3 نکته کاربردی برای تولید محتوا

اصول تولید محتوا
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

8 نکته کاربردی برای تولید محتوا

اصول تولید محتوا مجموعه ای مشترک از دستورات برای نحوه برخورد تیم شما با محتوا و همکاری است. آنها به شما کمک می کنند تا بهترین کار خود را انجام دهید و به شما اجازه می دهند روی چیزهای درست تمرکز کنید، تصمیمات درست بگیرید و با هم کار کنید. این پست تعریفی از اصول محتوا ارائه می‌کند، توضیح می‌دهد که چرا به آنها نیاز دارید، نمونه‌هایی از ظاهر آنها را به اشتراک می‌گذارد، و در مورد چگونگی تعریف اصول تولید محتوا برای تیم خود بحث می‌کند.

اصول محتوا چیست و چرا به آنها نیاز دارید

یکی از رئیس‌های قدیمی من اصول را این‌گونه توصیف می‌کند که “دانستن اصول چگونه کمک میکند تا کارها را در به بهترین نحو انجام دهیم”. اصول باید به همه اعضای یک تیم درک مشترکی از رویکرد و روش کار شما بدهد.

اصول تولید محتوا، اعتقادات و قوانین اصلی هستند که تیم محتوای شما صرف نظر از قالب، کانال یا موضوع، از آنها پیروی می کند.

اگر اصول درستی را تعریف کرده باشید، آنها به موارد زیر کمک خواهند کرد:

 • کار خود را چارچوب بندی کنید : به نحوه برخورد با کار خود توجه کنید
 • تصمیمات خود را هدایت کنید : به شما کمک می کند مسیر درست را انتخاب کنید و راه حل های مناسب را انتخاب کنید.
 • تیم خود را هماهنگ کنید:  راه خود را به عنوان یک تیم پیدا کنید و بهتر همکاری کنید.

چند سال پیش من بخشی از تیمی بودم که روی استراتژی محتوا و عملیات یک شرکت خدمات مالی بزرگ کار می‌کرد. یکی از مواردی که ما اجرا کردیم مجموعه ای از اصول تولید محتوا بود.  ما هر اصل را برای رسیدگی به چالش خاصی طراحی کردیم که آنها با آن دست به گریبان بودند. یکی از آن چالش ها این بود که محتوای آنها باید برجسته باشد و برند را در دریایی از محتوای مشابه تجسم کند.

اصل ما این بود که «فقط [برند خدمات مالی بزرگ] می‌تواند این کار را انجام دهد». این اصل واقعاً مطرح شد؛ تیم همیشه آن را تکرار کرد و از آن برای به چالش کشیدن یکدیگر برای بهبود محتوای خود و منحصر به فرد کردن آن استفاده کرد.

اصول تولید محتوا چگونه است؟

 

تولید محتوا

 

اصول معمولاً مجموعه‌ای از چهار تا هشت عبارت کوتاه و تند با توضیح کمی طولانی‌تر از معنای هر یک هستند.

نمونه‌های درخشان زیادی وجود دارد که می‌توان از آنها الهام گرفت، به‌ویژه اگر تصویر وسیع‌تری را در نظر بگیرید و اصول طراحی و همچنین موارد خاص محتوا را در نظر بگیرید.

ابتدا به نمونه ای از اصول طراحی نگاه می کنیم. شناخته شده ترین مجموعه اصول احتمالاً اصول طراحی دولت انگلستان است. در اینجا اصول محتوای آن آمده است:

 • با نیازهای کاربر شروع کنید
 • داده ها را قبل از طراحی تهیه کنید
 • کار سخت را در ابتدا انجام دهید تا مراحل را ساده کنید
 • تکرار کنید.سپس دوباره تکرار کنید
 • محتوای باید متناسب با همه باشد
 • زمینه را درک کنید
 • خدمات دیجیتال بسازید
 • منسجم باشید نه یکنواخت

 

این اصول طراحی به وضوح با در نظر گرفتن بهترین منافع کاربر و کارفرما ایجاد شده است. آنها کمک خواهند کرد تا تولید محتوای قابل دسترس، ارزشمند و سازگار را توسعه دهد که تنها به نفع کاربرانش باشد.

برای مثال شما می خواهید یک کمپین تبلیغاتی راه اندازی کنید؛ و نیاز به ابزار های تبلیغاتی متفاوتی دارید مثل کاتالوگ چاپی ، کاکتالوگ دیجیتال، بروشور، تراکت، بنر تبلیغاتی، وب سایت و…

به طور کلی باید؛ توجه داشته باشید که صفحه طراحی برای هرکدام از ابزار ها ساده ای دارد و محتوای نوشته شده به گونه ای ارائه می شود که خواندن آن با سرفصل ها و نکات مهم آسان باشد. این تولید محتوا همچنین زمینه اضافی را با پیوندهایی به صفحات دیگر ارائه می دهد که در آن کاربران می توانند اطلاعات بیشتری کسب کنند.

یک مثال عالی از اصول محتوایی که مختص محتوای نوشتاری است، اصول محتوای صلح سبز است : 

 

اصول تولید محتوا
اصول تولید محتوا

 

 • هدف مشخصی داشته باشید
 • کاربر را در اولویت قرار دهید/ روی مخاطب تمرکز کنید
 • کیفیت را به کمیت انتخاب کنید
 • افراد مناسب را به دلایل درست بگنجانید
 • کارتیمی میتواند باعث به حقیقت پیوستن رویا شود
 • تست کنید، تکرار کنید و یاد بگیرید
 • باز و شفاف باشید
 • انعطاف پذیری و مدولار بودن را ارتقا دهید

در حالی که اینها مختص محتوای نوشتاری هستند، اما هدفی مشابه با اصول طراحی دولت بریتانیا دارند. هدف آنها ایجاد در دسترس ترین، مفیدترین و آسان ترین محتوا برای کاربر است.

در اینجا به تفکیک یکی از این اصول نگاهی می اندازیم:

توجه داشته باشید که صلح سبز توضیح می دهد که چرا این اصل مهم است و در عمل واقعی تولید محتوا چگونه به نظر می رسد. این یک الهام عالی برای زمانی است که اصول محتوای خود را ایجاد می کنید.

آنچه که اصول محتوای شما باید پوشش دهد

اصول تولید محتوا ی شما باید به زمینه خاص کار و نیازهای خاص تیم شما پاسخ دهد. اینکه اصول شما چه باید باشد بستگی به این دارد که کجا هستید، با چه چیزی مبارزه می کنید و به کجا می خواهید بروید.

با مثال های بالا، متوجه خواهید شد که بیشتر اصول بر نحوه طراحی یا نحوه تولید محتوا ی شما تمرکز دارند.  این بخش مهمی از هر مجموعه ای از اصول است، اما مهم است که در مورد همکاری و روش های کار نیز فکر کنید. تقریباً در هر پروژه ی تولید محتوا، می‌تواند بخش بزرگی از چالش باشد. اصول می توانند به شما در رسیدگی به این نوع مسائل کمک کنند.

در اینجا چند ایده اصولی برای پرداختن به همکاری و روش های کار وجود دارد. بسیاری از آنها بر ایجاد احساس امنیت و مشارکت در افراد تمرکز می کنند، که برای ایجاد یک تیم قوی بسیار مهم است:

کار شما مثل من مهم است : کار هیچکس مهمتر نیست. ما همه برابریم

ما با هم نمونه سازی می کنیم : ما نمونه های اولیه را به عنوان یک تیم تولید محتوا می سازیم، بنابراین می توانیم از هر زاویه به مشکل حمله کنیم

هیچ سوالی مطرح نمی شود:  ما هرگز سوالی را بدون سوال رها نمی کنیم و هرگز تصور نمی کنیم که پاسخ چه خواهد بود.

ما حالت تدافعی نداریم:  اگر کسی در مورد کار ما سوال می پرسد یا آن را نقد می کند، ما پذیرای صحبت های او هستیم.

ما بازخورد خوبی می دهیم : وقتی بازخورد می دهیم سازنده و مهربان هستیم

ما سه شنبه با هم غذا می خوریم: یک روز از هفته را با هم می نشینیم و غذا می خوریم و در مورد هر چیزی جز پروژه صحبت می کنیم

باید بدانید: با GatherContent می‌توان همکاری در محتوا را آسان‌تر کرد . خودتان پیدا کنید و یک آزمایش رایگان را از امروز شروع کنید!

چگونه اصول تولید محتوای خود را تعریف کنیم

 

 

تولید محتوای اصولی

ایجاد مجموعه ای از اصول باید تلاش گروهی باشد . شما برای خرید هر چیزی که تیم شما احساس مالکیت نمی کند، مبارزه خواهید کرد.  بنابراین مطمئن شوید که کل تیم را در طراحی اصول محتوای خود درگیر کرده اید.

ممکن است بخواهید یک جلسه یا کارگاهی برگزار کنید که در آن تیم شما بتواند اصول تولید محتوا شما را طوفان فکری، تعریف و نهایی کند. جلساتی مانند این می‌تواند برای تیم‌هایی که با همکاری مشکل دارند بسیار درمانی باشد، زیرا به شما اجازه می‌دهند با مشکلات به طور سازنده برخورد کنید.

برای تعریف اصول خود، به اشتراک گذاشتن مثال هایی مانند موارد بالا مفید است. اما در حالی که می توانید الهام بگیرید، تنها با کپی کردن اصول عمده فروشی از جاهای دیگر، ارزش زیادی کسب نخواهید کرد. آنها باید به زمینه و مسائل خاص شما بپردازند.

یک تمرین نقشه برداری آینده یک رویکرد عالی برای این است. با درخواست از افراد شروع کنید تا بنویسند در حال حاضر همه چیز با محتوا و همکاری کجاست. سپس از آنها بخواهید آینده ای عالی را تصور کنند که در آن تیم به طرز درخشانی همکاری می کند، محتوای شگفت انگیز تولید می کند و کار را رضایت بخش می بیند.

از آنها بخواهید آنچه را که تصور می کنند روی برگه یادداشت های خود بنویسند. حال مشاهده کنید: شکاف ها کجا هستند؟ برای رسیدن به آن حالت ایده آل چه چیزهایی باید اتفاق بیفتد؟ چه موانع یا عادت های بدی را باید کنار بگذارید؟ چه موارد جدیدی برای ساختن نیاز دارید؟

هنگامی که این کار را انجام دادید، ایده های اصول باید شروع به جریان کنند. افراد را وادار کنید تا ایده‌هایی را بنویسند، ایده‌های مشابه را دسته‌بندی کنند و از نقاط چسبنده برای رأی دادن به مواردی که مهم‌ترین هستند استفاده کنند. سپس آن را به بین چهار تا هشت ایده محدود کنید.

اصول تولید محتوای خود را زنده کنید

فقط داشتن کارگاه و رسیدن به اصل کافی نیست. شما باید آنها را زنده کنید و آنها را بخشی از کار خود کنید.

پس از پایان کارگاه، مدتی را صرف تکمیل آنها و صیقل دادن کپی کنید تا آنها را به یاد ماندنی کنید. این کار را در اسرع وقت انجام دهید تا سرعت خود را حفظ کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید، آنها را در جایی قرار دهید که کل تیم شما آنها را ببیند: یک پوستر روی دیوار، در بالای کانال یا گروه مجازی، هر جا که تیم شما پاتوق داشته باشد منتشر کنید.

مهمترین چیز این است که واقعاً از آنها استفاده کنید. آنها باید بخشی از کار و فرآیند روزانه شما باشند. بسته به نحوه کار شما، این ممکن است به این معنی باشد که آنها را بخشی از جلسات تیمی، برنامه ریزی، اولویت بندی ها یا مرورهای گذشته خود کنید، آنها را در خلاصه پروژه محتوایی یا معیارهای پذیرش خود بگنجانید.

صحبت در مورد اصول تولید محتوا ی خود و استفاده از آنها در مکالمات نیز اهمیت دارد. با تکرار این اصول و تبدیل آنها به بخشی از بحث های خود در مورد محتوا، تیم خود را از همان ابتدای فرآیند تولید محتوا به ایده استفاده از این اصول عادت می دهید. هدف این است که آنها به مانتراهای مشترک بین اعضای تیم شما تبدیل شوند .

کلام آخر

اصول تولید محتوا مانند مجموعه ای از دستورات برای تیم محتوای شما هستند. آنها به کار شما کمک می کنند، تصمیم گیری را هدایت می کنند و همکاری بهتری را امکان پذیر می کنند. شما باید اصول خود را با هم به عنوان یک تیم ایجاد کنید و مطمئن شوید که آنها به زمینه و چالش های خاص شما می پردازند. و در نهایت، آنها را ایجاد نکنید و آنها را فراموش نکنید: آنها را به بخشی از فرآیندها و گفتگوهای خود در مورد محتوا تبدیل کنید تا به مزایای کامل آن پی ببرید.

شرکت مدرن طرح با سالها تجربه در زمینه طراحی و تولید محتوا با به کار گیری افراد مجرب توانسته در کنار برند های معتبر حضور داشته باشد، جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط: بازاریابی محتوا چیست؟

ترجمه شده از این لینک

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *