10 اشتباه رایج در عکاسی محصولات جواهرات (و نحوه اجتناب از آنها)

اشتباهات عکاسی از جواهرات

تکنیک های اشتباه در عکاسی محصولات جواهرات را در این مقاله بخوانید!

شما می توانید تقریباً هر چیزی را از طریق آزمون و خطا یاد بگیرید. ممکن است کمی طول بکشد، اما در نهایت متوجه خواهید شد که چه کاری را انجام دهید و چه کاری را نباید انجام دهید. مشکل اینجاست که این روش یادگیری خیلی موثر نیست.

وقت خود را برای یادگیری نحوه عکاسی از جواهرات تلف نکنید. در عوض از تجربه ما درس بگیرید.

عکاسی از محصولات جواهرات مجموعه ای از چالش های منحصر به فرد خود را دارد. محصولات کوچک، بازتابنده هستند و صحنه سازی برای عکسبرداری را دشوار می کنند. با این حال، با کمی برنامه ریزی می توان به راحتی بر این چالش ها غلبه کرد.

در اینجا ده اشتباه رایجی که در هنگام عکاسی صنعتی محصولات جواهرات باید اجتناب کنید، آورده شده است. با ما همراه باشید.

 

  1.  محصولات لکه دار و آماده نشده

البته که جواهرات شما باید تمیز و صیقلی باشند. چالش از سطح جزئیات ثبت شده توسط دوربین DSLR و تنظیم نور مناسب ناشی می شود. تصویر نهایی اغلب چندین برابر اندازه واقعی جواهرات را نشان می دهد. جزئیاتی که با چشم غیرمسلح شما قابل مشاهده نیستند، هنگام عکاسی آشکار می شوند.

هر بار که جواهرات خود را لمس می کنید، آن را پاک کنید. پوشیدن دستکش های نخی ممکن است باعث صرفه جویی در زمان و عکسبرداری مجدد شود.

 

  1.  عکاسی ناسازگار

مجموعه ای از دستورالعمل ها را برای عکاسی محصولات جواهرات خود تهیه کنید و از آنها پیروی کنید. ثبات در عکاسی محصول کلیدی است و تغییرات از محصولی به محصول دیگر یا عکسی به عکس دیگر توجه مشتری شما را پرت می کند. همه چیز را مستند کنید: تنظیمات دوربین، نور، پس زمینه و موقعیت تجهیزات. مطمئن شوید که می‌توانید عکسبرداری را در روز دیگری بدون هیچ تغییر قابل توجهی از سر بگیرید.

 

  1.  پس زمینه پیچیده

برخی از خرده فروشان بی تجربه به پس زمینه سفید نگاه می کنند و فکر می کنند “خسته کننده” یا “فرصت از دست رفته برای نام تجاری”. آنها سعی می کنند خود را با پس زمینه های رنگارنگ و فعال متمایز کنند. این یک اشتباه است.

دلیلی وجود دارد که آمازون، eBay، Rakuten و اکثر بازارها به یک پس زمینه سفید یا خنثی نیاز دارند یا توصیه می کنند. پس زمینه سفید یا خاکستری روشن تمرکز را در جایی که باید باشد حفظ می کند: روی محصول شما. مشکی در عکاسی محصولات جواهرات نیز محبوب است، اما توجه داشته باشید که ممکن است در ارسال تصاویر در برخی بازارها مشکل داشته باشید.

ایجاد پس زمینه سفید ارزان و آسان است و شما می توانید به راحتی پس زمینه عکس های خود را ویرایش کنید . می توانید از کاغذ سفید بدون درز استفاده کنید، یک لایت باکس ایجاد کنید و حتی از محصولات سفید روی پس زمینه سفید عکس بگیرید. اگر پس‌زمینه پایه شما دارای لکه‌هایی است یا هر چیز دیگری که باید اصلاح کنید، می‌توانید از یک نرم‌افزار ویرایش عکس رایگان نیز برای تنظیم دقیق آن در طول پس‌پردازش استفاده کنید.

همچنین بخوانید: عکاسی از اجسام براق

 

  1.  وسایل غیر ضروری 

 

عکاسی محصولات جواهرات

این اشتباه بر اساس همان اصل “تمرکز خود را حفظ کنید” است که ما در مورد آن صحبت کردیم. لوازم جانبی حواس پرتی است که به آن نیاز ندارید. ممکن است فکر کنید که جواهرات شما زمانی که به طور دقیق روی صحنه می آیند به بهترین شکل به نظر می رسند، یا شاید فقط بخواهید با استفاده از یک مانکن آن را به شیوه ای واقعی نشان دهید.

واقعیت این است که بیشتر لوازم جانبی توجه را از محصول شما جلب می کنند. مواقعی وجود دارد که استفاده از لوازم شیک، مدل‌ها و مکان‌های جالب در عکس‌هایی که شامل محصول شما می‌شود، مناسب است. اینها شاخه های سرمقاله برای اهداف برندسازی هستند. سرمقاله ها بر روی جلد مجلات، به عنوان تصاویر قهرمان در وب سایت ها و بنرها در ایمیل ها تعلق دارند. آنها در صفحات محصول تعلق ندارند.

کیت های عکاسی جواهرات نسبتاً ارزان هستند. به یاد داشته باشید، شما می خواهید عکاسی محصولات جواهرات شما ثابت و متمرکز بر محصول شما باشد. اغلب وسایل باعث ایجاد ناهماهنگی و حواس پرتی می شود.

 

  1.  بازتاب در همه جا

شما می خواهید مشتریانتان به جواهرات شما نگاه کنند بدون اینکه بخواهند بفهمند که آیا این بازتاب عکاس است یا نقصی در سنگ.

وجود سنگ های قیمتی و فلز چالشی فنی برای عکاسی از محصولات جواهرات ایجاد می کند. عکاسی از اجسام با انعکاس زیاد بدون گرفتن انعکاس های حواس پرتی دشوار است. این راهنمای عکاسی از محصولات انعکاسی را دنبال کنید و برای عکاسی از جواهرات متالیک یک نور دوگانه بالای سر را امتحان کنید.

جواهرات خود را روی یک سطح محکم مانند میز یا بلوک قرار دهید و یک چراغ استودیو بزرگ را در دو طرف قرار دهید. هر دو نور را با چتر پخش کنید. یک رول کاغذ سفید بدون درز را پشت و زیر محصول خود آویزان کرده و جارو کنید و کاغذ را به پایین لنز دوربین خود وصل کنید. این کار بازتاب های پیش زمینه را مسدود می کند و نور بیشتری را به سوژه بازتاب می دهد.

دوربین خود را روی سه پایه آن قرار دهید تا کمی به سمت پایین از محصول عکاسی کنید. چراغ‌های خود را (با چترهای پخش‌کننده) در بالای محصول خود در دو طرف قرار دهید، هر کدام را به سمت پایین در محصول زاویه دهید و آنها را روی همان قدرت تنظیم کنید. این تنظیم باید به طور مساوی قاب را با نور بدون ایجاد نقاط روشن زشت روی محصول شما پر کند. 

مطالب مرتبط » نورپردازی برای عکاسی تبلیغاتی را یادبگیرید!

 

  1.  تصاویر لرزان

اگر بخواهید دوربین خود را در دست بگیرید، مهم نیست که از چه تنظیمات نوری استفاده می کنید. در دست گرفتن دوربین یا گوشی هوشمند خود باعث لرزش دوربین می شود یا باید از چیزی کمتر از فوکوس کامل استفاده کنید. هیچ کدام وضعیت مطلوبی نیست.

همیشه از سه پایه برای عکاسی محصولات جواهرات استفاده کنید. سه پایه ها ارزان، موثر هستند و هم کیفیت و هم ثبات را بهبود می بخشند. هنگامی که دوربین شما توسط سه پایه ثابت نگه داشته می شود، می توانید از تنظیمات دیافراگم و ISO بهینه استفاده کنید. یک نقطه روی زمین برای سه پایه خود علامت بزنید و حتی زمانی که در روزهای مختلف عکاسی می کنید، به راحتی می توانید تنظیمات خود را تکرار کنید.

  1.  تمرکز ضعیف 

 

عکاسی محصولات جواهرات

از جواهرات خود عکس های هنری با دیافراگم کم که فقط بر روی یک قسمت از محصول تمرکز دارند، نگیرید. عکاسی با دیافراگم بالا و فوکوس کامل تصویری واضح ایجاد می کند که مشتریان شما به آن اعتماد دارند.

مشتری شما می خواهد تمام جزئیات را ببیند. آن را با تنظیمات دیافراگم f/11 یا بیشتر به آنها بدهید و ISO خود را تا حد امکان پایین – ترجیحا ISO 100 – تنظیم کنید.

 

  1. تعادل رنگ سفید نادرست

اگر تراز سفیدی شما خاموش است، یک تصویر طلایی می تواند آبی به نظر برسد یا برعکس. آن الگوی رفتاری در مورد لباس طلایی/آبی را به خاطر دارید؟ دید مبهم است.

اطمینان حاصل کنید که تراز سفیدی شما دقیقاً تنظیم شده است تا جواهرات خود را با رنگ هایی که در نظر دارید ثبت کنید. یا آن را به صورت دستی تنظیم کنید یا از حالت خودکار دوربین خود استفاده کنید و نتایج را دوباره بررسی کنید.

 

  1.  تصاویر بسیار کم

این بسیار ناامیدکننده است که روی یک محصول در صفحه دسته بندی کلیک کنید و بعد متوجه شوید که عکس دیگری وجود ندارد. شاید مشتری یک عکس بالای گردنبند را دوست داشته باشد اما می‌خواهد عکسی با جزئیات داشته باشد تا حکاکی در کناره آن مشخص شود. به آنها بدهید.

شما تمام زحمت های آماده سازی محصول، نور و دوربین خود را کشیده اید. اکنون به یک یا دو تصویر بسنده نکنید. با نمایش تمام جنبه های جواهرات خود اعتماد ایجاد کنید. تصاویر بیشتر منجر به فروش بیشتر می شود، بنابراین تا آنجا که ممکن است زوایای بیشتری از محصول خود بگیرید.

 

  1.  ادیت بد در فتوشاپ

بعد از انجام عکاسی محصولات جواهرات باید تصاویر را روتوش کنید.عکس‌هایی که روتوش ضعیفی دارند، اعتماد مشتری را به تصویر و در نتیجه به محصول از بین می‌برند. یا برای مهارت در نرم افزارهایی مانند ادوبی لایت روم و فتوشاپ وقت بگذارید یا یک حرفه ای استخدام کنید یا از یک شرکت تبلیغاتی مانند کانون تبلیغاتی مدرن طرح کمک بگیرید.

علاوه بر روتوش، باید الگوهایی ایجاد کنید که به طور مداوم تصاویر محصول شما را برش داده، حاشیه‌ها را تنظیم کرده و آنها را تراز کنند. به یاد داشته باشید: ثبات کلیدی است.

 

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *