عکاسی تبلیغاتی از ظروف

عکاسی تبلیغاتی از ظروف

عکاسی صنعتی از ظروف

ظروف استیل، براق، شیشه ای مانند طلا و جواهر منعکس کننده نور هستند که می بایست در هنگام عکاسی صنعتی ظروف دقت کافی را داشته و با استفاده از تجهیزات و نور مناسب عکسی با کیفیت عالی و شفاف عکس برداری نمود.

تجهیزات لازم برای عکاسی صنعتی از ظروف

دوربین عکاسی

Soft Box

خیمه عکاسی

رنگ مصنوعی (در صورت نیاز)

بهتر است سوژه مورد نظر را ابتدا تمیز کرده و دقت کنید آثاری مثل گرد و غبار، جای دست و لکه روی ظروف نباشد، به این دلیل که ظروف های براق (مثل شیشه، استیل) منعکس کننده نور هستند و ممکن است در ویرایش تصاویر دردسر ساز و وقت گیر باشد.

سوژه را در پس زمینه سفید یا درون خیمه عکاسی قرار دهید و نور Soft Box را به صورت غیر مستقیم به سوژه بتابانید. به صورت تست چند عکس بگیرید تا فاصله کانونی و نور را تنظیم نمایید تا سوژه برای عکاسی آماده شود.

بعد از گرفتن عکس صنعتی از ظروف آن را در نرم افزار های ویرایش عکس  برده و به دلخواه نور و رنگ را تنظیم نمایید. اگر ظروف شیشه ای مثل جام، لیوان شفاف بوده و نمیتوانید خروجی مناسبی داشته باشید بهتر است از آب و رنگ مصنوعی استفاده نمایید، نه تنها ظروف جاندار می شود، بلکه جذابیت و زیبایی را هم دو چندان می کند.

برای عکاسی از ظروف استیل باید توجه کنید که نباید به صورت مستقیم نور را به سوژه بتابانید، زیرا که موجب انعکاس نور شده و ممکن است قسمتی یا همه ی عکس در هنگام ثبت تصویر از دچار نقص شود. برای عکسبرداری بهتر از نور Soft Box استفاده نمایید.

برای فروشگاه ها و تولید کننده های ظروف استیل، ظروف چدن، ظروف شیشه ای، ظروف تفلون و چدن، ظروف سرامیک و کلیه ظروف آشپزخانه که از تولیدات داخلی استفاده می کنند پیشنهادات خوبی داریم، با کارشناسان عکاسی صنعتی و تبلیغاتی استودیو عکاسی ۲۰ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *