فاکتور های تاثیر گذار بر قیمت عکاسی صنعتی

فاکتور های تاثیر گذار بر قیمت عکاسی صنعتی

فاکتور های تاثیر گذار بر قیمت عکاسی صنعتی کدامند؟

عکاسی صنعتی اگرچه آسان به نظر می‌رسد، اما نیاز به آماده‌سازی زیادی دارد و قبل از اینکه بتوانید وارد فرآیند آن شوید، باید عوامل زیادی را باید در نظر بگیرید. درست مانند مفهوم عکاسی صنعتی، مفهوم قیمت گذاری عکاسی صنعتی نیز ضروری است. عوامل زیادی وجود دارد که روی مبلغی که قرار است به عکاس بپردازید تا عکس های محصول خود را از وی دریافت کنید، تاثیر گذاراست.

[info_box title=”” image=”” animate=””]عکاسی صنعتی یکی از فعالیت های حرفه ای در مدرن طرح با نمونه های فراوان است[/info_box]

اگر در حال آماده سازی برای عکاسی صنعتی برای محصولی هستید که قصد فروش آن را دارید، هنوز در مورد مفهوم قیمت گذاری در عکاسی صنعتی مطمئن نیستید و نگران بودجه خودتان هستید، این مقاله برای شما مفید خواهد بود.

در این مقاله قصد داریم در مورد مفهوم قیمت گذاری عکس محصول صحبت کنیم که به شما کمک می کند تا قبل از شروع قسمت عکاسی، بودجه خود را بتوانید تعیین کنید.

اهمیت عکاسی صنعتی

اهمیت عکاسی صنعتی
اهمیت عکاسی صنعتی

محتوای ویدیویی در مقایسه با هر نوع محتوای دیگری به احتمال زیاد مشتریان را جذب می کند. گزارش Invesco حاکی از آن است که حدود 22 درصد از مردم به این دلیل که فکر می‌کنند محصولات با تصاویری که به صورت آنلاین دیده‌اند متفاوت به نظر می‌رسند، محصولات را پس می‌فرستند.

در افزایش درآمد کسب و کار، ایده کیفیت خوب عکاسی صنعتی نقش بسیار مهمی دارد. این موضوع همچنین به همین دلیل است که اکثر صادر ککندگان تجارت الکترونیک استدلال می کنند که قیمت گذاری در عکاسی صنعتی چندان مهم نیست، بلکه تمرکز اصلی باید روی دستیابی به عکاسی عالی از محصول با قیمتی باشد که با قیمت محصول شما مطابقت دارد.

مقاله مرتبط:

[info_box title=”” image=”” animate=”””]تاثیر عکاسی تبلیغاتی در بازاریابی[/info_box]

شما نمی توانید مشتریان خود را به کارخانه و شرکت خودتان ببرید و به آنها نشان دهید که چه محصولی خارق العاده ای برای فروش دارید. نمی توان نشان داد که محصول شما چقدر برای مشتریان دلچسب است. تنها راهی که می‌توانید منحصر به فرد بودن محصول خود را نشان دهید، از طریق تصاویر محصول است.

عکس های صنعتی
عکس های صنعتی

 فقط کسری از ثانیه طول می کشد تا مشتری روی عکس های محصول شما کلیک کند، بنابراین احتمال افزایش فروش محصول شما با داشتن عکس های با کیفیت از محصول افزایش می یابد.

همه ما موافق این موضوع هستیم که قدرت تصویر بیش از کلمات است. ما نمی توانیم با این موضوع مخالف باشیم که خواندن توضیحات محصول و هر چیزی که مربوط به محصول است مانند تاریخ تولید و هر چیز دیگری می تواند بسیار خسته کننده باشد. علاوه بر این، افرادی که در وب‌سایت‌ها به دنبال محصولات می‌گردند، چنین زمان یا حوصله‌ای برای خواندن متن ندارند و معمولاً فقط به تصاویر نگاه می‌کنند و تصمیم می‌گیرند که آیا روی آن حساب کنند یا خیر.

با کلیک بر روی تصاویر محصول می توانید این مشکل را حل کنید. از زوایای مختلف محصول عکس بگیرید و سعی کنید با مهارت عکاسی بهترین ویژگی های محصول خود را بیان کنید.

مطالعه بیشتر:

[info_box title=”” image=”” animate=”””]12 نکته عکاسی صنعتی[/info_box]

قیمت گذاری عکس محصول چگونه صورت می پذیرد؟

سه راه اصلی برای تعیین مفهوم قیمت گذاری عکاسی صنعتی وجود دارد. شما می توانید قیمت محصول را بر حسب تعداد ساعات عکاسی تعیین کنید یا می توانید آن را برای هر محصول یا تصویر جداگانه تعیین کنید.

قیمت عکاسی صنعتی بر حسب ساعت

پرداخت به ازای ساعت رایج ترین و محبوب ترین مدل پرداخت دستمزد برای عکاسی صنعتی است. این بدان معناست که شما برای زمانی که عکاس صرف کلیک کردن روی عکس‌های محصول می‌کند، پرداخت می‌کنید. پیروی از این مدل همچنین باعث می شود عکاس به راحتی قیمت را به طور تقریبی محاسبه کند و قیمت عکاسی صنعتی را بسیار راحت به شما اعلام کند.

با این حال، نوع زمانی که عکاس برای گرفتن عکس‌های مختلف صرف می‌کند می‌تواند متفاوت باشد، زیرا کاملاً به این مهارت‌ها و قابلیت‌هایی بستگی دارد که عکاس دارد.

گاهی اوقات در بدترین حالت، گرفتن عکس های با کیفیت از محصول زمان زیادی می برد. بنابراین، این نوع ساختار قیمت گذاری در هر شرایطی صدق نمی کند.

قیمت گذاری عکس براساس تعداد محصول

این یکی دیگر از ساختارهای بسیار محبوب برای تعیین قیمت عکاسی صنعتی است. در این صورت شما به ازای تعداد محصول هزینه پرداخت می کنید. قیمت گذاری عکس به ازای تعداد محصول در این ساختار بستگی به پیچیدگی محصول شما دارد. همچنین می‌توانید انواع عکس‌های مختلف را برای موقعیت‌های مختلف تقاضا کنید.

در این نوع ساختار قیمت، شما کنترلی روی تعداد عکس‌هایی که در پایان خواهید داشت ندارید، بنابراین گاهی اوقات می‌توانید عکس‌های بسیار کمی نسبت به مبلغی که پرداخت کرده‌اید داشته باشید.

عکاس گاهی اوقات بیشتر از آنچه قصد کلیک کردن دارد عکس می گیرد. این هم برای عکاس مشکل ایجاد می کند. علاوه بر این، فقدان محدودیت زمانی می تواند منجر به کیفیت ناسازگار نتایج شود.

قیمت عکس محصول بر اساس تعداد تصویر

پرداخت هزینه عکس یک محصول به معنای پرداخت به تعداد عکس مورد نظر شما است. عکاس، عکس های زیادی از محصول در شرایط نوری مختلف، پس زمینه های مختلف و زوایای مختلف می گیرد. عکاس قبل از شروع مراحل عکاسی شما را از قیمت اولیه یک عکس مطلع می کند و بر این اساس، می توانید با توجه به بودجه ثابت خود، تعداد عکس مورد نظر خود را تعیین کنید.

این ساختار قیمت‌گذاری خاص برای عکاسی صنعتی بسیار مفید است و راه خوبی برای تصمیم‌گیری و مدیریت تعداد عکس‌هایی است که می‌خواهید عکاس برای شما بگیرد. قیمت گذاری عکس بر اساس تصویر از نظر مالی سودمند است. علاوه بر این، اگر در مورد عکاس بسیار مطمئن هستید که او قرار است کار برجسته ای انجام دهد، پس از اتمام پروژه می توانید به او پول بیشتری بپردازید.

عکاسان از شما در مورد تعداد محصولاتی که می خواهید برای آنها عکس بگیرید سوال می کنند. آنها همچنین دسته بندی های محصول، زوایایی که برای عکس ها ترجیح می دهید، نماهای تصویر را یادداشت می کنند تا در صورتی که در ذهن خود چیزی داشته باشید. با توجه به اطلاعات ارائه شده توسط شما، تعداد کلی عکس های مورد نیاز، تعیین کننده هزینه نهایی برای عکاسی صنعتی خواهد بود.

عوامل تاثیر گذار روی هزینه عکاسی صنعتی

عوامل تاثیر گذار روی هزینه عکاسی صنعتی
عوامل تاثیر گذار روی هزینه عکاسی صنعتی

وزن محصول

اندازه ها و حجم مختلف یک محصول باعث تغییر قیمت می شود، چرا که آماده سازی محصولات سبک تر آسان تر است و نیاز به تجهیزات کمتری برای انتقال دارند. قرار دادن و جابجایی محصولات سنگین‌تر در طول عکاسی دشوار است. تنظیم محصول برای عکاسی در زمانی که سنگین است برای عکاس دشوار است و از این رو هر چه بیشتر کار کنند، هزینه عکس نیز افزایش می‌یابد.

برای کاهش هزینه های فزاینده باید مراحل خاصی را دنبال کنید. ابتدا محصول خود را بر اساس وزن آنها تراز کنید تا عکاس راحت تر از محصولاتی با وزن مشابه عکس های متوالی بگیرد. کار بعدی که باید انجام دهید دریافت کمک بیشتر است. آخرین و مهمترین چیز این است که بررسی کنید که آیا تجهیزات استودیویی شما به اندازه کافی قابل اعتماد برای رسیدگی به محصولات است یا خیر.

لوازم جانبی و تزئین و چیدمان

هر عکاسی نیاز به سازماندهی و برنامه ریزی دارد. ایجاد تنظیمات برای چیدمان محصول، پاکسازی تنظیمات و اجرای برنامه ساعت ها طول می کشد. علاوه بر این، نیاز به چندین پایه و اشیاء اضافی برای تکمیل محصول وجود دارد. همه این عوامل مجموعاً هزینه کل عکاسی را افزایش می دهند. برای به حداقل رساندن قیمت، به یک فضای بزرگ در استودیو خود نیاز دارید. تنظیم پایه ها برای عکاس آسان تر می شود و می توان آنها را راحت تر تمیز و سر هم کرد. فضاهای ناصاف می توانند فرآیند عکاسی را کند کنند و هزینه های اضافی را برای شما به همراه داشته باشند. علاوه بر این، عکاسی محصول نیز نیاز به سرمایه گذاری در خرید لوازم جانبی دارد که هزینه اضافی دیگری در کنار هزینه طراحی و آماده سازی است.

استخدام مدل

بسیاری از محصولات نیاز به تعریف بیشتری دارند و اینجاست که مدل‌ها وارد می‌شوند. با کمک حضور انسان، برجسته کردن یک محصول آسان‌تر است، مخصوصاً زمانی که آنها بتوانند به مخاطب نشان دهند که چگونه یک محصول می‌تواند در سبک زندگی روزمره آنها تاثیر بگذارد با این حال، استخدام مدل ها می تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد. مدلینگ یک حرفه پردرآمد است و شکی نیست که یک مدل برای مدل سازی محصول شما مبلغ خوبی را دریافت می کند.

این صرفاً به این بستگی دارد که مدل چقدر باید برای عکاسی کار کند و چقدر تلاش می کند که فرد برای آن تلاش کند. معمولاً مدل‌ها هزینه بالایی دریافت می‌کنند. از این رو اگر در نظر دارید مدلی را استخدام کنید، شانس برای جلوگیری از این هزینه های اجتناب ناپذیر صفر است.

تعداد دسته بندی محصولات

انواع مختلف محصولات به انواع مختلفی از تنظیمات نیاز دارند. دسته بندی های مختلف به نور، لوازم و تنظیمات متفاوتی نیاز دارند. این باعث افزایش هزینه تولید می شود و احتمالاً عکاس هزینه های بیشتری را از شما دریافت خواهد کرد. برای کاهش این امر، باید تا حد امکان تغییر محصولات را کاهش دهید.

شناسایی محصولات

بخش مهمی از عکاسی محصول شامل شناسایی یک محصول توسط عکاس است. یک عکاس باید به خاطر داشته باشد که چه نوع عکس هایی را برای دسته پر تعدادی از یک محصول نیاز دارد. او باید نوع عکس‌هایی را که نیاز دارد و عکس‌هایی که ضروری نیستند، پیگیری کند.

حداکثر بخش کار در تنظیم تصاویر یک محصول زمان زیادی می برد زیرا یک عکاس باید صفحات گسترده و دسته بندی های مختلف را دنبال کند تا نتایج مورد نظر مشتری را برآورده کند. این یکی از حیاتی ترین بخش های گرفتن تصاویر محصول است.

استفاده از تصویر

تصاویر محصول نه تنها برای فروشگاه های تجارت الکترونیک مفید است. می‌توانید به طور همزمان از آن برای اهداف تبلیغاتی بهتر مانند تبلیغات چاپی با کیفیت بالا استفاده کنید. نحوه ویرایش تصاویر محصولات می تواند بر استفاده اولیه از تصاویر تاثیر بگذارد.

اگر کسب و کار شما به تصاویر تبلیغاتی سفارشی نیاز دارد، معقول است که باید بیش از هزینه یک عکاسی معمولی هزینه کنید. در نهایت، این چیزی است که مشتری هنگام بازاریابی محصولات خود درخواست می کند و این تنها به این بستگی دارد که آنها مایل به فروش محصول از چه پلتفرمی هستند.

ویرایش

انواع مختلف تصاویر مدت زمان متفاوتی برای تکمیل ویرایش دارند. مولفه هایی مانند تصحیح رنگ کیفیت تصویر تعداد عکس های نیازمند ویرایش و تنظیمات سایه  عکس عوامل مهمی هستند که بر مدت زمان ویرایش تأثیر می گذارند. برای کاهش این هزینه، عکاسان باید تصاویر دسته بندی شده را ارائه دهند.

تصاویری که نیاز به ویرایش زیادی ندارند در ابتدا باید روی هم چیده شوند تا گردش کار بدون هیچ مانعی انجام شود. نتیجه نیز به خواسته مشتری بستگی دارد. در صورت عدم رضایت مشتری از رنگ آمیزی هر جزء که مانع از قرار گرفتن تصویر در زمینه مورد نظر می شود، بر قیمت تمام شده تأثیر می گذارد.

محل عکس برداری

محل استودیو و محل نگهداری محصولات شما می تواند نقش عمده ای در تعیین هزینه کل تولید داشته باشد. اگر محصولات شما دور از استودیو قرار دارند، احتمالاً باید آنها را ارسال کنید یا باید آنها را به وسیله ای به محل استودیو خود منتقل کنید. این به شدت بر هزینه تولید شما تأثیر می گذارد. برای کاهش هزینه تولید، باید محصولات خود را بررسی کنید و سپس مکانی را برای استودیو خود تعیین کنید.

بنابراین، همه چیز در مورد قیمت گذاری عکس محصول بود. فروش یک محصول تا حد زیادی به کیفیت تصاویر محصولی که در مقابل مشتریان تولید می کنید بستگی دارد. بنابراین تصاویر بی نقص دارای پتانسیل های زیادی هستند تا محصول را به بازار عرضه کنند.

بنابراین تا به حال، باید با عواملی که بر قیمت گذاری در عکاسی تاثیر می گذارد، آشنا شوید. شما می توانید برای کلیک بر روی عکس های عالی محصول خود یک عکاس استخدام کنید. همچنین می توانید به صورت آنلاین به دنبال خدمات عکاسی محصول باشید و با توجه به بودجه خود، مورد مناسب را برای خود انتخاب کنید.

تمامی مطالب مقاله ای که با نام فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت گذاری عکاسی صنعتی مطالعه نمودید از این لینک ترجمه شده است.

 

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *