عکاسی از کارخانجات مخروبه

عکاسی از کارخانجات مخروبه
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

کارخانجات مخروبه می‌توانند منبع عالی از تصاویری باشند که ارتباط عاطفی و همچنین قدرت زمان را به تصویر می‌کشند. با این حال، سطح مشخصی از آمادگی و اقدامات پیشگیرانه وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

قبل از شروع عکاسی از کارخانجات مخروبه ، لطفاً احتیاط کنید که اکتشاف شهری می تواند خطرناک باشد. حتما احتیاط کنید و فقط با مسئولیت خودتان وارد کارخانه مخروبه شوید.

[info_box title=”” image=”” animate=””]عکاسی صنعتی یکی از فعالیت های حرفه ای در مدرن طرح با نمونه های فراوان است[/info_box]

1- آماده شوید

آماده سازی کلید اصلی است. نکات زیر برای آماده شدن برای عکاسی از کارخانجات متروکه پیشنهاد می‌شود:

  • از نقشه های ماهواره ای برای یافتن مکان ها استفاده کنید. Google Maps اغلب بهترین منبع است.
  • در صورت نیاز به گرفتن عکس در نور کم، یک سه پایه دوربین محکم همراه خود داشته باشید.
  • یک چراغ فلاش یا چراغ جلو آماده داشته باشید.
  • به همراه یک نفر دیگر برای عکاسی از کارخانجات مخروبه بروید. چه کسی می داند چه نوع خطری ممکن است در کمین باشد.
  • یک پارچه لنز دستی داشته باشید. کارخانجات متروکه ممکن است کثیف باشند و باعث شوند گرد و غبار روی قسمت جلویی لنز شما بنشیند.

2- ضبط غفلت

همانطور که قبلاً ذکر شد، عکاسی از کارخانجات مخروبه راهی عالی برای نشان دادن ارتباط گذشته است  ارتباطی که اکنون به نظر می‌رسد نادیده گرفته شده است. می توانید از این به عنوان فرصتی برای مستندسازی تاثیری که زمان بر ساختمان داشته است استفاده کنید.

  • از میزهای ناهارخوری متروکی که قبلاً کارگران در آن مکان غذا می خورند، عکس بگیرید.
  • نحوه ایجاد ترک ها و شکاف ها در اطراف خانه با گذشت زمان را به تصویر بکشید.
  • ببینید آیا سقفی سقوط کرده و خلأ ایجاد کرده است یا خیر.

3- به دنبال نور طبیعی بگردید

به دنبال نور طبیعی بگردید
به دنبال نور طبیعی بگردید

 

نور طبیعی می تواند بهترین منبع برای به تصویر کشیدن حال و هوای یک کارخانه مخروبه باشد. نور مصنوعی ممکن است به شما اجازه ندهد که واقعاً احساسی را که یک کارخانه مخروبه دارد را به تصویر بکشید. یک منبع نور نرم و طبیعی با مقداری پرتوهای نافذ خورشید پیدا کنید. چنین نوری حال و هوای اثیری به تصاویر شما می بخشد.

مقاله مرتبط:

[info_box title=”” image=”” animate=”””]راهنمای عکاسی از مکان های صنعتی[/info_box]

4- به دنبال تقارن بگردید

انسان ها برای دوست داشتن تقارن “برنامه ریزی” شده اند. توزیع متقارن عناصر در کادر شما می تواند توجه بیننده را به تصویر شما جلب کند. سعی کنید نقطه مرکزی را برای یک خلق یک عکس جادویی از نزدیک پیدا و از سوژه عکس برداری کنید.

5- طبیعی عکس بگیرید

طبیعت اغلب کارخانجات مخروبه  را تصرف می کند. از این به عنوان یک فرصت استفاده کنید و در مکان‌هایی که به شدت رشد کرده‌اند، عکس بگیرید. به این ترتیب می توانید نشان دهید که مادر طبیعت مسئول است. این همچنین به شما این امکان را می دهد که این پیام را منتقل کنید که کارخانه مخروبه مدت زیادی فراموش شده است.

6- سایه ها را پیدا کنید

سایه ها عناصر مهم دیگری هستند که به تصاویر شما جان می بخشند. سعی کنید تا حد امکان از سایه ها استفاده کنید. با این حال، اگر شرایط نوری چالش برانگیز است، می‌توانید از فلاش‌های خارجی برای روشن‌تر کردن تصاویر خاص استفاده کنید. اگر به درستی انجام شود، به شما این امکان را می دهد که کنتراست قوی ایجاد کنید و زیبایی های دراماتیک و در عین حال تاریک را به تصویر بکشید.

7- راه پله ها را فراموش نکنید

راه پله ها را فراموش نکنید
راه پله ها را فراموش نکنید

پله ها خطوط پیشرو محسوب می شوند. مراقب راه پله ها باشید و از آن ها عکس بگیرید. برای افزایش بیشتر علاقه در بین مخاطبین، می توانید از پله ها نیز برای افزودن عناصر هندسی به تصویر خود استفاده کنید.

8- الگو ها و اشکال را به عکس اضافه کنید

به اطراف سازه نگاه کنید و سعی کنید اشکال و الگوهای جذابی پیدا کنید. ما تمایل داریم الگوهای منظم را به عنوان یک اثر آرام بخش درک کنیم و به طور طبیعی جذب آنها می شویم. از سوی دیگر، الگوهای نامتقارن، بصری شلوغ و پر هرج و مرج ایجاد می کنند و همچنان می توانند توجه را به خود جلب کنند. سعی کنید دریابید که بینندگان شما چه چیزی را ترجیح می دهند.

9- عکس های سیاه و سفید بگیرید

عکس های سیاه و سفید بگیرید
عکس های سیاه و سفید بگیرید

عکس های سیاه و سفید می تواند یک روش عالی برای بهبود کنتراست و دادن ظاهری قدیمی به تصویر باشد.

مطالعه بیشتر:

[info_box title=”” image=”” animate=”””]تکنیک ترکیب بندی برای عکاسی بهتر[/info_box]

10- به دنبال شادابی و سر زندگی باشید

به دنبال شادابی و سر زندگی باشید
به دنبال شادابی و سر زندگی باشید

این ساختمان ممکن است از هم پاشیده باشد، اما هنوز هم می‌توان مناطقی در داخل آن پیدا کرد که پر جنب و جوش و رنگارنگ باشند. مدتی را صرف نگاه کردن به اطراف و پیدا کردن صحنه های پر جنب و جوش و شکار زیبایی رها شدن کنید. در هنگام ویرایش عکس، رنگ‌های موجود در تصاویرتان را برجسته کنید.

11- از لنز SHIFT TILT استفاده کنید

اگر سقف ها بلند باشند، ممکن است برای گرفتن تصویر با دیوارها و ستون های مستقیم مشکل داشته باشید. آنها به شما در گرفتن تصاویر بدون اعوجاج پرسپکتیو کمک می کنند. با استفاده از لنزهای شیب دار، می توانید عکس های پانوراما و فوق عریض را نیز تجربه کنید. برای اینکه بفهمید سقف واقعا چقدر بلند است، حتی می توانید یک نفر را به کادر عکس اضافه کنید.

عکاسی از کارخانجات مخروبه می تواند تمرینی عالی برای شکوفا کردن خلاقیت های شما باشد. امیدوارم بتوانید از برخی از نکات و ترفندهایی که در این مقاله با موضوع عکاسی از کارخانجات مخروبه بحث شده است استفاده کافی را برده باشید. مطالب این مقاله از منبع معتبر خارجی با این لینک تهیه شده است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *