عکاسی ماکرو برای مبتدیان (+ نمونه های ماکرو)

عکاسی ماکرو
[vc_row][vc_column][vc_column_text]ظهور عکاسی دیجیتال یکی از چالش برانگیزترین مشکلات در ضبط تصویر را از بین برد: نحوه عکاسی ماکرو بدون انبوهی از تجهیزات خاص. اکنون می توانید در کسب و کار ضبط تصویر پایین ،  نزدیک شوید و با موفقیت 100 درصدی ، ماکرو را به روش دیجیتالی تبدیل کنید.

این روزها ، دیجیتال این کار را با خط تیره انجام می دهد! با یک دوربین دیجیتال – جمع و جور ، بدون آینه یا DSLR – حتی افراد تازه وارد نیز از آسان گرفتن تصاویر بسیار واقعی از سوژه های کوچک تعجب می کنند.

در حقیقت ، شما می توانید عکاسی ماکرو دیجیتال را همانطور که آرزو می کنید اساسی یا پیچیده کنید. حتی با یک دوربین مقرون به صرفه می توانید تصاویری از دنیای کوچک قبل از خود را ثبت کنید ، سوژه هایی به اندازه جعبه کبریت ، سر کبریت یا حتی ریزتر. دوربین های دیجیتال کامپکت با قیمت بالاتر می توانند این کار را حتی بهتر انجام دهند ، برخی از آنها عکسبرداری ماکرو را با یک لنز بزرگنمایی قدرتمند ارائه می دهند.

روش دیگر استفاده از DSLR یا مدل بدون آینه است. جای تعجب است که یک دوربین ماکرو حدود 1200 دلار آمریکا می تواند قدرتمند شود.

 

عکاسی ماکرو چیست؟

اول ، یک یادداشت توضیحی برای همه کسانی که دارای اطلاعاتی مختصر از تاریخچه عکس و اصول فنی هستند: اصطلاح ماکرو برای ضبط یک حشره یا هر چیزی که منجر به ایجاد تصویری روی قاب فیلم 35 میلی متر (24×36 میلی متر) می شود از 1 استفاده می شود: 10 به 1: 1 به اندازه سوژه اصلی. اصطلاح میکرو به تصویری از فیلم اشاره داشت که بزرگتر از 1: 1 بود. میکرو عکاسی می تواند به راحتی یک تصویر فیلم 35 میلی متری از یک مورچه به شما بدهد که خود بزرگتر از مورچه اصلی است.

 

 

یک سنسور CCD یا CMOS می تواند به اندازه 3×4 میلی متر کوچک باشد ، بنابراین هر اصطلاح تعریفی که در روزهای فیلم اعمال می شود دیگر منسوخ شده است. اما قوانینی که برای انجام موفقیت آمیز و رضایت بخش عکاسی ماکرو اعمال می شود ، هنوز پابرجاست.

عکاسی معمولی با استفاده از دوربین برای تنظیم یک تصویر واضح با تنظیم فاصله لنز به سنسور برای دستیابی به فوکوس دقیق ، کار می کند. برای سوژه های دور در بی نهایت ، مانند مناظر ، لنز در حداقل فاصله لنز تا سنسور قرار دارد. برای ضبط تصاویر واضح از سوژه های نزدیک تر ، مانند افراد ، لنز به سنسور افزایش می یابد.

همچنین بخوانید : نکات عکاسی از مواد غذایی

 

 

در عکاسی ماکرو ، یک تصویر واضح از یک جسم کوچک نیاز به قرار گرفتن لنز بسیار نزدیک تر ، با لنز حتی نسبت به عکاسی معمولی به بیرون را دارد.

تقریباً در همه دوربین های کامپکت و برخی از DSLR ها حالت ماکرو قابل انتخاب است. در بعضی از دوربین ها می توانید حالت ماکرو را از طریق کنترل خارجی انتخاب کنید ، در حالی که در دوربین های دیگر باید آن را در منوی داخلی انتخاب کنید.

 

نکاتی برای مبتدیان عکاسی ماکرو

من کنجکاو درمورد اینکه چگونه دوربین های دیجیتال به راحتی می توانند ماکرو را ضبط کنند بودم ، بنابراین موضوع را بررسی کردم. در اینجا یافته های من به دست آمده است که از طریق گپ زدن با کارشناس فناوری در یک شرکت بزرگ دوربین عکاسی به دست آورده ام.

حالت ماکرو را روی دوربین دیجیتال قرار دهید و سیستم عناصر لنز را تنظیم می کند تا آنها را به صورت آرایه ای تنظیم کند که با فوکوس نزدیک مناسب باشد. کاملاً برجسته است ، زیرا حتی لنزهای ساده دوربین نیز تعداد شگفت آور عناصر لنز را برای دستکاری دارند.

 

 

متأسفانه ، با درگیر کردن حالت ماکرو در  اکثر قریب به اتفاق دوربین ها ، کنترل دیافراگم لنز (f-stop) و سرعت شاتر را از دست می دهید.

همچنین بخوانید : چگونه از سرعت شاتر خلاقانه در عکاسی نهایت استفاده را ببریم

چرا این موضوع اینقدر مهم است؟

بهترین عکاسی ماکرو – صرف نظر از دوربین – مستلزم استفاده از کمترین دیافراگم لنز برای دستیابی به وضوح تصویر بهینه و عمق میدان است. استفاده از دیافراگم لنز کوچک به این معنی است که شما به نور بیشتری احتیاج دارید ، بنابراین باید یک زمان نوردهی را طولانی کنید تا یک عکس در معرض صحیح قرار دهید..

همچنین بخوانید : راهنمای کامل دیافراگم در عکاسی

بنابراین نمی توانید دیافراگم لنز را به تنظیمات کوچکتر و مطلوب تری کاهش دهید و همچنین نمی توانید سرعت شاتر را کم کنید تا از دیافراگم لنز کوچکتر استفاده کنید.

برای سازندگان مشتاق ماکرو ، من چند دوربین دیجیتال کشف کرده ام که امکان استفاده از حالت ماکرو و لنز و تنظیم سرعت شاتر را دارند.

 

با دوربین های DSLR ، عملکرد ماکرو تا حدودی متفاوت است. حالت ماکرو را انتخاب کنید و زنجیره متفاوتی از وقایع را فعال کنید: با هر لنز متصل به دوربین ، درگیر شدن حالت ماکرو در دوربین به دیافراگم لنز دستور می دهد تا به حداقل حالت خود نزدیک شود ، بنابراین عمق میدان را گسترش می دهد .

 

عکسبرداری ماکرو با دوربین جمع و جور آسان است ، اما باید کمی از کنترل خود چشم پوشی کنید و باید درک کنید که تقاضای یک فرد آماتور از نظر وضوح و کیفیت رنگ کمتر از جوانب مثبت است.

رویکرد حرفه ای استفاده از لنزهای ماکرو هدفمند در دوربین DSLR یا بدون آینه است. لنزهای اختصاصی ماکرو ارزان نیستند ، اما برای کار در فواصل نزدیکتر از حد معمول بهینه شده اند. با لنزهای ماکرو بعید به نظر می رسد که مشکلاتی از قبیل تغییر رنگ و اعوجاج نوری را تجربه کنید. بسیاری از لنزهای ماکرو نیز نوردهی اضافی لازم را هنگام خاموش کردن لنز تا فواصل بسیار متفاوت از عکاسی معمولی جبران می کنند.

 

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *