خصوصیات یک کارت ویزیت خوب

خصوصیات یک کارت ویزیت خوب
[vc_row][vc_column][vc_column_text]۱۰ مورد از ویژگی‌های یک کارت ویزیت خوب برای معرفی کامل و تأثیر گذاری مثبت در مخاطب علی‌رغم پیشرفت علم و گسترش شبکه‌های اجتماعی، همچنان کارت ویزیت خوب به عنوان یک دارایی مهم در بازاریابی کسب و کار به حساب می‌آید. از ویژگی‌های یک کارت ویزیت خوب این است که باعث می‌شود مشتریان (اعم از افراد عادی و کسب و کارهای دیگر) تمایل بیشتری برای معامله با شما داشته باشند؛ چرا که آن‌ها احساس می‌کنند شخصی را در شرکت شما می‌شناسند. عکاسی صنعتی نیز موضوعی است که افراد زیادی در دریافت و یا طراحی کارت ویزیت به آن اهمیتی نمی دهند، هر چند عکاس های جذاب و حرفه ای جلوه پنهانی در کارت های ویزیت هستند.

10 ویژگی کارت ویزیت خوب
10 ویژگی کارت ویزیت خوب

۱۰ ویژگی کارت ویزیت جذاب برای مخاطب

در اینجا ۱۰ مورد از ویژگی‌های یک کارت ویزیت خوب بیان شده‌است که می‌توانید با کمک آن‌ها، کارت ویزیت خود را از یک کاغذ ضایعاتی که مردم به محض رسیدن به خانه آن را در سطل زباله می‌اندازند، به یک عامل اتصال قدرتمند که مشتریان بالقوه را به سمت کسب و کار شما جذب می‌کند، تبدیل نمایید.
یک کارت ویزیت با طراحی بی نقص علاوه بر اینکه می‌تواند پل ارتباطی شما با مشتریان باشد، یک فرصت ایده‌آل برای گسترش شبکه کسب و کار نیز به‌شمار می‌آید. اما قبل از هر اقدامی برای تهیه کارت ویزیت خود، کمی تأمل کنید و از خود بپرسید ویژگی‌های یک کارت ویزیت خوب با توجه به کسب و کاری که مشغول به آن هستید، چیست و چگونه می‌توانید آن را متمایز کنید؟ توجه به نکات زیر می‌تواند شما را در یافتن پاسخ یاری کند.

کارت ویزیت نقش مهمی در ایجاد شبکه و بازاریابی صنایع مختلف علی‌الخصوص کسب و کارهای کوچک دارد، اما تاثیراتش بزرگتر از جایگاهش است.

۱. پیدا کردن الگویی برای انعکاس شخصیت برند شما

نخستین مورد از ویژگی‌های یک کارت ویزیت خوب، طراحی قالب آن است. کارت ویزیت شما می‌تواند نماینده ویژگی‌های کسب و کار شما باشد، بنابراین طرحی را انتخاب کنید که نشان دهنده برند شما باشد. با یک قالب کارت ویزیت با کیفیت بالا یا طراحی‌های سفارشی شروع کنید؛ قالبی که شالوده مناسبی را برای ارائه آنچه که در ذهن دارید، فراهم می‌کند. پس از انتخاب قالب باید آن را مطابق اهداف کسب و کار خود سفارشی کنید.

۲. انتخاب فونت مناسب را فراموش نکنید

برگزیدن فونت مناسب یکی از ویژگی‌های یک کارت ویزیت خوب است، پس از آن غافل نشوید و به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشید؛ با این حال در نظر داشته باشید که می‌بایست خواندن آن آسان باشد. فراموش نکنید که برای نام تجاری خود از فونت‌هایی با سایز کوچک یا فونت‌هایی که در بطن اطلاعات کارت ویزیت محو می‌شوند، استفاده نکنید.

اگر فونتی وجود دارد که در ابزارهای بازاریابی خود از آن استفاده کرده‌اید، آن را در کارت ویزیت خود منعکس کنید

۳. تناسب بین اندازه کارت ویزیت، قالب انتخابی و اطلاعات درج شده را رعایت کنید

سایز و جهت‌گیری طراحی کارت ویزیت شما تأثیر مستقیم بر روی اندازه متن و مقدار اطلاعاتی که در آن درج می‌کنید، دارد. علاوه بر این، برجسته کننده ویژگی‌های شخصیت تجاری شما نیز می‌تواند باشد. اینکه آیا شما یک شرکت معمولی و بدون حاشیه هستید یا یک پرچم دار جسور؛ همه را می‌توان از ظاهر یک کارت ویزیت تشخیص داد. رعایت تناسب در کارت ویزیت یکی از ویژگی‌های یک کارت ویزیت خوب است.

رعایت تناسب در کارت ویزیت یکی از ویژگی‌های کلیدی یک کارت ویزیت خوب است.

برندسازی با کارت ویزیت
برندسازی با کارت ویزیت

۴. اطلاعات کسب و کار خود را با برنامه‌ریزی درج کنید

کارت ویزیت شما باید همه چیزهایی را که مشتریان برای تماس با شما نیاز دارند را ارائه کند؛ اما در عین حال نباید با انبوه اطلاعات شخصی، شلوغ و سردرگم کننده بشود. امروزه با قرار دادن یک QR کد یا درج LinkTree می‌توان کلیه اطلاعات مربوط به شبکه‌های اجتماعی را یکجا به مخاطب منتقل نمود و در عین حال از شلوغ شدن کارت ویزیت جلوگیری کرد. علاوه بر کمیت اطلاعات درج شده روی کارت، نحوه قرار گرفتن آن را هم می‌بایست در نظر گرفت. هر قسمت از اطلاعات باید به وضوح قابل تشخیص و با یکدیگر در تعامل باشند.

۵. کارت ویزیت خود را کاربردی کنید

یکی از ویژگی‌های کارت ویزیت خوب استفاده مناسب و به جا از فضای پشت کارت است. از این بخش می‌توان برای یادآوری قرار ملاقات، کدهای اشتراک، بن تخفیف‌ها یا حتی نمایش چیزی در مورد کسب و کار خود استفاده کنید. فضای پشت کارت ویزیت شما، هم می‌تواند محل درج اطلاعات باشد و هم می‌تواند به صورت برچسب طراحی شود (به‌طور مثال در خصوص صنایع دستی یا پوشاک می‌تواند برچسب کالا باشد) یا اینکه با افزودن قابلیت آهنربایی به پشت آن، امکان نصب روی درب یخچال، کابینت و سایر سطوح فلزی را فراهم کند.
گزینه‌های تغییر کاربری کارت ویزیت بی پایان است و همه این موارد به این منظور استفاده می‌شود تا کارت شما بیشتر دیده شود، ماندگاری بیشتری داشته باشد و تأثیر قوی تری بگذارد. استفاده از کارت ویزیت‌های مگنتیک برای برخی از کسب و کارها بسیار مهم و تأثیر گذار است (رستوران‌ها و فست فودها)

۶. لوگوی روی کارت مهم‌ترین بخش برند سازی

دو جزء مهم طراحی و از ویژگی‌های یک کارت ویزیت خوب که باید در نظر بگیرید، لوگوی نهایی و رنگ‌های برند شما هستند. این عناصر مهم‌ترین بخش‌های برند سازی بصری شما هستند و به تأثیرگذاری بیشتر سایر بخش‌های کارت ویزیت کمک می‌کنند.

۷. تناسب بین بخش‌های سفید کارت و اطلاعات درج شده

ارائه ماکزیمم اطلاعات و در عین حال رعایت تناسب بین بخش‌های سفید کارت ویزیت و اطلاعات درج شده هدف نهایی شما باید باشد. کارت خود را با متن‌های زیاد شلوغ نکنید؛ هرچه عناصر کمتری داشته باشید تأثیر هر کدام بیشتر می‌شود. سازماندهی اطلاعات، فونت مورد استفاده و حتی قالب طراحی کارت ویزیت شما می‌بایست با حفظ تعادل و رعایت کنتراست مناسب بین بخش‌های مختلف کارت به کار گرفته شوند. شخصیت یک کسب کار به وضوح از ویژگی‌های مربوط به کارت ویزیت آن مشخص است.

رعایت تعادل بین فضای منفی و اطلاعات شما یکی از ویژگی‌های یک کارت ویزیت خوب است

۸. کارت ویزیت خود را با افزودن موارد خاص، متمایز کنید

استفاده از آیتم‌های خاص و سفارشی می‌توانند تأثیری ماندگار بر مشتریان، شرکا و مشتریان بالقوه بگذارند. یکی از ویژگی‌های یک کارت ویزیت خوب و متمایز، اضافه کردن یک عنصر طراحی غیر معمول یا چاپ ویژه است. حتی برش‌های اختصاصی نیز می‌تواند چنین تأثیری داشته باشد. معمولاً این مدل کارت‌های ویزیت به سختی فراموش خواهند شد. تنوع موارد اختصاصی زیاد است و برای انتخاب گزینه مناسب یا حتی عدم استفاده از آن‌ها می‌توانید از طراح خود کمک بخواهید.

استفاده از متریال‌های مختلف یکی از ویژگی‌های اختصاصی کارت ویزیت است که می‌تواند در جذب مخاطب تأثیرگذار باشد

انگیزه تماس مجدد با کارت ویزیت خوب
انگیزه تماس مجدد با کارت ویزیت خوب

۹. در مشتری انگیزه برقراری تماس ایجاد کنید

درست است که این مورد یکی از ویژگی‌های یک کارت ویزیت خوب به حساب می‌آید، اما الزامی نیست و بسته به کسب و کار و اهداف مورد نظر قابل استفاده است. به‌طور مثال یک پیشنهاد ویژه، درج یک نکته مفید یا ارائه یک کد تخفیف، به مشتریان انرژی و انگیزه حفظ رابطه را می‌دهد.

۱۰. طرح نهایی خود را تصحیح کنید

قبل از ثبت نهایی سفارش، از یک شخص سوم (به غیر از خودتان و تیم طراحی) درخواست کنید کارت ویزیت طراحی شده را از نقطه نظر املایی، نگارشی و حتی اطلاعات مربوط به کسب و کار (درج نشانی اشتباه بسیار رایج است) بررسی کند و سپس نظر او را در خصوص کیفیت طراحی و میزان رسانا بودن پیام آن جویا شوید. تصحیح‌های مجدد سبب می‌شود ویژگی‌های کارت ویزیت خوب به درستی رعایت شوند و مقصود نهایی را برآورده سازد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *