تکنیک های خلاقانه عکاسی پرتره محیطی

عکاسی پرتره محیطی
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

تکنیک های هوشمندانه عکاسی پرتره محیطی

نحوه عکاسی پرتره محیطی را در این مقاله بخوانید!

مدت زمان مطالعه: 10 دقیقه 

هنگام گفتن داستان با پرتره، گاهی اوقات بهتر است کوچکنمایی کنید. ترکیب عناصر محیط اطراف وقتی به درستی انجام شود بسیار تاثیرگذار است و برای عکاسان مستند و خبری رایج است. پرتره‌های محیطی معمولاً به عنوان عکس‌هایی از افراد تعریف می‌شوند که در زوایای بازتر یا فضای باز گرفته شده‌اند، و به بسیاری از عناصر اجازه می‌دهند تا در تعیین اینکه چه کسی هستند، نقش داشته باشند.

به عنوان عکاس، ممکن است مجبور شوید با فضا و فعالیت‌های تصادفی که هنگام کار افراد رخ می‌دهند کار کنید. اگرچه شخص نقطه کانونی اصلی است، اما دنیای اطراف او به همان اندازه برای داستان مهم می شود.

نکات و ترفندها را در مورد عکاسی از پرتره های محیطی با زاویه باز، نحوه ترکیب عناصر طبیعی مانند آب و هوا و … را در این پست بخوانید.

در مورد نورپردازی جدی عمل کنید 

 

عکاسی پرتره محیطی
عکاسی پرتره محیطی

وقتی با زوایای بازتر کار می کنید، منابع روشنایی اغلب زیاد می شوند. اما مطمئن شوید که نورپردازی خود را بدون توجه به هر چیزی به صورت دلخواه تنظیم می کنید. اگر نور پنجره، نور بالای سر و یک یا دو نور لامپ در فضایی که عکاسی پرتره محیطی می‌کنید وجود دارد؛ سعی کنید نور بالای سر را حذف کنید و اجازه دهید نور طبیعی برجسته‌تر شود.

 آیا از منابع نوری شما برای روایت داستان استفاده می شود؟ مطمئن شوید که همه آنها در پرتره محیطی هستند. شما باید همیشه نور را کنترل کنید، نه برعکس.

لنزهای پرایم و زوم های زاویه باز برای این نوع تصاویر عالی هستند. یک لنز پرایم 24 میلی‌متری مانند Nikon AF 24mm f/2.8D ، Sony FE 24mm f/1.4 GM   یا Sigma ART 24mm f/1.4 DG HSM  یا یک لنز زوم با زاویه باز مانند Sony E 16-55mm f/در نظر بگیرید. 2.8G  یا Fujifilm XF 10-24mm f/4 R OIS .

ممکن است بخواهید یک نور پرکننده مصنوعی با یک بارق یا یک فلاش متصل به آن اضافه کنید، به خصوص در فضایی بدون نورپردازی شده؛ بهترین گزینه این است که نور بارق را با یک جعبه نرم پخش کنید تا نور به طور طبیعی فضا را پر کند و از جزئیات محیط کم نکند.

 

بگذارید جزئیات صحبت کنند

 

عکاسی پرتره محیطی
عکاسی پرتره محیطی

 

مهم نیست که چقدر وسوسه انگیز است که از چه تنظیماتی استفاده کنید؛ که پس زمینه پشت سوژه شما را محو می کند، استفاده از عدد دیافراگم بزرگتر را در نظر بگیرید تا عناصر پشت و اطراف سوژه راحت تر شناسایی شوند. به جای عکاسی پرتره شیری با دیافراگم f/1.8، حداقل f/4 را انتخاب کنید تا پس‌زمینه فوکوس بیشتری داشته باشد و در عین حال نور کافی برای عکاسی پرتره محیطی را وارد کند.

 

از یک زاویه جهت دار استفاده کنید

لازم نیست سوژه شما در هر پرتره در مرکز کادر قرار گیرد و پرتره های محیطی نمونه خوبی از آن هستند. با قانون یک سوم، سوژه خود را کمی با زاویه ای رو به جهت فضای بیشتری در کادر بچرخانید.

 این تکنیک به بیننده یک مرجع حرکت می دهد و اگر سوژه از دوربین به بیرون نگاه می کند، یک نقطه a و نقطه b طبیعی برای چشمان بیننده می رود. اکنون با کادربندی و نگاه سوژه کنترل حرکت را در دست دارید.

یکی دیگر از چالش‌های مفید اضافه کردن حرکت است،  اگر پرتره دارای فضایی دور از جمعیت شلوغ است، سرعت شاتر را روی کسری بزرگ‌تر تنظیم کنید تا به افرادی که راه می‌روند اجازه دهید در حالی که سوژه شما ثابت می‌نشیند تار شوند.

 مطالب مرتبط » انتخاب پس زمینه مناسب برای عکاسی پرتره

نسبت طلایی

 

نسبت طلایی در عکاسی

 

یک تکنیک سنتی عالی برای استفاده در عکاسی پرتره محیطی ، نسبت طلایی است. مارپیچ کلاسیک به هر پرتره ای که دارای چند قسمت متحرک است، یک عنصر حرکتی دلپذیر می بخشد. همانطور که نسبت طلایی از یک دایره محکم در یکی از بخش‌های سوم بیرونی تصویر حرکت می‌کند، به سمت حرکت گسترده‌تری باز می‌شود و میدان دید ما را گسترش می‌دهد. همچنین نسبت ها را دلپذیر و متعادل نگه می دارد. به این به عنوان یک سواری داخلی در اطراف سفری که بیننده را در آن می برید فکر کنید.

 

هوا چطوره؟

رویدادهای طبیعی مانند مه، باران، نور غروب خورشید و باد واقعاً می توانند پرتره ها را هنگام عکاسی در فضای باز زیبا تر یا حتی پروژه را خراب کنند. به همین جهت گاهی شما می توانید از اینها به عنوان بافت هایی استفاده کنید که لایه دیگری از واقع گرایی به عکس شما می بخشد. آب و هوا چگونه در داستان یا هویت سوژه شما نقش دارد؟

آیا آنجا آب و هوای گرم، سرد یا معتدل است؟ آیا این رابطه طبیعی با نحوه لباس پوشیدن آنها یا بیشتر نمادهای زندگی یا شرایط آنها دارد؟ اجازه دهید آب و هوا شما را در گفتن داستان راهنمایی کند و علیه شما کار نکند.

 استفاده از کیت دوربین دیجیتال ضد آب و هوا این آزادی را در عکاسی پرتره محیطی به شما می دهد که در هر آب و هوایی خلق کنید. انتخاب های برتر ما برای دوربین های کامپکت مقاوم در برابر آب و هوا، Leica Q2 و Fujifilm X100v هستند.

 

زمین را در تصویر بگنجانید

هیچ چیز بهتر از عناصر طبیعی در عکاسی نیست: نور طبیعی، موجودات زنده، بافت های گیاهی و همه چیز در این بین. از پر کردن کادر خود با عناصر زمینی در صورت امکان نترسید. گیاهان حرکت جهت دار را به یک قاب، رنگ و داستان مخصوص به خود می آورند. اگر به عنوان مثال داستان هایی از تغییرات آب و هوایی یا آشپزی وگان می گویید، از تنظیم سوژه خود در طبیعی ترین زیستگاه خود نترسید و دنیای طبیعی را همانطور که در آن وجود دارد به تصویر بکشید.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم شما را با نکات و تکنیک های مهمی از عکاسی پرتره محیطی آشنا کنیم، حال که مقالله را به پایان رسانده اید، زمان تمرین و کسب تجربه است. امیدواریم که مطالب برای شما مفید بوده باشد.

کانون تبلیغاتی مدرن طرح با سال ها تجربه در زمینه عکاسی حرفه ای و صنعتی و به کارگیری افراد مجرب توانسته است در میان رقبا و در کنار برند های معتبر سابقه ای درخشان از خود برجای بگذارد. جهت دریافت مشاوره رایگان و مشاهده نمونه کارهای کافی است با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید.

ترجمه از این سایت[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *