چاپ افست کاتالوگ

چاپ افست کاتالوگ ها
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

توضیحی دربارهٔ چاپ افست کاتالوگ

چاپ افست چیست؟ چرا افست را به چاپ دیجیتال ترجیح می‌دهید؟ امیدواریم توضیحات ما در زیر کمی شما را روشن کند!
چاپ افست لیتوگرافی یکی از رایج‌ترین روش‌های ایجاد مواد چاپی است و فرآیندی است که توسط دو وب استفاده می‌شود (به موجب آن چاپ بر روی یک ورق کاغذ منفرد و پیوسته که از یک رول بزرگ تغذیه می‌کند انجام می‌شود و سپس به ورق‌های جداگانه با اندازه‌های دلخواه بریده می‌شود) و دستگاه‌های چاپ با ورق (چاپ بر روی صفحات کاغذی تکی انجام می‌شود، همان‌طور که آنها یک به یک به چاپخانه داده می‌شوند). این فناوری با ماشین‌های چاپ دیجیتال کاملاً متفاوت است، که توضیح آن ارائه خواهد شد.
چاپ افست معمولاً مقرون به صرفه‌ترین راه حل چاپ برای تولید حجم زیاد چاپ با کیفیت بالا است. چاپ مجله و کاتالوگ معمولاً از این فرایند و همچنین سایر رسانه‌های ذکر شده در زیر نیز از آن استفاده می‌کند:

چاپ افست
چاپ افست
[info_box title=”” image=”” animate=””]چاپ و طراحی کاتالوگ یکی از فعالیت های حرفه ای در مدرن طرح با نمونه های فراوان است[/info_box]

چاپ جوهر روی کاغذ

همه کارخانجات چاپ افست مدرن دارای یک استودیوی پیش چاپ هستند که از یک سیستم کامپیوتر به صفحه استفاده می‌کند که تصویر را از آثار هنری مستقیماً روی صفحات چاپ آلومینیومی ارسال می‌کند. این صفحات چاپی با استفاده از لیزری تصویربرداری می‌شوند که تصویر را مستقیماً روی صفحات تحت درمان مخصوص می‌سوزاند.
لیتوگرافی افست بر اساس یک اصل اساسی کار می‌کند: آب و جوهر مبتنی بر روغن با هم مخلوط نمی‌شوند. با استفاده از این تئوری، همان‌طور که صفحه از پرس عبور می‌کند، از طریق غلتک‌های جوهر و آب عبور می‌کند. ناحیه تصویر (طراحی و کلمات) صفحه، جوهر را از غلتک‌های جوهر عبور داده و آب به ناحیه غیر تصویر جذب می‌شود.
سپس تصویر مرکب شده روی هر صفحه روی یک استوانه لاستیکی (به نام پتو) منتقل می‌شود که به نوبه خود تصویر را روی کاغذ منتقل می‌کند. از آنجایی که صفحه چاپ هیچ تماس مستقیمی با کاغذ ندارد، «افست» نامیده می‌شوند (بنابراین اصطلاح لیتوگرافی «افست» به همین دلیل شهرت دارد)
همچنین طول عمر صفحات را افزایش می‌دهد و علاوه بر این، پلاستیک انعطاف‌پذیر است و با میل خود با سطح چاپ منطبق می‌شود، که اجازه می‌دهد این فرایند روی سطوح غیر صاف مانند کاغذ روزنامه به خوبی کار کند.

 • روزنامه‌ها
 • بروشورها
 • کتاب‌ها
چاپ جوهر روی کاغذ
چاپ جوهر روی کاغذ

مقاله مرتبط:

[info_box title=”” image=”” animate=”””]قداعد چاپ کاتالوگ[/info_box]

رنگ ها

رنگ در چاپ افست
رنگ در چاپ افست

یک کار چاپ معمولی با استفاده از فرآیند رنگ  4 تایی CYMK چاپ می شود: فیروزه ای (آبی)، زرد، سرخابی و سیاه. نقاط کوچک چهار جوهر در الگوهای دقیقی قرار می گیرند که چشمان ما را متقاعد می کند که در واقع به طیف گسترده ای از رنگ ها نگاه می کنیم. به همین دلیل است که چاپ افست اغلب به عنوان چاپ 4 رنگ شناخته می شود.

برخی از تامین کنندگان ما (چه با ورق و چه وب) تجهیزاتی دارند که دارای واحدهای چاپ اضافی هستند تا بتوانند رنگ های خاص اضافی مانند طلایی و نقره ای یا فلورسنت را برای مشتریانی که به گزینه های رنگ اضافی نیاز دارند چاپ کنند. به این «رنگ‌های نقطه‌ای» گفته می‌شود و طیف وسیعی از رنگ‌های متفاوت را خارج از محدوده رنگی معمولی ممکن می‌سازد.

هر رنگ به صفحه مخصوص به خود نیاز دارد و در مورد وب افست مدرن (یا ماشین های چاپ کامل)، هر طرف ورق کاغذ نیز به یک صفحه نیاز دارد، به طوری که کاغذ در هر دو طرف ورق به طور همزمان چاپ می شود.

آخرین مراحل چاپ

با تمام جوهر و آب استفاده شده، کاغذ به طور طبیعی کمی مرطوب است و خطر لکه شدن را دارد. بنابراین، برای مقابله با این موضوع، پرس های وب کاغذ را از طریق کوره گازی که در دمای 350 تا 400 درجه فارنهایت (یا 176 تا 206 درجه سانتیگراد) کار می کند، عبور می دهند.

پرس های ورقه ای در این مورد متفاوت هستند زیرا از جوهرهای اکسید کننده استفاده می کنند تا کاغذ در هوا خشک شود. دلیل این تفاوت این است که پرس های تحت وب نیاز به فرآیند خشک شدن سریع تری دارند زیرا کاغذ به صورت خطی تا شده و آماده صحافی است. پرس های تغذیه ورق به صورت آفلاین تا می شوند و می توانند زمان خشک شدن بیشتر را تامین کنند.

مزایای چاپ افست

 • کیفیت تصویر ثابت: ارائه رنگ‌های واضح و دقیق با حروف واضح و عکس‌های دقیق.
 • تنوع چاپ: این فرآیند برای کارهای کوچک، متوسط یا با حجم بالا ایده آل است.
 • صرفه جویی در مقیاس: هر چه بیشتر چاپ کنید، هزینه کمتری برای هر مورد پرداخت می کنید (از آنجایی که بیشتر هزینه برای راه اندازی دستگاه برای چاپ است) و مقادیر بیشتر دارای هزینه توافقی در هر ورق برای کاغذ و جوهر هستند.
چاپ افست کاتالوگ
چاپ افست کاتالوگ

امتیاز کلیدی چاپ افست کاتالوگ

 • از صفحات آلومینیومی تصویربرداری شده استفاده می کند
 • فرآیند چاپ معمولی خواهد بود (فیروزه ای C زرد Y سرخابی M سیاه K)
 • فرآیند در هر دو دستگاه چاپ تحت وب و ورق رایج است
 • چاپ رنگ پنجم یا ششم در پرس های ورق و در برخی از ماشین های افست وب رایج است.
 • چاپ روی کاغذ از کاغذ روزنامه گرفته تا گلاسه با پوشش سه گانه و اغلب گرید های بین آنها.
 • چاپ تغذیه برگه معمولاً از 1000 نسخه با چاپ افست وب از 5000 نسخه است.
 • بسته به ماشین، چاپ می تواند روی کاغذی به وزن 39 گرم در متر یا سنگینی 1000 میکرون باشد.

مقاله ای که با عنوان چاپ افست کاتالوگ مطالعه کردید، از این منبع خارجی ترجمه شده است.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *