13 نکته برای بهترین عکاسی از گل

عکاسی از گل
[vc_row][vc_column][vc_column_text]عکاسی از گل ها راهی آسان برای گرفتن عکس های خارق العاده است. گلها رنگارنگ هستند ، به اشکال گوناگون در می آیند و همه جا می توانید آنها را پیدا کنید.

شما می توانید هر آنچه را که برای گرفتن عکس های شگفت انگیز از گل ها باید بدانید در این مقاله پیدا کنید. از عکاسی ماکرو گل گرفته تا نکات مربوط به نورپردازی.

 

عکاسی از گل
عکاسی از گل

 

 

13. شما به لنز ماکرو نیازی ندارید

اگر بودجه کافی داشته باشید ، یک دوربین DSLR با لنز ماکرو عکس گل را راحت تر می کند. نتیجه عکس های گل با کیفیت بالا با جزئیات زیاد خواهد بود.

اما اگر هنوز آماده سرمایه گذاری نیستید ، همیشه می توانید ضمیمه های ارزان قیمت را جایگزین آن لنزهای ماکرو کنید. دم ، لوله های کششی و حلقه های معکوس همه مفید و کم قیمت هستند.

من بیشتر عکس های گل را برای این مقاله با استفاده از یک حلقه معکوس ساخته شده برای نیکون گرفته ام.

این لوازم جانبی به شما امکان می دهد لنزهای معمولی را به عقب پیچ کنید تا بتوانید عکس های ماکرو بگیرید.

 

عکاسی از گل
عکاسی از گل

 

 

12. بیاموزید که چگونه سوژه خود را در کانون توجه قرار دهید

حفظ فوکوس ممکن است چالش برانگیز باشد زیرا برای عکس های ماکرو باید از فاصله نزدیک عکس بگیرید.

خوشبختانه لنز شما امکان تغییر عمق میدان (DoF) را برای بهبود فوکوس فراهم می کند.

با انتخاب عدد f مناسب می توانید عمق یا کم عمق بودن کانون را کنترل کنید. دیافراگم کوچکتر مانند f / 5.6 یا f / 8 را انتخاب کنید. با این کار عمق میدان عمیق تری ایجاد می شود اما همچنان زمینه را به اندازه کافی تار نگه می دارد.

اگر دیافراگم گسترده ای مانند f / 1.8 یا f / 2.8 را انتخاب کنید ، برای شارپ نگه داشتن سوژه خود سخت خواهید داشت. ناحیه موردنظر بسیار باریک خواهد بود و کل گل را شکار نمی کنید.

 

عکاسی از گل
عکاسی از گل

 

 

11. برای عکس های واضح تر از کانون تک نقطه استفاده کنید

به دلیل عمق کم میدان تولید شده توسط لنز ماکرو ، فوکوس می تواند چالش برانگیز باشد. حتی حرکات کند نیز می توانند آن را کنار بگذارند.

هنگام عکسبرداری از گل ، از فوکوس تک نقطه ای استفاده کنید. با این کار می توانید دقیقاً کدام قسمت از سوژه را در فوکوس مشخص کنید.

اما  زمان هایی وجود دارد که دوربین شما برای فوکوس تلاش می کند. مخصوصاً وقتی سوژه بیش از حد حرکت می کند. فوکوس خودکار دوربین خود را غیرفعال کنید و به حالت دستی بروید. لنز شما دیگر به دنبال فوکوس نخواهد بود.

با استفاده از دکمه بزرگنمایی ، وضوح تصویر شما را بررسی کنید. با نگاه کردن به سوژه خود روی صفحه ، می توانید تصمیم بگیرید که آیا برای عکس آماده است.

 

عکاسی از گل

 

 

10. برای عکاسی از گل خود از Focus Stacking استفاده کنید

علی رغم استفاده از دیافراگم کوچک ، لنز شما عمق میدان نسبتاً کم را تولید می کند. این به دلیل فاصله نزدیک شات است. و منجر به ایجاد تاری در تصویر شما خواهد شد.

اما اگر می خواهید کل سوژه شما در کانون توجه باشد ، چه می کنید؟  به یک پشته تمرکز نیاز خواهید داشت. این روشی است که شامل گرفتن عکس از فواصل مختلف است.

سپس این تصاویر را با هم در پست قرار می دهید تا یک تصویر واضح ایجاد کنید.

 

عکاسی از گل

 

 

9. سعی کنید لرزش را به حداقل برسانید

به دلیل عمق میدان کم لنز ، آموزش عکاسی با گل ها برای شروع توصیه نمیشود. یک نسیم کوچک به تنهایی می تواند فوکوس شما را از بین ببرد ، بنابراین مکانی را انتخاب کنید که به اندازه کافی آرام باشد.

کوچکترین حرکاتی که با دوربین انجام می دهید می تواند بر عکس های گل شما نیز تأثیر بگذارد ، بنابراین دستان خود را تا حد ممکن ثابت نگه دارید.

برای افزودن ثبات و به حداقل رساندن لرزش دوربین ، می توانید از سه پایه استفاده کنید و با استفاده از ریموت یا تایمر شاتر خود را روشن کنید.

جدا از آن ، همچنین برای جلوگیری از تاری حرکت به انتخاب سرعت شاتر بالا (حداقل 1/125) نیز کمک می کند. این به شما کمک می کند آن تصاویر از نزدیک ، مانند گلبرگ های گل یا قطرات آب را بدست آورید.

 

مطالب مرتبط: چگونه می توان مثلث نوردهی را به راحتی درک کرد: دیافراگم ، سرعت شاتر و ISO

 

 

 

8. یک دست کمک بیاورید

یک دست کمک می تواند بهترین دوست شما برای عکاسی ماکرو باشد. این ابزار دارای دو بازوی قابل تنظیم با گیره است. می توانید از آن برای کارهای مختلف استفاده کنید.

می توانید از آن به عنوان جایگاه برای یک بازتابنده کوچک استفاده کنید تا در مکان هایی که نور ضعیف دارند ، نور را پر کنند. بازتابنده خود را ببندید (در مورد من یک منعکس کننده فلش کوچک است) و می توانید یک بازکننده سبک داشته باشید.

آیا باید مطمئن شوید که تنظیمات شما در زاویه مناسب آفتاب می گیرد؟ بازوهای قابل تنظیم را تا جایی که نور به نقطه مناسب برخورد کند حرکت دهید.

 

 

 

اگر گلهای شما در زاویه ای عجیب ایستاده اند ، می توانید از ابزار برای “ژست گرفتن” نیز استفاده کنید. اما شما باید از آسیب رساندن دندان های تیز کلیپس به گیاهی که می خواهید شات کنید ، جلوگیری کنید.

یک تکه کوچک دستمال کاغذی را به دور ساقه بپیچید و دسته کمک را روی کاغذ وصل کنید. سپس آن را به سمت موقعیت دلخواه خود بکشید.

این تکنیک برای ایستادن بیشتر گیاهان پژمرده مناسب است. همچنین برای جداسازی سوژه ها از پس زمینه کار می کند.

 

 

 

7. عکس های خود را مانند پرتره ها بسازید

عکاسی خلاقانه از گل می تواند چالش برانگیز باشد در مورد ترکیب بندی. کجا یک گل در قاب خود قرار می دهید؟ در مورد یک گروه گل یا یک مزرعه گل چطور؟

راز این است که سعی کنید گلها را سر انسان قلمداد کنید. اگر تصاویر خود را به صورت پرتره تصور کنید و نه عکس گل ، به شما در ترکیب کمک زیادی می کند.

مانند عکاسی پرتره ، به دنبال ویژگی های منحصر به فرد یک گل باشید.

مطالب مرتبط : ۸ نکته در مورد عکاسی پرتره که هر عکاس باید بداند

روی زیباترین قسمتهای گل مانند گلبرگها یا پرزها فوکوس کنید. با این کار بینندگان شما با عکس شما درگیر بهتر می شوند.

شما همچنین باید از راهنماهای ترکیب بندی مانند قانون یک سوم استفاده کنید. خط شبکه دوربین خود را روشن کنید و سوژه خود را در محل تلاقی هر یک از آن خطوط قرار دهید.

این باعث می شود تصویر شما متعادل به نظر برسد.

 

عکاسی از گل

 

6. برای عکسهای بی نظیر بیشتر ، چشم اندازهای مختلفی را امتحان کنید

فقط به عکس هایی در سطح چشم نچسبید. سعی کنید منحصر به فرد باشید و زوایای مختلف را امتحان کنید.

از نظر یک پروانه فکر کنید و از زاویه ای بالاتر شات کنید. اجرای این کار بسیار آسان است. به خصوص اینکه شما از بیشتر گلها بلندتر هستید.

تمام مدت از یک زاویه استفاده نکنید. این یک دیدگاه مناسب است ، اما می تواند کسل کننده باشد.

دیدگاه یک حشره را تصور کنید و پایین بیایید. باید نزدیک زمین بمانید ، اما عکسهایی که می گیرید ارزشش را دارد. شاید مجبور شوید روی زمین یا در گل دراز بکشید. بنابراین برای عکاسی از گل  لباس مناسب بپوشید.

برای کمک به تمیز ماندن در هنگام عکسبرداری ، می توانید یک پارچه یا یک حصیر یوگای قدیمی نیز بیاورید که می توانید روی آن بگذارید.

 

مطالب مرتبط » اموزش عکاسی تبلیغاتی گل ها

 

عکاسی از گل
عکاسی از گل

 

 

5. عکاسی از گل خود را با Fill Flash روشن کنید

بهترین زمان برای عکس گرفتن قبل و بعد از طلوع آفتاب صبح یا حوالی ساعت غروب آفتاب عصر است. این زمانی است که می توانید ایده آل ترین نور را دریافت کنید.

اما وقتی در فضای باز کار می کنید ، همیشه نور خوبی نخواهید داشت. اگر محل گلها کمی کم نور است ، برای افزودن نور از یک فلاش خارجی استفاده کنید.

فلاش دوربین پاپ آپ برای عکاسی ماکرو کار نمی کند. جدا از اینکه نوردهی شما را منفجر می کند ، بهترین زاویه را نیز ایجاد نمی کند.

بهترین مکان برای قرار دادن فلش معمولاً کنار سوژه و خارج از دوربین است. از آنجا که واحد نمی تواند به تنهایی بایستد ، آن را روی یک مینی سه پایه نصب کنید تا پایدار بماند. با خیال راحت می توانید یک دیفیوزر اضافه کنید تا نور کمتر خشن شود.

از آنجا که فلاش به  دوربین شما متصل نیست ، برای شات آن به یک ریموت از راه دور احتیاج دارید. قیمت کیت های فلش بی سیم معمولاً چند صد دلار است. اما می توانید نسخه های ارزان تری نیز پیدا کنید.

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که فرستنده را به  دوربین خود متصل کنید. سپس گیرنده را به واحد فلش خود متصل کنید. پس از نصب ، فلاش به طور همزمان با دوربین روشن می شود.

 

 

4- پس زمینه را کلاسیک نگه دارید یا خود آن را بسازید

هنگام عکس گرفتن از گل ها ، باید سوژه شما برجسته شود. شما به یک پس زمینه تار و ساده نیاز دارید. ساده ترین راه برای به دست آوردن این نتیجه ، قرار دادن دوربین در حد امکان دور از پس زمینه است.

پس زمینه تار به این معنی نیست که شما باید هر آنچه پشت سوژه شما است را نادیده بگیرید. مردم هنوز عناصر بصری منحرف کننده را متوجه خواهند شد.

بنابراین شما همچنین باید  از مرتب بودن آن اطمینان حاصل کنید.

یک پس زمینه عالی ساده است و باید بیننده را به سوژه اصلی هدایت کند. سعی کنید عناصری را در اختیار شما قرار دهید که سرنخی را از مکان عکسبرداری به بیننده ارائه دهد. به دور گل حرکت کنید تا ببینید پس زمینه با زاویه چگونه تغییر می کند.

در خارج از منزل عکس خواهید گرفت سعی کنید گیاهان دیگر یا آسمان را در پس زمینه قرار دهید تا اصالت تصویر را اضافه کنید.

 

عکاسی از گل
عکاسی از گل

 

وقتی بیرون هستید ، احتمال اینکه سوژه خوبی در مکانی وحشتناک پیدا کنید وجود دارد. این می تواند کنار جاده یا حتی کنار سطل آشغال باشد.

اگر در چنین شرایطی قرار گرفتید ، پس زمینه جعلی ایجاد کنید. از کاغذهای تزئینی ، یا حتی فقط از مقواهای سفید یا سیاه ساده استفاده کنید.

 

 

 

 

مقوا را روی دست کمکی بگیرید ، و پس زمینه زیبایی برای خود پیدا کنید.

برای تصویر بالا ، من از کاغذ براق استفاده کردم تا بوکه ای چشم نواز ایجاد کنم.

 

عکاسی از گل

 

 

اگر می خواهید کنتراست چشمگیرتری ایجاد کنید ، از زمینه های سیاه استفاده کنید. یک سطل سیاه ، نمدی ، پارچه ای یا هر زمینه سیاه قرار دهید. رنگ های واضح از پس زمینه تیره بیرون می آیند. عکس شما بسیار هنری خواهد بود.

3. تصاویر خود را با پروانه ها ، اشکالات یا قطرات آب زنده کنید

پروانه ها یا حشرات را اضافه کنید تا عکاسی از گل  ماکرو طبیعی تر به نظر برسد.

گاهی اوقات جستجوی حشرات متقابل با گلها می تواند چالش برانگیز باشد. گاهی هم خوب و اشکالاتی را می بینید که در اطراف گل ها پرواز می کنند.

در اکثر مواقع ، این احتمال وجود دارد که به هیچ وجه اشکالی پیدا نکنید. اما شما همیشه می توانید از طعمه برای جذب مخلوط های ریز باغ خود استفاده کنید. یک راه حل موثر این است که آب قند را روی گیاهان اسپری کنید.

برای یک رویکرد ارگانیک تر ، به جای آن از میوه های خرد شده استفاده کنید. یا اگر وقت ندارید آب قند یا میوه بگیرید ، سعی کنید از عطر استفاده کنید. تنها نکته منفی این است که این روش باعث جذب پشه ها نیز می شود ، بنابراین با احتیاط از آن استفاده کنید.

هنگامی که حشره ای را در حال خزیدن روی گل مشاهده کردید ، هیچ حرکت جدی انجام ندهید ،  زیرا موجب از دست رفتن موقعیت میشود.

وقتی دوربین شما در موقعیت قرار دارد ، از حالت Burst Mode استفاده کنید و یک سکانس بگیرید تا مطمئن شوید حداقل یک عکس خوب گرفته اید.

 

عکاسی از گل
عکاسی از گل

 

 

اگر نمی خواهید حشره ای در آن بگنجانید ، می توانید از گلهایی که قطرات آب روی آنها قرار دارد عکس بگیرید. بلافاصله بعد از باران از گلها عکس بگیرید و یا خودتان مقداری آب روی گلها بریزید.

قطرات آب روی گلبرگ های گل یا برگ ها جزئیات جالبی را به تصویر شما اضافه می کنند.

کمی با نور بازی کنید. قطرات می توانند بازتاب های منحصر به فردی ایجاد کنند و شما یک جلوه درخشان خوبی دریافت می کنید.

 

 

 

2. عکاسی از گل داخل استودیو را امتحان کنید

برای سهولت عکاسی از گل ، ابتدا عکسبرداری در داخل خانه را امتحان کنید. به این ترتیب ، شما مجبور نیستید با تمام متغیرهای عکسبرداری در فضای باز کنار بیایید.

خانه شما مکان مناسبی برای تمرین حالت دستی و آزمایش نور است. می توانید پس زمینه دیگری را امتحان کنید و یاد بگیرید که چگونه عکس ها را بسازید.

یک دسته گل در سوپرمارکت محلی خود بخرید و آنها را درون گلدان بگذارید. بسته به علاقه خود ، می توانید آنها را نزدیک پنجره یا کنار نور قرار دهید.

سپس دوربین خود را روی سه پایه تنظیم کنید و شروع به عکس گرفتن کنید. حتی عکاسان باتجربه می توانند از کنترل نور در محیط داخلی بیاموزند.

می توانید در اتاق یا استودیو خود عکاسی کنید و برای ایجاد جلوه های مختلف ، تغییرات نور را امتحان کنید. به عنوان مثال ، می توانید از نورافکن یا جعبه نرم برای روشنایی گل ها استفاده کنید.

برای دستیابی به رنگها و حالات مختلف می توانید با فلاش آزمایش کنید.

از اشتباه کردن نترس از این گذشته ، شما در یک محیط کنترل شده هستید. می توانید نور و سوژه خود را دستکاری کنید تا نتایج سازگار ایجاد کنید.

 

 

 

 

1. سعی کنید از قسمت های گل استفاده کنید

نگاه به تصویر بزرگتر را در نظر بگیرید. به جای گرفتن یک گل ، یک میدان گل کامل را شات کنید.

هنگام عکاسی از مزارع گل نیازی به نگرانی در مورد لنز ماکرو نیست. برای گرفتن هرچه بیشتر منظره می توانید از یک لنز زاویه دید عریض استفاده کنید. برای بهبود ترکیب بندی خود چند نکته عکاسی منظره را به کار ببرید.

از چمنزارها گرفته تا صخره های ساحلی ، می توانید مزارع گل را در تنظیمات مختلف پیدا کنید. همچنین ممکن است از گل ها به عنوان پیش زمینه های بی نظیر استفاده کنید که منجر به چشم اندازهای چشمگیرتر در پس زمینه می شود.

رنگ ، شکل و بافت زمینه های گل می تواند هر عکس منظره ای را بالا ببرد. و تصاویر شما وقتی از مزارع گل به عنوان پیش زمینه عکس می گیرید ، جلوه ای طبیعی از طبیعت می گیرند.

بنابراین چگونه می توانید از یک مزرعه گل عکس بگیرید؟ اگر می خواهید پیش زمینه شما به اندازه پس زمینه شارپ باشد ، به یک میدان عمق زیادی نیاز دارید. یک دیافراگم کوچک در محدوده f / 11 و f / 16 انتخاب کنید. با این روش می توانید آن وضوح ایده آل جلو به عقب را بدست آورید.

 

 

نتیجه
عکس گرفتن از گل به هیچ وجه دشوار نیست. از آنجا که سوژه های ثابت هستند ، اگر از تصاویر خود راضی نیستید ، همیشه می توانید عکسبرداری کنید.

برای عکس های منحصر به فرد از گل ، دفعه دیگر که بیرون می روید این نکات مربوط به عکاسی از گل را امتحان کنید. با نتایج سرگرم شوید و خود را سوپرایز کنید ، موفق باشید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *