6 نکته موثر در طراحی کاتالوگ دیجیتال

طراحی کاتالوگ دیجیتال
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

6 نکته برای طراحی موثر کاتالوگ دیجیتال

طراحی کاتالوگ دیجیتال مزیت های آشکاری نسبت به کاتالوگ چاپ دارد؛ زیرا به شما امکان می دهند محصولات یا خدمات را به صورت آنلاین ارائه دهید و در هر کجا و همیشه با مشتریان تعامل برقرار کنید.  درواقع کاتالوگ دیجیتال شما یکی از قدرتمندترین ابزارهای بازاریابی برای ارائه محصولات شما در مقابل مشتریان است. کاتالوگ های دیجیتال هویت و آگاهی برند شما را افزایش می دهند، ارزش درک شده کسب و کار شما را افزایش می دهند و خوانندگان بیشتری را جذب و جذب می کنند.

مشتریان آنلاین امروزی هم درگیر و هم باهوش هستند. آنها می دانند چگونه از دستگاه و کانال هااستفاده کنند تا محصول مورد نظر خود را پیدا کنند. به عنوان یک خرده فروش آنلاین، مهم است که با این نوع خریداران در تماس باشید. درصد بیشماری از کاربران می گویند که اگر یک کاتالوگ دیجیتال مانند دیگر ابزار های انلاین مارکتینگ گرافیکی ضعیفی داشته باشد، آن را ترک می کنند یا کاتالوگ را کنار می گذارند. طراحی کاتالوگ دیجیتال واقعا اهمیت دارد. در اینجا هفت نکته و ترفند مفید برای طراحی یک کاتالوگ دیجیتالی وجود دارد که توجه به این نکات شما را به هدفتان نزدیک می­کنید.

داستان سرایی کنید

مشتریان نمی خواهند با فهرستی از محصولات شما غرق شوند. آنها می خواهند بدانند که چگونه از داشتن یکی از محصولات شما در زندگی خود سود می برند.

از متن، تصاویر و توضیحات محصول جذاب استفاده کنید تا داستان سودمندی پیشنهادی خود را برای آنها بیان کنید. آیا زندگی آنها را آسان تر، هیجان انگیزتر می کند و کیفیت زندگی روزمره آنها را بهبود می بخشد؟ داستان محصول خود را به مشتری خود بگویید و همه  USP یا همان نقاط منحصر محصولات خود را مشخص کنید. یک کاتالوگ دیجیتال موفق، مشتریان را وادار می کند تا در داستان محصول یا خدمات شما غوطه ور شوند.

مخاطبانتان را مشخص کنید

ممکن است بخواهید برای افراد خاصی برای مثال فقط پزشکان، افراد مسن، محصلین یا… کاتالوگ دیجیتال طراحی کنید بنابراین خصوصیات و جزییات را با توجه به نقطه هدف خود انتخاب کنید. مثلا فونت مناسب، تصویر مناسب، ادبیات مناسب و… باعث می­شود مخاطبان مد نظر شما بیشتر جذب شوند و به احتمال زیاد به مشتری شما تبدیل شوند. به هر حال ترند ها مد روز را از قلم نیاندازید و با توجه به تمام جزییات تصمیم بگیرید.

 

طراحی کاتالوگ دیجیتال

 چیدمان منسجم داشته باشید

در هنگام طراحی کاتالوگ دیجیتال به محصولات و خدمات خود فضای تبلیغات دیجیتال مورد نیازرا بدهید. اطمینان حاصل کنید که چیدمان شما سطح کافی را برای نمایش کامل هر محصول می دهد. فضای بیشتری را برای محصولات یا خدمات پرفروش خود در نظر بگیرید. اطمینان حاصل کنید که اندازه و قالب فونت برای همه کاربران نهایی خوانا است، شما نمی خواهید خریداران بالقوه را از خود دور کنید بنابراین سعی کنید از چیدمان بی نظم و بهم ریخته دوری کنید.

از تصاویر با کیفیت استفاده کنید برای طراحی کاتالوگ دیجیتال 

بسیاری از کارفرمایان و کسانی که در مارکتینگ آنلاین فعالیت می­کنند تاکید بسیاری بر کیفیت تصویر دارند. سعی کنید تصاویرتان با اصل محصول مطابقت دارد و همچنین در نظر بگیرید که مشتریان با تبلت، موبایل یا هر وسیله الکترونیکی که در دست دارند می توانند روی تصویر شما زوم کنند و نوشته های روی محصول را نیز بخوانند بنابراین کیفیت تصاویر در انتخاب آنها تاثیر بسزایی دارد.

به همین دلیل اطمینان حاصل کنید که تصویر شما از زاویه درست با نور و رنگ و افکت مناسب در کاتالوگ درج شود. برای ارائه بهترین تصاویر می توانید از یک عکاس ماهر کمک بگیرید. به یاد داشته باشید، عکس‌ها، تصاویر و گرافیک‌های بی‌کیفیت تنها تأثیر بدی بر یکپارچگی پیشنهاد شما دارند.

طراحی کاتالوگ دیجیتال

امکان جستجو در کاتالوگ دیجیتال را به مخاطب بدهید

چگونه یک کاتالوگ دیجیتال از محصولاتمان ایجاد کنیم که به خوانندگان آن اجازه دهد تا اطلاعات مورد نظر خود را به سرعت پیدا کنند؟

 می توانید با اضافه کردن فهرست مطالب و فعال کردن جستجوی متن به  مشتریان خود این امکان را بدهید که به راحتی در کاتالوگ محصول شما حرکت کنند، حتی اگر بیش از 500 صفحه داشته باشد. اضافه کردن این ویژگی می تواند شما را به عنوان یک مرجع برای مشتریان و یا مخاطبانتان تبدیل کند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *