۹ نکته در مورد طراحی کاتالوگ برای بازاریابی

طراحی کاتالوگ بازاریابی
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

چگونه یک کاتالوگ جذاب طراحی کنیم؟ توصیه های درخشان از متخصصین حوزه طراحی کاتالوگ

بازاریابی یکپارچه

در یک محیط بازاریابی چند کاناله، برندهای موفق این شیوه جدید تفکر را پذیرفته‌اند. آنها مشتریان خود را با ارتباطات عاطفی و تجربیات یکپارچه درگیر می کنند و محتوای مناسب و عملی را در برای نمایش در چندین پلت فرم و دستگاه تولید می کند.

نوشتن داستان درباره برند

این روزها، داستان سرایی برند بسیار رایج است.

۹ نکته در مورد طراحی کاتالوگ برای بازاریابی

1-      شرکایتان را از ابتدا در طراحی کاتالوگ درگیر کنید

به هر کسی که به طراحی کاتالوگ فکر می‌کند، همیشه می‌گوییم که از همان ابتدا افراد با علاقه یا نظرات خود را جمع آوری کند. این تنها راه برای اطمینان از اینکه دیدگاه همه در خط داستانی کاتالوگ منعکس شده است می باشد. راهی برای ترغیب همه افراد به این که چگونه از کاتالوگ و محتوای آن در هنگام توزیع استفاده کنند. بسته به پیچیدگی کاتالوگ، این بدان معناست که حدود 4 تا 6 ماه قبل از اینکه کاتالوگ در دست مصرف کننده باشد، با شرکایتان درباره محتوای آن مشورت کنید.

  • از قبل فکر درباره کاتالوگ کنید

توسعه‌دهندگان محصول، مدیران اجرایی، خریداران، بازاریابان، متفکران، تیم‌های دیجیتال، بازرگانان و کارشناسان فروشگاه‌ها را جمع‌آوری کنید تا در مورد آنچه که باید در کاتالوگ منتشر شود فکر کنند. و در جایی که فاقد تخصص داخلی هستید، شکاف ها را با تحقیقات آنلاین و دانش شخص ثالث پر کنید. تخصیص زمان و تلاش در این مرحله به شما اطلاعاتی را می دهد که برای ثبت تمام محتوای بصری خود به طور موثر و مقرون به صرفه نیاز دارید.

اهداف خود را مشخص کنید

توافق بر سر اهداف و مقاصد به این معنی است که همه بر مشاهده نتایج کاتالوگ متمرکز هستند تا به این اهداف برسند:

  • به دست آوردن مشتریان جدید
  • هدایت خریداران از خرید آنلاین و فروشگاهی به خرید محصول ما
  • پرورش مشتریان وفادار
  • افزایش سرمایه شرکت

2-      جمعیت شناسی را انجام دهید

استفاده از کاتالوگ تغییر کرده است، بنابراین بسیار مهم است که جمعیت شناسی را برای طراحی کاتالوگ در نظر بگیرید. چه کسی قرار است از این کاتالوگ استفاده کند؟ در گذشته، کاتالوگ ها حاوی محصولات زیادی بودند، زیرا بازرگانان مستقیماً از طریق آن محصولاتشان را می فروختند. اکنون می‌توانید محصولات را به روش‌های دیگری پیدا کنید، فروشگاه های آنلاین، رسانه‌های اجتماعی، یا در فروشگاه های سنتی.

3-      ارائه راه حل های در صفحات کاتالوگ

توصیه ها و نکات نحوه ارائه به خوبی انجام می شود. مردم امروزی حوصله خواندن انبوه محتوا را ندارند. آنها در زمان محدود هستند و اطلاعات راه حل محور را دوست دارند. آنها ترجیح می دهند مجموعه اتاقی را ببینند که میز را با لامپ، بالش با مبل، کفپوش با فرش جفت می کند. این رویکرد به من نشان می دهد که چگونه باید مطالب کاتالوگ را بچینیم.

ارائه راه حل های در صفحات کاتالوگ

4-      با آنچه که ترند است هماهنگ شوید

با فکر کردن به آینده، می‌توانید طرح‌بندی‌های کاتالوگ را ایجاد کنید که بیشترین نمایش را در مورد محصولات و مجموعه‌های پرفروشی که خریداران در حجم زیادی خریداری کرده‌اند، زیرا آنها رفتار مشتری را از قبل پیش‌بینی کرده‌اند. هنگامی که مشتریان خود را خوب  بشناسید، می‌توانید برنامه‌ریزی کنید که آیتم‌های ویژه خود را در کجای کاتالوگ قرار دهید و کدام گسترش‌ها از محتوای ویدیویی مرتبط سود می‌برند، چه رویکردی را در رسانه‌های اجتماعی در پیش خواهید گرفت یا اینکه تابلوهای تبلیغاتی در فروشگاه شما چگونه قرار بگیرند تا بهتر دیده شوند.

مقاله مرتبط:

[info_box title=”” image=”” animate=”””]طراحی کاتالوگ تبلیغاتی[/info_box]

5-      با برند تان زندگی کنید

موفقیت کاتالوگ شما به قدرت برند شما بستگی دارد. مشتریان باید فورا آن را بشناسند. کاتالوگ ها مکانی عالی برای برقراری ارتباط با هویت برند قوی هستند، به دور از شلوغی موجود در فضای دیجیتال.

این موضوع فراتر از وفاداری به پالت رنگ شرکتی است. ظاهر و لحن کلی متن کاتالوگ باید معرف هویت برند، ارزش‌های شرکت و سبک زندگی خریدارانی باشد که مد نظر شما هستند.

  • رو به جلو

اکنون می توانید روندهایی را که شناسایی کرده اید را پوشش دهید. باز هم، این فقط به معنای رنگ بندی نیست. همچنین باید مطمئن شوید که الگوها، لوگو ها، فونت‌ها، طراحی و چیدمان همگی منعکس‌کننده سبک‌های آینده هستند. این کاتالوگ باید زمانی که به بازار می‌آید پیشرو باشد.

6-      محتوای خاص برای هر رسانه ایجاد کنید

در حالی که محتوای بصری کاتالوگ شما در حال ثبت است، تیمی از نویسندگان و ویراستاران را جمع آوری کنید. از آنجا می توانید محتوای خاص هر رسانه را بر اساس بهترین شیوه ها برای آن رسانه بنویسید. در حالی که ممکن است فقط از 3 عکس در صفحه چاپ شده استفاده کنید، برای ایجاد علاقه، می‌توانید آن محتوا را به صورت آنلاین (مثلاً با 10 عکس) برای تقویت اطلاعات چاپ کنید.

محتوای خاص برای هر رسانه ایجاد کنید

7-      به جلد کاتالوگ اهمیت دهید

بهترین روش فعلی طراحی در spread به جای صفحات است. با استفاده از یک تصویر بزرگ که از صفحات عبور می کند، داستان برند را تعریف کنید. به خوانندگان دلیلی برای معطل شدن و وقت گذراندن بدهید. عکس‌های روی جلد اغلب فروشندگان بزرگی هستند و کاتالوگ شما می‌تواند به هر صورت در صندوق پستی مخاطبین تان جا خوش کنند. جلد جلویی و پشتی کاتالوگ شما باید توجه یکسانی را به خود جلب کند.

  • طراحی کاتالوگ دیدنی و دلچسب

 امروزه بیشتر احتمال دارد که 4 مورد را در یک spread ببینید، نه 12 محصولی که به زور در یک صفحه کاتالوگ جا داده شده اند. دیدگاه قدیمی به ما می گوید که هرچه بیشتر بتوانیم در صفحه عکس قرار دهیم، بیشتر می توانیم بفروشیم. امروزه، مردم انتظار دارند که در سه ثانیه اول پس از مشاهده اولین صفحه کاتالوگ، درگیر آن شوند. هرچه تعداد صفحات کمتری وجود داشته باشد، برای مشتری بهتر و دلنشین تر است، زیرا خریداران آن را برای با دقت بیشتری مشاهده می کنند و روی آن تمرکز بیشتری انجام می دهند..

مطالعه بیشتر:

[info_box title=”” image=”” animate=”””]3 ویژگی بسیار مهم یک کاتالوگ حرفه ای[/info_box]

8-      از شبکه های اجتماعی الگو برداری کنید

به جدیدترین رسانه های دیجیتال فکر کنید، فضاهایی مانند اینستاگرام، تلگرام و فیسبوک. اینفلوئنسرها بر این رسانه ها حکومت می کنند. افراد واقعی به همتایان خود در این رسانه ها توصیه می کنند. به جای یک تبلیغ کننده محصول، یک مشاور مورد اعتماد برای مردم باشید.

9-      تنوع کافی برای همه سلیقه ها را داشته باشید

مشتری امروزی به اندازه نسل های قبلی خریداران کاتالوگ به قیمت حساس نیست. در عوض، سوال این خواهد بود که “آیا این محصول با سبک زندگی من مطابقت دارد؟” بر ایجاد یک محیط الهام بخش که با اهداف آرزویی مخاطبان شما طنین انداز می شود، تمرکز کنید. اگر کسی بتواند سبک زندگی خود را در جایی در آن صفحه قرار دهد، برند شما را شناسایی می کند.

تنوع کافی برای همه سلیقه ها را داشته باشید

محتوای مقاله ای که با عنوان 9 نکته در مورد طراحی کاتالوگ برای بازاریابی مطالعه نمودید، از منبع معتبر خارجی با این لینک ترجمه شده است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *