عکاسی نوزادان و 7 نکته مهم موثر

عکاسی نوزدان

نکات عکاسی نوزادان

چیزهای کمی در زندگی می توانند به اندازه عکاسی نوزادان پس از ایجاد یک ابراز شادی که با یک کلیک ثبت می شوند، لذت بخش باشند. در اینجا چند مرحله ساده وجود دارد که می توانید برای گرفتن پرتره عالی از چشمان خود دنبال کنید. در این مقاله به چند نکته که می تواند تغییر شگرفی در عکاسی های شما ایجاد کند.

نکته اول

عکاسی متوالی

دختر بچه کوچک که به دوربین نگاه می کند. نوزادان غیرقابل پیش بینی هستند، اشک میریرند و عصبانی می شوند، می خندند و گاهی میان این کار ممکن است خوابشان ببرد. از اینکه دوربین عکاسی می کند به جای منتظر ماندن برای آن ژست یا لحظه کامل تنظیمات گوشی را روی عکس های متوالی قرار دهید. زیرا در 30 عکس متوالی حتما یک جذاب خواهد بود.

با فرض اینکه مقدار خوبی از نور طبیعی روز دارید، ISO 100-400 را انتخاب کنید و از دیافراگم باز (f/2.8-f/8) برای DOF کم عمق (عمق میدان) استفاده کنید. از حالت عکاسی پیاپی در دوربین خود استفاده کنید تا در چند ثانیه 2، 3، 4 یا 5 عکس بگیرید.

نکته دوم

بررسی روشنایی 

برای بهترین نتیجه عکاسی نوزادان ، زمانی از روز که که نور طبیعی زیادی وجود دارد، عکاسی کنید. نور طبیعی ظاهری لطیف به پوست کودک می بخشد. در صورت امکان از نور پنجره استفاده کنید. همچنین از آفتاب شدید اجتناب کنید. زیرا باعث ایجاد سایه می شود و همچنین برای پوست کودک ناسالم است.

یک لنز استاندارد 50 میلی متری برای این نوع تصویر ایده آل است. کلید حالت را روی حالت AV (اولویت دیافراگم) قرار دهید، ISO بالا و دیافراگم باز را انتخاب کنید. اجازه دهید دوربین سرعت شاتر صحیح را انتخاب کند. از فلاش خارجی (با پخش کننده) برای پر کردن نقاط تاریک استفاده کنید.

نکته سوم

شاد در پس زمینه روشن

هنگام عکاسی از نوزادان، ممکن است لازم باشد برای برانگیختن واکنش، آن را به هم بزنید. این می تواند شامل ساختن چهره های خنده دار، بازی مخفی کاری از پشت یک تکه پارچه، یا ایجاد صداهای مسخره باشد. راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید لبخند را بر روی لب‌های نوزاد نشان دهید. همان‌طور که عکس را تنظیم می‌کنید، «نیمه بهتر خود» را برای تطبیق آن بیان عالی انتخاب کنید. برای ثبت لحظه باید سریع کار کنید، بنابراین سرعت شاتر سریع 1/500 ثانیه یا بیشتر را انتخاب کنید، از دیافراگم باز (f/1.8-f/4) برای پس زمینه تار استفاده کنید و عکس بگیرید!

نکته چهارم

پس زمینه ساده

شات های ساده در عکاسی نوزادان معمولا بهترین ها هستند. نیازی به پس زمینه های درهم ریخته یا بیش از حد روشن نیست. یک راه عالی برای گرفتن عکسی که حرفه ای به نظر می رسد این است که مقداری پارچه سفید، خاکستری یا بژ تهیه کنید و آن را روی دو صندلی بگذارید. پارچه را در نزدیکی یک پنجره بزرگ قرار دهید و کودک روی آن با تعدادی اسباب بازی قرار گیرد. کلید حالت را روی حالت AV (اولویت دیافراگم) قرار دهید و دیافراگم مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر نور پنجره خیلی روشن نیست، می توانید ISO را بالا ببرید.

نکته پنجم

آن را به یاد ماندنی کنید

دختر بچه ای که روی زمین اتاق خواب نشسته و به کتاب نگاه می کند. برای گرفتن عکس های به یاد ماندنی سعی کنید از کودک درگیر یک فعالیت یا با خانواده و دوستان خود عکس بگیرید. خواهر و برادرها، به خصوص اگر از نظر سنی نزدیک باشند، می توانند جذابیت بیشتری به عکس اضافه کنند. آنها را وادار به بازی با هم، غذا خوردن یا تعامل به عنوان دوست کنید. اما سعی نکنید رفتار دوستانه را به زور تحمیل کنید. بگذارید بچه ها کاری را که دوست دارند را انجام دهند. عکس‌ها را از پس‌زمینه بگیرید تا به هم نخورد.

بچه ها را در یک مکان نامرتب که نور طبیعی زیادی دارد، مانند یک پنجره بزرگ بنشینید. از تنظیمات خودکار استفاده کنید تا مطمئن شوید که تصویر واضحی دریافت می کنید و در صورت لزوم به دوربین اجازه دهید فلاش را انتخاب کند.

نکته ششم

ماجراجویی

تصاویر سیاه و سفید کلاسیک و جاودانه هستند و برای عکاسی نوزادان عالی هستند!

کلید حالت را روی حالت AV (اولویت دیافراگم) قرار دهید و دیافراگم بزرگی را برای پس زمینه نرم و تار انتخاب کنید. از حالت نورسنجی نقطه ای و متر روی صورت نوزاد استفاده کنید. هنگام عکاسی تک رنگ، کنتراست را در نظر بگیرید. پس زمینه سیاه و سفید چشمگیرترین خواهد بود و کنتراست در نور نیز جلوه چشمگیری خواهد داشت. به طور کلی هنگام عکاسی نوزادان، ما می خواهیم سریع و بدون تردید کار کنیم.

بنابراین سرعت های شاتر سریع و یا ISO های بالا را انتخاب کنید. هیچ چیز بدتر از ثبت یک لحظه عالی نیست که کمی تار باشد زیرا شاتر خیلی کند بوده است.

نکته هفتم

تجهیزات لازم

علاوه بر یک دوربین خوب، یک لنز استاندارد حدود 50 میلی متری ابزار خوبی برای پرتره ها و عکاسی نوزادان است. سعی کنید یکی با f/1.8  و پایین‌تر را انتخاب کنید تا سرعت شاتر سریع‌تر و عکس‌های واضح‌تر(یعنی f/1.4 و f/1.2 ) دریافت کنید.

یک کیسه لوبیا به جای سه پایه برای تثبیت دوربین و پایین آمدن روی زمین تا سطح کودک عالی است و یک بازتابنده نقره ای یا سفید برای تابش نور ایده آل است تا نرم و جذاب باشد.

عکاسی نوزادان برای همه افراد جذاب بوده است. نوزادان فرصتی عالی برای ایجاد عکس های زیبا و ارزشمند ارائه می دهند، اگرچه آنها به هیچ وجه سوژه آسانی نیستند!

همیشه تجهیزات لازم برای مستقل بود را به همراه داشته باشید. بیشتر از آنچه فکر می کنید نیاز دارید عکس بگیرید. همچنین فراموش نکنید که یک دست یاری داشته باشید. بچه‌ها می‌خزند، گریه می‌کنند، نیاز به تغییرات دارند، و غیره. یک همراه یا کمک کننده همه تفاوت را ایجاد می‌کند تا بتوانید روی ثبت بهترین لحظات تمرکز کنید.

عکاسی صنعتی در مجموعه مدرن طرح

از خدمات عکاسی صنعتی در  مجموعه مدرن طرح کسب و کارهای کوچک و بزرگ، آژانس‌های تبلیغاتی و آگهی‌های تبلیغاتی می‌توان استفاده نمود. عکس صنعتی را می‌توانید در تبلیغات شهری، تجارت و حتی در نمایشگاه نیز استفاده نمایید.از عکس برداری صنعتی می‌توانید به عنوان ارائه گزارش از عملکرد نیز استفاده نمایید.

  • عکاسی صنعتی محصول صنعتی (ابزار آلات، ماشین آلات کوچک و بزرگ، قطعات صنعتی و اتصالات صنعتی)
  • عکاسی از کارخانه و سازمان‌ها (خط تولید، محیط کاری، فرایند تولید، کارگران و کارمندان)
  • عکاسی صنعتی حرفه ای (حفاری، معدن، جاده، رودخانه)

شرکت تبلیغاتی مدرن طرح ارائه کننده کلیه خدمات تبلیغاتی مانند عکاسی صنعتی و تبلیغاتی، طراحی کاتالوگ، طراحی لوگو، طراحی کارت ویزیت، طراحی بروشور و… می باشد.

 

 

 

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *