طراحی کاتالوگ حرفه ای

طراحی کاتالوگ حرفه ای بی شک مستلزم تیم خبره ای از گرافیست هایی مجرب می باشد که آشنایی با صنعت چاپ دارند و اشراف کامل به رنگ های به کار رفته شده، کادر بندی و حاشیه طراحی خود دارند تا خروجی با کیفیتی به هنگام چاپ حاصل شود. جهت طراحی می بایست بسیاری موارد مهم را رعایت نمود. از جمله این موارد این است که قبل از شروع طراحی کاتالوگ می بایست اطلاعاتی جمع آوری شود و به گونه ای کاملا کارساز و موثر، اطلاعات گردآوری شده را در طراحی کاتالوگ به کار گرفت. از جمله این اطلاعاتی که در طراحی کاتالوگ کمک شایانی می نماید، آگاهی از رنگ سازمانی مخاطبان مورد هدف و علایق و سلایق آنها می باشد. از دیگر فاکتورهایی که در طراحی کاتالوگ حرفه ای استفاده می شود.

از دیگر فاکتورهایی که در طراحی کاتالوگ حرفه ای بسیار الزامی محسوب می گردد، وجود تصاویری به همراه متن مورد نظر می باشد. تصاویر محصول با کیفیتی بالا آن هم با نمایی نزدیک جلوه بسیار چشمگیری ایجاد می نماید و پیشنهاد می گردد تصویر مورد نظر خود را در دو صفحه کامل یا حداقل یک صفحه کامل بیندازید. از دیگر عواملی که در طراحی کاتالوگ حرفه ای در جذب مخاطب بسیار تاثیرگذار است، محتوا و توضیحات قوی می باشد. توضیحاتی که راجع به محصول یا خدمات ارائه می دهید، می بایست خلاصه، مفید و کامل باشد. به نوع فونت و سایزها می بایست دقت ویژه ای اعمال گردد و تنوع سایز از دو یا سه مورد بیشتر نباشد زیرا از شکیل بودن کار می کاهد.

 

۵ نکته برای ایجاد یک کاتالوگ حرفه ای و موثر

۱٫ طراحی برای بازار هدف خود

کاتالوگ فروش با یک مفهوم و هدف مشخص آغاز می شود. بهترین طراحی کاتالوگ همیشه مورد توجه مخاطبان شما قرار خواهد گرفت. کاتالوگی را تحویل دهید که خوانندگان آن را بسیار آموزنده و لذت بخش بخوانند. با طراحی گرافیکی چشم نواز و  با برند خوب علاقه خریدار را ایجاد کنید. محصولات یا خدمات خود را به عنوان محصولی مفید، ارزشمند و محبوب به نمایش بگذارید. با کدهای QR به کاتالوگ خود ارزش دهید. کانال های رسانه های اجتماعی خود را به طور برجسته تبلیغ کنید.

بازار هدف خود را بشناسید. آنها چه کسانی هستند. چه موقع، کجا و چه چیزی می خرند. فروش خود را با کاتالوگ طراحی شده سفارشی افزایش دهید که بسیار با نیازها و خواسته های آنها ارتباط دارد.

طراحی کاتالوگ حرفه ای
طراحی کاتالوگ حرفه ای
طراحی کاتالوگ حرفه ای
طراحی کاتالوگ
طراحی کاتالوگ اصولی
اصول طراحی کاتالوگ
اصول طراحی کاتالوگ
طراحی کاتالوگ

۲٫ در توضیحات محصول خود دقیق باشید

شما نه تنها می توانید  که این توضیحات محصول خود را بیان کنید، بلکه اطلاعات تاکتیکی مورد نیاز را، برای تعیین مناسب بودن محصولات شما در اختیار آنها قرار دهید. مواردی که می توان در اینجا گنجاند، محصولات تولیدی شما، محل تولید، اندازه، قیمت گذاری و حداقل مقادیر است.

بهترین طراحی کاتالوگ

۳٫ تصویر همه چیز است

یک عکس عالی باعث جذابیت بیشتر محصولات شما میشود. اگر بودجه اجازه میدهد، استفاده از یک سرویس حرفه ای عکاسی ارزش هزینه کردن را دارد. عکس های واضح از وضوح بالا برای چاپ – ۳۰۰ dpi یا بالاتر را توصیه می کنیم – با نور مناسب گرفته شده توجه را به خود جلب کرده و به تجسم بصری کاتالوگ محصولات شما می افزاید.

از عکس های LIfestyle واقعی استفاده کنید و برای اثربخشی بیشتر، تصاویری از افرادی که با محصولات شما تعامل دارند را داشته باشید. البته عکس های محصول هنوز لازم خواهند بود.

قیمت طراحی کاتالوگ

۴٫ سفارش را آسان کنید

گزینه های مختلفی را برای سفارش از جمله شماره های رند و به یاد ماندنی را در آن درج کنید!)، وب سایت یا جیمیل را در در آن بگذارید. جای تعجب نیست که استفاده از فرم نامه در حال کاهش است اما همچنان باید در کاتالوگ شما موجود باشد. بسیاری از خریداران ترجیح می دهند هنگام جستجوی کاتالوگ آن را پر کنند تا بتوانند موارد را پیگیری کنند. گزینه های سفارش را در هر صفحه یا گسترش لیست کرده و برجسته کنید.

قیمت طراحی کاتالوگ

۵٫ بررسی عملکرد

برای تجزیه و تحلیل عملکرد و بازگشت سرمایه کاتالوگ خود وقت بگذارید. همچنان اطلاعات مخاطب خود را کسب کنید. از این اطلاعات برای تنظیم دقیق کاتالوگ بعدی خود استفاده کنید تا دفعه بعد حتی نتیجه بهتری داشته باشید.

همچنین بخوانید: اصول طراحی کاتالوگ صنعتی

کاتالوگ ها محبوب هستند. آنها برای دامنه محصول یا خدمات تا بازار بزرگ بسیار مناسب هستند. کاتالوگ ها به عنوان بخشی از یک کمپین سنتی رسانه ای عالی هستند.

ایده های طراحی کاتالوگ
ایده های طراحی کاتالوگ
طراحی کاتالوگ حرفه ای
طراحی کاتالوگ حرفه ای
نمونه کاتالوگ
Rate this page