آموزش عکاسی از ناخن

عکاسی از ناخن

آموزش عکاسی از ناخن

عکاسی از ناخن قسمت مهمی از عکاسی از lifestyle و زیبایی است. اگر از تنظیمات و تجهیزات مناسب استفاده نکنید، تسلط بر گرفتن عکس از ناخن ها دشوار است.

دانستن چند ترفند ساده می تواند به شما در گرفتن عکس های خیره کننده از ناخن کمک کند.

در صورت علاقه مندی به عکاسی صنعتی حتما کلیک کنید و از نمونه کارهای مدرن طرح بازدید نمایید.

 

عکاسی از ناخن

 

اقدامات قبل از عکاسی از ناخن

قبل از عکسبرداری، از دستان خود مراقبت کنید تا هرچه بیشتر زیبا به نظر برسند.

قبل از شروع عکاسی از ناخن مطمئن شوید که ناخن های شما عالی به نظر می رسند. کوتیکول های خشک در عکس ها برجسته میشوند. برای خلاص شدن از خشکی از کرم کوتیکول استفاده کنید. برای نرمتر نشان دادن دست ها می توانید از مرطوب کننده نیز استفاده کنید.

اگر نقص جزئی وجود دارد که نمی توانید رفع کنید، نگران نباشید. می توانید آنها را در یک برنامه ویرایش حذف کنید. بعداً بیشتر در این باره توضیح میدهیم.

در ژست عکاسی ناخن کار، اگر از انگشتر یا دستبند استفاده کنید، مطمئن شوید که توجه شما را از ناخن های شما کم نمی کند.

 

 

عکاسی از ناخن

تجهیزات حرفه ایی عکاسی از ناخن

برای گرفتن عکس با کیفیت از ناخن ها از تجهیزات حرفه ای استفاده کنید.

چند دوربین ارزان قیمت Nikon D3400 و Canon EOS Rebel T5i هستند. این قیمت های خشن شامل لنزها است.

دوربین های DSLR حرفه ای مانند این پیشرفته تر از دوربین های گوشی های هوشمند هستند. آنها با ایده های عکاسی از ناخن به شما فرصت بیشتری می دهند تا خلاق و انعطاف پذیر باشید.

اگر جلوه فوکوس نرم را در پس زمینه دوست دارید، یک لنز با دیافراگم بزرگ بخرید. لنزهای پرایم مانند 50 mm f / 1.8 (100 دلار) و 50 mm f / 1.4 (399 دلار) در نور کم به خوبی کار می کنند و برای کلوزآپ ناخن ایده آل هستند.

اگر می خواهید از ناخن های خود عکس بگیرید، روی یک ریموت دوربین سرمایه گذاری کنید. این دستگاه کوچک به شما امکان می دهد تا شاتر را از فاصله دور فشار دهید و به شما در صرفه جویی در وقت کمک می کند.

 

عکاسی از ناخن

 

نور در عکاسی از ناخن

با نور طبیعی شات کنید تا درخشش زیبایی به ناخن ها ببخشد.

در عکاسی از ناخن، نور طبیعی یکی از بهترین دوستان شماست. همچنین می توانید از چراغ های حلقه ای و سافت باکس استفاده کنید. نور طبیعی ساده ترین راه برای عکسبرداری بصری از ناخن ها است.

برای نتایج چاپلوسانه، در فضای داخلی کنار پنجره بزرگ یا در فضای باز در یک فضای باز عکس بگیرید. مطمئن شوید که نور حتی هنگام برخورد به دست شما روشن است.

اگر سایه ها زیاد باشد، دستان شما بیش از حد چروکیده به نظر می رسند. هرچه نور نرمتر باشد، دست و ناخن های شما بهتر به نظر می رسند.

هرگز از فلاش استفاده نکنید. حتی اگر ناخن های شما مات باشد، در نور نارنجی روشن دستان شما نامطبوع به نظر می رسند. اگر نور کافی نیست، از ایزو بالاتر استفاده کنید.

ممکن است نویز بیشتری در تصاویر خود مشاهده کنید، اما خیلی چشمگیر به نظر نیست. شما همچنین می توانید نویزها را در برنامه های ویرایش مانند Lightroom حذف کنید.

 

آموزش عکاسی از ناخن

لوازم جانبی و دکوراتیو در عکاسی از ناخن

لوازم جانبی را نگه دارید تا حالت های دست شما طبیعی به نظر برسد.

برای اینکه جلوه های دستی شما طبیعی و بدیع در ژست عکاسی از ناخن به نظر برسد، این می تواند یک بطری عطر، کیف پول یا دست دیگر شما باشد.

لوازم جانبی شما باید با سوژه عکسبرداری مرتبط باشد. این باعث می شود عکس های ناخن شما تا حد ممکن معتبر به نظر برسند. به طور کلی، شما می توانید از هر چیزی که مربوط به lifestyle یا زیبایی است استفاده کنید.

نگه داشتن چیزی به شما امکان می دهد هنر ناخن خود را به نمایش بگذارید. با وسایل رنگ و اندازه های مختلف آزمایش کنید. اطمینان حاصل کنید که آنها بیش از خود ناخن ها چشم نواز نیستند.

علاوه بر نگه داشتن وسایل جانبی، می توانید دست خود را روی شانه یا قسمت دیگری از بدن قرار دهید. همچنین می توانید دست خود را روی اشیایی مانند میز، درخت و حتی گوشی یا لپ تاپ قرار دهید.

 

 

عکاسی از کاشت ناخن

 

 از دیافراگم بزرگ برای فوکوس کامل بر روی هنر ناخن خود استفاده کنید.

هرچه دیافراگم شما بزرگتر باشد، زمینه و پیش زمینه شما تار خواهد شد. اگر می خواهید هنر ناخن شما در برابر پس زمینه تار برجسته شود، از لنزی استفاده کنید که این گزینه را به شما بدهد.

به خاطر داشته باشید که دیافراگم های بسیار بزرگ مانند f / 1.2 می توانند عکاسی با جزئیات از یک دست کامل را دشوار کنند.

بسته به سوژه عکس خود، دیافراگمی را انتخاب کنید که تمام جزئیات مورد نیاز شما را بدون ترکیب شدن در پس زمینه ضبط کند.

 

آموزش عکاسی از ناخن

 

عکاسی از ناخن و رعایت فاصله با سوژه

برای جلوگیری از تحریف، خیلی به ناخن های خود نزدیک نشوید.

اگر بیش از حد برای عکاسی از ناخن به یک دست نزدیک شوید، ممکن است بعضی از قسمت های آن بزرگتر از قسمت های دیگر به نظر برسند. برای جلوگیری از انگشتان ناجور، از دور شات کنید.

هنگام گرفتن عکس از دست شخص دیگر، چند قدم از او فاصله بگیرید. اگر حواس پرتی های کوچکی به این دلیل در قاب ظاهر شد نگران نباشید تا زمانی که کوچک باشند و دست مدل را پوشش ندهند، بعداً می توانید آنها را در یک برنامه ویرایش حذف کنید.

در هنگام عکس گرفتن از دست خود نیز باید همین قوانین را رعایت کنید. اگر برای دیدن نتایج خود صفحه تلنگر یا مانیتور خارجی ندارید، این ممکن است بسیار مشکل باشد.

برای اطمینان از اینکه دست شما در مرکز قرار دارد، یک شی را در محلی که قرار دارید قرار دهید. دوربین خود را طوری تنظیم کنید که در مرکز کادر باشد. به این ترتیب قادر خواهید بود بدون اینکه دائماً رفت و برگشت کنید، عکس های واضحی بگیرید.

 

عکاسی حرفه ایی از لاک ناخن

 

عکاسی از ناخن با رنگ و پس زمینه مناسب

برای تکمیل رنگ (های) ناخن خود از یک پس زمینه ساده استفاده کنید.

در عکاسی از ناخن اطمینان حاصل کنید که زمینه های شما مکمل طرح و رنگ ناخن است. از استفاده از رنگهایی که بسیار مشابه یا دقیقاً یکسان هستند نترسید.

تا زمانی که با رنگ ناخن برخورد نکنند، از نظر بصری عکس های شما را زیبا می کنند.

همچنین می توانید از رنگ های مکمل یا نسخه های نرم تری از رنگ ناخن خود استفاده کنید. پاستل، رنگ های شسته شده و رنگ های خنثی مانند خاکستری همگی می توانند طراحی ناخن را جذاب تر نشان دهند. از زمینه های با طرح های زیاد، زرق و برق و یا بافت های سنگین خودداری کنید.

با استفاده از وسایل جانبی که هم زمینه و هم ناخن هایتان را کامل می کنند می توانید این کار را حتی بیشتر کنید.

در صورت عدم موفقیت، از رنگ های ایمن مانند سیاه یا سفید استفاده کنید.

 

عکاسی از کاشت و لاک ناخن

 

ابزارهای ویرایش و ادیت عکس ناخن

برای بهبود نتایج عکاسی از ناخن خود از این ابزارهای ویرایش استفاده کنید.

پس از آماده شدن تصاویر ناخن، چند کار وجود دارد که می توانید برای تقویت بیشتر آنها انجام دهید. من از مثالهای فتوشاپ استفاده خواهم کرد. می توانید ابزارهای مشابه را در برنامه ویرایش مورد نظر خود پیدا کنید.

ابزار Patch یا Clone Stamp – می توانید با استفاده از ابزار Patch از نقص های کوچک دست و ناخن خلاص شوید. ابزار Clone Stamp برای از بین بردن بسیاری از نقص ها عالی است. و خلاص شدن از حواس پرتی های ناخواسته پس زمینه.

برش – اگر از دور عکس گرفته اید، پس زمینه شما ممکن است عالی به نظر نرسد. ممکن است خیلی زیاد در ترکیب شما اتفاق بیفتد. با کمی برش دادن عکس های خود می توانید این مشکل را برطرف کنید.

Curves – اگرچه اختیاری است، اما این ابزار به شما کمک می کند تا کنتراست را تقویت کنید و تغییر رنگ دهید. همچنین می توانید از آن برای آزمایش جلوه های رنگی جالب مانند پردازش متقابل استفاده کنید.

تاری یا Blur – با عبور از روی پوست با استفاده از ابزار تاری می توانید از خشکی خلاص شوید. اطمینان حاصل کنید که در این کار زیاده روی نکنید، در غیر این صورت پوست غیرطبیعی به نظر می رسد.

 

نتیجه گیری

با استفاده از تجهیزات مناسب، عکسبرداری با نور طبیعی و انتخاب پس زمینه مناسب برای ناخن های خود می توانید بر عکاسی از ناخن تسلط پیدا کنید.

هرچه بیشتر تمرین کنید، راحت تر می توانید عکس های ناخن را بگیرید. ناخن هایی که lifestyle یا عکاسی زیبایی شما را به سطح بالاتری می رساند.

 

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *