتن فونت مناسب

اگر از فونت خاصی برای کارهای هنری خود استفاده می کنید، به این فکر کنید که ممکن است مخاطب شما این فونت را در کامپیوتر خود نصب نداشته باشد. در اختیار گذاشتن فایل فونت به همراه فایل لیبل طراحی شده بهترین راه حل این خطا است.

 • گم شدن اضافه رنگ یا Bleed

گم شدن اضافه رنگ می تواند روی کیفیت عکس شما تاثیر منفی بگذارد. نگه داشتن متن در خط نیز برای اطمینان از اینکه همه اطلاعات به درستی روی لیبل شما چاپ شده است، دارای اهمیت است.

 • خطاهای نگارشی و گرامری

مراقب نحوه نوشتن کلمات و جمله ها باشید و متن نوشته شده را دو بار چک کنید.

 • عدم استفاده از استانداردهای صنعتی برای برنامه های طراحی

استاندارد صنعتی برای نرم افزارهای طراحی شامل ادوب فتوشاپ و ایلوستریتور می باشند. استفاده از دیگر برنامه ها می تواند در فرآیند چاپ مشکل ایجاد می کند.

 

طراحی و چاپ لیبل بطری

طراح لـیبل بطری می بایست بسیار خاص، جذاب و جوان پسند باشد. چرا واژه ی جوان پسند؟ طبق آمار بیشترین سرانه مصرف نوشیدنی در ایران، مربوط به جوانان می شود. این امر ضروری ایجاب می کند که سلایق و علایق نسل جوان خود را بهتر بشناسیم تا در طراحی برچسب بطری مورد نظر خود شایستگی و کیفیت نوشیدنی خود را به تصویر بکشیم.

طراحـی و چاپ لیبل سی دی

موردی که در طراحی این نوع از لیبل سی دی مورد توجه قرار می گیرد برای آن دسته از سی دی هایی که محتوای مشخصی دارند بسیار مهم تر است. از این جهت شایسته است لیبل سی دی با حفظ زیبایی و جذاب بودن به خوبی نشان دهنده ی محتوای درون خود باشد. مدرن طرح افتخار طراحی، چاپ، عکاسی و انواع تبلیغات در شرف پیشنهاد به برنده های درج شده را در لوح ذرین خویش دارد. برخی از تصاویر درج شده در این صفحه به عنوان نمونه و پیشنهاد، طراحی حرفه ای شده است و لزوما با صاحب برند انعقاد قرار داد نشده است. برای دسته ی دوم که شامل محتوا نمی باشد ما میتوانیم روی برند تجاری شما مانور دهیم و به گونه طراحی لیبل سی دی شما را انجام دهیم که تبلیغی خاص و متفاوت برای نام تجاری شما باشد.

طراحی لیبل محصولات و مواد غذایی

لیبل محصولات غذایی خود را می توانید با مجموعه ی مدرن طرح به جایگاهی مردم پسند برسانید و نزد همگان محبوب شوید. چرا که تیم چیره دست مدرن طرح در طراحی برچسب محصولات غذایی سابقه ای چندین ساله، با نام و خاطره ای نیکو از خود به جای گذاشته است. تیم طراحی مجموعه با ایده های نوآورانه ترسیمی ستودنی و دلنشین را بر روی کالای شما نقش می زند.

 لیبل مواد غذایی نسبت به دیگر خدمات طراحی لیبل کمی متفاوت است که باید توجه ویژه ای به آن داشت.

چرا طراحی برچسب یا لیبل مواد غذایی بی اندازه مهم و ضروری است؟

کیفیت تولید محصولی که ارائه می دهید هر چقدر هم فوق العاده باشد مادامی که مصرف کننده از آن استفاده نکند، متوجه کیفیت شما نخواد شد. از طرفی برچسب و شکل بیرونی محصول شما در معرض دید همگان قرار می گیرد حتی کسی که محصول شما را نخریده باشد. مسلما وقتی طراحی لیـبل مواد غذایی شما متناسب با محتوا طراحی شود و ترکیبی شکیل و زیبا داشته باشد در جذب مشتری مخصوصا کودکان و نوجوانان بسیار موثر خواهد بود.

طراحی برچسب عسل

در طراحی لیبل عسل به این دلیل که رقبای زیادی برای ارائه ی این محصول وجود دارد و از سوی دیگر طعم خود عسل مانند محصولات دیگر جای تنوع زیادی برای مانور دادن ندارد قطعا طراحی برچسب عسل میتواند در موفقیت شما تعیین کننده باشد.  مفتخر هستیم با پیشینه ای نیکو شما را در دستیابی به جایگاه اول در بازار رقابتی همراهی کنیم.

 

نکات و راهنمای طراحی لیبل

آیا به دنبال برخی نکات طراحی لیبل محصول هستید که به شما کمک کند کالای شما در قفسه ها کاملا دیده شود؟

تیم مدرن طرح افتخار همکاری برای برترین برند های مختلف، در طراحی و چاپ انواع لیبل زیبا را داشته است. متخصصین تیم طراحی مدرن طرح در طراحی انواع لیبل، طراحی لیبل مواد شوینده و… تجربه بسیار بی نظیری را دارد.

ما مدتهاست که در این کار فعالیت داریم و سالهاست تجربه کرده ایم که برای ساخت محصولی خیره کننده که در قفسه ها قرار میگیرد، چه چیزی لازم است، بنابراین ما توصیه های تخصصی خود را برای کمک به شما در طراحی یک برچسب محصول عالی ارائه می دهیم.

در اینجا برخی از نکات طراحی لیبل محصول مورد علاقه ما وجود دارد که برند شما را به سمت پیشرفت سوق می دهد.

۱- آن را ساده و مینیمال نگه دارید، طرح‌ها، تصاویر و فونت‌های ساده و مینیمال را برای حداکثر تجربه کاربری نگه دارید.

۲- از رنگ های هارمونی دار و عاقلانه استفاده کنید

رنگها برای جلب توجه مشتری در “مرحله دوم” ضروری هستند. اگر رنگ زیبایی به آنها بزنید احتمالاً افراد در مسیرهایشان متوقف می شوند.

با این وجود باید از رنگ به درستی استفاده شود تا بتواند برای محصول شما کار کند.

از ترکیب رنگ های وحشتناک  خودداری کنید. در انتخاب رنگ های هارمونی دار تمرکز کنید که با هم جمع می شوند. این به شما کمک می کند تا برچسب شما به طرز بسیار مثبتی تر خود را نشان دهد.

رنگ های خود را ثابت و مرتبط نگه دارید. اگر با طعم دهنده ها ارتباط برقرار می کنید، به رنگ هایی که با آنها ارتباط دارد ، بپیوندید – برای مثال ، زرد برای لیمو یا موز و بنفش برای انگور. این به مشتریان شما کمک می کند تا طعم مورد نظر خود را به راحتی پیدا کنند و تجربه کاربری بهتری را ایجاد میکند.

سعی کنید از پاپ رنگ استفاده کنید. هنگامی که رنگی در پس زمینه سیاه و سفید وجود دارد، به راحتی مشخص می شود.

۳- فونت مناسب را انتخاب کنید

از فونت های خیلی زیاد استفاده نکنید. بهتر است حداکثر ۲ فونت را انتخاب کنید، تا لیبل شما ثابت و آسان باشد.

به فونت هایی که قبلاً برای شرکت استفاده کرده اید، بچسبید. تشخیص افراد در این صورت آسان تر است و متناسب با پیام شماست.

همچنین مهم است که حتماً قلم خود را در اندازه قابل خواندن نگه دارید. مشتریان شما اگر خیلی کوچک باشند نمی توانند آن را بخوانند. اگر خودتان همه چیز را کوچکتر می کنید تا همه چیز را روی برچسب خود قرار دهید، این نشانه خوبی است که متن زیادی را وارد می کنید. ولی به عقب برگردید و متن های اضافی را حذف کنید تا به فونتی خوانا در سایز مناسب برسید.

۴- یک شکل خارق العاده یا غیر معمول را انتخاب کنید

زمانی که از یک شکل غیر معمول در لیبل بطری خود استفاده می‌کنید، به احتمال زیاد توجه کسی را به هنگام راه رفتن در کنار آن حتی از دور جلب می‌کنید. بسیاری از برچسب‌های کالا از شکل استاندارد پیروی می‌کنند، معمولا ً یک مستطیل یا یک دایره.
شکل بسته‌بندی و یا ظرف خود را در نظر بگیرید. همیشه مطمئن شوید که لیبل متناسب با چیزی که است را قرار می‌دهید. اگر اندازه ظرف را بدرستی اندازه نگیرد، آن وقت است که برچسب‌ها شروع به پوست پوست شدن یا همان کنده شدن میکند.
اما در نظر داشته باشید که اگر یک شکل غیر معمول در ظرف شما مناسب نباشد، ارزشش را ندارد.

۵- از محصولات با کیفیت بالا استفاده کنید

اگر کیفیت پایین باشد طرح بطری شما از بهترین برند ها هم که باشد باز هم فرقی نمی کند و بی فایده است، هرچه مواد شما بهتر باشد، تصور شما نسبت به مشتریان و بالعکس بهتر می شود.

طراحی روی بطری شیشه ای یک چیز است، اما وقتی کسی آنرا انتخاب کرد بلافاصله می تواند بگوید که این ماده با کیفیت نیست یا است.

نام تجاری شما نمایندگی از شما و شرکت شما است. شما برای ساختن آنچه که دارید سخت کار کرده اید، بنابراین هزینه اضافی را خرج کنید و مطمئن شوید که از بهترین مواد ممکن استفاده می کنید.

۶-آن را با برند خود سازگار نگه دارید

یکی از مهمترین کارهایی که شما باید انجام دهید تقویت هویت برند شما است. به پیامی که برند شما ارسال می کند و ایده هایی که می خواهید منتقل کنید فکر کنید.

وقتی محصولات براق و مدرن و شیک را می فروشید، نمی خواهید قلم ها و طرح هایی را در نظر بگیرید که باعث می شود مردم درباره آشپزخانه پدربزرگ و مادربزرگ خود فکر کنند. تحقیق در مورد بازار هدف و رقبای خود را انجام دهید و چیزی را انتخاب کنید که مخاطب مناسب را به خود اختصاص دهد.

اگر از قبل فونت و طرح رنگی مارک دار دارید، همیشه از آن استفاده کنید. این کمک می کند تا مشتریان خود محصول شما را تشخیص دهند و آنها را در انتخاب محصول شما در آینده کمک کند.

۷- ارائه اطلاعات تماس مناسب برای مشتریان

ارائه اطلاعات تماس یک تجربه مثبت را پدید می آورد که ممکن است افراد بخواهند به وب سایت شما مراجعه کنند و یا با شما تماس بگیرند تا بازخوردی را ارائه دهند. این راهی خوب برای ترافیک بیشتر در وب سایت تان است، تماس‌ها به مغازه شما را افزایش می‌دهد، یا به سادگی اجازه می‌دهد مشتریان رضایت خود را ابراز کنند.
حتی اگر بازخورد همیشه مثبت نباشد، باز هم باید بدانید در کجا نیاز به کار کردن بیشتر دارید.
اگر محصول خود را در یک همایش، جشنواره، یا سایر رویداده‌ای خاص می‌فروشید، قطعا ً می‌خواهید اطلاعات تماس را روی برچسب تان ارسال کنید تا مردم بتوانند به شما باز گردند. زمانی که مشتریان به خانه می‌روند و از محصول شما لذت می‌برند، آن‌ها می‌خواهند بدانند که کجا می‌توانند شما را پیدا کنند تا بیشتر خرید کنند.
پس فراموش نکنید که اطلاعات تماس خود را در لیبل ذکر کنید و این فرصت‌های فروش را از دست ندهید.

۸- بسته بندی را با برند خود مطابقت دهید

شما همیشه می خواهید با نوع محصولی که می فروشید مطابقت داشته باشید.

به عنوان مثال، اگر شما در حال فروش یک خط ارگانیک از محصولات غذایی با منابع طبیعی، خام هستید، بهتر است از بسته های سازگار با محیط زیست استفاده کنید. در غیر این صورت، بازار هدف خود را کاملاً از دست می دهید.

وقتی نام تجاری و بسته بندی، کاملاً با هم مطابقت دارند، شما با آن، ارتباط عاطفی با مشتریان برقرار می کنید که باعث می شود آنها از خرید محصول شما خوشحال شوند.

۹- طرح های خود را مستقیماً روی بطری چاپ کنید

اگر طرح شما به طور مستقیم روی بطری چاپ می شود، قطعاً هیچ وقت لیبل شما از بین نمی رود.

هنگامی که یک لیبل بخشی از بطری است، آن خطوط و جزئیات کاملاً واضح تر و به راحتی توسط مشتریان مشاهده می شود. نه تنها این، بلکه مشتریان شما محصول شما را با گزینه ای با کیفیت بالاتر که جذابیت خاص خودش را دارد دریافت می کنند.

این همچنین به شما اطمینان میدهد که مارک تجاری و لیبل شما از بین نرود.

معرفی 5 نرم افزار طراحی لیبل

طراحی لیبل با کارایی نرم افزار ها و ابزارهای متنوع فرآیندی جذاب را رقم میزند. از جمله نرم افزار های طراحی لیبل میتوان به Maestro، Canva، Adobe suite اشاره کرد. در ادامه به بررسی 5نرم افزار کاربردی در طراحی لیبل میپردازیم. 

پنج نرم افزار طراحی لیبل

لیبل ها برای برخی از پروژه ها مانند سازماندهی پرونده ها مفید هستند، اما وقتی صحبت از مارک تجاری محصولات می شود، حیاتی هستند. طراحی لیبل شما می تواند بر انتخاب مشتری از محصول شما یا رقبا تأثیر بگذارد. اگر مهارت های شما به جای طراحی لیبل های آنها در ایجاد محصولات نهفته است، برنامه های آنلاین می توانند به شما در ایجاد و چاپ برچسب هایی با ظاهر حرفه ای کمک کنند. نرم افزار طراحی لیبل با سطوح مختلف ابزار و ویژگی ها می تواند از رایگان تا گران قیمت باشد. در زیر، ما در مورد بهترین برنامه های نرم افزاری لیبل برای سال 2020 و اینکه چگونه ممکن است برای شما در طول مراحل طراحی و چاپ مفید باشند، اطلاعات بیشتری ارائه می دهیم.

طراح لیبل با Maestro

صفحه شما هنگام طراحی لیبل در Maestro Label Designer | نرم افزار طراحی لیبل انلاین

درباره نرم افزار
Maestro Label Designer یک نرم افزار آنلاین طراحی لیبل است که توسط OnlineLabels.com ایجاد شده است. این شامل الگوهای خالی و از پیش طراحی شده برای صدها اندازه و پیکربندی برچسب، کلیپ آرت، فونت ها و موارد دیگر است. همچنین دارای یک ابزار هم ترازی برای کمک به چاپ است.

نقاط قوت و ضعف
Maestro Label Designer به طور خاص برای طراحی و چاپ برچسب ایجاد شده است، بنابراین برای آن نیازها تخصصی است. این نرم افزار لیبل آسان است که به عنوان یک طراح برچسب محصول و همه چیز در این بین کار می کند. این مجموعه از شکل ها و قلم ها محدود است، اما شما می توانید گرافیک نامحدود را بارگذاری کنید و از حروف تایپ نصب شده در رایانه شخصی خود استفاده کنید. همچنین تحت وب است، بنابراین می توانید از هر جایی به برچسب های خود دسترسی پیدا کنید. برای کاربران سطح بالا، ابزارهای تولیدکننده تغذیه و بارکد در سیستم عامل وجود دارد.

چگونه کار می کند؟
شما پیکربندی برچسب مورد نظر خود را انتخاب کرده یا الگوی از قبل طراحی شده را برای شروع انتخاب می کنید. افزودن متن، عکس و موارد دیگر با استفاده از نوار ابزار سمت چپ آسان است. وقتی زمان چاپ است، برنامه به طور خودکار مرزها را تشخیص داده و شامل می شود و طرح شما را در کل صفحه تکرار می کند. سپس طرح خود را بارگیری کرده و از بیننده PDF مورد نظر خود چاپ می کنید.

نرم افزار Adobe Creative Suite برای طراحی لیبل

درباره
Adobe Suite یک گزینه همه جانبه برای طراحان سطح پیشرفته است. برنامه های مختلف (به ویژه فتوشاپ، ایلوستریتور و ایندیزاین) ویرایش عکس، ایجاد vector و چیدمان صفحه را ارائه می دهند.

نقاط قوت و ضعف Suite
این نرمافزار ها هنگام ایجاد طرح های لیبل پیچیده؛ می درخشند. برای برچسب های محصولات، ممکن است ارزش سرمایه گذاری را داشته باشد. برای استفاده شخصی، توجیه قیمت سنگین و منحنی یادگیری شیب دار کمی دشوارتر است.

Suite چگونه کار می کند
می توانید یک الگوی برچسب خالی بارگذاری کنید یا خود آن را ایجاد کنید. شکل های خود را بسازید، عکس های خود را وارد کنید و موارد دیگر این برنامه یک گزینه از خلاقیت شما است. می توانید مستقیماً از روی برنامه ها چاپ کنید و یا برای حفظ ایمنی طرح خود را بارگیری کنید.

نرم افزار طراحی لیبل
نرم افزار طراحی لیبل انلاین

طراحی لیبل با Canva

درباره کانوا
Canva یک بستر طراحی وب سایت و لیبل با صدها الگو برای کمک به طراحان سطح پایین برای اجرای چشم انداز خود است. بستر رایگان آن برای ویرایش عکس، طراحی چیدمان و انواع گرافیک در دسترس است.

نقاط قوت و ضعف کانوا
این وب سایت صدها الگوی طراحی شده با مهارت و قابلیت افزودن نمودارها، آیکون ها، اشکال و موارد دیگر را در خود جای داده است. این طراحی آنلاین را بسیار ساده می کند، گرچه ممکن است طراحان حرفه ای برخی از ویژگی های پیشرفته همراه با گزینه های پولی را از دست بدهند. بسیاری از بهترین الگوها نیز هزینه اضافی دارند.

Canva چگونه کار می کند؟
می توانید یک الگوی از قبل طراحی شده را انتخاب کنید یا با یک بوم خالی شروع کنید. عناصر مورد نظر را روی طرح خود بکشید و رها کنید و فایل را برای چاپ بارگیری کنید. شما باید پرونده را باز کنید و از آنجا چاپ کنید.

طراحی لیبل با Microsoft Word

نرم افزار طراحی لیبل
نرم افزار طراحی لیبل

درباره ورد
Microsoft Word نرم افزاری برای پردازش کلمات است. این مورد برای نوشتن محبوب ترین است. ابزارهای مختلف طراحی مانند کلیپ آرت، اشکال و موارد دیگر را ارائه می دهد. این برنامه همچنین شامل قالب های محبوب برچسب برای پیکربندی آسان است.

نقاط قوت و ضعف ورد
Microsoft Word از قبل روی اکثر رایانه ها نصب شده است و دسترسی گسترده ای را برای آن ایجاد می کند. اکثر مردم با این برنامه بسیار راحت هستند، یا حداقل به طور مبهم با آن آشنا هستند. داشتن الگوهای از قبل بارگذاری شده برای کاربران راحت است، اگرچه شما مجبور هستید که طرح خود را در کل ورق تکثیر کنید و این کار خسته کننده است و می تواند منجر به خطا شود.

ورد چگونه کار می کند
می توانید از بین گزینه های آنها یک الگوی خالی انتخاب کنید، الگویی را بصورت آنلاین بارگیری کنید یا طرح را خود پیکربندی کنید. سپس، این شما هستید که می توانید عناصر مورد نظر خود را اضافه کنید ، طرح را تکمیل کنید و در صورت لزوم کپی برداری کنید. بدون نیاز به باز کردن برنامه اضافی، می توانید مستقیماً از Microsoft Word چاپ کنید.

Avery

نرم افزار طراحی لیبل
نرم افزار طراحی لیبل

درباره
Avery Design & Print یک بستر طراحی مخصوص محصولات مارک دار است. به صورت آنلاین در دسترس است، بنابراین می توانید برچسب های خود را در هر کجا که هستید طراحی و چاپ کنید. این الگوهای خالی و از پیش طراحی شده را ارائه می دهد و شامل قابلیت افزودن متن، تصاویر و موارد دیگر است.

نقاط قوت و ضعف
نرم افزار Design and Print برای طراحان سطح پایین متمرکز شده است. می توانید عناصر زیادی را در طراحی خود بکشید و رها کنید و در جای خود سفارشی کنید. این ابزار دارای چندین ابزار سطح پیشرفته مانند املا و مولد بارکد است که برای کاربران شخصی و تجاری مفید است.

چگونه کار می کند
برای استفاده از برنامه باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. پس از ورود به سیستم، شماره محصول را انتخاب کرده و سپس بین الگوها و پوسته های خالی یا از قبل طراحی شده انتخاب می کنید. شما برای شروع مراحل طراحی به بوم بعدی منتقل میشوید. طرح شما در سراسر ورق شما تکثیر شده و سپس در رایانه بارگیری می شود.

لینک های مفید: آموزش طراحی کاتالوگ با Indesign، آموزش طراحی کاتالوگ با فتوشاپ

نمودار مقایسه نرم افزار طراحی لیبل

این که به دنبال یک مولد طراحی لیبل بارکد یا فضای ذخیره سازی نامحدود هستید، این نمودار به شما کمک می کند بهترین برنامه ساخت حرفه ای لیبل را برای نیازهای خود تعیین کنید.

عدد 1 در کادرها به معنی پشتیبانی نرم افزار و عدد 0 عدم پشتیبانی

  Maestro Label Designer Adobe Creative Suite Canva Microsoft Word Avery Design & Print Online
امکان تغییر اندازه طراحی لیبل 1 1 1 1 1
دسترسی به کلیپ آرت، الگوها 1 0 1 1 1
بارکد 1 0 0 0 1
فونت های سفارشی 1 1 1 0 0
PDF قابل چاپ برای چاپ 1 1 1 1 1
Mail merge 1 0 0 1 1
طرح چند ورقه ای 1 1 0 1 1
مولد برچسب تغذیه 1 0 0 0 0
طرح ها را با پوشه ها سازماندهی کنید 1 1 1 1 0
PDF upload 1 1 0 0 1
ویرایش عکس 1 1 1 1 1
پشتیبانی 1 1 1 1 1
طرح های نامحدود 1 1 0 1 1
مبتنی بر وب 1 0 1 1 1
سازگار با ویندوز / مک 1 1 1 1 1
عملکرد تبلت 1 1 1 1 1
هزینه رایگان پولی رایگان پولی رایگان

عکاسی صنعتی در مقایسه با تاثیر روانی لیبل سازمانی بر هویت برند

در عکاسی تجاری هویت سازمانی ساختار یافته در مقایسه با لیبل سازمانی بازگوی جنبه های اعتباری سازمان بر فرهنگ جامعه است تا آنجایی که لیبل و لوگو سازمانی باعث افزایش اطمینان کاربران و سود بیشتر برای شرکت صاحب برند میباشند.

عکس میتواند با توانایی های هنرمند عکاس صنعتی احساسات را برای ارتباط برند بر جامعه به وجود آورد و گاها باعث طرز نگرشی جدید بر جامعه مخاطبین گردد.

عکاسان تجاری از هنر عکاسی صنعتی برای نمایش برندینگ سازمانی بر قلب و احساسات مردم استفاده میکنند.

Rate this page

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *