اهمیت انتخاب رنگ در طراحی لیبل

اهمیت رنگ در طراحی لیبل

چگونه به طور موثر از رنگ در طراحی لیبل استفاده کنید

هنگام ایجاد برند تجاری و طراحی بسته بندی خود، ضروری است که دانش روانشناسی رنگ را بشناسید. یک مطالعه نشان می دهد که مصرف کنندگان در 90 ثانیه تصمیم می گیرند که یک محصول را بخرند یا نه، و 62 تا 90 درصد از این ارزیابی تنها بر اساس رنگ است. واضح است که رنگ‌های مورد استفاده در بازاریابی بر ادراکات تأثیر می‌گذارند، احساسات را برمی‌انگیزند و تصمیم‌گیری‌ها را هدایت می‌کنند. بنابراین هر انتخابی که در اینجا انجام می‌شود می‌تواند موفقیت شما را تضمین و یا دور می کند.

چه در حال ویرایش طرح لیبل محصول خود باشید و چه از ابتدا طراحی آن را شروع کنید، این راهنما بینش هایی را برای انتخاب رنگ هایی که به بهترین شکل محصول شما را نشان می دهند در اختیار شما می گذارد.

 

رنگ قرمز، برای محصولاتی که هیجان انگیز هستند.

رنگ عشق و اشتیاق آتشین، قرمز احساس قوی گرما و قدرت را شعله ور می کند. درست مانند زندگی روزمره ما (چراغ قرمز و علائم ایست را در نظر بگیرید)، قرمز نیز می تواند نشان دهنده فوریت و خطر باشد. یا استفاده از رنگ قرمز مطمئناً واکنش شدیدی را برمی انگیزد، بنابراین استفاده بیش از حد از آن در طراحی شما می تواند به سرعت احساس سرسختی را ایجاد کند.

مشاهده رنگ قرمز می تواند فشار خون را افزایش داده و سرعت متابولیسم و تنفس را افزایش دهد و آن را به رنگ بسیار رایج در بسته بندی مواد غذایی و نوشیدنی تبدیل کند. در حالی که سایه‌های روشن‌تر قرمز انرژی بالایی را منتقل می‌کنند، سایه‌های تیره‌تر مارونی و بورگوندی می‌تواند نشان‌دهنده ظرافت باشد.

کاربردهای رایج رنگ قرمز در صنعت: سبک زندگی و سرگرمی، غذا و نوشیدنی، الکترونیک، نفت و گاز، املاک، خطوط هوایی، خدمات پیک.

رنگ قرمز در صنعت
رنگ قرمز در صنعت

رنگ قرمز در صنعت1

رنگ نارنجی، برای مارک هایی که تعادل را به ارمغان می آورند.

طبیعتاً نارنجی یک رنگ گرم نسبتاً گرم است، اما بسیار کمتر از قرمز. نارنجی که به شدت با حرکت، تعادل، خلاقیت و اشتیاق همراه است، جایگزینی عالی برای جلب توجه به روشی نزدیک‌تر و جذاب‌تر است. ثابت شده است که این رنگ باعث افزایش جریان اکسیژن به مغز می شود که برای ایجاد کنجکاوی و علاقه به محصول شما خوب است. مشابه رنگ قرمز، نارنجی نیز می تواند الهام بخش خرید مواد غذایی باشد، اما به دلیل ارتباط آن با میوه، بیشتر در گزینه های سالم و مغذی استفاده می شود.

مصارف متداول رنگ نارنجی در صنعت: کالاهای ورزشی، تجهیزات تفریحی در فضای باز، نوسازی و ساخت خانه، صنایع غذا و نوشیدنی، محصولات بهداشتی و حیاتی، ویتامین ها، داروها.

رنگ زرد، برای محصولاتی که الهام بخش هستند.

زرد، یکی دیگر از رنگ های گرم و محرک، احساسات شادی، نشاط و خوش بینی را برمی انگیزد. رنگ زرد در روشن‌ترین و خالص‌ترین شکل خود، می‌تواند فعالیت ذهنی را تحریک کند، به تصمیم‌گیری کمک کند و باعث ترشح سروتونین در مغز شود، که کلید پرورش خلق و خوی شاد است. به این دلایل، رنگ زرد اغلب با رنگ قرمز در محصولات غذایی جفت می شود تا به احساسات قدرتمند گرسنگی و شادی بپیوندد. از نظر فرهنگی، زرد نیز به عنوان نشانه ای از احتیاط مورد استفاده قرار می گیرد، و آن را به رنگ عالی برای برچسب های هشدار دهنده و محصولات دارای مواد شیمیایی قوی تبدیل می کند.

کاربردهای رایج رنگ نارنجی در صنعت: صنایع غذایی و آشامیدنی، محصولات پاک کننده، صنعت نفت و گاز.

رنگ نارنجی در صنعت1

رنگ نارنجی در صنعت
رنگ نارنجی در صنعت
[info_box title=”” image=”” animate=””]طراحی لیبل یکی از فعالیت های حرفه ای در مدرن طرح با نمونه های فراوان است[/info_box]

رنگ سبز، برای محصولاتی که آرامش بخش هستند.

سبز، رنگ طبیعت، ساده ترین رنگ برای پردازش توسط چشم انسان است و سوخت و ساز بدن را کند می کند تا حس آرامش را برانگیزد. با بیشترین ارتباط نزدیک با فصل بهار، سبز نماد رشد، هماهنگی و شروع های جدید است. اگر محصول شما دارای سرزندگی و عمر طولانی باشد، رنگ سبز یک انتخاب عالی است. محصولات کاملاً طبیعی، ارگانیک و ایمن برای محیط زیست اغلب با سایه های سبز گسترده به بازار عرضه می شوند.

رنگ سبز که به عنوان رنگ پول نیز شناخته می شود، به معنای ثروت و تجمل است. سبز تیره می‌تواند حاکی از خرد و رفاه باشد (مخصوصاً وقتی که با رنگ نقره‌ای یا طلایی مشخص شود) و اغلب توسط بانک‌ها و شرکت‌های مالی برای جلب اعتماد استفاده می‌شود.

کاربردهای رایج رنگ سبز در صنعت: صنایع غذایی، محصولات بهداشتی و سلامتی، محصولات ارگانیک و طبیعی، محصولات سازگار با محیط زیست، بانکداری و امور مالی.

رنگ سبز در صنعت1

رنگ سبز در صنعت
رنگ سبز در صنعت

رنگ بنفش،  رنگ  جوانی و خلاقیت.

رنگ بنفش به عنوان یک رنگ انتقالی در طیف، کیفیتی مرموز دارد. ترکیبی از شفافیت آبی و شور قرمز، بنفش، تخیل و فکر را تحریک می کند. رنگ بنفش با بهره گیری از این قدرت خلاق، اغلب در مجموعه ای از بازارها از جمله سلامت کلی، معنویت، و بازاریابی جوانان و کودکان استفاده می شود.

بنفش رنگی غنی و گرم نیز نشان دهنده فضای سلطنتی، تجمل و ظرافت است. محصولات زیبایی، به ویژه محصولات مراقبت از پوست سطح بالا و محصولات ضد پیری اغلب رنگ بنفش را در بسته بندی خود ترجیح می دهند.

کاربردهای رایج رنگ بنفش در صنعت: بهداشت و زیبایی، مراقبت از پوست، معنویت، جوانان و کودکان.

رنگ بنفش در صنعت1

رنگ بنفش در صنعت
رنگ بنفش در صنعت

رنگ آبی، برای یک نام تجاری قابل اعتماد.

یکی از معدود رنگ هایی است که مردان و زنان به طور مساوی آن را دوست دارند و انتخاب می کنند. آبی رنگی بسیار محبوب و صلح آمیز است که اعتماد و صداقت را نشات می دهد. به همین دلیل، اغلب رنگ آبی را می بینید که توسط بانک ها و شرکت های ارتباطی برای ایجاد حس امنیت و قابلیت اطمینان استفاده می شود.

رنگ آبی در واقع متابولیسم را کند می کند، بنابراین در حالی که باعث آرامش می شود، کم اشتها آورترین رنگ است. اگر کمتر از آن استفاده شود، می‌توان آن را با رنگ‌های گرم مانند قرمز، زرد یا نارنجی جفت کرد تا دعوت به عمل را ایجاد کند، اما آبی معمولاً بهترین رنگ برای بازاریابی مواد غذایی نیست.

کاربردهای رایج رنگ آبی در صنعت: بانکداری و مالی، نرم افزار و برنامه نویسی، رسانه های اجتماعی، ارتباطات، خطوط هوایی، داروسازی، هتل ها، نوسازی خانه، صنایع نفت و گاز، داروسازی، انتشارات، خدمات پیک.

رنگ آبی در صنعت

رنگ آبی در صنعت
رنگ آبی در صنعت

رنگ سیاه، برای ظرافت و اطلاعات

یک رنگ بسیار قدرتمند، سیاه معمولاً برای برقراری ارتباط با موارد ضروری یا هدایت مصرف کنندگان به یک عمل یا فکر خاص استفاده می شود. اغلب از رنگ سیاه به عنوان یک رنگ برجسته یا حمایت کننده استفاده می شود و اطلاعات را با قدرت و اعتبار منتقل می کند.

هنگامی که رنگ مشکی به عنوان رنگ اصلی در برند یا بسته بندی شما استفاده می شود، انحصار، پیچیدگی و کلاس را تداعی می کند، و گاهی اوقات حتی رمز و راز را. برندهایی که این حس را هدف قرار می دهند اغلب از طرح های تمام مشکی، جعبه های جفت، بطری ها و برچسب هایی با ظاهری براق و یکنواخت استفاده می کنند.

کاربردهای رایج رنگ سیاه در صنعت: اخبار، انتشارات، بانکداری و امور مالی، نوشیدنی ها، نوشیدنی انرژی زا، ارتباطات، پوشاک، صدا و سیما، هتل ها.

رنگ سیاه در صنعت1

رنگ سیاه در صنعت
رنگ سیاه در صنعت

مطالعه بیشتر:

[info_box title=”” image=”” animate=”””]راهنمای عملی طراحی برچسب بسته بندی مواد غذایی[/info_box]

رنگ سفید، رنگ  سادگی!

رنگ سفید تا حد زیادی باعث تمیزی و سادگی می شود و آن را به گزینه ای عالی برای سلامتی و زیبایی، دارویی و محصولات خانگی تبدیل می کند. رنگ سفید همچنین می تواند احساس ناشناخته را برانگیزد و احترام به امر مقدس و ماوراء طبیعی را برانگیزد.

رنگ سفید یا بی رنگ خلاقیت را تقویت می کند، دقیقاً مانند یک بوم خالی که منتظر نقاشی است. این تصور از “امکانات بی پایان” توسط شرکت هایی مانند اپل، آدیداس و شانل، خطوط هوایی آمریکا و فدرال اکسپرس برای ارائه فضایی از نوآوری و نبوغ به کار گرفته شده است.

کاربردهای رایج رنگ سفید در صنعت: صنایع الکترونیک، شرکت های پخش، آرایشی و بهداشتی، نوشیدنی و الکل، پزشکی، علم، دین و معنویت، خطوط هوایی، ارتباطات، خدمات پیک.

رنگ سفید در صنعت1

رنگ سفید در صنعت
رنگ سفید در صنعت

اگر در مورد انتخاب رنگ خود به کمک نیاز دارید، می توانید با کانون تبلیغاتی مدرن طرح مشورت کنید. چند گزینه رنگ مختلف برای محصول خود انتخاب کنید و از دوستان و اعضای خانواده خود درباره آن نظر بپرسید.

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *