تجهیزات عکاسی خیابانی

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

تجهیزات عکاسی خیابانی

تجهیزات عکاسی خیابانی مهم کدامند؟

“کدام دوربین را بخرم؟”

از من این سوال زیاد است

من یک عکاس خیابانی هستم من می خواهم برخی از عوامل فنی کلیدی تجهیزات عکاسی خیابانی را با شما به اشتراک بگذارم.

بهترین دوربین عکاسی خیابانی کدام است؟

در زمان‌های اخیر دوربین‌های میکرو چهار سوم جالبی وجود داشته‌اند که دور این کار را انجام می‌دهند.

دوربین های میکرو چهار سوم دوربین های بدون آینه هستند که دارای لنزهای قابل تعویض هستند. طراحی جمع و جور و ساختار سبک وزن آنها را به همراهان ایده آلی در سفر تبدیل می کند. برترین آژانس های عکس آنلاین عکس های ساخته شده با دوربین های میکرو چهار سوم را می پذیرند. بنابراین این یک امتیاز بزرگ برای کسانی از شماست که چنین جاه طلبی هایی دارند.

دوربین های Point-and-shoot به سادگی واجد شرایط نیستند.

دوربین های Point-and-shoot  به عنوان تجهیزات عکاسی خیابانی، برای عکاسان حرفه ای طراحی یا ساخته نشده اند، درست است؟ مهم‌ترین ایرادات، نواحی فوکوس به جای نقاط فوکوس است (که تمرکز بر بخش‌های کوچک کادر را غیرممکن می‌کند، مثلاً فقط چشم‌های یک فرد یا یک قطره آب روی یک گلبرگ). تنها نور زیادی وجود دارد که یک لنز کوچک می تواند عکاسی در نور کم را تقریباً بی معنی کند.

خب، دوربین های DSLR قانون دارند!

بنابراین کدام دوربین DSLR را باید بخرید؟ خب باید خودت بفهمی! اما اجازه دهید کمی تمرین پیشنهاد کنم که به فرآیند تصمیم‌گیری کمک می‌کند.

فهرستی از چیزهایی که می خواهید در دو سال آینده عکاسی کنید، تهیه کنید. به عنوان مثال، پروانه ها، برج ایفل، صبحانه، گنجشک ها، کانال های آمستردام، کودک دوست شما، پرتره های دوستان شما، نماهای هوایی از شهر شما و غیره.

 

حال اجازه دهید این فهرست را تحلیل کنیم.

برای گرفتن بهترین عکس‌های سفر از برج ایفل، کانال‌های آمستردام و مناظر هوایی شهر خود، یک لنز ماکرو برای عکاسی از پروانه‌ها (180 میلی‌متر ماکرو) و صبحانه به یک لنز زاویه باز (16mm/28mm/35mm) نیاز دارید. (50 میلی متر ماکرو)، یک لنز معمولی (50 میلی متر) برای عکس گرفتن از کودک دوست خود و پرتره های دوستان خود به طور کلی و یک لنز تله فوتو (بیش از 300 میلی متر) برای عکاسی از گنجشک ها.

لنز دوربین مهم تر از خود دوربین

به نظر من، مهم ترین تجهیزات عکاسی خیابانی دوربین نیست، لنز است!

من اصرار دارم که لنزهای سریع دارای دیافراگم حداقل f/2.8 باشند. من همچنین اصرار دارم که لنزهایی با فاصله کانونی 300 میلی متر یا بیشتر باید لنزهای پرایم باشند. و آن لنزها ارزان نیستند!

بنابراین توصیه می‌کنم فهرست خود را دوباره مرور کنید. در مورد چیزهایی که قرار است در دو سال آینده از آنها عکاسی کنید فکر کنید. راحت باش.

وقتی صحبت از عکاسی در سفر/خیابان به میان می‌آید، تصور می‌کنم که یک لنز با زاویه باز ثابت (پرایم) مثلاً 35 میلی‌متری f/1.4 یا یک لنز زوم 16-35 میلی‌متری f/2.8 اغلب کافی است.

یک دهه پیش، من تقریباً به طور انحصاری از یک لنز تله فوتو (90mm-300mm f/3.5-5.6) استفاده می کردم و در ساختن پرتره های با قاب محکم وسواس داشتم. از سال 2008، من از لنزی با فاصله کانونی بیشتر از 50 میلی متر استفاده نکرده ام.

من به این باور رسیده ام که گرفتن عکس در خیابان/خارج از خانه با استفاده از لنز تله فوتو (به ویژه هر چیزی بیش از 50 میلی متر) بی احترامی به افرادی است که از آنها عکس گرفته می شود. هنگام انجام پرتره های عکاسی خیابانی، واقعاً می خواهید از لنز مناسب استفاده کنید.

بودن یا نبودن سه پایه مساله این است

 

تجهیزات عکاسی خیابانی

 

آیا لازم است یک سه پایه را در لیست تجهیزات عکاسی خیابانی خود قرار دهید؟

بیایید صادق باشیم، همیشه نمی توان سه پایه را در خیابان نصب کرد. به خصوص خیابان های شلوغ همچنین، هنگام تلاش برای قرار دادن سه پایه در جای خود، می توان بسیاری از لحظات عکاسی خیابانی را از دست داد. اما تا آنجا که ممکن است، برای عکس های معماری/مناظر که لحظه/نقش افراد اهمیت چندانی ندارد، از سه پایه استفاده کنید.

فرصت گرفتن یک عکس عالی را از دست دادید؟

مهم نیست که در سفر چند عکس بگیرید، همیشه آن عکسی وجود دارد که از دست داده اید. برای وبلاگ نویسان، هیچ چیز بدتر از این نیست که بنشینند و پستی درباره یک سفر اخیر منتشر کنند و متوجه شوند که فراموش کرده‌اید از مکانی که توصیه می‌کنید عکس بگیرید. خوشبختانه، وقتی این اتفاق می‌افتد، برخی از وب‌سایت‌های عکاسی استوک عالی وجود دارند که می‌توانید تقریباً هر عکسی را که به دنبالش هستید دریافت کنید!

ما همچنین عاشق استفاده از وب سایت های عکاسی استوک برای الهام گرفتن از عکس های احتمالی در مقاصد خاص هستیم.

مطالب مرتبط: تکنیک های عکاسی خیابانی را یادبگیرید!

تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی خبری![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *