5 نکته برای عکاسی در برف

5 نکته برای عکاسی در برف
[vc_row][vc_column][vc_column_text] روز های برفی بسیار دل نشین و زیبا هستند. شما می توانید در این روز ها تصاویر بسیار زیبایی را خلق کنید. قبل از اینکه با دوربین در دست به سمت برف بروید، چند نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید! شما واقعاً باید قبل از عکاسی در برف مطمئن شوید که خود و تجهیزات دوربینتان ایمن هستند. در مورد دوربین توصیه می شود در صورت امکان از یک دوربین آب بندی شده در این شرایط آب و هوایی استفاده کنید؛ یا اینکه یک دوربین یدکی همراه خود داشته باشید. سعی کنید از پوشش مخصوص دوربین و لنز استفاده کنید یا از پوشش بارانی با بند استفاده کنید که نه تنها دوربین بلکه لنز شما را نیز می‌پوشاند. اگر امکان تهیه آن را ندارید، می توانید با یک کش لاستیکی و یک کیسه پلاستیکی، این کاور را بسازید! باتری یدکی به همراه داشته باشید و سعی کنید باتری ها را در نزدیک خود قرار دهید تا باتری ها گرم بمانند. در ادامه مطلب به بررسی 5 نکته برای عکاسی در برف می پردازیم.

سختی های عکاسی در برف
سختی های عکاسی در برف

1. لنز مناسب انتخاب کنید

در مرحله بعد، یک لنز آزمایش شده و مناسب شرایطی که می خواهید عکاسی کنید را به همراه داشته باشید. در حالی که خارج از یک مکان سر پوشیده هستید، باید مراقب تعویض لنز خود باشید. انجام این کار می تواند ذرات ریز برف و رطوبت را در داخل دوربین شما به دام بیاندازد. اگر مطمئن نیستید که کدام یک را بیاورید، یک لنز زوم در نظر بگیرید، که طیف وسیعی از فواصل کانونی را برای انتخاب در اختیار شما قرار می دهد. فراموش نکنید که یک فیلتر UV روی لنز خود قرار دهید تا از آن در برابر رطوبت و ضربه های جزئی محافظت کند. به همراه داشتن یک هود لنز در هنگام عکاسی از برف با انعکاس زیاد نیز می تواند مفید باشد.

2. رنگ ها را شکار کنید

به دنبال رنگ باشید، در حالی که مناطق برفی شگفت ‌انگیز به نظر می ‌رسند، دوربین شما همه آن چیزهای سفید را به صورت یک گستره بزرگ و خسته‌کننده پوشیده از رنگ سفید نشان می‌دهد. برای کمک به افزایش جذابیت در ترکیب بندی های خود، به دنبال رنگی باشید که به شکستن مقداری از رنگ سفید کمک کند. اگر در حال عکاسی از مناظر هستید، یک خانه یا درخت، یا حتی تخته سنگ، یا اگر در حال ثبت تصاویر طبیعت هستید، مقداری توت یا درخت کاج را در قاب عکس خود قرار دهید. اگر پرتره می‌گیرید، مطمئن شوید که سوژه ‌هایتان از رنگ‌ های تند و زنده استفاده می‌کنند و به جای پوشیدن کت های اور سایز، سوژه به صورت لایه لایه لباس پوشیده باشد.

[info_box title=”” image=”” animate=””]عکاسی صنعتی یکی از فعالیت های حرفه ای در مدرن طرح با نمونه های فراوان است[/info_box]

3. White Balance دوربین خود را تنظیم کنید

برف برای ما سفید به نظر می رسد، اما برای دوربین شما آبی است. گاهی اوقات ممکن است بخواهید یک رنگ آبی برای تصاویر برفی خود داشته باشید، اما گاهی اوقات، این ظاهر ممکن است آن چیزی نباشد که در ذهن داشتید. هنگام ورود به محل، تعادل رنگ سفید خود را تنظیم کنید. می توانید این کار را با قرار دادن دوربین خود به سمت یک تکه برف تمیز انجام دهید و سپس تعادل رنگ سفید خود را بر اساس رنگ تشخیص داده شده تنظیم کنید. اگر دوربین شما دارای تنظیمات “برف” است، می توانید از آن نیز استفاده کنید. چرا که هم تعادل رنگ سفید و هم نوردهی را برای شما تنظیم می کند.

4. نوردهی خود را تنظیم کنید.

هنگام عکاسی از صحنه های برفی ممکن است لازم باشد جبران نوردهی خود را در یک روز ابری حداقل روی 1+ تنظیم کنید. ممکن است نوردهی بیش از حد برای برف غیر منطقی به نظر برسد، اما این بهترین راه برای جلوگیری از تاریک شدن بیش از حد برف توسط نورسنج دوربین شما است. بهترین گزینه شما این است که عکس خود را بگیرید، نوردهی خود را بررسی کنید و در صورت لزوم آن را تنظیم کنید. به بررسی تصاویر و هیستوگرام خود ادامه دهید تا مطمئن شوید که از نوردهی راضی هستید. مورد دوم این است که پس زمینه را محو کنید؛ در بیشتر موارد، هنگام گرفتن پرتره، پس‌ زمینه را محو کنید تا از رقابت درختان برهنه و سایر عوامل حواس ‌پرتی با سوژه‌ تان جلوگیری کنید. از دیافراگم بزرگ استفاده کنید تا نور بیشتری وارد شود. پس زمینه را محو کنید و روی سوژه خود فوکوس کنید.

5. با فرمت RAW عکاسی کنید

هنگام عکس برداری از برف، رسیدن به نوردهی و دمای رنگ مناسب ممکن است دشوار باشد. عکاسی با فرمت RAW به شما این امکان را می دهد که تصاویری را که به درستی ساخته شده اند، اما از نظر نوردهی یا تراز سفیدی مشکل دارند، نجات دهید. فقط به خاطر داشته باشید که کارت های حافظه اضافی را همراه داشته باشید، زیرا تصاویر RAW فضای بیشتری را اشغال می کنند. هوای بیرون ممکن است ترسناک باشد، اما دلیلی وجود ندارد که احساس کنید باید دوربین خود را جمع کنید و تا بهار صبر کنید.

نکات عکاسی در برف
نکات عکاسی در برف

جمع بندی

عکاسی در زمستان کاری بسیار دشوار است ولی در کنار دشواری بسیار لذت بخش نیز است. در این مطلب 5 نکته برای عکاسی در برف را بررسی کردیم. برای این که بتوانید عکس های بهتری را ثبت کنید، مرحله اول این است که تجهیزات کامل به همراه داشته باشید تا برای شما و دوربینتان مشکلی پیش نیاید. سعی کنید منطقه ای را که برای عکاسی انتخاب می کنید از برف تازه پوشیده شده باشد و رد پایی روی آن نباشد. در زمان عکاسی در برف هیچ عکسی را حذف نکنید و اجازه دهید زمانی که به مکان گرم رسیدید و پای لپ تاپ نشستید، عکس ها را با دقت بررسی و سپس عکس هایی را که مشکل دارند حذف کنید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *