نورپردازی در عکاسی محصول

نور در عکاس محصول
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

عکاسی محصول یک بخش عکاسی سودآور، سرگرم کننده و پر تقاضا است. استفاده از استودیو برای عکاسی محصول به این معنی است که شما کنترل کامل نور را در دست دارید. نورپردازی در عکاسی محصول و تنظیم نور کمی دشوار است اما وجود تجهیزات کار شما را راحت تر می کند.

یکی از نکات مهم نورپردازی در عکاسی محصول، تنظیم رنگ و وضوح رنگ ها است. برخی از محصولات نور را منعکس می کنند و همین موجب بی کیفیتی تصویر می شود مانند ساعت فلزی، طلا و جواهرات، شیشه و آینه. نوری که به این نوع سطوح برخورد می کند موجب ایجاد سایه و حواس پرتی بیننده می شود. یکی از ایرادات وارده بر نورپردازی در عکاسی محصول، افتادن سایه دوربین در محصولات است.

نورپردازی در عکاسی محصول

 

یکی از پیشنهادات ما برای ثبت تصویر محصول به صورت حرفه ای و درست، تغییر جهت شماست. یعنی در حالت های مختلف به عکاسی بپردازید و در نهایت بهترین تصویر بی نقص را نگه دارید. در غیر این صورت باید راه های ادیت عکس را پیش بگیرید.

موضوع دیگر اطمینان از واقعی بودن رنگ های محصول شماست. رنگ های دقیق در نورپردازی در عکاسی محصول، بسیار مهم هستند. بسیاری از مشتریان، محصولات را بر اساس رنگ های نمایش داده شده توسط تصاویر شما خریداری می کنند. اگر محصولات دریافتی با عکسشان مطابقت نداشته باشند، مشتریان بی اعتماد و ناامید از خرید می شوند.

به منظور وجود کیفیت نورپردازی در عکاسی محصول، بهتر است از نور های سفید استفاده کنید و از وجود نور های زرد و رنگی جلوگیری کنید. نور سفید واقعی باعث ایجاد هیچ نوع رنگی نمی شود. شما سایه هایی مانند آبی یا سبز فلورسنت یا نارنجی نور گرم دریافت نخواهید کرد و نتیجه عکاسی دارای رنگ های صحیح تری خواهد بود.

انواع چراغ برای نورپردازی

  •         فلورسنت
  •         LED
  •         تنگستن

لامپ های فلورسنت کم مصرف هستند اما نور خروجی آن ها دارند و معمولاً حدود 60-100 وات هستند. لامپ ها در دسترس، ارزان  و قابل تعویض هستند اما قابل تنظیم نیستند. چراغ های LED بسیار کم مصرف هستند و گرمای بسیار کمی تولید می کنند. آنها از تعداد زیادی “دیودهای ساطع نور” کوچک تشکیل شده‌اند و معمولاً برای مدت طولانی دوام می‌آورند. چراغ های تنگستن بالاترین سطح خروجی را ارائه می دهند در عین حال گرمای زیادی هم تولید می کنند. تعویض لامپ ها بسیار ارزان است. اگر سطوح روشنایی را تنظیم کنید، می توانند دمای رنگ را تغییر دهند. همه سافت باکس های نور پیوسته، تنگستن هستند.

استفاده از سافت باکس در نورپردازی تصویر

استفاده از سافت باکس هم می تواند میزان نور را کنترل و به نورپردازی در عکاسی محصول کمک کند. اگر به دنبال چیزی بیشتر از یک رینگ لایت هستید، به طور متوسط ​​سه چراغ سافت باکس می خواهید. یک چراغ بالای سر و دو چراغ که می توانید در کنار آن استفاده کنید.

نورپردازی در عکاسی محصول باید به گونه ای باشد که نور در یک قسمت تجمع نکن و در محیط پخش شود تا طبیعی تر به نظر برسد. سافت باکس تضمین می کند که نور به طور یکنواخت در سراسر و اطراف محصول شما پخش می شود. برندهای نورپردازی در عکاسی محصول Westcott Lighting و Neewer هستند.

ابزار های ساده تر برای نورپردازی

چند گام ساده برای نورپردازی در عکاسی محصول وجود دارد که می توان به کار برد. مثلا از زمینه سفید استفاده کنید. دیوار سفید، مقوای سفید یا زمینه ای روشن که نور را خنثی کند و سایه ها را از حالت تیزی در بیاورد. برای عکاسی با نور استودیو نیازی به یک استودیو شیک ندارید. فقط یک دیوار ساده، یک میز یا حتی کاغذی که به یک میله بسته شده است، همگی می توانند نتایج حرفه ای را به همراه داشته باشند.

نورپردازی در عکاسی از محصول

چیدمان برای روشنایی عالی

کلید نورپردازی استودیویی محصول این است که مطمئن شوید که رنگ محصول از پس زمینه متمایز است و نباید رنگ پس زمینه وضوح محصول را از بین ببرد. شما باید آزمایش کنید و زمان بگذارید تا بیاید که چه چیزی برای نورپردازی در عکاسی محصول خاص شما مناسب است.

رینگ لایت ها هر قسمت از سوژه را در معرض دید قرار می دهند و آنها را از پس زمینه جدا می کنند. باید به خاطر داشته باشید که رینگ لایت ها بسیار روشن هستند و معمولاً پخش‌کننده ندارند. بهترین چیدمان رینگ لایت برای نورپردازی در عکاسی محصول، روبروی آن است که رینگ لایت را در فاصله خوبی از سوژه قرار دهید. هر چه بیشتر به عقب برگردید، نور ملایم تر می شود. رینگ لایت ها برای عکاسی محصول خوب هستند، اما به خاطر داشته باشید که گرفتن عکس از یک محصول با رنگ های روشن سخت تر است. این به این دلیل است که آنها می توانند بسیاری از نقاط برجسته را ایجاد کنند پس سعی کنید چند درجه کم نوردهی کنید.

مطالعه کنید: رینگ لایت چیست؟ ، سافت باکس چیست و چه کاربردی در عکاسی دارد

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *