هزینه های لازم برای طراحی و چاپ کاتالوگ

هزینه های لازم برای طراحی و چاپ کاتالوگ
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

هزینه طراحی کاتالوگ چقدر است؟

هزینه های طراحی کاتالوگ بسته به عوامل مختلف متفاوت است. در زیر برخی از عواملی که در تعیین هزینه های تولید کاتالوگ مورد توجه قرار می گیرند آورده شده است:

  • فرمت و اندازه کاتالوگ
  • پرداخت های ویژه و موارد اضافی، به عنوان مثال: دوخت زین
  • تعداد صفحات کاتالوگ
  • اندازه متن، اطلاعات و تصاویر در هر صفحه
  • پیچیدگی طراحی صفحات
  • اینکه آیا هر گونه افزودنی های دیجیتال مورد نیاز است یا خیر

آیا عوامل دیگری در رابطه با هزینه های طراحی کاتالوگ وجود دارد؟

هیچ دو کاتالوگ با هم یکی نیستند و هر کدام مطابق با نیاز مشتری طراحی شده است.

طراحی عالی کاتالوگ بازدهی بالاتری را به همراه دارد

طراحی عالی کاتالوگ بازدهی بالاتری را به همراه دارد
طراحی عالی کاتالوگ بازدهی بالاتری را به همراه دارد

همیشه به خاطر داشته باشید که طراحی و چاپ کاتالوگ نیز یک سرمایه گذاری است نه هزینه، بنابراین نتیجه نهایی (سود) بسیار مهمتر از هزینه اولیه است. آنها این تصور را ایجاد می کنند که شما در صدر زمینه کاری خود هستید (به هر حال می توانید از پس هزینه چاپ کاتالوگ برآیید) و با پیشنهادات، طراحی و کپی مناسب، مشتریان را بدون دلیلی برای بررسی رقابت باقی می گذارند.

چگونه می توانم در هزینه های تبلیغات و طراحی و چاپ کاتالوگ صرفه جویی کنم؟

یک راه مقرون به صرفه برای صرفه جویی در هزینه طراحی کاتالوگ و چاپ آن این است که شیئوه های آنلاین (وب سایت، شبکه های اجتماعی) را با بازاریابی چاپی سنتی (کاتالوگ، بروشور) ترکیب کنید.

اگر هزاران محصول را می فروشید اما بودجه لازم برای یک کاتالوگ 200 صفحه ای را ندارید، می توانید یک کاتالوگ با صفحات کمتر چاپ کنید که فقط شامل اقلام پایه و محصولات ویژه شما باشد. سپس مشتریان خود را به وب سایت خود هدایت کنید تا کل محصولات شما را ببینند. این تکنیکی است که حتی توسط بزرگترین شرکت های چاپ کننده کاتالوگ برای ایجاد علاقه بیشتر در بین مخاطبین و پایین نگه داشتن هزینه ها استفاده می شود.

مقاله مرتبط:

[info_box title=”” image=”” animate=”””]قواعد چاپ کاتالوگ[/info_box]

هزینه چاپ کاتالوگ چقدر است؟

  • هنگام انتخاب چاپ کاتالوگ، مهم است که موارد زیر را در نظر داشته باشید:
  • بهترین اندازه کاتالوگ چیست؟
  • چه مقدار کاغذی صرفه جویی می کند، در عین حال که کیفیت را حفط می کند؟
  • کاتالوگ طراحی شده چگونه ترکیب، صحافی و برش داده می شود؟

چندین عامل وجود دارد که به شدت بر قیمت تأثیر می گذارد. این عوامل کلیدی درجات مختلفی بر هزینه نهایی سفارش چاپ برای مشتریان تأثیر می‌گذارند، با این حال نگاهی دقیق‌تر به این عوامل می‌تواند به مشتریان درک بهتری از چرایی تأثیر این جزئیات کار بر قیمت‌گذاری بدهد.

برای کمک به ایجاد درک قوی‌تر از بخش‌های مختلف مؤثر بر هزینه‌های یک کاتالوگ، آنها را به چند دسته تقسیم کرده‌ایم، که امیدواریم به سؤالاتی که مشتریان ممکن است در مورد اینکه چرا کاتالوگ شان به همان شکل قیمت‌گذاری می‌شود، پاسخ دهد.

مقدار مورد نیاز برای چاپ

چرا کمیت اینقدر مهم است؟ این به دلیل نحوه چیدمان کارها بر روی ورق ها یا رول های دستگاه چاپ است. چاپ کاتالوگ های بیشتر با به حداکثر رساندن کارایی، هزینه کمتری را برای هر کاتالوگ به همراه خواهد داشت.

کاغذ

نوع کاغذی که برای چاپ بر روی آن انتخاب می کنید تأثیر زیادی بر قیمت سفارش چاپ شما دارد.

اکثر چاپگرها مجموعه‌ای از لوازم خانگی دارند که توصیه می‌کنند هنگام چاپ با آنها از آنها استفاده کنید. یک کاغذ سنگین برای چاپ روی جلد کاتالوگ شما مهم است. یک پوشش قابل توجه کاتالوگ همراه با یک پوشش شفاف انعطاف پذیر، دوام کاتالوگ شما را به حداکثر می رساند. بنابراین، برای چاپ کاتالوگ خود از مواد ضخیم تر و محافظ تر برای جلد استفاده کنید.

بسته به اندازه، وزن و استفاده شما، ممکن است صفحات داخلی بسیار نازک یا بسیار ضخیم باشند. جزئیات دیگری که باید به دقت بررسی شود، نرخ پستی است. اگر کتاب شما باید از طریق پست ارسال شود باید اطمینان حاصل شود که هزینه پست در محدوده قیمت شما قرار دارد. برای بازاریابی درون سازمانی و در میان شرکای وابسته، میزان کاغذ مورد نیاز را در نظربگیرید که باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه ها شود.

برخی از انواع کاغذ نیاز به سفارش خاصی دارند. اگر کاغذ با کیفیت و سفارشی سفارش دهیم، هزینه بیشتری خواهد داشت که به معنای هزینه نهایی بیشنتر کار برای مشتری است. همچنین ممکن است زمان بیشتری لازم باشد تا سفارش‌های کاغذ ویژه به دست چاپخانه برسد و زمانی که چاپخانه بتواند چاپ را شروع کند و زمان تحویل طولانی‌تری در نظر بگیرد، سرعت آن کاهش می‌یابد.

چاپ کاتالوگ چقدر زمان می برد؟

جوهر و جلد های سفارشی

کاتالوگ های شما شانس بیشتری برای جلب توجه خواهند داشت اگر از این فرصت استفاده کنید و از جلد های سفارشی استفاده کنید، مانند UV مات خشن، UV براق نقطه ای، پوشش های لمسی نرم، جوهرهای فلزی یا سفارشی PMS.

یک پوشش آبی را انتخاب کنید، به خصوص برای پوشش کاتالوگ، این امر باعث می شود کاتالوگ شما زرد نشود. پوشش مات به چاپ جلد کاتالوگ شما ظاهر و حسی متمایز می‌دهد و خوانایی را نسبت به یک جلد براق بهبود می‌بخشد.

چرا اندازه کاتالوگ مهم است

اندازه قطعه چاپ شده شما تأثیر زیادی بر هزینه کلی شما دارد. تقریباً نیمی از کل هزینه شما بخاطر نوع کاغذ و مقدار کاغذ مورد نیاز برای چاپ کاتالوگ شما خواهد بود.

اندازه های استانداردی وجود دارد که به کاهش هزینه ها کمک می کند. آیا به این فکر می کنید که یک کاتالوگ 8.5 x 11 طراحی کنید؟ این عالی است اگر تعداد چاپ کم باشد، یعنی در حدود زیر 3000 کاتالوگ. برای چاپ‌های با تعداد بیشتر، در حدود 3000 تا 250000 کاتالوگ چاپی، کاهش اندازه به 8-3/8 x 10-7/8 بهترین کار برای اکثر رول‌های کاغذ وب و پرس‌های وب است.

این بدان معنا نیست که نمی توانید یک اندازه منحصر به فرد مانند یک تخت 8×8 یا یک تخت 8×24 طراحی کنید تا بروشورهای 6 پانل تا شده 8×8 را به شما ارائه دهد. هرچه اندازه نهایی یک کاتالوگ بزرگتر باشد قیمت آن بیشتر می شود، بنابراین اگر می خواهید در هزینه کاتالوگ بزرگتر صرفه جویی کنید، انتخاب نوع یا مقدار کاغذ متفاوت، بیشترین تأثیر را بر هزینه نهایی شما خواهد داشت.

چرا تعداد صفحات مهم است

تعداد صفحات تاثیر زیادی بر هزینه نهایی کاتالوگ شما دارد. تعداد صفحات در نهایت بر میزان استفاده از کاغذ و جوهر پروژه شما تأثیر می‌گذارد، حتی بیشتر از اینکه اندازه بر این عوامل تأثیر بگذارد. تعداد صفحات در کاتالوگ های مختلف متفاوت است. یک قانون سرانگشتی خوب برای محاسبه صفحات کاتالوگ این است که همه تعداد صفحات باید بر 4 تقسیم شوند.

در پرس های وب  32 صفحه را در یک زمان چاپ می کنند. با افزایش تعداد صفحات، بهتر است که 32، 16، 8 و سپس 4 صفحه اضافه کنید تا تعداد صفحات مورد نظر را برای کاتالوگ خود به دست آورید

صحافی

نحوه صحافی کاتالوگ های خود تأثیر زیادی بر قیمت سفارش چاپ شما دارد. دوخت زین ابتدایی ترین نوع صحافی است و برای تعداد صفحات 64 یا کمتر رایج ترین نوع است. این روش اساساً منگنه کردن در درز برای چسباندن امضاهای چاپ شده به هم است.

صحافی عالی که از چسب و طرح‌بندی‌های چاپی با فواصل خاص استفاده می‌کند تا انتهایی کاملاً مربعی ارائه کند، تا حدودی شبیه یک کتاب صحافی شده با کاغذ، برای تعداد صفحات بیش از 64 صفحه یا کاتالوگ‌هایی که روی کاغذ سنگین چاپ می‌شوند، رایج‌تر است.

چگونه می توانم کاتالوگ خود را به سرعت به دست مشتریان برسانم؟

پست

این که چاپگر تجاری شما پروژه شما را پست کند یا نه، روی قیمت نهایی تأثیر دارد. راحتی ارسال کاتالوگ  به طور مستقیم از مرکز پستی شما می تواند به تسریع زمان تحویل کاتالوگ به مشتری کمک کند.

اگر می‌خواهید کاتالوگ‌های خود را سریع‌تر از طریق پست ارسال کنید و اگر می‌خواهید در زمان و هزینه خود صرفه‌جویی کنید و سعی کنید بهترین راه را برای پست کردن کاتالوگ خود بیابید، بهتر است مراکز دارای پست الکترونیکی را انتخاب کنید.

هنگام ارسال کاتالوگ از طریق سیستم ارسال پست الکترونیکی تنها چیزی که باید نگران آن باشید این است که لیست پستی خود را به موقع آپلود کنید.

مطالعه بیشتر:

[info_box title=”” image=”” animate=”””]ویژگی کاتالوگ های تبلیغاتی[/info_box]

هزینه چاپ کاتالوگ چقدر است؟

هزینه چاپ کاتالوگ چقدر است؟
هزینه چاپ کاتالوگ چقدر است؟

قیمت سفارش کاتالوگ شما در نهایت تحت تاثیر موارد زیر قیمت گذاری می شود:

1) تعداد

2) کاغذ

3) جوهر

4) اندازه

5) ابعاد صفحات

بسته به تمام مشخصات ذکر شده در بالا، اعلام یک عدد ثابت به عنوان قیمت دشوار خواهد بود. بهتر است برای گرفتن قیمت طراحی و چاپ کاتالوگ، با ما تماس حاصل نمایید.

[info_box title=”” image=”” animate=””]چاپ و طراحی کاتالوگ یکی از فعالیت های حرفه ای در مدرن طرح با نمونه های فراوان است[/info_box]

هزینه حمل و نقل نیز به هزینه کلی نهایی اضافه می شود.

به طور کلی، بهترین راه برای صرفه جویی در پروژه طراحیو چاپ کاتالوگ خود استفاده از نکات ذکر شده در هر یک از بخش های بالا برای کاهش هزینه ها است.

امیدواریم از مطالعه این مقاله بهره لازم و کافی را برده باشید. مطالب این مقاله از منبع معتبر خارجی با این لینک گردآوری و ترجمه شده است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *