طراحی کاتالوگ آموزشی برای مدرسه

طراحی کاتالوگ آموزشی
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

بسیاری از افراد نمی دانند طراحی کاتالوگ آموزشی را از کجا شروع کنند. نکاتی که می خواهیم در رابطه با طراحی کاتالوگ بگوییم ویژه مدرسه است و برای نمونه ها آموزشی آن مورد استفاده قرار می گیرد. قطعا شما اطلاعاتی در رابطه با طراحی کاتالوگ دارید اما شاید برای طراحی کاتالوگ آموزشی دانستن برخی جزئیات لازم باشد و کار شما را ساده تر کند.

اولین و مهم ترین کاری که باید در طراحی کاتالوگ در نظر داشته باشید، مشخص کردن هدف است. پس از آنکه هدف را مشخص کردید، مطالب را جمع آوری کنید اما غرق در مطالب نشوید. برای طراحی کاتالوگ باید مخاطب خود را بشناسید. قطعا در مدرسه، دانش آموزان، دبیران و والدین نیاز به نکات آموزشی دارند و می توانند مخاطب هدف شما باشند.

کاتالوگ برای مدرسه

در مرحله بعد، خود را به جای مخاطبان خود قرار دهید. چه چیزی آنها را جذب می کند؟ آنها به چه اطلاعاتی نیاز دارند؟ چه چیزی باعث خواهد شد که آنها ورق بزنند؟ پس از جمع آوری این اطلاعات، شروع به طراحی کاتالوگ آموزشی خود کنید.

ظاهر کاتالوگ آموزشی برای مدرسه

طراحی ساده می تواند فوق العاده موثر باشد و خسته کننده نیست. نقش برجسته هم، بافت جالبی را به بروشور اضافه می کند و می تواند در تمام فضای داخلی کاتالوگ آموزشی باشد. ساده بودن به معنی وجود عناصر کمتر است اما نه به صورتی که عناصر را کم کرده و مطالب را زیاد کنید؛ در این حالت مخاطب از خواندن کاتالوگ خسته می شود.

می توانید در کاتالوگ آموزشی خود، مخاطب را غافلگیر کنید و از طرح های خلاقانه استفاده کنید. زمانی که مخاطب فکر می کند با حجم زیادی از مطالب مواجه است، طرح خلاقانه شما برای او جذاب و غافلگیرکننده است.

از ساختار مسطح و جزوه ای فاصله بگیرید و طراحی کاتالوگ آموزشی سه بعدی را امتحان کنید. این کار مخاطب را درگیر می کند و تأثیری ماندگار می گذارد. این طرح می تواند جرقه تعدادی از ایده های «سه بعدی» دیگر را برای یک بروشور ایجاد کند.

صفحات شما نیازی به مستطیل شکل بودن ندارند. آنها حتی نباید مربع باشند. آنها می توانند دایره، مثلث، قلب و هر آنچه که با موضوع شما برابری کند، باشند. خلاقیت بحث مهمی است که جهت تاثیرگذاری کاتالوگ آموزشی بر مخاطبان دانش آموز شما کارساز است و آن ها را ترغیب به خواندن می کند.

تراشیدن گوشه ها و ایجاد لبه گرد کمک می کند تا نرمی به ظاهر کاتالوگ اضافه شود. این کار سبک شما را کمی دوستانه تر نشان می دهد. به کار بردن تصاویر گرم و رنگ هایی که برای سنین مختلف جذابیت دارد روش خوبی برای طراحی کاتالوگ آموزشی است.

بسته به اینکه بروشور برای چه چیزی است، مواد مورد استفاده می تواند بسیار خوب مرتبط باشد. مواد قابل بازیافت کسب و کار شما را دوستدار محیط زیست و “سبز”تر می کند، در حالی که چیزهای صنعتی تر، احساسی کاملا متفاوت و یقه آبی می دهد. در اینجا کاغذ بازیافت شده با رنگ سبز روشن به این بروشور احساسی بسیار خاکی می دهد. رنگ‌ های روشن و تصاویر می ‌توانند به عنوان یک عنصر سرگرم ‌کننده در طراحی کاتالوگ آموزشی شما کمک کنند.

لازم نیست تایپوگرافی کاملاً مستقیم در سراسر صفحه باشد. از زوایای جالب برای افزودن علاقه بصری و ایجاد عناصر بصری به تنهایی استفاده کنید و دیدگاه خود را با استفاده از یک عکس به عنوان پس‌زمینه طراحی خود تغییر دهید.

برش‌های قالب می‌توانند پنجره‌های جالبی برای آشکار کردن اطلاعات ایجاد کنند؛ مثلا یک قالب شطرنجی که به اندازه کافی برای درک کامل تصویر طراحی نمی شود، اما جهت ایجاد علاقه برای باز کردن و تحقیق در رابطه با تصویر زیرین خود در کاتالوگ آموزشی کاربردی است.

کاتالوگ آموزشی

در نهایت، فراموش نکنید که کیفیت طراحی و چاپ کاتالوگ آموزشی شما به اندازه اطلاعات مهم است. مهم نیست اطلاعات شما چقدر عالی است. اگر تصاویر ضعیف و کیفیت چاپ پایینی داشته باشید، ممکن است مخاطبان شما علاقه ای نداشته باشند و کمتر به مطالعه بپردازند.

اکنون که همه راه‌های ایجاد یک کاتالوگ عالی را یاد گرفته‌ اید، هیچ بهانه ‌ای برای این کار وجود ندارد. این نکات می توانند هر نیازی را که دارید برآورده کنند و با آن ها به روش های مختلف بپردازید. مطمئن شوید که نکات قادر به جلب علاقه هستند و نه صرفاً تعداد زیادی متن در یک صفحه در مورد طراحی کاتالوگ آموزشی. همیشه خواننده و آنچه را که دوست دارد ببیند، در نظر بگیرید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *