8 راز برای عکاسی از کیک زرق و برق دار

عکاسی از کیک

آموزش عکاسی از کیک

برای ایجاد تصویر یک کیک مناسب نیاز به تمرین است. اجازه ندهید کیک های شما کمتر از آنچه شایسته آن هستند دیده شوند! اما چگونه می توانید از گرفتن عکس های کیک که در معرض نور قرار دارند یا حالت بدی دارند جلوگیری کنید؟در اینجا هشت نکته برای کمک به شما در عکاسی از کیک آورده شده است.

 

عکاسی از کیک

 

نور طبیعی و عکاسی از کیک

از نور طبیعی برای سهولت شات استفاده کنید

من همیشه می شنوم که مردم می گویند در هنگام عکاسی از غذا، نور طبیعی بهتر از نور مصنوعی است.

مطالب مرتبط: ۱۱ ایده عکاسی از غذا (برای الهام گرفتن آسان)

بیشتر عکاسان مواد غذایی در واقع با نور مصنوعی کار می کنند، اما می تواند کاملاً پیچیده باشد و به لوازم گران قیمت نیاز دارد.

وقتی تازه وارد عکاسی از غذا می شوید، نور طبیعی بهترین گزینه است. یا اگر تجربه زیادی با فلش ندارید. فقط کافی است چند ترفند ساده داشته باشید تا هنگام عکسبرداری از عکسهای کیک ، نور طبیعی برای شما مفید باشد.

مطمئن شوید که نزدیک پنجره کار می کنید تا از نور موجود بیشترین بهره را ببرید.

از ماده پخش کننده (diffuser) یا شفاف به عنوان پخش کننده استفاده کنید. یک پرده می تواند نتایج خارق العاده ای به شما برساند. این باعث می شود هرگونه نور شدید را پخش و دور کند و از سایه های سخت روی کیک جلوگیری خواهید کرد. اگر یک روز ابری باشد، ممکن است به پخش کننده احتیاج نداشته باشید.

 

عکاسی از کیک
عکاسی از کیک

بهترین جهت نور برای عکاسی از کیک

بهترین جهت نور را انتخاب کنید

داشتن نور با کیفیت خوب برای کار کافی نیست. همچنین باید با نور در جهت درست کار کنید.

جهت نورپردازی می توانید در عکاسی از مواد غذایی سه نوع کار کنید: نور جانبی، نور پس زمینه و نور پس زمینه جانبی.

نور جانبی زمانی است که نور از یک طرف می آید. اگر یک ساعت را تصور کنید، ساعت 9 یا 3 است.
نور پس زمینه زمانی است که نور مستقیماً از پشت سوژه در ساعت 12 می آید.
نور پس زمینه جانبی در بین این دو، حدود ساعت 10 یا 11 قرار دارد.
وقتی از کیک ها عکس می گیرید، می تونید از نور جلوگیری کنید. مطمئناً این کیک های شما را به طور یکنواخت روشن می کند. اما همچنین سایه هایی را در پشت سوژه شما ایجاد می کند. نور جلو می تواند هر غذایی را مسطح و کسل کننده نشان دهد.

جهت نور بسیار خوبی برای پرتره ها است. اما برای وقتی که از غذا عکس می گیرید خیلی عالی نیست.

مطالب مرتبط: راهنما نورپردازی در عکاسی پرتره

بهترین عکسهای غذایی عکسهایی با کنتراست و بعد نور هستند. اگر تصاویر خیره کننده غذا را بررسی کنید ، می بینید که نور در کل قاب یکسان نیست. این همان چیزی است که شما باید به عنوان هدف در نظر بگیرید.

سبک نوری که انتخاب می کنید به نوع کیکی که از آن عکس می گیرید بستگی دارد.

اگر کیکی با لعاب براق یا روی سطح آن مانند یک کیک نارگیل دارای بافت زیادی است ، ممکن است بخواهید نور پس زمینه را انتخاب کنید. این باعث افزایش بافت و بیرون آوردن قسمتهای براق می شود.

نور پس زمینه جانبی نتیجه مشابهی به شما می دهد. اما مدیریت آن کمی آسان تر خواهد بود. اگرچه نور پس زمینه می تواند مشکل باشد. بعضی اوقات پشت تصویر شما خیلی روشن است در حالی که قسمت جلوی آن خیلی تاریک است.

شما باید فاصله نور خود را با مجموعه آزمایش کنید. مقداری از نور را به قسمت جلوی کیک برگردانید.

 

آموزش عکاسی از کیک
آموزش عکاسی از کیک

 

 

آن را به حداقل برسانید

وقتی بیش از حد از وسایل جانبی استفاده می کنید ، نمایش سوژه اصلی شما را کم می کند. سپس کیک شما در نهایت برای جلب توجه رقابت می کند. این امر به ویژه اگر در حال تهیه یک کیک کامل باشید ، بیشتر صدق می کند.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می شود می توانید از چندین برش کیک در بشقاب ها عکس بگیرید. می توانید از صفحه های همسان یا انواع صفحه استفاده کنید. آنها را به صورت نامتقارن قرار دهید ، بنابراین عکس شما کمی جریان دارد.

از ظروف ، مواد پشتیبانی کننده زیاد استفاده نکنید. میتوانید شما فوکوس خود را بر روی تکه های کیک حفظ کنید.

هنگام تهیه تکه های کیک خود، قانون اعداد فرد را بخاطر بسپارید. از سه یا پنج صفحه استفاده کنید، که بهتر از یک عدد زوج مانند دو یا چهار است.

پیشنهاد میکنیم برای اطلاعات بیشتر  قانون اعداد فرد در عکاسی را مطالعه نمایید.

اعداد زوج تمایل به رقابت با یکدیگر دارند و توجه بیننده را تقسیم می کنند. اگر یک مورد اضافی دارید ، فقط آن را به داخل قاب قرار دهید. این کار باعث ایجاد علاقه و تنش به عکس ها می شود.

در عکس های زیر ، یک تکه پارچه را کنار کیک خود فرو کردم. این یک لنگر در شات داد. در تصویر سمت چپ ، یک ظرف کوچک سس کارامل قرار دادم. این به بیننده ایده می دهد که چه چیزی روی کیک پخته شده است.

در شات سمت راست ، من یک بشقاب را روی پایه کیک قرار دادم تا یک لایه اضافی اضافه کنم. این موضوع کمی بیشتر در من علاقه ایجاد کرد ، زیرا من از هیچ وسیله دیگری مانند چاقو استفاده نکردم.

ساخت عکس ها آسان به نظر می رسد. از آنجا که تعداد موارد کمی در تصویر وجود دارد ، باید سبک شوند و کاملاً مناسب برای کار قرار گیرند.

 

 

 

 

 

وسایل خود را با دقت انتخاب کنید

وقتی نوبت به گرفتن عکس غذا می رسد، انتخاب وسایل شما هرگز نباید تصادفی باشد.

آنها باید با سایر عناصر موجود در تصویر منسجم باشند. و آنها باید در متن داستان تصویری شما معنا پیدا کنند.

منطقی است که چاقویی را در داستان کیک خود قرار دهید. اما اگر تیغه آنقدر تیز به نظر نرسد که کره را از بین ببرد ، پس انتخاب صحیحی نیست همچنین با قرار دادن یک جفت برش قیچی در کیک خود . می توانید تعداد زیادی از این نوع عکس ها را در Pinterest مشاهده کنید.

 

در اینجا چند دستورالعمل دیگر در مورد انتخاب وسایل آمده است:

از رنگ های بسیار روشن و الگوهای پررنگ دور شوید. آنها توجه را از کیک ها منحرف می کنند. بعضی اوقات تکه های رنگارنگ ، یک نقطه جالب توجه اضافه می کنند آنها باید با ترکیب و احساس کلی عکس کار کنند. بعضی اوقات یک بشقاب رنگارنگ یا طرح دار را زیر یک صفحه سفید یا سیاه لایه لایه می کنم.
از وسایل کوچک استفاده کنید. حتی بشقاب های شام با اندازه معمولی نیز در نظر دوربین بسیار عظیم به نظر می رسند و بر تصویر تسلط دارند. مقیاس و اندازه یک جنبه بسیار مهم در ترکیب است. من معمولاً از صفحات سالاد استفاده می کنم.

ظروف و ظروف براق نور را به گونه ای منعکس می کنند که می تواند بسیار حواس پرت کننده باشد. این یکی از دلایلی است که من عاشق کارد و چنگال قدیمی patina هستم.
با استفاده از وسایل متفاوت از کاربرد مورد نظر خود خلاقیت به خرج دهید. می توانید چندین کیک کوچک را روی یک جای کیک قرار دهید. یا کیک خود را روی یک سینی پرنعمت یا یک دسته بشقاب قرار دهید.

 

عکاسی از کیک

 

انتخاب زاویه مناسب برای عکاسی از کیک

بهترین زاویه را برای برجسته کردن کیک خود انتخاب کنید.

برای عکاسی از کیک شما “بهترین” زاویه دوربین وجود ندارد. بهترین زاویه همیشه زاویه ای است که کیفیت سوژه شما را به نمایش بگذارد.

آنچه ممکن است برای یک تصویر بسیار مناسب باشد، برای یک تصویر بهترین نتیجه را نخواهد داشت.

قبل از اینکه دوربین خود را بلند کنید ، کیکی را که می گیرید در نظر بگیرید. تصمیم بگیرید که کدام زاویه دوربین بهترین ویژگی های آن را نشان می دهد و به داستانی که می خواهید بگویید خدمت می کند.

به طور کلی ، کیک های مات و لایه دار به نظر می رسند که به صورت مستقیم شات می شوند. به این ترتیب روی لایه ها و ارتفاع کیک تأکید می کنید.

عکس های بالای سر نیز خوب کار نمی کنند. مگر اینکه بخواهید فوکوس را روی قسمت بالای کیک حفظ کنید. یا می خواهید داستانی را بسازید که چندین عنصر دیگر مانند قاب و ظروف و شاید یک نوشیدنی در قاب داشته باشید. عکسهای تخت کیک ساده برای شرح داستان مناسب است.

 

 

ترفندهای عکاسی حرفه ایی از کیک

برای تقویت سوژه از ترفندهای سبک سازی غذا استفاده کنید.

اگر مجبورید با کیکی که پخته اید کار کنید، باید به نورها و زاویه ها اعتماد کنید تا بهترین عکس ها را بگیرید.

اما اگر در حین تهیه کیک آنجا هستید، می توانید چند ترفند مخصوص  مواد غذایی را برای بهبود سوژه خود به کار ببرید.

اگر از یک برش کیک عکس گرفته اید، می توانید لایه های اضافی مقوا بین لایه ها اضافه کنید تا برش بالاتر به نظر برسد. شکل مشابه اما کمی کوچکتر از برش کیک را برش دهید. آن را بین دو لایه قرار دهید ، و روی آن را با مات کردن بپوشانید.

توجه داشته باشید برای اینکه از شر خامه های اضافی خلاص شوید. برش باید طبیعی به نظر برسد.

اگر از یک کیک کامل عکس می گیرید، می توانید از همین روش استفاده کنید اما در بین لایه ها قطعات مقوایی به شکل گرد وجود دارد. یا  می توانید کیک را از فوم تهیه کنید و روی آن را با مات کردن بپوشانید.

اگر می خواهید روی تزیین کیک فوکوس کنید، این بهترین گزینه است. این باعث صرفه جویی در وقت و مواد غذایی می شود.

 

برای شکل دادن به نور از Fill و Bounce استفاده کنید

برای استفاده بیشتر از نور خود، باید آن را شکل دهید.

چند پخش کننده و بازتابنده در اندازه های مختلف قسمت مهمی از کیت عکاسی غذایی شما است. می توانید یک کیت حرفه ای را بصورت آنلاین خریداری کنید. یا با یک پرده سفید شفاف و برخی از قطعات فوم سیاه و سفید را به کار ببرید.

مجموعه ای از بازتابنده های حرفه ای سرمایه گذاری خوبی است. این دیسک های تاشو هستند که دارای مواد طلایی، نقره ای، سفید و سیاه هستند. بسته به سناریوی نورپردازی خود می توانید از آنها به جای یکدیگر استفاده کنید.

شما می توانید از بازتابنده طلا برای افزودن گرما به عکسهای کیک خود استفاده کنید ، در حالی که نقره می تواند آن را روشن کند.

نفوذ نور را نرم می کند و بر میزان برخورد نور با تنظیمات شما تأثیر می گذارد. هنگام کار با نور شدید خورشید ، من دوست دارم از یک پخش کننده بسیار بزرگ استفاده کنم. این باعث می شود نور زیادی به صحنه من نریزد و سایه های سخت ایجاد نکند.

برای مدیریت این سایه ها و هدایت نور به جایی که می خواهید به برخی ابزارها نیز نیاز دارید.

این جایی است که ورق های هسته فوم سیاه و سفید به کار شما می آیند. از آنها برای انعکاس نور یا ایجاد سایه و کنتراست بیشتر استفاده کنید.

یک بازتابنده یا قطعه هسته فوم را مقابل منبع نور خود قرار دهید. رنگ سفید مقداری از نور صحنه شما را پس خواهد زد. رنگ مشکی سایه های شما را برای کنتراست بیشتر پر می کند.

 

 

دیافراگم عکاسی از کیک

 از دیافراگم کوچکتر برای فوکوس کردن خود استفاده کنید

نکته آخر اینکه در هنگام عکاسی از کیک ها به فوکوس خود توجه کنید.

به احتمال زیاد هنگام عکاسی از مواد غذایی خود از فوکوس خودکار استفاده می کنید.

فوکوس خودکار بی خطر نیست و مجموعه ای از چالش های خاص خود را دارد.

در نهایت سیستم AF می تواند بر روی قسمت اشتباه یک صحنه متمرکز شود. گاهی اوقات می تواند برای قفل کردن بر روی هر چیزی تلاش کند ، و در نتیجه یک تصویر تار ایجاد می کند.

مهمترین عوامل تأثیرگذار بر فوکوس خودکار میزان نور و کنتراست است.

هنگامی که نور کافی نیست ، دوربین شما می تواند برای فوکوس تلاش کند. یا وقتی با صحنه ای با کنتراست کم یا یکنواخت رنگی روبرو می شود. سیستم AF نمی تواند یک لبه واضح را پیدا کند.

در این شرایط ، لنز به جلو و عقب متمرکز می شود و بدنبال چیزی برای قفل شدن است.

این مسئله را می توانید در عکاسی از کیک داشته باشید. قسمت بزرگی از قاب شما ممکن است تحت یک رنگ  باشد. ممکن است نتوانید در جایی که می خواهید فوکوس کنید.

در صورت تمایل می توانید از فوکوس دستی نیز استفاده کنید. در عکاسی از غذا ، ما اغلب با لنزهای ماکرو و عمق میدان کم کار می کنیم.

این بدان معنی است که شما باید با فوکوس بسیار دقیق باشید. فقط لمس کردن باعث می شود فوکوس شما کاملا از دست برود.

هنگام عکاسی از کیک ، سعی کنید با دیافراگم کوچکتر مانند f / 8 عکس بگیرید. بیشتر سوژه شما در کانون توجه قرار خواهد گرفت. باید روی جلوی کیک هم فوکوس کنید.

 

پس زمینه با فوکوس نرم چطور، چطور به آن می رسید؟ 

این ساده است، اما بسیار به نوع دوربین شما و کنترل های موجود بستگی دارد. اگر می‌توانید به کنترل‌های دیافراگم دسترسی داشته باشید، دیافراگم بزرگ‌تری را انتخاب کنید (مثلاً f4 یا f5، زیرا هرچه تعداد کمتر باشد، سوژه کمتری در فوکوس قرار می‌گیرد) و این باعث می‌شود پس‌زمینه تصویر شما از فوکوس خارج شود. با این حال، حتماً یک نقطه کانونی را در دوربین خود انتخاب کنید، در غیر این صورت ممکن است همه چیز از فوکوس خارج شود و ممکن است لازم باشد برای به دست آوردن نتیجه ای که می خواهید، فوکوس دستی را تغییر دهید.

یک لنز متمرکز بگیرید 

گرفتن یک تصویر با کیفیت بالا از کیک این روزها بسیار مورد نیاز است. شما باید دوربینی بگیرید که دارای لنز بسیار متمرکز باشد . این در دراز مدت برای به دست آوردن تصاویر واضح از کیک بسیار ضروری است. سعی کنید از یک لنز واید برای پوشش بیشتر استفاده کنید.

رنگ پس زمینه را بررسی کنید

 


بسیاری از مواقع ممکن است شرایطی پیش بیاید که در آن رنگ کیک با رنگ پس زمینه ادغام شود. این یک اثر بسیار بد ایجاد می کند زیرا کیک، که قرار بود تمرکز کل تصویر باشد، به دلیل چیزهای ناخواسته گم می شود. در چنین مواقعی یا سعی کنید فقط عکس کیک را بگیرید. در صورت عدم امکان، باید پرده ای با تضاد مخالف گذاشت تا مرزبندی حفظ شود.

 

نتیجه
عکاسی از کیک می تواند بسیار سرگرم کننده باشد. برای یادگیری گرفتن عکس های شگفت انگیز به کمی تمرین نیاز دارد. اما با گذشت زمان ، شاهد پیشرفت خواهید بود.

با وسایل مناسب و کمی برنامه ریزی در زمینه ترکیب بندی و نورپردازی خود ، می توانید از خلاقیت های زیبا عکسهای زیبایی بگیرید.

و به یاد داشته باشید ، اگر پس از چندین بار آزمایش چیزی تغییر نمی کند ، آن را تغییر دهید! زاویه ، نور یا ترکیب جدیدی را امتحان کنید تا نتیجه بهتری بگیرید!

برای ایجاد عکس های غذایی باورنکردنی با تجهیزات و بدون تجهیزات فانتزی به صفحه استودیو عکاسی تبلیغاتی مدرن طرح مراجعه کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *