عکاسی از جواهرات با موبایل

عکاسی از جواهرات با موبایل
[vc_row][vc_column][vc_column_text]در اینجا چند نکته و ترفند در مورد چگونگی ارتقا سطح عکاسی از جواهرات با موبایل آورده شده است.

عکس های عالی محصول در عصر امروز فروشگاه های آنلاین و رسانه های اجتماعی مورد نیاز است. اما  تلاش برای به دست آوردن  بهترین عکاسی از جواهرات با موبایل دشوار است. خوشبختانه دوربین های گوشی اکنون می توانند عکس های شگفت انگیزی بگیرند. دیگر نیازی به سرمایه گذاری در DSLR به عنوان یکی از اولین نیازها نیست. با این حال ، شما هنوز هم باید DSLR ها را دست کم نگیرید. در اینجا چند گام وجود دارد که می توانید برای بهبود کیفیت عکاسی خود با حداقل تجهیزات انجام دهید – و مشتری های بیشتری را به خود جلب کنید!

همچنین مطالعه کنید : آموزش عکاسی از محصول با گوشی

 

عکاسی از جواهرات با موبایل
عکاسی از جواهرات با موبایل

 

 

تنظیمات اندازه عکس :

دوربین خود را تنظیم کنید تا بیشترین پرونده های ممکن را ذخیره کند (فقط در Android این مورد وجود دارد ، آیفون ها بدون استفاده از برنامه ثالث چنین تنظیماتی ندارند).
همچنین بخوانید : عکاسی صنعتی از انگشتر

فلاش

هرگز از فلاش گوشی خود استفاده نکنید! وقتی از فلاش روی دوربین استفاده می کنید ، قطعه را صاف می کند. آیا تابحال عکسهای رستوران از غذایی را دیده اید که کسل کننده و بی روح به نظر برسند؟ مشکل این است که آنها با فلش گرفته شده اند. عکاسی شگفت انگیز از جواهرات (و مواد غذایی) همیشه دارای نور جانبی است – این به جواهرات عمق بیشتری می بخشد.

 

 

بدون بزرگنمایی :

همچنین هرگز از ویژگی بزرگنمایی تلفن خود استفاده نکنید. بزرگنمایی برای گرفتن عکس باعث ایجاد پیکسل یا سایر اعوجاج های ناخواسته می شود. برای بزرگنمایی تصویر را در حین ویرایش برش دهید یا به جواهرات در حین عکاسی نزدیک شوید.

مطالب مرتبط : آموزش عکاسی صنعتی از جواهرات

 

جواهرات خود را آماده کنید

 جواهرات خود را تمیز کنید و پاک کنید تا مواد آلودگی ، روغن و اثر انگشت از بین برود (سعی کنید بعد از این کار دیگر لطمه ای به آن وارد نشود!)

 

 

 

 

طلا و جواهر خود را پهن کنید قطعه را کنار بگذارید – مطمئن شوید هرگونه تزئینات رو به جلو هستند. سعی کنید تکه ها را به روشی دلپذیر بصری بچینید. به عنوان یک مبتدی ، بهتر است که با زمینه های سفید ساده شروع کنید. تصاویر با لوازم جانبی پیچیدگی را به نورپردازی و صحنه پردازی اضافه می کنند .
نکته: اگر تصمیم دارید از لوازم جانبی استفاده کنید ، با یک موضوع همراه باشید. موضوع می تواند بر اساس مارک تجاری ، مجموعه جواهرات باشد ، یا می تواند فصلی باشد. یک موضوع به جذابیت بصری شما کمک می کند و به مشتریان کمک می کند تصاویر را به نام تجاری شما مرتبط کنند.

تنظیمات روشنایی

یک لایت باکس همیشه بهترین دوست شما است ، اما در صورتی که یکی از آنها را نداشته باشید ، در اینجا برخی از اصول نورپردازی وجود دارد:

شات در فضای باز و در سایه همیشه بهترین عملکرد را دارد. شما بدون تابش خیره کننده و کنتراست شدید نور مستقیم خورشید ، یک نور طبیعی خوب دریافت خواهید کرد.

 

 

مطالب مرتبط : آموزش عکاسی با موبایل

 

 

روش دیگر شات کنار پنجره به طوری که در معرض آفتاب مستقیم نباشد است ، از لامپ ، ورق ، کاغذ سفید یا فویل مقابل پنجره استفاده کنید تا نور را دوباره به قطعه برگردانید.

 

 

 

روش سوم استفاده از حداقل دو لامپ / لایت باکس است (اطمینان حاصل کنید که هر دو نوع لامپ یکسانی دارند). بهترین محل قرارگیری برای منابع نور در موقعیت های ساعت 4 و 8 اطراف جواهرات است. منبع نور سوم برای نرم ترشدن مستقیماً در پشت قطعه تنظیم شود (لامپ یا بازتابنده دیگری خوب کار می کند).

 

نکته: اگر روی قطعه خود سایه های سیاه و تندی پیدا کردید ، یک ورق یا قطعه آلومینیوم سفید تنظیم کنید تا نور را در منطقه ایجاد کننده سایه منعکس کند.

گرفتن عکسهای واضح

نگه داشتن گوشی با یک سه پایه  بهترین راه حل است. سه پایه گوشی ساده با قیمت 10 تا 15 دلار به راحتی در دسترس است. اگر یکی ندارید ، بهترین راه برای تثبیت تلفن استفاده از هر دو دست و بستن آرنج به معده یا روی یک سطح سخت است.

 

عکاسی از جواهرات با موبایل
عکاسی از جواهرات با موبایل

 

 آیفون ها می توانند از هدفون برای گرفتن عکس استفاده کنند کاربران آیفون می توانند از هدفونی که همراه با تلفن هایشان است به عنوان یک شاتر از راه دور استفاده کنند – فقط کافی است روی تنظیمات صدا ضربه بزنید تا عکس بگیرید.

در Androids از کنترل میزان صدا برای کنترل شاتر استفاده کنید  ، می توانید از کنترل میزان صدا در تلفن به عنوان کنترل شاتر نیز استفاده کنید. از انگشت شست خود استفاده نکنید ، انگشت اشاره گر شما احتمالاً بهترین کار را خواهد کرد.
استفاده از حالت burst : برای چند عکس از حالت burst استفاده کنید – تلفن شما همزمان چندین عکس می گیرد. به این ترتیب می توانید بهترین عکس را از میان دسته انتخاب کنید.

 

از عکاسی از طلا و جواهر در افق خودداری کنید ، زاویه شیب دار دیدن جواهرات را دشوار می کند.

 

از عکاسی در زمینه های بسیار بافتی مانند برنج ، لوبیا یا سنگ ریزه خودداری کنید زیرا جواهرات در تمام بافت گم می شوند و جدا کردن زمینه و جزئیات جواهرات را دشوار می کند.

 

زوایای مختلف

با تغییر زاویه جواهرات یا موقعیت قرارگیری دوربین از بازتاب در مورد جواهرات اشیا، ، خیمه یا گوشی همراه خود جلوگیری کنید.

 

 

نکته: قبل از حرکت به جلو ، چند عکس آزمایشی انجام دهید و مرور کنید. تصاویر را در حالت ویرایش بزرگنمایی کنید تا ببینید آیا لازم است تنظیماتی را در نورپردازی انجام دهید. اگر یکی از آنها را دارید ، به عکسهای رایانه نگاه کنید ، صفحه بزرگتر به شما کمک می کند تا هرگونه عکس مشکل دار را مشاهده کنید.

 

پس از انتخاب چند تصویر انتخاب شده ، می توانید عکس ها را ویرایش کنید. اکثر گوشی ها دارای نرم افزار ویرایش اساسی هستند ، اما اگر می خواهید به جزئیات بیشتری دست پیدا کنید ، می توانید برنامه های ثالث را بررسی کنید. مهمترین ویرایشها عبارتند از برش ، نوردهی و اصلاح رنگ. یکی دیگر از ابزارهای مفید brush است. با این کار می توانید مواردی مانند مو ، لکه ها ، کثیفی و انعکاس را ویرایش کنید.

 

عکاسی از جواهرات با موبایل
عکاسی از جواهرات با موبایل

 

جلوتر رفتن
کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای بهبود عکاسی خود انجام دهید.

فیلم ها را در مورد عکاسی از گوشی  تماشا کنید  و یا مقالات ما در اینجا ، لازم نیست که آنها فقط به عکاسی از جواهرات اختصاص داشته باشند ، بسیاری از آنها می توانند نکات بسیار خوبی در مورد ویژگی های تلفن ، ترکیب ، نور و سایر موارد ارائه دهند.
آموزشهای ویرایش را پیدا کنید. می توانید عکس های عالی بگیرید اما اگر می خواهید شگفت انگیز باشد معمولاً باید آنها را ویرایش کنید. برنامه ها به طور کلی فیلم ها و نکاتی در مورد نحوه استفاده از آنها دارند ، اما هر آموزش در مورد نحوه ویرایش اساسی کمک بزرگی خواهد بود.
ویژگی های گوشی خود را بخوانید – تفاوت های زیادی در گرفتن عکس نه تنها بین مارک ها (مانند اپل و سامسونگ) بلکه بین مدل ها نیز وجود دارد.
به برنامه های عکاسی و ویرایش نگاه کنید. بسیاری از موارد رایگان بسیار خوب وجود دارد.

الهام گرفتن: از طریق برچسب های جواهرات در اینستاگرام جستجو کنید ، تابلوهای Pinterest را مشاهده کنید. این عکسها را مطالعه کنید – چرا آنها  شما را جذب خود کرده ند؟ چه چیزی را در مورد آنها دوست دارید؟ آیا به سبک با مجموعه جواهرات شما مطابقت دارد؟
سرانجام – عکس بگیرید! با سبک ها و نورپردازی تجربه کنید ، با آن سرگرم شوید! هرچه بیشتر تمرین کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *