کاتالوگ چیست ؟

کاتالوگ چیست ؟

کاتالوگ چیست ؟

کاتالوگ را می توان به بیان ساده شرح خدمات یا اطلاعاتی در مورد یک شرکت یا محصول که به صورت فهرست بار به مخاطبین خود اراپه می دهد بیان کرد. در تعریف کاتالوگ که آن را کالا نما نیز می نامند می تواند شامل محتوا ( عکس، متون، جداول و …) باشد که در طراحی کاتالوگ کاربرد دارد. در کاتالوگ می توانید محصولات و یا خدمات خود را به مصرف کننده معرفی کنید. در بیشتر محصولات طرز استفاده از نوع محصول را در کاتالوگ یا بروشور مشخص می کنند. کاتالوگ معمولا در سایز های استاندارد A4, A5 مورد استفاده قرار می گیرد.

کاتالوگ چیست ؟

کاتالوگ چیست ؟

تعریف کاتالوگ

کاتالوگ متشکل از مجموعه برگه های متصل و مرتبط به هم که بتواند شرحی از اطلاعات را به مخاطبین ارائه دهد. در کاتالوگ می توانید به راحتی محصول یا خدمات خود را به صورت کامل شرح دهید یا حتی از کاتالوگ به عنوان یک ابزار تبلیغاتی نیز استفاده نمایید. می توانید اطلاعات و جزئیات محصولات خود را در چند صفحه طراحی کنید و در کنار محصول قرار دهید تا مصرف کننده بتواند از آن استفاده نماید. شما می توانید خدمات یا طرز استفاده از دستگاه، دارو و دیگر محصولاتی که نیازمند کتابچه راهنما است تهیه نمایید.

 

شباهت کاتالوگ و برشور

کاتالوگ و بروشور از لحاظ طراحی و ظاهری تقریبا شبیه به هم هستند و تنها در صحافی، هزینه های طراحی و چاپ با یکدیگر متفاوت هستند. در مقاله تفاوت کاتاوگ و بروشور به طور مفصل توضیح داده شده است.

کاتالوگ در تبلیغات

استفاده از کاتالوگ می تواند در تبلیغات و فروش محصول بسیار مؤثر باشد. به جای اینکه حجم زیادی عکس و نمونه کار های خود را همیشه به همراه داشته باشید و بخواهید آن را ارائه دهید بهتر است از کاتالوگ استفاده نمایید. catalog این امکان را به شما می دهد تا بتوانید خدمات و محصولات خود را با ظاهری زیبا و با دسته بندی مناسب به مصرف کننده ارائه دهید. فهرست در کاتالوگ همان راهنمای کاتالوگ است که می توان به راحتی برای جستجوی سریع از آن استفاده نمود. کاتالوگ رابط بین تبلیغات و مصرف کننده است که برای انتقال پیام  نقش مؤثری داشته باشد.

مخاطب به راحتی با دیدن عکس و متون می تواند محصول یا خدمات شما در ذهن خود ثبت کند.

توجه کنید که هر چقدر ظاهر کاتالوگ زیبا باشد و چینش و استاندارهای طراحی رعایت شده باشد می توانید خروجی مناسبی در چاپ کاتالوگ و همچنین ارائه بهتر به مخاطبین داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *