آشنایی با انواع تبلیغات کاربردی

انواع تبلیغات

آشنایی با انواع تبلیغات کاربردی

انواع تبلیغات را بشناسید!

علیرغم مجموعه ای از انتخاب های موجود، همه ابزارهای تبلیغاتی دو هدف مشترک دارند: تأثیرگذاری بر مصرف کنندگان و تبدیل آنها به مشتری یا مشتری وفادار. هنگام ایجاد یک کمپین تبلیغاتی تاثیرگذار، بدون توجه به پلتفرم، تبلیغ‌کنندگان روشی برای دیوانگی خود دارند که با تحقیق و استراتژی شروع می‌شود.

 

این جنون می‌تواند بسیار زیاد باشد، اما می‌تواند با دسته‌بندی انواع تبلیغاتی که شما و شرکتتان در آن شرکت خواهید کرد، کاهش یابد. برای انجام این کار، درک گزینه‌هایتان مهم است.

 

انواع رسانه های تبلیغات

تبلیغاتی که شما و شرکتتان برای شرکت در آن انتخاب می‌کنید باید با نمایه مشتری ایده‌آل شما مطابقت داشته باشد و سعی کنید اغلب با آنها تعامل داشته باشید. علاوه بر این، روشی که انتخاب می کنید باید مقرون به صرفه باشد و با محصول یا خدماتی که تبلیغ می کنید منطقی باشد.

 

انواع مختلف تبلیغات چیست؟

 • تبلیغات جستجوی پولی (ادورز)
 • تبلیغات رسانه های اجتماعی
 • تبلیغات بومی
 • نمایش تبلیغات
 • تبلیغات چاپی
 • تبلیغات پخش
 • تبلیغات در فضای باز

قبل از شروع، مهم است که دو دسته بزرگتر تبلیغات را درک کنیم: تبلیغات دیجیتال و سنتی. تبلیغات دیجیتال می تواند با استفاده از اینترنت قدرتمند به طرق مختلف به مخاطبان گسترده ای دست یابد و همچنین می تواند برای محدود کردن مخاطب با توجه به جمعیت آنها سفارشی شود، بای مثال یکی از ابزارهای تبلیغات دیجیتال کاتالوگ های آنلاین هستند که می توانند در توسعه و برندسازی از آن استفاده کرد.

تبلیغات سنتی عمدتاً بر روی آنچه که در مورد تبلیغات “معمولی” فکر می کنید تمرکز می کند: تلویزیون، رادیو، روزنامه، مجله، پست مستقیم و طرح های بیلبورد. این نوع تبلیغات مخاطبان زیادی را جذب می کند. این راه عالی است؛ زیرا به این معنی است که افراد بیشتری تبلیغات شما را میبینند، اما تشخیص اینکه آیا افراد مناسب  آنها را می بینند یا نه دشوار است.

 

انواع تبلیغات دیجیتال

در فرهنگ مصرف کننده امروزی، سرمایه گذاری در تبلیغات دیجیتال یک ضرورت است.

تبلیغات دیجیتال برای ارائه مطالب تبلیغاتی به مشتریان و مخاطبان بیشتر به اینترنت متکی است. آگهی‌دهندگان می‌توانند فوراً نتایجی را در مورد اینکه چه کسی با تبلیغات درگیر شده است، چگونه آن شخص درگیر شده است و اینکه آیا منجر به فروش شده است یا خیر، دریافت کنند.

 

انواع تبلیغات آنلاین مختلفی وجود دارد که متخصصان می توانند از آنها برای قرار دادن تبلیغات و کمپین برای مخاطبان اینترنتی استفاده کنند. (مانند کاتالوگ دیجیتال)

 

انواع تبلیغات دیجیتال

 

تبلیغات adwords جستجوی پولی

تبلیغات جستجوی پولی شامل مناقصه برای کلمات کلیدی است به طوری که تبلیغات مرتبط با کلمات کلیدی خاص در بالای صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) قرار می گیرند. با جستجوی پولی، تبلیغ‌کنندگان تنها زمانی پرداخت می‌کنند که روی تبلیغ آنها کلیک شود، و پرداخت به ازای کلیک (PPC) را ارائه می‌دهد.

برای تمایز بین جستجوی پولی و ارگانیک، به دنبال یک برچسب کوچک در کنار پیوند باشید که نشان می‌دهد نتیجه یک تبلیغ است.

 

تبلیغات رسانه های اجتماعی

تبلیغات رسانه های اجتماعی از طریق پلتفرم های رسانه های اجتماعی به تبلیغات کمک می کند. تبلیغات در رسانه های اجتماعی به شما یک بازگشت سرمایه سریع می دهد زیرا همه چیز در شبکه های اجتماعی در زمان واقعی انجام می شود. با استفاده از کدهای UTM، می‌توانید زمانی که تبلیغات رسانه‌های اجتماعی خود را به این صورت برچسب‌گذاری می‌کنید، دقیقاً فروش خود را از کجا انجام می‌دهید.

 انواع تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی کمی آزادی بیشتری برای انتشار شخصیت یک برند ایجاد می‌کند، زیرا رسانه‌های اجتماعی نسبت به تبلیغات جستجوی پولی یا تبلیغات تلویزیونی، پلتفرمی راحت‌تر هستند.

از نظرات در تبلیغات اجتماعی خود استفاده کنید: با درج نظرات مشتریان، بازگشت سرمایه تبلیغات رسانه های اجتماعی خود را افزایش دهید. مطالعات نشان می دهد نمایش نظرات میتواند نرخ تبدیل را تا 270٪ افزایش دهد. اگر یک برند B2B هستید، استراتژی بررسی خود را با ادعای مالکیت نمایه G2 رایگان خود شروع کنید.

با تبلیغات اجتماعی، یک امتیاز اضافی وجود دارد، اثربخشی در زمان واقعی اندازه گیری می شود. هر بخش از محتوای رسانه‌های اجتماعی که یک کسب‌وکار پست می‌کند قابل ردیابی است، بنابراین تبلیغ‌کنندگان می‌توانند اطلاعاتی در مورد میزان ترافیک یک آگهی، تعداد تبدیل‌های آن و حتی افرادی که با تبلیغات درگیر شده‌اند را جمع‌آوری کنند.

 

تبلیغات بومی و آفلاین

کاتالوگ کاغذی، بنرها و تبلیغات پاپ آپ آشکار می کنند که آنها سعی دارند چیزی به شما بفروشند. انواع تبلیغات بومی خود را استتار می کنند.

با ظاهر شدن به عنوان یک تطابق تقریباً کامل با محتوایی که در اطراف آن قرار دارد، تبلیغات بومی به شکل مقاله یا ویدیو در وب‌سایت‌هایی می‌آیند که قبلاً مطالب مشابهی را میزبانی می‌کنند.

تبلیغات بومی عالی اطلاعات ارزشمندی را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد و جنبه تبلیغاتی را در درجه دوم پیامی قرار می دهد. از آنجایی که آنها با جریان طبیعی صفحه مطابقت دارند، تبلیغات بومی مزاحم نیستند و کاربران احساس نمی کنند که با یک تبلیغ درگیر هستند.

برای مثال: اگر از ابزار تبلیغاتی مانند کاتالوگ های چاپی استفاده کنید، مخاطبان اگر تمایلی به آن داشته باشند، کاتالوگ را ورق می زنند و حسی درگیری نخواهند داشت.

قرار دادن تبلیغات بومی باید استراتژیک باشد و همچنین باید از الگوها و علایق مخاطبان یک کسب و کار پیروی کند. تبلیغات بومی برای هشدار دادن به خوانندگان در مورد حمایت مالی از محتوا برچسب گذاری می شود، اما این برچسب به قدری محتاطانه است که باعث ایجاد تضاد بین تبلیغ کنندگان و خوانندگان می شود.

 

نمایش تبلیغات

از نظر سبک و فرمت، تبلیغات نمایشی بدون تردید چیزی به شما می فروشند. ماهیت آشکار تبلیغات نمایشی یک عامل منحصر به فرد در زمینه تبلیغات دیجیتال است زیرا انواع تبلیغات معمولاً به صورت ظریف اجرا می شوند.

تبلیغات نمایشی را می توان به صورت متحرک یا راکد طراحی کرد و معمولاً در امتداد بالا یا کناره های صفحات وب یافت می شود. هدف تبلیغات نمایشی تبدیل سریع است و دسترسی بالقوه آنها بسیار زیاد است زیرا موتورهای جستجو می توانند یک تبلیغ را با میلیون ها وب سایت بر اساس اولویت های کلیدواژه و هدف مطابقت دهند. آنها معمولاً چیزی شبیه به این هستند:

تبلیغات نمایشی آنلاین هستند که می تواند به اثربخشی آنها آسیب برساند. از آنجایی که آنها هیچ ارزشی به جز دعوت به اقدام برای مصرف کنندگان ندارند، کاربران یاد گرفته اند که تبلیغات نمایشی را نادیده بگیرند و نرخ کلیک کاهش می یابد.

در حالی که تبلیغات نمایشی مانند گذشته محبوب نیستند، کسب و کارها نباید در استراتژی کمپین تبلیغاتی خود به طور کامل آنها را نادیده بگیرند. وقتی تبلیغات نمایشی مستقیم و محرک بصری باشد، می تواند توجه مخاطب را به خود جلب کند.

 

تبلیغات سنتی

در حالی که تبلیغات دیجیتال به طور فزاینده ای محبوب می شود، تبلیغات سنتی هیچ نشانه ای از توقف را نشان نمی دهد. با در نظر گرفتن بودجه و هدف مناسب، انواع سنتی تبلیغات می توانند به اندازه دیجیتال موثر باشند. تبلیغات سنتی به ارائه پیام های تبلیغاتی از طریق رسانه های جمعی اشاره دارد.

 

چاپ

در حالی که حوزه تبلیغات تکامل یافته است، اهداف یکسان باقی مانده است: تأثیرگذاری بر نظرات و تصمیمات خرید مصرف کنندگان. تبلیغات از طریق رسانه های چاپی زمانی شکل غالب تبلیغات بود. امروزه در میان میلیون ها تبلیغ دیجیتال وجود دارد و به همان اندازه مهم است.

 

تبلیغات چاپی شامل تبلیغات در:

 • روزنامه ها و مجلات
 • بروشورها
 • کاتالوگ ها (کاتالوگ دیجیتال، کاتالوگ چاپی)
 • تراکت و پوستر
 • هنگام پخش

تبلیغات پخش به اشتراک گذاری پیام های تبلیغاتی در مورد محصول یا خدمات شما از طریق تلویزیون یا رادیو است. با توجه به اینکه چقدر راحت کانال را رد کرده یا به طور کامل تغییر می دهیم، این نوع تبلیغات یک سرمایه گذاری پر ریسک است.

آگهی‌های تبلیغاتی، اسپات‌های شبکه، انواع تبلیغات ملی، تبلیغات محلی، و اطلاعیه‌های خدمات عمومی، انواع تبلیغات پخش هستند. در حالی که پخش آن ابزار بازاریابی نیست، اما هنوز به نقطه انقراض کامل نرسیده است. 

برای شرکت هایی که بودجه بیشتری دارند، خرید یک نقطه پخش یک راه عالی برای ایجاد آگاهی از برند و انتقال ارزش آنها به مصرف کنندگان است. برای کسب‌وکارهایی که می‌توانند از پس هزینه‌های بالای تبلیغات پخش برآیند، توجه بالقوه‌ای که این برند به خود جلب می‌کند، سرمایه‌گذاری ارزشمندی است. با این حال، بدون یک مسیر مستقیم برای فروش، پخش یک ابزار برای آگاهی است، نه یک محرک فروش.

 

انواع تبلیغات در فضای باز
انواع تبلیغات در فضای باز

 

تبلیغات در فضای باز

تبلیغات در فضای باز که به عنوان تبلیغات خارج از خانه (OOH) شناخته می شود، به سادگی هر تبلیغی است که در خارج از خانه برای مصرف کننده قابل مشاهده باشد. درست مانند تبلیغات پخش، انواع تبلیغات در فضای باز به عنوان یک رسانه بازار انبوه در نظر گرفته می شود و در نظر گرفته شده است که از تلاش های گسترده پیام رسانی و برندسازی حمایت کند.

پیاده سازی طراحی گرافیک در تبلیغات در فضای باز بسیار مهم است. به این فکر کنید که مردم چقدر سریع از کنار طرح بیلبورد عبور می کنند. در چند ثانیه ای که راننده باید آن را ببیند، پیام باید خوانده و درک شود.  

 

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *