نکات عکاسی از مواد غذایی

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

آموزش عکاسی از مواد‌غذایی

هنگامی عکاسی از غذا، بسیار مهم است که سوژه شما به اندازه مزه غذا خوب به نظر برسد. اگر بودجه لازم برای استخدام یک متخصص غذا را ندارید، مهم است که برخی از تکنیک های اساسی برای طراحی یک ظاهر خوب که می تواند غذا را به بهترین شکل نشان دهد را بدانید. قبل از عکس برداری این موارد را در نظر داشته باشید. نمی توانید یک غذا سوخته یا … را اشتها آور جلوه دهید.

 

 

 

لوازم جانبی می توانند به شما کمک کنند تا روحیه عکس های غذایی خود را تنظیم کنید. من یک زیرزمین پر از بشقاب، بشقاب، فنجان، ظروف شیشه ای، سفره، سطح و تخته های برش در اختیار دارم. با استفاده از آنها، می توانم آنچه را که برای تنظیم یک میز (یا بخشی از میز) برای یک مکان، یک صحنه غذاخوری خوب یا چیزهای دیگری که لازم دارم، جمع کنم.

اگر چه نیازی به داشتن یک تکه لوازم جانبی برای عکاسی غذایی ندارید، اما توصیه می کنم حداقل چند ظروف و همچنین یک سطح زیبا برای عکسبرداری داشته باشید.

 

 

با قرار دادن صحیح ظرف خود می توانید آن را از یک چیز معمولی به یک چیز خارق العاده ارتقا دهید. اگر با یک آشپز حرفه ای غذا کار نمی کنید، توصیه می کنم مقالات را بخوانید و آموزش‌های مربوط به عکاسی غذا را به عنوان نقطه شروع مرور کنید.

در مورد قرار دادن مواد تشکیل دهنده، ایجاد ارتفاع یا عمق، افزودن رنگ یا افزایش کنتراست فکر کنید.

در اینجا چند نکته برای بهبود عکاسی از مواد غذایی آورده شده است:

تعداد فرد از مواردی را که عکاسی می کنید را بچینید.

مطالب مرتبط: قانون اعداد فرد در عکاسی (یک ترفند آسان برای ترکیب بندی بهتر)

وسایل تخت بلندتر را در برابر موارد قد بلند خم کنید.
از گلهای خوراکی یا گیاهان تازه استفاده کنید تا مقداری رنگ متضاد به بشقاب خود اضافه کنید.

 

ترکیب عکاسی از غذا

 

 

مطالب مرتبط : ۱۰ نکته برای عکاسی تبلیغاتی بهتر از غذا

 

هنگام عکسبرداری از غذا ، از سوژه ای که ثابت است استفاده کنید. این بدان معنی است که شما کنترل کاملی بر موقعیت و زاویه دوربین و همچنین فاصله یا فاصله دوربین از صحنه دارید.

برای به دست آوردن بهترین ترکیب ، توصیه می کنم با چند روش عکاسی از غذا شروع کنید:

اگر تجربه زیادی ندارید از قانون سنتی یک سوم استفاده کنید تا ترکیبات قوی ارائه دهید. قاب خود را به صورت ذهنی به یک شبکه 3 × 3 تقسیم کنید و عناصر اصلی را در خطوط شبکه یا تقاطع ها قرار دهید. وقتی با قانون یک سوم آشنا شدید ، می توانید ببینید که چگونه می تواند به صحنه شما نیرو دهد ، با آن به عنوان یک پیشنهاد رفتار کنید و آزمایش کنید.
بیننده را به ترکیب خود بکشید. به جای کل ظرف ، بخشی از بشقاب را در عکس خود نشان دهید. برای راهنمایی چشم بیننده به آنچه می خواهید تمرکز کند ، از ظروف یا دستمال استفاده کنید. و به یاد داشته باشید که همان عناصر متضاد به شما کمک می کنند تا یک صفحه را سبک کنید ، در مورد ترکیب بندی نیز به نفع شما خواهد بود.

 

 

برای ساختن یک عکس قدرتمند از فضای منفی استفاده کنید. بی نظمی در صحنه شما باعث سردرگمی بصری می شود ، بنابراین آن را برطرف کنید. هرچه بیننده شما کمتر به سمت خود جلب شود ، بهتر است.
به چگونگی بهتر مشاهده شدن غذا فکر کنید. نماهای سر به سر ، عکسهای بالای سر و نماهایی که کمی به سمت پایین ظرف نگاه می کنند همیشه نسبت به پایین نگاه کردن به صفحه از زاویه 45 درجه ترجیح داده میشوند.
دوربین خود را در سطح قرار دهید. در اوایل کار عکاسی از غذا ، احساس کردم که زوایا احساس هیجان را به بیننده منتقل می کنند. آنها این کار را کردند – زیرا باعث شده اند به نظر برسد غذا از بشقاب می افتد! چرخش دوربین را متوقف کردم و عکسهایم یک شبه بسیار قویتر شدند.
با لنز و پاهای خود بزرگنمایی کنید. زمانهایی وجود دارد که عکسهای ماکرو از غذا به خوبی کار می کنند و مواردی هم وجود دارد که عکسبرداری وسیعتر حس بهتری از مکان و جو را به شما منتقل می کند. ببینید آیا فشرده سازی پس زمینه به از بین بردن حواس پرتی از ظرف شما کمک می کند یا خیر. تعدادی گزینه را با غذایتان امتحان کنید و ببینید چه چیزی بهترین کار را می کند.

 

نورپردازی و نوردهی عکاسی از مواد غذایی

 

در حالی که برای عکاسی از غذا به بهترین تجهیزات مطلق نیازی ندارید. من از تجهیزات دوربین 10 ساله استفاده می کنم! شما باید در مورد اینکه چگونه انتخاب شما از نور، نوردهی و حتی تجهیزات دوربین بر عکس شما تأثیر می گذارد فکر کنید.

قرار دادن ظرف خود با نور طبیعی در کنار و پشت به طور کلی نتایج بسیار خوبی دارد. ابر عبوری یا رعد و برق می تواند ناگهان تمام تلاش های شما برای یک ظاهر طراحی و ترکیب را از بین ببرد.

اگر می خواهید در طول چند ساعت عکس بگیرید و می خواهید همه آنها شبیه به هم باشند، من به شما توصیه می کنم از نوعی نور مصنوعی استفاده کنید. بیشتر عکس های غذایی که در داخل خانه گرفته ام با استفاده از فلاش با انتشار از پشت به کنار غذا عکس گرفته می شوند. در صورت نیاز، از بازتابنده ها برای برگشتن مقداری نور به جلوی ظرف استفاده می کنم.

اگر بودجه کافی را دارید، تهیه نورهای ارزان قیمت و قرار دادن پارچه سفید بین نورها و غذای خود را در نظر بگیرید.

 

بیاموزید که چگونه از مثلث نوردهی استفاده کنید چه از نور طبیعی استفاده کنید و چه از مصنوعی، و تنظیمات همه چیز روی دوربین خود را به صورت دستی شروع کنید. هدف شما این است که زمینه خود را محو کنید در حالی که تصویر جلو زمینه را زیبا و کاملا متمرکز نگه دارید. و البته مطمئن شوید که همه چیز درست روشن شده است.

 

تجهیزات عکاسی از غذا

اگر یاد نگرفته اید که با آن چه کار کنید، بهترین تجهیزات دوربین در دنیا به شما کمک نمی کنند. من همیشه به مردم توصیه می کنم که با اجاره تجهیزات یا خرید تجهیزات ارزان و دست دوم شروع کنند.

برای شروع، من یک سه پایه، یک بدنه دوربین را که از لنزهای قابل جدا شدن پشتیبانی می کند و یک لنز با بزرگنمایی متوسط ​​را توصیه می کنم. من شما را به یادگیری عکسبرداری و ویرایش عکسهای RAW تشویق می کنم، زیرا می توانید در مراحل پس از تولید با آنها خیلی بیشتر از آنچه در تصاویر JPEG است ارتباط برقرار کنید.

تکنیک های عکاسی از مواد غذایی: نتیجه گیری
چه تکنیک های عکاسی غذایی برای شما مفید واقع شده است؟ چه تکنیک هایی مشکل ساز بوده است؟ لطفا در کامنت ها مرا در جریان بگذارید!

ما در مدرن طرح با سابقه طولانی در تبلیغات و چاپ و همینطور تولید تیزر و عکاسی صنعتی در کنار شما همراهان هستیم. در صورت نیاز به مشاوره با کارشناسان مدرن طرح تماس بگیرید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *