عکس مناسب طراحی کاتالوگ

چگونه باید مناسب‌ترین عکس را برای طراحی کاتالوگ انتخاب کنیم ؟
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

عکس مناسب طراحی کاتالوگ

یکی از مهم ترین امرها در طراحی کاتالوگ، بروشور،بنر و… انتخاب عکس مناسب است. زمانی که شرکت شما نیاز به چاپ کاتالوگ پیدا می­کند شما باید از جوانب مختلفی نیاز های خود را ارزیابی کنید و سپس طراحی را شروع کنید. شما باید محصولات خود را دسته بندی کنید؛ جنس و قطع کاتالوگ را انتخاب کنید و عکس های با کیفیت و گویا برای برای محصولاتتان در نظر بگیرید.  با تماشای نمونه کاتالوگ های دیگر برند ها می­توانید الهام بگیرید وطراحی کاتالوگ را شروع کنید.

انتخاب مناسب ترین عکس برای طراحی کاتولوگ کار آسانی نیست و نیاز به دقت و توجه دارد، همانطور که در بالا اشاره کردیم تصاویر باید گویا باشند تا اطلاعات محصول را به صورت مستقل منتقل کنند و برای مخطبانتان حس اطمینان ایجاد کنند. همچنین وجود تصاویر در چیدمان و زیبایی بصری کاتالوگ شما تاثیر بسزایی دارد و می­تواند تفاوت شما را با سایر رقبایتان نشان دهد.

برخی از شرکت ها تصاویر رایگان و تجاری را برای چاپ کاتالوگ انتخاب می کنند. بدون شک این روشی بسیار کم هزینه برای چاپ کاتالوگ است و البته که می توانید عکس ها با کیفیت و مرتبط با موضوعتان انتخاب کنید. اما آیا مطمئن هستید که تصاویر درستی را  انتخاب کردید؟ خودتان را به جای مخاطب بگذارید؛ آیا به چنین کاتالوگی اعتماد کنید؟

چگونه باید مناسب‌ترین عکس را برای طراحی کاتالوگ انتخاب کنیم ؟

تصاویر را مطابق با توضیحات وموضوع انتخاب کنید

عکس های نامحدودی وجود دارد که می توانید مورد استفاده قرار دهید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که انتخابتان را محدود به چندین مورد مناسب کنید  .در هنگام انتخاب تصویر به  تم و توناژ رنگی کاتالوگ و هدف برندتان دقت کنید. سعی کنید از المان ها و تصاویری که با موضوع شما مطابقت دارد استفاده کنید. همچنین به وضوح و شفافیت تصاویر انتخابی دقت کنید تصاویر جذاب می تواند مخاطب شما را  کنجکاو کند که تا انتهای کاتالوگ را ورق بزند و مطالعه کند اما اگر به این امر توجه کافی نکنید ممکن است کاتالوگ شما دیده نشود .

علاوه بر در نظر گرفتن وضوح تصویر، به هماهنگی رنگ تصویر، طبیعی بودن رابطه بین نور و سایه و پایداری و متعادل بودن ترکیب بندی نیز دقت لازم را داشته باشید تا تصویر غیر قابل باوری در کاتالوگتان چاپ نکنید.

طراحی چشم نواز، چیدمان های هوشمند، تصاویر جذاب و سازماندهی شده سنگ بنای طراحی خوب کاتالوگ هستند. به این واقعیت اضافه کنید که صنایع مختلف معمولاً به رویکردهای متفاوتی نیاز دارند: کاتالوگ فروشگاه لوازم ورزشی با جعبه بزرگ بسیار متفاوت از ساعت‌سازهای سفارشی است. این را قبل از شروع در نظر بگیرید، زیرا یک اندازه ثابت در دنیای طراحی کاتالوگ مناسب نیست.

تصاویر برگزیده خود را در صورت امکان بهبود و اصلاح کنید

زمانی که تصویری را پیدا می کنید که الهام بخش است  و مربوط به محتوای شماست و می تواند جذابیت کسب و کار شما را به رخ بیننده بکشد، گاهی لازم است با نرم افزار های گرافیکی نور و افکت های رنگی به آن اضافه کنید و  آن را بهبود بخشید و اصلاح کنید تا  نتیجه مطلوب تری  را بگیرید.

 همیشه لازم نیست تمامی تصاویر را ادیت کنید، اما شرایطی وجود دارد که مراحل اصلاح می توانند تصویر خوب را به عکس هایی عالی تبدیل کنند. یک طراح گرافیک حرفه ای می تواند در این روند به شما کمک کند.

از پس زمینه ساده استفاده کنید

برای اینکه توجه مخاطب بیشتر به سوژه اصلی جلب شود؛ بهتر است از پس زمینه های روشن و تک رنگ استفاده کنید و چیدمان ساده ای را درنظر بگیرید، اگر میخواهید از عکس های موجود در اینترنت استفاده نکنید بهتر است از محصولتان در زوایای مختلف عکس بگیرید و بهترین زاویه را برای تصویر نهایی انتخاب کنید. پس زمینه پیچیده می تواند به راحتی فوکوس را مختل کند و عناصر دیگر را بسیار زیاد کند. اگر برای عکس هایتان از متخصصی کمک می­گیرید، بهتراست از هدف و مفهوم محصولات شما درک درستی داشته بااشد تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید.

 

کلام آخر

کاتالوگ های جذاب بر مبنای کیفیت و وضوح تصاویرشان در نگاه اول ارزیابی می­شوند. بنابراین انتخاب تصویر بخش مهمی از کاتالوگ را در بر دارد، که در صورت داشتن دانش هنری کم و خلاقیت  اندک ممکن است شما را انتخاب آنها شما را دچار سردرگمی کند. پس می­توانید با توجه به نکات ذکر شده یا مراجعه به یک متخصص به راحتی مناسب ترین عکس ها را برای ارائه محصولاتتان انتخاب کنید.

مقالات مرتبط

تاثیر کاتالوگ در فروش[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *