نکاتی برای عکاسی پرتره در محل

عکاسی پرتره در محل

در تلاش برای گرفتن پرتره های عالی در محل هستید؟ تو تنها نیستی. برخلاف عکاسی پرتره استودیویی، عکاسی در محل می تواند غیرقابل پیش بینی و استرس زا باشد. حتی اگر از فلاش استفاده می کنید، معمولاً باید نور محیط (اغلب در حال تغییر) را در نظر بگیرید. همچنین باید به آب و هوا، پس‌زمینه و عوامل احتمالی دیگر توجه کنید.

خوشبختانه، این امکان وجود دارد که آن عکس‌برداری‌ها را بهبود دهید تا تصاویر زیبایی را ثبت کنید. فقط به کمی دانش نیاز دارید. در این مقاله قصد داریم تا به تعدادی تکنیک قدرتمند به اشتراک بگذاریم تا برخی از پرتره‌های شگفت‌انگیز را در موقعیت مکانی به شما نشان دهم، بنابراین بیایید با اولین نکته شروع کنیم:

تکنیک اول

قبل از جلسه درباره ی موضوع خود صحبت کنید

دانستن اینکه مردم از یک پرتره چه می خواهند یعنی درک انتظارات سوژه شما ضروری است. در غیر این صورت، خطر ایجاد پرتره ای را دارید که دوست دارید اما سوژه شما از آن خوشش نمی آید.

بنابراین قبل از عکاسی، از سوژه خود بخواهید نوع لباسی که می‌پوشد (رسمی یا غیررسمی)، حس و حال ایده‌آل خود و مکان‌هایی که قصد استفاده از تصاویر را دارند را به اشتراک بگذارد. اگر از یک زوج عکاسی می کنید، بپرسید که آیا آنها حساس هستند یا خیر. شما می خواهید این چیزها را بدانید که وارد جلسه می شوید. در غیر این صورت، آنها کاملاً از عکس‌های شما ناامید می‌شوند و یا در طول جلسه به نقطه‌ای می‌رسند که احساس ناراحتی می‌کنند، زیرا از آنها خواسته‌اید کاری انجام دهند که واقعاً آنها نیست .

هنگام انجام یک عکس پرتره اخیر در محل، متوجه شدم که یکی از سوژه های من از کلیساهای خاصی در اطراف شهر و همچنین باغ ها و یک آتشفشان مجاور خوشش می آید. بر اساس این علایق، چند مکان را پیش از موعد جستجو کردم. اینطوری میدونستم که مشتری ها راضی میشن!

نکته دوم

به دنبال نور باشید

عکاسی پرتره، اول از همه، در مورد نور است. اگر نور ضعیف یا بدی دارید، گرفتن عکس های خوب کار سختی است. هنگام انجام پرتره در محل چه چیزی به عنوان نور خوب به حساب می آید؟ من به شدت توصیه می‌کنم در ساعت طلایی، زمانی که خورشید در آسمان پایین است عکس‌برداری کنید (یا درست قبل از غروب یا درست بعد از غروب خورشید). در واقع، اکثر عکاسان پرتره در این زمان‌ها به‌جای اینکه با نورپردازی بالای نیمه‌روز مبارزه کنند، عکاسی می‌کنند.

ساعات طلایی علاوه بر ارائه نور گرم و ملایم، زمان خوبی برای عکاسی از تصاویر خیره کننده است. به سادگی سوژه خود را در مقابل یک بخش روشن از آسمان قرار دهید، پایین بیایید، برای پس زمینه نوردهی کنید، و عکس بگیرید!

بنابراین برای آسان‌تر کردن زندگی‌تان، اگر یک گزینه است، جلسات پرتره خود را برای ساعت طلایی برنامه‌ریزی کنید. زمان غروب آفتاب در منطقه خود را بیابید و جلسه خود را یک ساعت یا بیشتر قبل از آن شروع کنید.

همچنین بخوانید: عکاسی در پاییز

 

 

یک پس زمینه خوب پیدا کنید

در یک استودیوی پرتره، می‌توانید به سادگی از پس‌زمینه‌های خود تفنگ بزنید تا زمانی که تصویری را که دوست دارید پیدا کنید – اما اگر در موقعیت مکانی پرتره انجام می‌دهید، زمان چندان آسانی نخواهید داشت. در عوض، باید با دقت یک پس‌زمینه را بر اساس گزینه‌های موجود انتخاب کنید (و اگر اشتباه متوجه شوید، عواقب آن می‌تواند وحشتناک باشد!).

 

پس چگونه یک پس زمینه خوب را از یک پس زمینه بد انتخاب می کنید؟ در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

 

مراقب نقاط روشن و مناطق با کنتراست بالا در پشت سوژه های خود باشید. این عناصر چشم بیننده را از نقاط اصلی مورد علاقه شما دور می کند.

از رنگ های روشن در پس زمینه خودداری کنید. شما می خواهید چشم بیننده مستقیماً به سمت سوژه ها برود نه به سمت پس زمینه! به ویژه اگر در باغ عکس می گیرید، مراقب گل های روشن باشید.

مطمئن شوید که پس‌زمینه متناسب با موضوع است. اطمینان حاصل کنید که خلق و خوی مناسب را ارائه می دهد و به آنها کمک می کند که آنها را چاپلوسی کنند یا داستانشان را تعریف کنند.

پس زمینه را ساده نگه دارید و در صورت امکان آن را محو کنید. (در اینجا، دیافراگم باز و لنز بلند تفاوت زیادی ایجاد می کند!) پس زمینه شلوغ و واضح توجه را به خود جلب می کند. پس‌زمینه‌ای ملایم و تار سوژه را تکمیل می‌کند بدون اینکه بیننده را تحت تأثیر قرار دهد.

البته، می‌توان عکس‌های عالی گرفت که یکی (یا بیشتر) از دستورالعمل‌هایی را که من در بالا به اشتراک می‌گذارم نقض می‌کنند – اما به طور کلی، اگر فهرست ملاحظات من را دنبال کنید، پس‌زمینه‌های شما عالی خواهند شد .

 

سوژه خود را در ژست های چاپلوس راهنمایی کنید

ژست گرفتن پرتره یکی از سخت ترین چیزها برای یادگیری است، اما همچنین یکی از مهم ترین آنها است. وقتی با یک سوژه بی تجربه کار می کنید، آنها بدون شک از گرفتن عکس های خود عصبی می شوند و این اغلب در وضعیت بدن آنها منعکس می شود. بنابراین وظیفه شما این است که آنها را وادار کنید تا به بهترین شکل ظاهر شوند.

 

موثرترین راه برای نشان دادن ژست به مردم این است که آن را برای آنها انجام دهید، سپس از آنها بخواهید آن را تکرار کنند. وقتی جلسات پرتره انجام می‌دهم، می‌روم در جای سوژه‌ام می‌ایستم، ژستی را می‌زنم که می‌خواهم انجام دهند، سپس از آنها می‌خواهم از من کپی کنند. (یک گزینه دیگر این است که با آنها روبرو شوید و از آنها بخواهید که شما را منعکس کنند.)

همچنین بخوانید: تفاوت لنزهای پرایم در مقابل زوم

عکاسی پرتره در محل

هنگامی که سوژه های خود را ژست می گیرید، در اینجا چند نکته وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید:

 

عکاسی پرتره در محل

 

 

اگر خم شد، خمش کن! از سوژه خود بخواهید وزن خود را به پای عقب منتقل کند و اجازه دهید پای جلو به طور طبیعی خم شود. سوژه های پاهای سفت عصبی به نظر می رسند.

مطمئن شوید که دست ها کاری برای انجام دادن دارند. سوژه خود را بگیرید تا دستی را در جیب قرار دهید، انگشت شست را در حلقه کمربند قلاب کنید، یا (اگر با یک زوج کار می کنید) دستان خود را بگیرید.

از وضعیت طبیعی بدن آنها استفاده کنید. اگر می بینید که سوژه شما به شکل خاصی می نشیند یا دستی روی باسن او می گذارد، از آنها بخواهید که این ژست را دوباره بسازند. اغلب، در ابتدا جهت ژست شل را می دهم و می بینم که سوژه من به تنهایی به چه چیزی ختم می شود، سپس در صورت لزوم ژست را اصلاح می کنم. هر چه سوژه خود را در ژست بیشتر بشناسد، بهتر است!

پاهای ضربدری در مچ پا، نه زانو. اکثر مردم به طور معمول پاهای خود را روی زانو روی هم قرار می دهند. متأسفانه، این باعث می شود که آنها به طور غیر ضروری حجیم به نظر برسند. درعوض، از سوژه خود بخواهید پاهای خود را از مچ پا روی هم بگذارد!

تفاوت قد را تماشا کنید اگر با زوجی سر و کار دارید که اختلاف قد زیادی دارند، شریک قد بلندتر را بنشینید و دست‌هایش را از پهلو دور شریک کوتاه‌ترش ببندد. از طرف دیگر، از شریک قد بلندتر بخواهید حالت خود را پهن کند، که به کاهش قد کلی او کمک می کند. (این یک ترفند کوچک است که واقعا کار می کند!)

از بریدن دست و پای افراد خودداری کنید. اگر می‌خواهید وارد شوید، نزدیک‌تر شوید و تا زانوها (یا بالاتر) و آرنج‌ها برش دهید.

  1. هنگام عکسبرداری با سوژه های خود ارتباط برقرار کنید

این یک واقعیت است: مردم هنگام گرفتن پرتره عصبی می شوند.

و بهترین راه برای کمک به آرامش آنها چیست؟ با آنها صحبت کنید. فقط صحبت! به آنها بگویید چه کار می کنید، از آنها بپرسید که روزشان چگونه بوده است و در مورد علایق آنها بپرسید. هنگامی که با وسایل خود سر و صدا می کنید، زمینه مشترکی پیدا کنید.

همچنین بخوانید: عکاسی منظره برای مبتدیان

عکاسان تازه کار که اغلب عصبی هم هستند؛ تمایل دارند که دست به کار شوند. آنها به دنبال راه اندازی دوربین، سه پایه و نورپردازی خود هستند و فراموش می کنند که افراد واقعی در انتظار مسیر هستند. این منجر به یک موضوع سفت می شود و سکوت فقط ناخوشایند است. درعوض، با سوژه خود رابطه برقرار کنید و به آنها کمک کنید همزمان آرام شوند.

یک نکته: هر چند وقت یکبار، تعدادی از عکس هایی که گرفته اید را به سوژه خود نشان دهید و به آنها بگویید که چقدر عالی هستند. در تجربه من، اگر به کسی بگویید که فکر می‌کنید جلسه به خوبی پیش می‌رود، تقریباً فوراً آرام می‌شود و عمیق‌تر با ژست گرفتن درگیر می‌شود. حتی ممکن است شروع به شرکت کنند و ایده هایی برای عکس بیاورند! صحبت از آن:

 

  1. ایده های موضوع خود را امتحان کنید

گاهی اوقات، سوژه شما ایده های پرتره را در حین عکاسی در مکان بیرون می اندازد. در مواقع دیگر، آنها ایده‌هایی را در بحث‌های اولیه شما ذکر می‌کنند.

 

 

عکاسی پرتره در محل

 

 

و در حالی که سوژه شما احتمالاً یک عکاس نیست، نباید فوراً این ایده ها را نادیده بگیرید. با دقت گوش دهید زیرا پیشنهادات اغلب معانی مهمی دارند و ممکن است نشان دهنده سلیقه مشتری شما باشند.

و حتی اگر می‌دانید که ایده‌ها جواب نمی‌دهند، سعی کنید حداقل یک یا دو مورد را در جلسه پرتره بگنجانید. نکته این است که کمی سرگرم شوید و به مشتری خود بگویید که آنها بخش مهمی از فرآیند هستند. اینکه آیا در نهایت این عکس‌ها را پردازش و به اشتراک می‌گذارید، تصمیم شماست، اگرچه من مطمئناً شما را تشویق می‌کنم که از هر ایده بهترین استفاده را ببرید (حتی اگر در ابتدا دیوانه آن نباشید).

 

نکات پرتره در محل: کلمات پایانی

عکاس پرتره بودن شامل نقش یک تکنسین نور، یک روانشناس و حتی یک شعبده باز است. شما باید بسیاری از عناصر مختلف – ژست گرفتن، نورپردازی، پس‌زمینه، و غیره را انتخاب کنید و آنها را با هم کار کنید. (همه زمانی که با مردم صحبت می کنید!)

بنابراین نکاتی را که به اشتراک گذاشته ام به خاطر بسپارید. به یاد داشته باشید که با سوژه های خود درگیر شوید. و عکاسی پرتره بعدی خود را با اطمینان انجام دهید!

قصد دارید جلسه بعدی پرتره خود را کجا انجام دهید؟ آیا تصویری دارید که بخواهید به اشتراک بگذارید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید! همچنین از علاقه مندان به عکاسی صنعتی دعوت می کنم از نمونه کارهای ما بازدید نمایند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *