انواع لوگو

انواع لوگو
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

لوگوها مدل های مختلفی از طراحی را دارند، البته که همه ی این لوگوها حاصل ترکیب کردن تایپوگرافی و تصاویر مختلف هستند، اما تفاوت اصلی آن ها در حسی است که می توان از این لوگو گرفت. از آنجایی که لوگوی شما اولین چیزی است که مشتریان جدید می بینند و شما می خواهید مطمئن شوید که آن را به درستی دریافت کرده اند. انتخاب درست لوگو می توانند در موفقیت یک کسب و کار موثر باشد.

نمونه کارهای طراحی لوگو مدرن طرح را در صفحه تخصصی طراحی لوگو ببینید

انتخاب لوگو برای کسب و کار

با بررسی لوگوی شرکت های موفق شما می توانید برای طراحی لوگوی خود ایده بگیرید ولی هرگز از آن ها کپی نکنید زیرا نتیجه ای کاملاً برعکس خواهید گرفت و می تواند موفقیت شما را به راحتی زیر سوال ببرد. سعی کنید در طراحی لوگو از یک طراح مجرب مشورت بگیرید یا کار طراحی را به او واگذار کنید تا بتوانید بهترین لوگو را برای کسب و کار خود داشته باشید.

انواع لوگو حرفه ای
انواع لوگو حرفه ای

1. لوگوی مونوگرام: شرکت هایی که از لوگوهای مونوگرام استفاده می کنند معمولاً اسامی طولانی دارند که به خاطر سپردن ان برای مشتری اندکی سخت است بنابراین از مخفف نام خود استفاده می کنند. طراحی این لوگو بسیار ساده است و انتخاب فونت و خوانایی ان بسیار مهم است. آرم هایی مثل NASA، IBM، HOB جز برندهایی هستند که از این نوع لوگو استفاده می کنند. استفاده از این نوع لوگو می تواند در به خاطر سپاری آن بسیار موثر باشد. اگر شرکتی هستید که علاقه دارید از این نوع لوگو استفاده کنید بهتر است نام تجاری خود را با فونتی زیر در زیر برند درج کنید تا بهتر بیاد دیگران بماند.

2. لوگوی کلمه (یا لوگوتایپ ها): برند هایی که نام تجاری کوچکی دارند می توانند از این نوع لوگو استفاده کنند. این لوگو حاصل ترکیب حروف و تایپو گرافی است. انتخاب تایپوگرافی مناسب و رنگ در موفقیت لوگو تاثیر بسیار زیادی دارد. لوگوی گوگل بهترین مثال در این زمینه است. اگر شرکت شما نام کوتاهی دارد یا یک کلمه از ان برای کسب و کار شما اهمیت بیشتری دارد سعی کنید روی آن کلمه مانور دهید و آن را به صورت نام تجاری خود در آورید.

 

3. علائم تصویری: این لوگو یک تصویر است که بسیار ساده و بدون هیچ کلمه ای طراحی می شود و به راحتی برند مورد نظر را یادآوری می کند. این لوگوی ساده برای کمپانی هایی که بزرگ هستند و حوزه ی کاری گسترده دارند می تواند موثر باشد و به راحتی برند مورد نظر را یادآوری کند مثلاً علامت تویتر دیگر آن قدر آشناست که نیازی به درج برند در ان نیست و شما هر کجا که آن را ببیند به راحتی می توانید آن را بیاد آورید. طراحی این لوگو برای یک کسب و کار کوچک یا برندی ناشناخته کار زیاد جذابی نیست و برای به خاطر سپاری آن باید تلاش بسیار کرد.

4. لوگوهایی انتزاعی: لوگوهای انتزاعی شامل تصاویر و شکل های هندسی هستند که تداعی کننده یک برند خواهند بود. به جای اینکه یک تصویر مشخص – مانند یک گل یا یک کبوتر – یک فرم هندسی که انتزاعی است که نشان تجارت شما است به کار می رود. چند نمونه معروف عبارتند از آرم BP،  starburst-y، دایره تقسیم شده پپسی و گل آدیداس، strip-y. در همه این لوگو ها، علائم انتزاعی بسیار خوب کار می کنند زیرا آنها نام تجاری شما را در یک تصویر فشرده می کنند. نقطه ی قوت این لوگو این است که، به جای محدود شدن به تصویری از چیزی قابل تشخیص، این لوگوهای انتزاعی به شما این امکان را می دهند که چیزی واقعا منحصر به فرد برای نشان دادن برند خود ایجاد کنید. این لوگو خاصیت این را دارد که مشتری را وادار به فکر کردن به مفهوم آن می کند.

لوگوهایی انتزاعی
لوگوهایی انتزاعی

5. لوگوهای کارتونی: این لوگوها معمولاٌ از رنگ های گرم، بسیار زیبا و جذاب طراحی می شوند و به راحتی بیانگر برند شما خواهند بود.

6. لوگوهای ترکیبی: با ترکیب برند و تصویر می توان یک برند جذاب ایجاد کرد. تصویر به کار برده می تواند هر شکل باشد ولی انتخاب هوشمندانه آن می توان به موفقیت کسب و کار شما کمک کند. این لوگو ها می تواند بسیار شلوغ و پر از رنگ های گرم و سرد باشند و هم می تواند بسیار ساده و همراه با یک نماد کوچک باشند این انتخاب شما است که ببینید کدام با لوگو را بیشتر می پسندید و هم خوانی بیشتری با کسب و کار شما دارد.

7. لوگوی نشان: لوگوی نشان معمولاً از ترکیب تایپو گرافی و گرافیک ایجاد می شود. این لوگو ها به دلیل اینکه می تواند ظاهر موجه تری به خود بگیرد معمولاً انتخاب ادارات و سازمان ها است. این لوگو با یک گرافیک قوی می تواند یک به یک لوگوی منحصر بفرد تبدیل شود و بسیار تاثیرگذار باشد. این لوگوها بسیار جذاب هستند اگر گرافیک قوی در کنار یک فونت زیبا قرار بگیرد می تواند یک لوگوی به یادماندی خلق کند.

جمع بندی

انتخاب یک لوگو بر اساس الگوهای از پیش تعیین شده می تواند بسیار موثر باشد و در موفقیت کسب و کار شما موثر باشد. فرم های گفته شده در بالا از برند هایی نشات گرفته که دیگر امروز غول هایی در دنیای هنر،آشپزی، تکنولوژی و است و تقریبا با استفاده از ایده های آن ها و انتخاب هوشمندانه نوع برند با چاشنی خلاقیت شما بتوانید برای برند خود یک لوگوی عالی طراحی کنید. برای طراحی انواع لوگو اولین کار این است که به خوبی بدانید که حوزه ی کاری که می خواهید برای آن لوگو طراحی کنید چیست و سپس بر اساس آن لوگو را طراحی کنید. با رعایت اصول مطمئن باشید که می توانید در طراحی لوگو موفق شوید.

لوگوهای ترکیبی
لوگوهای ترکیبی
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *