عکاسی صنعتی از ساعت

عکاسی صنعتی از ساعت

7 ترفند طلایی عکاسی صنعتی از ساعت

علاقه من به عکاسی از ساعت پس از اینکه سال ها پیش وارد برخی از انجمن های ساعت شدم شروع شد. هدف اصلی من یادگیری در مورد ساعت های مکانیکی بود، اما به عنوان یک اثر جانبی، شروع به یادگیری در مورد عکاسی نیز کردم. این 10 سال پیش بود. از آن زمان، من چیزهای زیادی یاد گرفتم. عکس های زیادی گرفتم. کارهایم را روی جلد مجلات دیدم، کمپین های رسمی برندها را تماشا کردم و عکاسی زیادی برای برندهای مختلف انجام دادم. وقت آن است که چند نکته در مورد عکاسی صنعتی از ساعت ارائه کنیم.

 

انتخاب سه پایه مناسب جهت عکاسی صنعتی از ساعت

یکی از نکات مهم که در عکاسی صنعتی از ساعت باید رعایت شود، ثبات دوربین است. همیشه از سه پایه برای جلوگیری از لرزش دوربین استفاده کنید. هر چه به سوژه ای که می خواهید عکاسی کنید نزدیک تر باشید، این لرزش بیشتر نمایان می شود. هر حرکت حداقلی برای وضوح عکس شما فاجعه است. از آنجایی که همه سه‌پایه‌ها به یک اندازه محکم نیستند، گاهی اوقات حتی یک چرخش کوچک نیز می‌تواند باعث ایجاد لرزش زیادی شود، در این صورت گرفتن عکس واضح تقریبا غیرممکن است. مطمئن شوید که همه دکمه‌ها، دستگیره‌ها و گیره‌ها محکم هستند و ترجیحاً با کنترل از راه دور عکس بگیرید.

همچنین بخوانید: عکاسی صنعتی از کارخانه

 

لوازم جانبی

قبل از اینکه شروع به عکاسی کنید، حتما لوازم جانبی مورد نیاز را برای عکاسی یک تصویر کلی در نظر بگیرید. بسته به نوع ساعت و نتیجه ای که می خواهید بگیرید، می تواند تقریباً شامل هر چیزی باشد. چیزی مانند نمک دریا یا دانه های قهوه از آشپزخانه بردارید. مواد اولیه قدیمی و کمی فرسوده یا خام نیز به عنوان پس زمینه و یا سطح عکس عالی هستند.

 انتخاب پس زمینه در عکاسی صنعتی از ساعت واقعا یک محدودیت دارد و آن خلاقیت خودتان است. گاهی اوقات شما فقط می خواهید آن را تمیز و ساده جلوه دهید و یک پس زمینه مینیمالیستی انتخاب کنید. در این مورد، سعی کنید از اشیاء اضافی و یا حتی سایه اشیاء در تصویر جلوگیری کنید.

 

تمیز بودن ساعت جهت عکاسی صنعتی از ساعت

سعی کنید قبل از شروع عکاسی ساعت را کاملاً تمیز کنید. از یک پارچه خشک بدون پرز یا پارچه میکروفیبر استفاده کنید. لبه‌های کوچک را می‌توان به راحتی با سواب‌های پنبه‌ای با کمی استون یا الکل روی آن تمیز کرد. البته به بندهای چرمی توجه کنید احتمالا الکل رنگ آنها را تغییر میدهد. فضای باریک بین قاب و بند را می توان به راحتی با قلمو تمیز کرد. تجربه میگوید که تقریباً غیرممکن است که یک ساعت را 100٪ تمیز و بدون گرد و غبار داشته باشید، اما مهم نیست آن را تمیز کنید.

عکاسی صنعتی از ساعت

تنظیم عقربه ساعت جهت عکاسی صنعتی از ساعت

به احتمال زیاد حنما با این مورد برخورد داشته اید که در عکاسی صنعتی از ساعت، عقربه های آن تقریباً 10 و 10 دقیقه هستند. این باعث می شود که صفحه ساعت از نظر بصری متقارن شود و فاصله بین عقربه ها به یک سوم تقسیم شود.

ترکیب

اکنون زمان ترکیب ساعت و لوازم جانبی در یک ترکیب است. برای ایجاد یک قاب پرکننده و چیدمان جذاب، مهم است که به استفاده از لوازم جانبی و نحوه قرارگیری ساعت در داخل یا روی آنها دقت کنید. این واقعاً یک موضوع مهم است. گاهی اوقات ترکیب شما بلافاصله درست می شود، بیشتر اوقات حداقل نیم ساعت طول می کشد. همانند موقعیت دست‌ها، در اینجا نیز چند دستورالعمل دارید. یک بند بسته زمانی بهترین به نظر می رسد که به نظر می رسد در اطراف مچ بسته شده است. این کار نحوه پوشیدن واقعی ساعت را شبیه سازی می کند. یک بند چرمی کم و بیش به طور طبیعی در این موقعیت شکل می گیرد. یک دستبند فلزی معمولاً به کمک نیاز دارد، به خصوص اگر با پیوندهای کوچک ساخته شده باشد.

تنظیم نور جهت عکاسی صنعتی از ساعت

اکثر ساعت ها به راحتی با نور پراکنده عکس می گیرند. هوای ابری نیز برای این کار مناسب است. در یک موقعیت بیرونی، یک ساعت، اگر موانع زیادی در اطراف وجود نداشته باشد، به طور یکنواخت کاملاً روشن می شود.

همچنین بخوانید: عکاسی شرکت های صنعتی

کلام پایانی

در این مقاله، به تشریح 7 تکنیک فوق العاده جهت عکاسی صنعتی از ساعت پرداخته ایم. نور، زاویه، لوازم جانبی عکاسی، تنظیم عقربه ساعت، تمیز بودن ساعت و… که در بالا به تشریح پرداخته ایم. همگی در هنگام عکاسی صنعتی از ساعت باید رعایت شوند تا یک عکس حرفه ای بتوانید بگیرید. امیدواریم از این مقاله رضایت برده باشید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *