7 نکته مهم تبلیغات

advertisement
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

تبلیغات یک نوع ارتباط بازاریابی است که از تصویر، جمله یا صوت در قالب یک پیام غیر شخصی به منظور حمایت برای فروش یک کالا یا محصول، خدمات یا ایده استفاده می شود. تبلیغات و روابط عمومی دو مقوله کاملا متفاوت از هم هستند. در تبلیغات، تبلیغ کننده هزینه پیام را می پردازد و انجام تبلیغات تحت کنترل او است. در تبلیغات معمولا اهدافی نظیر معرفی محصولات و بیان ویژگی های آن ها برای مشتری و مصرف کننده و متقاعد کردن آن ها در مورد این مسئله که محصول مورد تبلیغ و شرکت تولید کننده دارای خصوصیات برجسته بسیار زیادی است، دنبال می شود. با رعایت ۷ نکته مهم تبلیغات می توان در انجام آن و کسب یک نتیجه رضایت بخش بسیار موفق عمل کرد.

تبلیغات فروش و وفاداری به برند
تبلیغات فروش و وفاداری به برند

تبلیغات تجاری

در این نوع تبلیغات، افراد غالباً در راستای افزایش مصرف محصولات یا خدمات خود هستند و راه رسیدن به این راه، برندسازی می دانند که قصد دارند نام و تصویر محصول مورد نظر را با کیفیت برتر در ذهن مصرف ‌کننده حک و ماندگار کنند. از جهتی دیگر تبلیغاتی که به قصد فروش فوری انجام می شوند عنوان تبلیغات با پاسخ مستقیم را به خود نسبت داده اند.

تبلیغات غیر تجاری

در تبلیغات غیر تجاری معمولا نهادهای غیر تجاری از محصولات مصرفی تبلیغ می کنند. این نهادها شامل سازمان های دولتی، سازمان های مذهبی، احزاب سیاسی و گروه های ذینفع است. در این راستا ممکن است سازمان ها و نهادهای غیر انتفاعی از روش های رایگان ترغیب مانند اعلان خدمات عمومی بهره بگیرند.

تبلیغات و افزایش فروش
تبلیغات و افزایش فروش

تبلیغات مدرن

تبلیغات مدرن با تبلیغ تنباکو در دهه ۱۹۲۰ میلادی، همراه با کمپین های ادوارد برنیز بنیان گذار تبلیغات مدرن “مدیسون ونیو” کلید خورد و آغاز گردید. تبلیغ مدرن با تبلیغات سنتی کاملا متفاوت است؛ اینترنت و فضای مجازی به طور عجیب در ظهور و شکل گیری انواع تکنیک های تبلیغاتی مدرن شگفتی ساز شده است. تبلیغات با موبایل، تبلیغات بنری وب، تبلیغات آنلاین و تبلیغات باند واگن در گروه تبلیغات مدرن جای گرفته اند.

مقاله مرتبط:

کاتالوگ چیست؟

اهمیت تبلیغات برای جامعه و مشتریان
اهمیت تبلیغات برای جامعه و مشتریان

7 نکته مهم تبلیغات که می بایست رعایت کنید

افراد به واسطه برنامه ریزی دقیق و منظم می توانند واکنش مطلوب و باب میل خود را از تبلیغات خود برانگیخته و شاهد آن باشند. محقق شدن چنین خواسته ای در این زمینه، به شناخت فرد از اهداف مشتری خود بستگی دارد. برای درک نحوه شناخت این اهداف، ۷  نکته مهم تبلیغات وجود دارد که با تبعیت و رعایت آن ها می توان تبلیغاتی موثر را ارائه داد. این ۷ اصل به شرح زیر است:

 1. سازگاری بصری:

هدف خود را در قالب تصویر و یا نوشتار در معرض دید قرار دهید؛ انجام این کار باعث ماندگاری آن در حافظه بلند مدت افراد می شود. در این زمینه شرکت نایک و شعارش را الگو قرار داده و چراغ راه خود کنید. شعار آن ها با این مضمون که” فقط انجامش بده” این برند را بسیار معروف، برجسته و البته جهانی کرد.

 1. تگ های مکرر:

برچسب های پیوسته، یکپارچه و وحدت بصری دست به دست هم می دهند تا به شما یک راهکار و رویکرد موثر را ارائه دهند. تبلیغات قابل تغییر هستند؛ اما تکرار در استفاده از شعار و تصاویر و پیام های تبلیغاتی باعث می شود مصرف کننده با دانش فعلی خود از محصولات، با تبلیغات ارتباط برقرار کند.

 1. مدت زمان کمپین:

انجام تبلیغات، پیام را برای یک دوره مشخص و معین در اذهان مخاطبین جاسازی و ماندگار می کند. با این حال تعیین مدت زمان اجرای تبلیغ امری مهم و قابل توجه است. طولانی بودن زمان تبلیغات، به پروسه تبلیغات ضربه زده و مخاطب را علاوه بر این که خسته می کند از هدف دور می نماید. اکثر کمپین ها معمولا روندی ۶ ماهه دارند؛ اما این مدت زمان بسته به تعداد دفعات و میزان دسترسی شما متفاوت خواهد بود.

 1. 7 نکته مهم تبلیغات
  7 نکته مهم تبلیغات

  انسجام در موقعیت یابی:

زمانی که قرار است برای نخستین بار محصولی را توسعه دهید، باید تایمی را به نحوه قرار دادن محصول خود در ارتباط با رقیبانتان اختصاص دهید. این برنامه ریزی هدفمندانه باید مکرراً در طول عمر محصول و در تمام تبلیغات انجام شده برای محصول استفاده شود. انعکاس این فاکتور زمانی که کیفیت، قیمت و راحتی مدنظر صاحب شرکت و محصول است بسیار تاثیرگذار می باشد. موقعیت یابی ناسازگار یکی از سخت ترین اشتباهاتی است که به محض ارتکاب، باید تمام نیرو و توان را صرف غلبه بر آن کرد‌. گسترش و فراگیری یک استراتژی موقعیت یابی ثابت، باعث می شود از شکل گرفتن بی اعتمادی در پیام پیشگیری شود.

 1. سادگی در تبلیغات:

درک تبلیغات ساده بسیار راحت تر از درک تبلیغات پیچیده است. اگر قصد اجرای یک تبلیغ چاپی را دارید بهتر است از یک جمله شعارگونه کوتاه با کپی محدود کمک بگیرید. از بیان جزئیات درباره محصول خودداری کرده و سعی کنید از تبلیغات برای هدایت ترافیک به وب سایت خود یا امکانی که پیشنهادات بهتری برای مشتری خود ارائه داده اید بهره بگیرید.

 1. ایجاد یک جریان موثر:

باید بیننده به واسطه تبلیغات به یک نتیجه مطلوب و دلخواه دست یابد. تبلیغات چاپی با چشم بیننده سر و کار دارد؛‌ پس باید در این نوع تبلیغ با چشم بیننده بازی کرد و دیده مخاطب را به سمت نقطه کلیدی کشاند.

 1. فروش یک نقطه مشخص:

از مهم ترین جنبه های تبلیغات، ارائه یک یا چند نقطه فروش مشخص به بینندگان است. در این بخش باید روی یک نقطه برای کمپین تمرکز کنید که فکر می کنید به بهترین شکل ممکن مزایای محصول شما را به مصرف کننده و مخاطب می شناساند که در نهایت موجب فروش می شود.

همچنین بخوانید:

طراحی کاتالوگ تبلیغاتی

آموزش افراد از طریق تبلیغات
آموزش افراد از طریق تبلیغات

سخن پایانی

تبلیغات برای جامعه کنونی بسیار حائز اهمیت بوده و در زندگی روزمره افراد( تاجر، تولید کننده، مشتری) به یک امر ضروری تبدیل شده است. ابزار تبلیغات در گذشته فقط به روزنامه، رادیو و تلویزیون ختم می شد، اما در حال حاضر با گسترش تکنولوژی و رسانه های ارتباط جمعی، تبلیغات نیز از گستردگی بی حد و اندازه ای برخوردار شده است و رقابت در دنیای تبلیغات به طرز عجیبی دامن همه را گرفته است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *