6 روش برای استفاده از حالت Bulb در عکاسی برای نوردهی بهتر

حالت Bulb در عکاسی
[vc_row][vc_column][vc_column_text]حالت Bulb در عکاسی به شما امکان می دهد تا زمانی که دکمه شاتر را فشار دهید ، شاتر را باز نگه دارید. برای گرفتن نوردهی طولانی مدت بهتر است و ما دقیقاً نحوه استفاده از آن را به شما نشان خواهیم داد.

 

حالت Bulb در عکاسی
این تصویر در یک بعد از ظهر طوفانی در پورتو ونیر ایتالیا گرفته شده است. قرار گرفتن در معرض دو دقیقه با حالتbulb

 

 

حالت Bulb یا لامپ در عکاسی چیست؟

قبل از اینکه به شما بگوییم چگونه از این ویژگی استفاده کنید ، بیایید به سوالی که می دانیم الان در ذهن شماست پاسخ دهیم. چرا به این تنظیمات حالت لامپ گفته می شود؟

به روز برگردیم  ، مردم با اتصال یک لامپ لاستیکی به کرکره ، نوردهی طولانی مدت ایجاد می کنند. هنگام فشار ، فشار هوا درون آن دکمه را فشار میدهد.

البته امروزه لامپ های لاستیکی لازم نیست. اما این نام از زمان قبل مانده است.

با دوربین های مدرن می توانید حداکثر تا 30 ثانیه از نوردهی عکس بگیرید. اما وقتی تنظیمات Bulb را فعال می کنید ، می توانید شاتر را برای چند دقیقه یا حتی ساعتها باز نگه دارید.

 

حالت bulb در عکاسی
صفحه Olympus Om-d EM10mkII هنگام تنظیم حالت لامپ

 

 

برای جلوگیری از لرزش دوربین ، از یک شاتر از راه دور استفاده کنید

من به طور مداوم از مناظر ، مناظر دریایی و آسمان شب پرستاره عکس می گیرم. قرار گرفتن در معرض طولانی مدت با استفاده از حالت Bulb ثابت در زندگی من است. اما نتیجه ای را که می خواهم بدون ریموت شاتر پیدا نمی کنم.

چرا؟ خوب ، هنگام استفاده از Bulb Mode خطر زیادی وجود دارد که دوربین را حرکت دهید زیرا در نهایت با عکس های تار روبرو میشوید. به همین دلیل است که توصیه می کنیم هنگام عکاسی در حالت قرار گرفتن در معرض bulb ، از یک ریموت شاتر استفاده کنید.

ریموت شاتر به شما امکان می دهد بدون نیاز به لمس دوربین ، دوربین را تحریک کنید.

انواع مختلفی از طراحی شاتر وجود دارد. بعضی از آنها کابلی دارند که به شما امکان می دهد به دوربین متصل شوید ، در حالی که بعضی بی سیم هستند. پیشرفته ترین گزینه ها فاصله سنج ها مانند Pluto Trigger هستند.

فاصله سنج فقط به عنوان یک شاتر آزاد منظم عمل نمی کند. این به شما امکان می دهد تصمیم بگیرید که چند عکس بگیرید و چند بار عکس بگیرید. در ایجاد مرور زمان ، ستاره های دنباله دار  ، نقاشی با نور و غیره مفید است.

 

ریموت شاتر

 

 

 

ریموتی که در عکس بالا می بینید ممکن است زیاد به نظر نرسد. اما بسیار محکم است و به هیچ باتری اضافی نیز نیاز ندارد.

برای استفاده از حالت Bulb با ریموت شاتر  ، تنها کاری که باید انجام دهید فشار دادن دکمه و کشیدن قفل موجود در دسته است. به این ترتیب دکمه بدون اینکه مجبور باشید انگشت شست را روی آن نگه دارید در حالی که یک عکسبرداری طولانی دارید ، شات را انجام میدهد

برای Sharper طولانی تر از سه پایه استفاده کنید

سه پایه یکی دیگر از لوازم جانبی ضروری هنگام استفاده از حالت Bulb Mode است.

سه پایه در قیمت و ویژگی ها متفاوت است. اگر از مسیرهای سبک نور در شهر عکس می گیرید به جذاب ترین سه پایه فیبر کربن نیاز ندارید. اگر در حال شات یک آبشار از وسط رودخانه با قرار گرفتن در معرض 30 ثانیه یا بیشتر باشید ، به آن نیاز خواهید داشت.

همچنین مطالعه کنید : انتخاب سرعت شاتر برای عکاسی از آبشار

البته ، هنگام استفاده از حالت Bulb همیشه نیازی نیست که گرانترین سه پایه را تهیه کنید. اما در هنگام استفاده از سرعت شاتر پایین ، به چند ویژگی نیاز دارید.

به عنوان مثال ، شما پایه های محکمی می خواهید که بتواند وزن دوربین و لنز شما را تحمل کند.

در صورت امکان ، از سه پایه های پلاستیکی دور باشید زیرا وزن سنگینی را تحمل نمیکنند. گزینه های آلومینیوم نیز به خوبی گزینه های فیبر کربن کار می کنند. ممکن است کمی سنگین تر باشند ، اما حداقل مقرون به صرفه هستند.

حالت Bulb در عکاسی
حالت Bulb در عکاسی

 

 

به کدام فیلترها برای حالت Bulb نیاز دارید؟

من از حالت Bulb Mode برای ایجاد تصاویر منظره با نوردهی بسیار طولانی استفاده می کنم. اما می توانید از این حالت لامپ برای عکاسی از رعد و برق نیز استفاده کنید.

دوربین خود را با بیشترین نور به سمت راست هدایت کنید و شروع به ضبط نوردهی کنید. پس از برخورد صاعقه ، تماس را متوقف کنید.

برای اهدافم ، قبل یا هنگام غروب آفتاب یا ساعت آبی عکس می گیرم.

تکنیکی که من استفاده می کنم با استفاده از فیلترهای چگالی خنثی امکان پذیر است. اینها به من اجازه می دهد تا سرعت شاتر را به دلخواه افزایش دهم.

به عنوان مثال ، من فیلترهای ND دارم که زمان قرار گرفتن در معرض را 6 ، 8 و 10 استاپ افزایش می دهد.

همچنین بخوانید :۵ فیلتر دوربین که می توانند عکاسی شما را بهبود بخشند

 

حالت لامپ در عکاسی

 

 

بدون هیچ فیلتر در جلوی لنز ، سرعت شاتر شما نیم ثانیه است. اما اگر از فیلتر ND 8 توقف استفاده می کنید ، سرعت شاتر 2 دقیقه و 8 ثانیه ای به شما می دهد.

هنگام استفاده از فیلترها برای افزایش سرعت شاتر ، معمولاً استفاده از ترکیبی از فیلترهای دیگر ضروری است.

مطالب مرتبط : چگونه از سرعت شاتر خلاقانه در عکاسی نهایت استفاده را ببریم

برای مناظر ، این بدان معنی است که از فیلتر قطبی نیز استفاده می شود. بازتاب ها را از روی سطوح غیر فلزی حذف می کند و رنگ ها را بهتر اشباع می کند.

همچنین ، فیلترهای GND ممکن است برای کنترل قرار گرفتن در معرض و هیستوگرام اساسی باشند.

فیلتر پلاریزه معمولاً مقدار نور را در مقایسه با قرار گرفتن در معرض پایه ، 0.7-1 استاپ کاهش می دهد. در عوض فیلترهای GND می توانند 1 تا 4 یا 5 توقف نور را از بین ببرند.

همچنین بخوانید : چه زمانی از فیلتر پلاریزه استفاده نکنیم؟

و سپس ، باید فیلترهای ND را اضافه کنید تا سرعت شاتر شما افزایش یابد.

نحوه عکاسی از نوردهی طولانی مدت در حالت Bulb

بنابراین چگونه می توان از حالت Bulb Mode در Canon ، Nikon ، Sony و سایر دوربین های محبوب استفاده کرد؟ تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که سرعت شاتر خود را تنظیم کرده و آن را به 30 ثانیه کاهش دهید. پس از رسیدن به آن نقطه ، یک درجه دیگر پایین بروید و به طور خودکار وارد حالت Bulb Mode می شوید.

یکی از اصلی ترین موضوعات عکاسی در حالت Bulb Mode این است که نور در هنگام نوردهی تغییر می کند. این اتفاق می افتد و بسیار خواهید دید ، به ویژه هنگامی که در Bulb Mode در سحر یا غروب شات می کنید.

در هنگام طلوع خورشید ، با طلوع خورشید از افق ، نور بسیار سریع افزایش می یابد. در هنگام غروب خورشید ، در دور 30 ​​دقیقه در تاریکی کامل خواهید بود. بین شروع و انتهای عکس می توانید تغییر قابل توجهی در میزان نور موجود داشته باشید. در اینجا ، می بینید که در معرض نوردهی زیادی قرار دارید.

 

حالت Bulb در عکاسی
شرایط نوری که به سرعت تکامل می یابند ، رسیدن غروب خورشید را به قسمت بالای قله ها متوقف می کنند. دو دقیقه قرار گرفتن در معرض.

 

 

کاری که من به عنوان یک عکاس منظره تمایل دارم انجام دهم ، گرفتن یک یا دو عکس با حالت Bulb است. من این کار را بعد از انجام یک سری عکس آزمایشی برای قرار گرفتن در معرض انجام می دهم.

پس از بررسی هیستوگرام قرار گرفتن در معرض نور را من دوست دارم و شروع به محاسبه قرار گرفتن در معرض نهایی می کنم.

برای این کار ، من از یک برنامه گوشی هوشمند مانند PhotoPills استفاده می کنم.

 

حالت bulb در عکاسی
با Photopills می توانید زمان تنظیم شده را با فیلتر ND خود محاسبه کنید.

 

 

پس از شات ، همیشه خوب است که هیستوگرام را بررسی کنید. تصویری که در صفحه دوربین مشاهده می کنید ، یک نسخه با وضوح پایین و کیفیت پایین از پرونده raw است.

هیستوگرام نمایش صادقانه تصویر است. و توزیع پیکسل را در طول محور نشان دهنده مقادیر روشنایی به شما نشان می دهد.

پس از تنظیم میزان نوردهی به همان شکلی که می خواهید ، فیلتر CPL و فیلترهای لازم GND را اضافه کنید. و هنگامی که هیستوگرام به شکل دلخواه شما درآمد ، افزودن فیلتر ND فقط به معنی محاسبه مجدد سرعت شاتر است.

عکس نهایی باید دارای یک هیستوگرام مانند عکس اصلی باشد.

ترکیب عکاسی برای حالت لامپ

مشکل دیگر در حالت Bulb Mode این است که شما باید به ترکیب توجه داشته باشید.

هنگامی که با Bulb Mode نوردهی طولانی می کنید ، ترکیبات بد آشکار می شوند.

برای جلوگیری از هرگونه مشکل ترکیب ، باید عناصر متحرک را کنترل کنید. این می تواند از ابرها ، رودخانه ها ، آب ، امواج در دریا ، مسیرهای سبک ، خورشید ، ماه ، ستاره ها و غیره باشد.

هنگامی که به حالت Bulb Mode رسیدید ، سه پایه و دوربین خود را در موقعیت قرار دهید. بعد ، نقطه t,;,s را تنظیم کنید. سپس فیلتر polariser را به همراه اثر آن تنظیم کنید. بعد ، فیلترهای GND را برای کنترل مناطق با روشنایی متفاوت قرار دهید.

در انتخاب ترکیب خود ، باید عناصر متحرک و جهت آنها را نیز در نظر بگیرید.

اگر از نزدیک نگاه کنید ، می بینید که خورشید کره ای کامل نیست. در دو دقیقه قرار گرفتن در معرض باد ، ابرها را از خورشید به حرکت درآورد.

 

 

 

چگونه می توان در عکاسی حالت Bulb نویز را کاهش داد

وقتی از حالت Bulb در عکاسی استفاده می کنید ، تا زمانی که کرکره را باز نگه دارید ، سنسور در معرض دید قرار می گیرد. در نتیجه ، مدت زمان طولانی قرار گرفتن در معرض باعث گرم شدن سنسور می شود. این فرآیند باعث تولید نویز دیجیتالی می شود. شما آنها را به عنوان لکه های کوچک رنگی در تصویر خود مشاهده می کنید.

یک ترفند کوچک برای تمیزترین پرونده های raw برای ویرایش در مرحله پس از تولید ، استفاده از کاهش نویز نوردهی طولانی مدت در دوربین است. این یک ویژگی است که تمام دوربین های مدرن DSLR و بدون آینه از آن برخوردارند. دوربین ، به روشی کاملاً مستقل ، یک قاب دوم را با شاتر کاملاً بسته می گیرد.

فریم دوم که فریم تاریک نیز نامیده می شود به همان اندازه فریم اصلی دوام خواهد داشت.

در پایان این عکس ، دوربین آنچه را که نویز دیجیتالی می داند  در اثر حرارت دادن بیش از حد، کاهش می دهد.

من آن را اغلب در دوربین Olympus برای نوردهی هایی که از 30 ثانیه تا دو یا چهار دقیقه طول می کشد استفاده می کنم.

به یاد داشته باشید که هنگام استفاده از سرعت شاتر پایین ، کاهش نویز به دو برابر زمان قرار گرفتن در معرض اولیه نیاز دارد.

نتیجه
من عاشق عکاسی با نوردهی طولانی هستم. در طول سال ها ، من یاد گرفته ام که در عکس های خود حالت Bulb را داشته و مدیریت کنم.

این مقاله پر از  نکاتی است که ای کاش سالها پیش هنگام شروع عکاسی از مناظر می شناختم.

حالا به بیرون بروید و با در خانه با استفاده از حالت Bulb برای عکسهای خود تمرین کنید!

به دنبال راهنمایی های بیشتر هستید؟ اینجا را ببینید.

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *