10 نکته برای عکاسی تبلیغاتی بهتر از غذا

عکاسی تبلیغاتی از غذا

ده نکته مهم در عکاسی حرفه‌ایی از غذا

طبق یک نظرسنجی اخیر ، 45٪ از افراد هنگام جستجو در وب سایت یک رستوران و تصمیم گیری برای محل خوردن شام، ناهار و…  به طور خاص به دنبال عکس غذا می گردند، به ویژه در افراد جوان این درصد افزایش می یابد. وقتی نوبت به تبلیغ در این عصر می رسد، برندها می دانند که عکاسی تبلیغاتی از غذا یکی از قدرتمندترین ابزاری است که در اختیار دارند. در صورت استفاده صحیح، می تواند عاملی تعیین کننده در جذب مشتری جدید باشد.

اکنون زمان هیجان انگیزی برای یک عکاس تبلیغاتی از غذا است، بنابراین ما تصمیم گرفتیم نگاهی به چگونگی تکامل صنعت و زیبایی آن بیاندازیم و بررسی کنیم در سالهای آینده به کجا می روند. از این نکات برای به روزرسانی نمونه کارهای خود و جلب نظر خریداران، نسل بعدی استفاده کنید.

اگر برای رستوران و کافه خود نیاز به عکاسی صنعتی از غذا داربد، لطفا صفحه عکاسی صنعتی مدرن طرح را مشاهده نمایید.

 

عکاسی تبلیغاتی از غذا

عکاسی تبلیغاتی از غذا

 

طبیعی کار کنید

حرکت روی یک زندگی آرام، براق، یکی از ویژگی های این تصاویر است. عکاسی تبلیغاتی از غذا امروزه از مواد غذایی به سمت ظاهری معتبر و “لمس شده” که احساس می‌شود، می رود. یک راه عالی برای ایجاد احساس در مورد این نوع عکاسی غذایی معاصر، مراجعه به وبلاگ های برتر مواد غذایی و منابع خبری رسانه های اجتماعی است، جایی که کار به احساس نزدیک شده است، که قابلیت و دوام بیشتری دارد.

برای ضبط تصاویر اشتها آور به تنظیمات دقیق استودیو یا بودجه زیادی نیاز ندارید. در عوض، از یک softbox ساده استفاده کنید یا حتی بهتر از آن  در خانه اتاقی با نور طبیعی زیبا را پیدا کنید و برای پخش آن از پرده استفاده کنید. *

 

عکاسی تبلیغاتی از غذا

 

ظاهرهای طراحی شده غذای طبیعی نیز در حال افزایش است ، بنابراین خود را ملزم به گرفتن بهترین عکس که از هر لحاظ کامل است نکنید، به فکر ترکیب جزئیات مانند پاشیدن آرد سوخاری یا یک چاشنی لیمو باشید. این لمس های “کاملاً ناقص” می توانند فضایی دلباز و ساکن را منتقل کنند و حس و حال انسانی را به عکس های شما بیفزایند.

عکاسی تبلیغاتی از غذا

 

 

اگر خود را در یک رستوران یا کافه با نور کافی دیدید، این بهانه خوبی برای گرفتن چند عکس برای نمونه کارهای شماست. به دنبال ظروفی باشید که به زیبایی روکش خورده باشند اما احساس واقعی و در دسترس بودن را داشته باشند.

* به یاد داشته باشید چراغ های سقفی فلورسنت خود را خاموش کنید، زیرا آنها می توانند رنگی غیر طبیعی و مایل به زرد به عکس های شما بدهند.

عکاسی تبلیغاتی

 

روند کار را نشان دهید

طبق یک مطالعه اخیر، بیش از نیمی (53٪) آمریکایی ها خود را “پرخور” می دانند. برای مصرف کنندگان امروزی، غذا تجربه ای است که باید از ابتدا تا انتها آن لذت ببرد، ابتدا با مواد اولیه شروع می شود و با یک وعده غذایی با دوستان پایان می یابد.

یک عکاسی تبلیغاتی از غذا می تواند در آشپزخانه و اتاق ناهارخوری شما واقع شود. قبل از شروع، یک لیست شات تهیه کنید که شامل همه چیز از انتخاب مواد اولیه گرفته تا خرد کردن سبزیجات گرفته تا وعده غذایی باشد. عکسهای پشت صحنه خام یا ماکارونی خانگی می توانند قدرتمند باشند.

 

ممکن است بخواهید کمی کمتر از حد معمول غذای خود را بپزید، زیرا پخت بیش از حد می تواند روی رنگ و “آبدار بودن” ظروف روی دوربین تأثیر بگذارد. بعد از اینکه عکس برداری را تمام کردید، همیشه می توانید قبل از خوردن آن، آن را در اجاق گاز برگردانید. به یاد داشته باشید که مواد اضافی را نیز بخرید. حتی بعد از اینکه پخت و پز را تمام کردید، این لوازم اضافی می تواند به عنوان تزییناتی زیبا باشند.

 

عکاسی از غذا

یک لمس شخصی ایجاد کنید.

اگر هشتگ محبوب اینستاگرام #FoodWithAView چیزی به ما یاد داده باشد، این است که عکاسی از مواد غذایی چیزی بیش از خود غذا است. این همچنین در مورد تنظیمات و زمینه است.

غذا خوردن یک فعالیت اجتماعی است و بنابراین افراد را در عکس های خود بگنجانید خواه انتخاب میوه های تازه در یک جمع یا گروهی از دوستان که غذا را دور میز میخورند. افراد را برای یک روز پخت و پز، پخت و پز و آزمایش غذاها دعوت کنید. یک وعده غذایی معمولی در منزل و در کنار خانواده می تواند فرصت مناسبی  برای گرفتن عکس های غوطه ور از افرادی که در حال تهیه و خوردن غذا هستند، فراهم می‌کند.

 

عکاسی از غذا

 

برخی از اقدامات را اضافه کنید

همه عکسهای غذا ساکن نیستند، بنابراین استفاده از سرعت شاتر بالاتر برای گرفتن غذا و نوشیدنی در حال حرکت را در نظر بگیرید. این ترفند به ویژه در مراحل آماده سازی، هنگامی که سس ها را روی بشقاب میریزید یا یک لیوان لیموناد می ریزید یا روی مواد پخته شده شکر می پاشید، به خوبی کار می کند. برای اطلاعات آموزشی بیشتر در مورد سرعت شاتر میتوانید به مقاله مقدمه ای بر سرعت شاتر در عکاسی دیجیتال مراجعه نمایید.

 

 

 

به روز بودن در مورد گرایش های آشپزی می تواند آب میوه های خلاق شما را بیشتر نشان دهد و باعث شود که عکس های شما به بازار عرضه شود. روندهای نوظهور امسال از “ماکت های” بدون الکل کامبوچا گرفته تا کره یا مغزهای خشک و  گوشت یا غذاهای گیاهی. همانطور که توسط گتی ایماژ گزارش شده است، جستجوی مشتری برای یافتن نان و کربوهیدرات نیز در حال افزایش است، بنابراین به فکر ترکیب مواد مرسوم، مانند آرد برنج در عکس های خود باشید.

 

عکاسی تبلیغاتی از غذا

 

بین المللی شوید

از انواع دسرهای فیلیپینی گرفته تا دستورالعمل های تایوانی و غلات آفریقای غربی، بسیاری از غذاهای امروزی غذاهای سنتی و مواد اولیه را برجسته می‌کنند. گزارش موضوعات و روندهای 2019 فیس بوک به افزایش علاقه به غذاهای متنوع و چند فرهنگی اشاره دارد. فروش تجهیزات پخت و پز بین‌المللی در حال رونق است و بیش از یک سوم از خانواده های دارای کودکان خردسال می گویند بچه هایشان از غذاهای بین المللی لذت می برند.

 

عکاسی تبلیغاتی از غذا
عکاسی پرتره از غذا

 

 

برای عکاسان غذا، استفاده از غذاهای محلی و فرهنگ در سالهای آینده مهم خواهد بود، خواه در خارج از کشور سفر کنید یا در خانه آشپزی کنید. برای ادای احترام به غذاهای محلی و غذاهای مخصوص محلی از رنگ، بافت و لوازم جانبی استفاده کنید.

همچنین بخوانید: عکاسی تبلیغاتی

 

با مینیمالیسم بازی کنید

روند “مینیمالیسم” ممکن است در رسانه های اجتماعی با هشتگ های معروف مانند MindtheMinimal ،#MinimalMood# و IG_Minimalistic# آغاز شود، اما در سال های اخیر، کاملاً وارد حوزه تجاری شده است. حالت مینیمالیسم می تواند به ایجاد تنوع در نمونه کارها کمک کند. سعی کنید برخی از ظروف و وسایل مهم را بیرون بیاورید و آنها را روی زمینه های ساده قرار دهید.

 

هنگام کار در حالت مینیمالیسم، خود را به یک پالت رنگ تمیز، فقط با دو یا سه رنگ محدود کنید تا کمی “حالت عمومی” به ترکیبات خود اضافه کنید. رنگ های پررنگ، اشباع و رنگ های آرام مانند “آبی کلاسیک” Pantone هر دو این روزها مرسوم هستند. به یاد داشته باشید که فضای منفی زیادی را در اطراف و بین ظروف و وسایل خود بگذارید تا خریداران بتوانند نسخه سفارشی را به عکس های شما اضافه کنند.

 

مشکلات کپی رایت عکاسی تبلیغاتی از غذا

هنگام صدور مجوز تجاری برای عکس های خود، باید از هرگونه جزئیات با مارک تجاری، مانند برچسب روی میوه یا آرم روی گلدان، دوری کنید. مراقب برچسب ها و بسته بندی های مزاحم و هرگونه جزئیات زیرظروف یا وسایل آشپزخانه (قابلمه ها و ماهیتابه ها و غیره) باشید. همه اینها باید از عکس های شما حذف شوند یا در مراحل پردازش بعد ویرایش شوند.

عکاسی تبلیغاتی پرتره از غذا

 

چیزهای جدید را امتحان کنید

در سالهای اخیر، عکاسی تبلیغاتی از غذا از بالا به پایین شده است. عکاسی تبلیغاتی از غذا خلاق تر و یکدست تر شده است، بنابراین به یاد داشته باشید که حرکت کنید و زوایای مختلف را امتحان کنید.

روی صحنه آزمایش کنید و ببینید چه چیزی برای ظرف موجود مناسب است. به عنوان مثال، بعضی از کاسه ها ممکن است متناسب با قالب کلاسیک باشد، اما ساندویچ ها و پنکیک ها از نظر ظاهری بهترین شکل را دارند بنابراین می توانید تمام لایه های مختلف را ببینید در مرحله پردازش با محصولات به صورت خلاقانه  کار کنید و با جهت گیری و زوایا بازی کنید تا ببینید چه چیزی خوب به نظر می رسد.

همچنین بخوانید: خطوط افقی و عمودی در عکاسی

عکاسی تبلیغاتی از غذا

 

آن را به موقع نگه دارید

فروش عکس های تبلیغاتی  معمولاً به صورت چرخه انجام می شود، همانطور که خریداران پیش بینی می کنند و برای تبلیغات فصلی برنامه ریزی می کنند. اطمینان حاصل کنید که آماده هستید و تصاویر غذایی خود را ماه ها قبل، هنگامی که مشتریان شروع به جستجوی آنها می کنند، ویرایش و ارسال کنید. به همین ترتیب، به یاد داشته باشید که برای ایجاد عکس های تبلیغاتی تازه و فصلی (به عنوان مثال کدو تنبل برای پاییز، مرکبات برای زمستان، هندوانه برای تابستان و …) را ترتیب داده اید.

در عین حال، به یاد داشته باشید که برخی از غذاها بی انتها هستند و تصاویر این غذاها ماه به ماه و سال به سال به فروش می رسد. با افزودن عکس های “همیشه سبز” از وعده های غذایی معروف مانند ماکارونی، سالادها، ساندویچ ها و کیک ها استقبال زیادی میشود، موفق باشید.

 

شما عزیزان میتوانید برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر به صفحه عکاسی تبلیغاتی و صنعتی مراجعه نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *