طراحی جعبه و بسته بندی

چرا طراحی جعبه و بسته بندی  تا این حد حائز اهمیت است، مخصوصا در مورد کالاهایی که تنوع زیادی برای مانور دادن در کیفیت محصول وجود ندارد. زیرا مستقل از به تصویر کشیدن برند کالا و معرفی آن در طراحی جعبه و بسته بندی، به دلیل نبودن تمایزی ویژه و قابل توجه در کیفیت محصول، بیشترین عاملی که مشتری را جذب خود می کند، طراحی دلچسب و گیرای آن است.

طراحی جعبه با گذر زمان دستخوش فضای رقابتی شدیدی شده است. به یقین می توان گفت که تاثیر طراحی ها کمتر از محتوایی که در داخل آن قرار خواهد گرفت، نیست. با آگاهی به این موضوع کمپانی ها خواستار این هستند که کیفیت طراحی بسته بندی یا جعبه خود را متناسب با کالای خود، با  نمایش برند تجاری خود به مشتریان ارائه دهند.

ساخت جعبه

ساخت جعبه جدای از رنگ و جنسی که دارد، بیشتر به ابعاد و قالبی که می گیرد،در نظر مشتریان جذاب جلوه خواهد کرد. پس به ترتیب در مرحله اول قالب و شکلی که جعبه به خود می گیرد بر حسب نیاز بازار طراحی می شود که این مرحله به خودی خود سرشار از طرح های بی همتایی  میتواند باشد که ذهن مشتری را از محتوایکه قرار است داخل آن قرار گیرد، دور می کند و آنقدر زیباست که خریدار فقط به قصد داشتن و دیدن آن جعبه را می خرد و این نهایی ترین درجه ای است که با ساخت جعبه می توان به آن رسید. در مرحله ی دوم ترکیب و آرایش رنگ ها و طراحی سطحی جعبه مکمل مرحله اول است و در مرحله سوم جنس جعبه مورد اهمیت قرار می گیرد.

نمونه طراحی جعبه

طراحی جعبه

طراحی جعبه

نمونه طراحی جعبه

طراحی جعبه نمونه 7

طراحی جعبه نمونه سوم

طراحی جعبه نمونه چهارم

طراحی جـعبه دستمال کاغذی

مهم ترین عاملی که در جعبه دستمال کاغذی قابل توجه تولید کنندگان آن است، بالانس رقابتی قابل توجهی برای ایجاد تفاوتی چشمگیر در جنس دستمال کاغذی وجود ندارد. بنابراین تمرکز برندهای متفاوت تولید این کالا علاوه بر کیفیت جنس، ابعاد و قطر آن، بر روی طراحی و بسته بندی جعبه دستمال کاغذی می باشد که می تواند در ابعاد متفاوت و طرح های فانتزی خلاقانه موجب خودنمایی برند شرکتی شما شود.

طراحی جعبـه شیرینی

در  جعبه شیرینی ابعاد جعبه ، شکیل بودن و ماندگار کردن برند شما اساسی ترین عواملی است که می بایست در نظر گرفته شود. از جهتی دیگر یکی از مواردی که فضای مانور دادن بیشتری دارد، ساخت جعبه هایی فانتزی و زیبا برای اسلایس های کیک و یا شیرینی های بزرگ و همینطور یه سری کارامل ها که در شیرینی فروش ها موجود می باشد ، می تواند به شکلی زیبا و با ایده هایی بکر طراحی شود.

طراحی جعبه کادو ، جعبه کادویی

در این سبک طراحی عموم مردم به این باور رسیده اند که تاثیر دل نشینی جعبه ی کادو کمتر از کادویی که درون آن است نمی باشد. به عبارتی دیگر می توان گفت زیبایی و تناسب خود کادو و طراحی بسته بندی کادو در تاثیر گذاری بر روی فرد کادو گیرنده ، مکمل یکدیگر می باشند. از سوی دیگر مهمترین عاملی که در طراحی و بسته بندی جعبه کادویی در نظر گرفته می شود، توازن و فیکس بودن جعبه کادو با ابعاد خود کادو می باشد که فضای زیادی برای مانور دادن دارد.

طراحی جـعبه پیتزا

جعبه پیتزا علاوه بر اینکه معرف برند محصول شما می باشد ، بکارگیری ترکیبی از رنگ های گرم و اشتها زا مانند قرمز می تواند تا حد زیادی مشتری را ترغیب در سفارش دهی کند.تیم مجرب ما با در نظر گرفتن این عوامل  با ایده های مبتکرانه برند شما را در ذهن مشتریان گرامی ماندگار می سازد. ابعاد و گونه هایی متفاوت از ابعاد هم نیز در طراحی مد نظر قرار می گیرد که ما با توجه به نیاز شما این انعطاف پذیری را چه در طراحی و بسته بندی جعبه پیتزا و چه در ابعاد آن ایجاد می نماییم.

جعبه شکلات

 جعبه شکلات می تواند با طراحی زیبا و منحصر بفرد طعم شکلات شما را دلچسب تر کند. این امر مسلم است که ظاهر و بازی با رنگ ها و آرایشی که در چیدن و شکل جعبه و طرح روی آن وجود دارد، بی اندازه در اشتهای فرد تاثیر گذار است. ازین جهت گروه مدرن طرح با رعایت تمام این اصول برند محصول شما را جاودانه خواهد کرد.

جعبـه فلزی

جعبه فلزی یکی از پر تنوع ترین و زیباترین طراحی های موجود در فضای رقابتی بازار می باشد.خیلی از لوازمی در منزل و یا محل کار موجود است که اگر جای مشخصی داشته باشد ،بهتر میتوان به آن دسترسی داشت ، مخصوصا وسایل کوچکی که ممکن است مهم و یا گرانبها باشند مانند طلا ، فلش وغیره را شامل می شود. طراحی بسته بندی فلزی میتواند متنوع در ابعاد و شکل های گوناگون باشد مثلا به شکل قلب،سیب، استوانه، صدف و هر ابعادی که مد نظرتان می باشد.

جعبـه کفش

باکس کفش به دلیل رنج تقریبا ثابتی که در سایز کفش ها وجود دارد به دو دسته خردسالان و بزرگسالان گروه بندی می شود. با این وجود تیم خلاق مدرن طرح با بدیع ترین آفرینش هایی که در طراحی ایجاد می کند،می تواند با طراحی های منحصر به فرد در شکل جعبه و تصویر روی آن ، برند تولیدات شما را به درجه کیفیت کفش تولیدی شما برساند.

جعبـه خرما

جعبه های خرما معرف برند تولیدی شما عزیزان است.در این محصول به دلیل فقدان تنوع در طعم و کیفیت این خشکبار مقوی، فضای رقابتی بر روی طراحی جلد متمرکز می باشد. آرایش چیده شدن این محصول طبیعی در جذب مشتریان گرامی بسیار تاثیر گذار است. علاوه بر ترکیب چینشی زیبای آن، ایده های زیبایی که شکل جعبه را خلق می کنند در  جعبه خرما تاثیر شگرفی بر روی خرید این محصول می گذارد.

جعبه سی دی

یکی از عواملی که در طراحی جعبه های سی دی موثر است ، می توان به تعداد سی دی هایی که درون آن جای می گیرد و یا بسته شدن آن به طوری که از هیچ طرف سی دی به پایین نیفتد، اشاره کرد. از سوی دیگر جنس جعبه ی سی دی در خرید مشتریان تاثیر گذار است ، زیرا که سی دی بسیار حساس می باشد و اگر خدشه ای نامناسب روی آن بیفتد،دیگر سی دی قابل اجرا نمی باشد.

مطمئنا طراحی لیبل بر روی محصول در کنار طراحی جعبه از نکات مهم در دیده شدن محصول شما است و مشتری در مرحله اول قبل از ارزیابی کیفیت محصول شما این موضوع تحریکش میکند پس در انتخاب هر دو لیبل و جعبه نهایت دقت را کنید.

همچنین شما عزیزان میتوانید برای مشاهده نمونه های چاپی و طراحی بیشتر به صفحه چاپ کارتن مراجعه کنید.