10 نکته برای عکاسی حرفه ای از اتومبیل

عکاسی از اتومبیل
[vc_row][vc_column][vc_column_text]عکاسی از اتومبیل می تواند سرگرم کننده ، مهیج و بسیار ارزشمند باشد. چه با یک ماشین آفرود در حال بالا یا پایین رفتن از مکانی و چه با یک مدل و یک ماشین لوکس باشید ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه استایل آن وسیله را به تصویر بکشید.

 

عکاسی از اتومبیل

 

 

10. یک چشم انداز منحصر به فرد انتخاب کنید تا برجسته شود

آیا می خواهید بهترین روش برای برجسته شدن با عکاسی از اتومبیل خود را بدانید؟ از عکسهای اصلی پرهیز کنید. چیزی بی نظیر پیدا کنید.

مطمئناً ، اگر برای مشتری کار می کنید ، ممکن است ایده های خاصی داشته باشد. اما در حین شات فراتر از آن بروید. یک مکان هیجان انگیز یا یک زاویه غیر معمول پیدا کنید.

از دیدگاه جدید به وسیله نقلیه نگاه کنید. عکس های هوایی بگیرید یا از یک هواپیمای بدون سرنشین برای گرفتن عکس در یک قاب بزرگتر استفاده کنید.

به یاد داشته باشید ، بعضی اوقات بهترین نتیجه از تنظیمات غیر منتظره حاصل می شود.

 

 

9. برای زنده کردن عکس خود یک عنصر انسانی اضافه کنید

عکاسی از ماشین می تواند افراد را نیز درگیر خود کند. از کسی که در حال رانندگی یا باز کردن درب اتومبیل است عکس بگیرید.

همچنین می توانید شخصی را که با افتخار ایستاده است ، در حالت پس زمینه خودکار ثبت کنید.

ارائه مدل های داغ با وسایل نقلیه را فراموش کنید. این کلیشه ای است که مجلات اتومبیل استفاده می کردند. در سال 2020 مورد استقبال قرار نخواهد گرفت.

مهم است که موضوعی را پیدا کنید که با شخصیت خودرو مطابقت داشته باشد. اگر افراد موجود در آن را دوست داشته باشند ، می توانند ارتباط بهتری با عکس داشته باشند.

بازاریابی هنوز به کلیشه ها متکی است. یک لامبورگینی مخاطبان مشخصی دارد. اطمینان حاصل کنید که مدلی که برای عکس انتخاب کرده اید متناسب با هدف باشد.

 

 

 

 

8. برای نشان دادن بیشتر ماشین از داخل آن عکس بگیرید

وارد اتومبیل شوید و در آنجا عکس بگیرید. افراد وقت خود را صرف رانندگی در داخل وسیله نقلیه می کنند. بیرون نایستادن و تحسین کردنش حتی اگر زیباترین مدل چهار چرخ در جهان باشد.

روی فرمان و داشبورد فوکوس کنید. این منطقه ای است که مردم همیشه می بینند. اگر ویژگی های خاصی مانند صفحه وجود دارد ، حتماً آن را در عکس قرار دهید.

 

تصاویر را مشاهده کنید >>>>  عکاسی صنعتی شگفت انگیز از خودروها

 

عکاسی از اتومبیل

 

 

7. عکس خود را خوب بسازید تا تعادل ایجاد شود

ترکیب در هر عکس کلیدی است. اگر ترکیبی خوب باشد ، مردم تمایل دارند که بهتر دوست داشته باشند.

از قوانینی که در عکاسی یاد می گیرید استفاده کنید: خطوط اصلی ، قانون یک سوم در عکاسی یا نسبت طلایی. شما می توانید با مکان یا با رنگ ها بازی کنید.

برای ایجاد یک عکس جذاب تر ، قاب را پر کنید.

 

عکاسی از ماشین

 

 

6. بهترین شرایط نوری را برای تصاویر با نور خوب پیدا کنید

روشنایی باعث شات یا شکستن شما می شود! برای عکاسی صحنه دار در فضای باز ، باید تصمیم بگیرید که چه ساعتی از روز را شروع کنید.

ایده آل ترین زمان در طول ساعت طلایی است. این زمان شامل اولین ساعت پس از طلوع آفتاب و آخرین ساعت نور قبل از غروب خورشید است.

اگر در آفتاب ، از اتومبیل عکس می گیرید ، سعی کنید از بازتابنده یا چتر استفاده کنید. یافتن سایه یا چسبیدن به یک فیلتر خوب ND نیز می تواند کمک کند.

برای روشنایی سخت تر، دوربین خود را روی سه پایه قرار دهید و لرزش دوربین را در معرض خطر قرار ندهید!

این امر به ویژه برای برخی از مدل های دوربین سطح پایین که با ISO های بالا عملکرد خوبی ندارند ، می تواند مفید باشد. به شما امکان می دهد تا ISO و شاتر خود را به حداقل برسانید تا نویز را کاهش دهید.

به خاطر داشته باشید که رنگ اتومبیل در زمانی که عکاسی می کنید تأثیر می گذارد. بیشتر رنگ ها از نور مستقیم خورشید متنفر هستند. اما برخی از رنگ ها واقعاً به خوبی با آن کار می کنند.

همچنین رنگ زمینه و مکانی را که برای عکس استفاده می کنید تعیین می کند. برخی از رنگ ها با پس زمینه مناسب ظاهر می شوند. به یک وسیله نقلیه قرمز در یک محیط سبز فکر کنید.

اتومبیل های مات مات به دلیل عدم انعکاس ، در شرایط مختلف نور بهتر عمل می کنند.

 

عکاسی از ماشین
عکاسی از ماشین

 

 

5- برای برجسته سازی وسایل نقلیه از مکانهای جالب استفاده کنید

عکاسی قصه گویی است. همانطور که هر قصه گو خوبی می داند ، همه چیز در این زمینه تنظیم شده است. انتخاب مکان مناسب برای عکسهای اتومبیل ، احساس را بیان می کند و شخصیت تصاویر را مشخص می کند.

مطمئن شوید زمینه شما متناسب با ماشین و سوژه باشد. ممکن است یک ماشین عجیب و غریب در محیط گل آلوده خارج از جاده درست نباشد. و یک وسیله نقلیه آفرود می تواند جلوی یک هتل بد به نظر رسد.

نگذارید ماشین به بخشی از پس زمینه تبدیل شود ، اجازه دهید به آن تعامل کند! به عنوان مثال می توان به اتومبیل های رانندگی در میان گل و لای ، جمع آوری گرد و غبار ، بالا رفتن از یک مانع و غیره اشاره کرد.

همچنین ، شما باید پس زمینه ای داشته باشید که بر خودرو غلبه نکرده و از آن دور نشود. از حواس پرتی در پس زمینه که چشم بیننده را از ماشین دور می کند ، خودداری کنید.

خطوط برق ، اتومبیل های دیگر ، سطل های زباله روشن می توانند شوژه شما را دور کنند. مکانی را پیدا کنید که سوژه شما را ارتقا دهد.

 

عکاسی از اتومبیل

 

4. عکس های رانندگی را برای نشان دادن حرکت ضبط کنید

اگرچه عکس های ایستا جالب هستند ، عکسهای رانندگی حتی سرگرم کننده ترند! آنچه را که قرار است اتومبیل انجام دهد بیان کنید.

شایع ترین و خیره کننده ترین عکس های رانندگی هنگام رانندگی زمانی است که ماشین در کانون توجه است و بقیه در تاری حرکت متحرک قرار دارند. از Panning  دوربین برای دنبال کردن سوژه استفاده کنید زیرا به موازات حرکت شما حرکت می کند.

یک راه جالب برای ایجاد حرکات در عکس این است که کنار جاده بایستید و اجازه دهید ماشین از کنار شما عبور کند. در یک حرکت روان ، ماشین را با لنز دنبال کنید و سرعت شاتر را بر روی 125 ثانیه تنظیم کنید.

راه دیگر این است که ماشین را از یک ماشین در حال حرکت دیگر بیرون بکشید. با رانندگی شخص دیگری ، از پنجره از ماشین عکس بگیرید. توجه داشته باشید که باید در این مورد مراقب باشید ، ماشین ها اسباب بازی نیستند.

با این کار حرکت خوبی در جاده و چرخ خواهید داشت. بیشتر این عکسها معمولاً در آزادراهها در ساعات خالی گرفته می شوند.

همچنین بخوانید : نمودار سرعت شاتر و نکاتی در مورد چگونگی تسلط بر آن

 

عکاسی از اتومبیل

 

 

3. برای نتایج جالب از زاویه استفاده کنید

ماشین ها دارای زاویه های مختلف متنوعی هستند ، از آنها استفاده کنید! یک اشتباه بسیار رایج شات در سطح چشم شماست – مانند نمایی که هنگام ایستادن در مقابل اتومبیل مشاهده می کنید.

علی رغم اینکه چشم شما منظره ای را راهی منطقی برای عکسبرداری می داند ، اما واقعاً کمترین زاویه برای یک ماشین است. بخشی از دلیل این امر چقدر آشنا بودن چشم انداز است. دلیل دیگر این است که این زاویه واقعاً نمی تواند بهترین ویژگی های خودرو را برجسته کند.

بالا بروید یا پایین بروید. به کنار بروید. با زاویه بچرخید. اگر مجبور باشید کاری عجیب و غریب انجام دهید!

به خاطر داشته باشید که برای جنبه تجاری تر ، تصاویر عمودی بیشتر کاربردی هستند.

به خاطر داشته باشید که تصاویر عمودی در دستگاه های گوشی همراه بهتر به نظر می رسند ، بنابراین سعی کنید برخی از عکس های خود را دزدکی حرکت کردن ثبت کنید.

تصاویر عمودی می توانند برای سوژه ای که بلندتر از بلند است کمی پیچیده تر باشند. شما باید ترکیبی را که دوست دارید پیدا کنید. با زاویه بازی کنید تا بیشترین استفاده را ببرید.

 

عکاسی از اتومبیل
عکاسی از اتومبیل

 

 

2. جزئیات را برای نشان دادن چهره اصلی ماشین بگیرید

ماشین ها دارای شخص و شخصیت هستند. از چراغ های جلویی که صورت گرفته تا بدنه هایی که به شکلی درآمده اند ، هر اتومبیل نوعی عجیب و غریب شکلی را در خود جای داده است. بعضی از اتومبیل ها ویژگی های منحصر به فردی دارند که به احتمال زیاد باید آنها را نشان دهید.

گاهی اوقات اختلال در تنظیم ضربه است. به جای اینکه فقط از یک ماشین عکاسی کنید ، شاید بازتابی جالب در آینه عقب باشد.

اگر خودرو دارای روکش های خیره کننده صندلی است ، آنها را در عکاسی ماشین خود نمایش دهید. گرفتن چراغ های جلو نیز محبوب است. شکل و رنگ نور یک ویژگی بسیار منحصر به فرد است.

عکسبرداری از جزئیات خودکار بهترین راه برای نشان دادن شخصیت آن است.

 

عکاسی از ماشین

 

 

1. برای جلب توجه بیننده از Reflections استفاده کنید

مواقعی وجود دارد که بازتاب های جالب را روی اتومبیل می طلبد و مواقعی هم هست که بازتاب ها چیزی را که می خواهید نشان دهید از شما می گیرد.

وقتی می خواهید بازتاب کند ، ابتدا ماشین را بشورید. سپس ، در مکان مورد نظر خود ، ماشین را از هر چیزی که می خواهید بازتاب دهید ، مورب قرار دهید و از آن دور شوید.

برخی از بهترین بازتاب ها شامل غروب خورشید ، مشرف به منظره ، چراغ های نئون بی نظیر و سایر لوازم جانبی دیگری برای عکس شما هستند.

مراقب بازتاب ها در موقعیت هایی باشید که آنها را نمی طلبد. نکته اصلی این است که سعی کنید به دلیل بازتاب ، میزان نقاط گرم بیش از حد را کاهش دهید.

گاهی اوقات ، راه حل این است که فقط خودتان یا ماشین را چند اینچ حرکت دهید!

اگر می خواهید از بدنه اتومبیل عکس بگیرید و شکل خودرو را برجسته کنید ، بازتاب ها می توانند آزار دهنده باشند یا قاب را بیش از حد شلوغ کنند.

بسیاری از اینها مربوط به حرکت موقعیت خود یا اتومبیل در مجاورت هر چیز اطراف است. برای دستکاری بازتاب ها می توانید از چترها و بازتابنده ها نیز استفاده کنید.

یکی از مهمترین مواردی که باید در تصاویر اتومبیل خود نشان دهید خطوط طراحی اتومبیل یا منحنی ها است. بازتاب می تواند این منحنی ها را خراب کند.

اگر در حال انعکاس خود در ماشین هستید ، دوربین را روی سه پایه و تایمر قرار دهید.

 

عکاسی از ماشین

 

 

جنبه های فنی عکاسی از اتومبیل

برای عکاسی از اتومبیل باید از چه دوربینی استفاده کنید ؟

دوربینی که برای عکاسی از ماشین باید استفاده کنید  باید سریع ، فوکوس قابل اعتماد و تعداد مناسب مگاپیکسل را دارا باشد. اگر فقط پرتره های اتومبیل را انجام می دهید ، می توانید با انواع زیادی از دوربین ها (حتی دوربین های کند!) کنار بیایید.

اگر می خواهید عکس هایی از اتومبیل هایی که از کنار شما عبور می کنند را بگیرید ، یک دوربین با سرعت FPS سریع (فریم در ثانیه) مهم است. نمونه Canon 7D Mark II یا مدل های Sony Alpha 7R III نمونه های بسیار خوبی از دوربین های سریع هستند.

اگر قصد انجام برخی از عکاسی ها را در گاراژها دارید ، به دنبال مدل های دوربینی باشید که در سطح ISO بالاتر نویز کمتری دارند.

همچنین مراقب سنسورهای حساس باشید. این موارد در شرایط سخت روشنایی به خوبی انجام می شوند زیرا گاراژها برای روشنایی ایده آل نیستند.

قبل از استقرار در یک مدل ، توانایی های کم نور چندین مدل را مقایسه کنید. از وب سایتی مانند DxOMark برای تمام نیازهای مقایسه نور کم خود استفاده کنید!

به طور کلی ، تعداد مگاپیکسل بالاتر جزئیات بیشتری نسبت به تعداد مگاپیکسل پایین را به دست می آورد.

آیا می خواهید وارد جنبه تجاری تری از عکاسی از خودرو شوید؟ شرکت های بزرگتر از شما خواهند پرسید که دوربین شما چه تعداد مگاپیکسلی است.

این اجازه می دهد تا مارک بدون کاهش کیفیت تصاویر را تا اندازه بیلبورد منفجر کند! بخاطر داشته باشید که هرچه تعداد مگاپیکسل بیشتر باشد ، اندازه پرونده بزرگتر خواهد بود.

برای کارهای تجاری بیشتر ، سری Canon 5D و 1Dx گزینه های بهینه هستند.

 

عکاسی از اتومبیل
عکاسی از اتومبیل

 

 

انتخاب بهترین لنزها

بسیاری از کیفیت و شکل نهایی تصویر بر اساس نوع لنز مورد استفاده است. به دنبال لنزهایی با حداکثر f / stop 2.8 باشید. پایین تر حتی بهتر است.

اگر احساس می کنید دیافراگم خیلی گسترده است ، گزینه باریک شدن را داشته باشید. شما نباید با لنزی با دیافراگم باریک گیر کنید و نمی توانید آن را گسترده تر کنید. هرچه دیافراگم بیشتر باشد ، نور بیشتری به دوربین وارد می شود.

من سال ها با لنزی کار کردم که f / 4 بود. اما تفاوت بین f / 4 و f / 2.8 بسیار قابل توجه بود. استفاده از f / 4 برای نور کم بسیار سخت تر بود .

 

یک روند بزرگ در برخورد با عکاسی از ماشین ، عمق میدان کم است. این عالی است زیرا سوژه را می توان جدا کرد. این بدان معناست که شما نباید نگران ترکیب نامرتب باشید.

همچنین بخوانید : نحوه عکاسی در نور کم : ۹ سوال متداول

یکی دیگر از مزایای این واقعیت این است که یک عمق میدان کم احساس هنری را به تصویر شما اضافه می کند. چیزی که بتواند شما را بالاتر از بقیه قرار دهد.

یک سوژه را با سایر موارد در یک بوکه خامه ای فوکوس کنید. این منجر به ایجاد تصاویر بصری دلپذیر و ساده از ماشین می شود.

هنگام نگاه کردن به لنزها یا انتخاب لنزها ، فاصله عکسبرداری خود را نیز در نظر بگیرید.

 

عکاسی از ماشین
عکاسی از ماشین

 

 

بیشترین استفاده از لنزها برای عکاسی از اتومبیل ، لنزهای استاندارد یا لنزهای زاویه دید است. از آنجا که هر اتومبیل از یک “چهره” و “شخصیت” برخوردار است ، لنزهای زاویه دید با تحریف آن در گرفتن شخصیت خودرو بسیار عالی هستند.

لنزهای استاندارد که به عنوان لنزهای معمولی نیز شناخته می شوند ، تصویری تولید می کنند که تقریباً با آنچه چشم انسان می بیند مطابقت دارد.

آنها از آسانترین لنزها برای استفاده هستند.

لنزهای استاندارد همچنین دارای دیافراگم هایی با گشودگی باز هستند و این باعث می شود که آنها برای نور کم و عمق میدان کم بسیار عالی باشند. فاصله کانونی استاندارد لنز بسیار جذاب 50 میلی متر است.

لنزها همچنین سهم لوازم جانبی خود را می توانند خریداری کنند که بهترین آنها فیلترها هستند.

متداول ترین روش استفاده از فیلتر محافظت از شیشه لنز است. من ترجیح می دهم فیلتر 10 دلاری خود را بشکنم تا یک لنز 1000 دلاری!

فیلترهای پلاریزه برای عکاسی در فضای باز و تصاویر خودکار بسیار عالی هستند. این فیلترها به طور خاص برای کاهش تابش خیره کننده از سطح منعکس شده مانند بدنه ماشین ساخته شده اند. این فیلترها از شیشه های کاملاً سازگار ساخته شده اند. اگر با زاویه نسبت به منبع نور چرخانده شوند ، باعث کاهش تابش خیره کننده در تصاویر اتومبیل شما می شوند.

مطالب مرتبط :۵ فیلتر دوربین که می توانند عکاسی شما را بهبود بخشند

این هنگامی است که با بسیاری از سطوح بازتابنده کار می کنید یا هنگامی که خورشید در آسمان کم است بسیار مفید است.

 

عکاسی از اتومبیل
عکاسی از اتومبیل

 

نتیجه گیری

عکاسی از اتومبیل یکی از محبوب ترین نوع ها در عکاسی از محصول است. مانند همه موارد ، یادگیری عکاسی از ماشین به تمرین و زمان زیادی نیاز دارد.

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *