عکاسی از کفش : نکات و ایده های حرفه ای

عکاسی از کفش
[vc_row][vc_column][vc_column_text]ما همیشه از سوژه های بزرگ عکس نمی گیریم ، عکاسی از کفش یک کار خلاقانه است.. از طرف دیگر ،عکاسی از کفش حرفه ای عامل مهمی در فروش کفش است.

نکات عکاسی از کفش برای مبتدیان

در سایت های فروشگاهی ، عکاسی از محصولات نقش حیاتی دارد. بنابراین هنگامی که کفش خود را در سایت  فروشگاهی خود ، آمازون و دیگر سایت ها منتشر می کنید ، باید کامل آن را به نمایش بگذارید.

اگر در این زمینه تازه کار هستید ، هنگام عکاسی از محصولات با مشکلاتی روبرو خواهید شد. با این حال ، قبل از اینکه از محصول خود عکس بگیرید ، یک پیش نیاز وجود دارد که باید در نظر داشته باشید ، که من در این آموزش به عنوان عکاس محصول به شما می گویم.

همچنین مطالعه کنید : نکات و ترفندهای عکاسی محصول برای مبتدیان

نکاتی برای ایجاد برنامه

عکاسان خوب محصولات ، همیشه با برنامه ریزی در مورد محصول تحقیق می کنند. من یادم است  که قبل از عکاسی ، با مشتریانم صحبت می کردم.

من از آنها سوالاتی می پرسیدم که به دنبال چه نوع عکس هایی هستند؟ و قرار است برای چند جفت شات کنند؟ (عکس برای کفش یا کتونی تکی ، یا جفت؟)

و سپس برنامه ای برای عکس های او تهیه میکردم. بنابراین شما باید همین را دنبال کنید(چون تمام این الگو ها برای عکاسان حرفه ای محصولات نیز است)  وقتی برای عکاسی می روید ، ابتدا باید برنامه ریزی و تحقیق کنید ، زیرا اگر برنامه ریزی نکنید ، همه چیز به هم می ریزد. بنابراین شما باید با برنامه بفهمید و در مورد عکسبرداری خوب تحقیق کنید.

 

عکاسی از کفش

 

قبل از عکاسی از کفش ، تمام تجهیزات  باید کنترل و آماده شوند. شاید شما به خوبی با این روش عکاسی از کفش آشنایی داشته باشید ، اما هنوز به یاد داشته باشید که قبل از عکاسی باید برنامه ریزی کنید.

نکات 1: پس زمینه مناسب کفش/سفید را انتخاب کنید

عکاسی از کفش

 

 

برای عکاسی محصول ، پس زمینه نقش مهمی ایفا می کند. زیرا اگر نمی توانید از پس زمینه مناسبی برای عکس های محصول خود استفاده کنید ، نمی توانید آن محصول را به راحتی در تجارت الکترونیک بفروشید. کدام یک از م strategiesثرترین استراتژی های عکاسی کفش است که دوست دارم آن را بیاموزید؟ شلیک کفش بسیار چالش برانگیز است. شما باید همه چیز را دقیق نگه دارید ، به ویژه پس زمینه زیرا کفش ها ظریف هستند.

همچنین بخوانید : راهنمای نهایی نورپردازی عکاسی از محصولات

بنابراین ، در عکاسی کفش ، من ترجیح می دهم از پس زمینه سفید استفاده کنم. چرا؟ چون در زمینه سفید ، کفش شما براق به نظر می رسد.

به خاطر داشته باشید که در عکاسی از کفش از پس زمینه رنگی استفاده نکنید زیرا رنگ کفش را از بین می برد.
یک کاغذ یا فوم سفید بردارید.
اجازه ندهید که سوژه شما تحت تأثیر شدید نور خورشید قرار گیرد. شدید است و محصولات بد به نظر می رسند.

مطالب مرتبط : عکاسی از محصول با نور طبیعی
وقتی از کفش خود عکس می گیرید ، در صورت نداشتن لایت باکس ، باید از سه نور روشن استفاده کنید. شما فقط نور خود را در سه طرف کفش خود قرار دهید. می توانید سمت بالا ، سمت چپ و راست خود را تنظیم کنید.
کفش را با کاغذ یا دستمال کاغذی پر کنید یا از چوب هایی برای تخت نگه داشتن آن استفاده کنید.
نکته دیگر این است که هنگام انتخاب رنگ زمینه سفید ، باید اطمینان حاصل کنید که کفش ها بهترین ظاهر را دارند و این توهم را ایجاد می کنند که شخصی صاحب آنها است.

علاوه بر این ، این رویکرد به شما اجازه می دهد تا روی کفش فوکوس کنید ، بدون اینکه از محیط پس زمینه ، طراحی و سایر عوامل جدا شوید. از نور و سایه مناسب اطمینان حاصل کنید.

 

مطالب مرتبط : ۵ نکته ضروری برای عکاسی کفش

 

اگر بودجه و مقیاس زمانی اجازه می دهد ، حضور یک مدل در عکس کفش ، کاربردی تر است و توجه بیشتری را جلب می کند. به جای خالی و بی حرکت بودن ، شات کفش با پای کسی ، پیشنهاد شما را بهبود می بخشد و زمینه را اضافه می کند.

 

 

اگر می توانید هر دو را انجام دهید ، فروشگاه وبسایت آنلاین شما با ترکیبی از زمینه سفید و کفش روی یک مدل خوب عمل می کند. به نظر می رسد هیچ سیاهی در فوکوس وجود ندارد. این مدل سعی می کند ژست های مختلفی برای نشان دادن کفش های سودآور ایجاد کند. مشتریان همیشه می خواهند ببینند که پاهای آنها شبیه کفش است.

شما باید اندازه کفش را انتخاب کنید.
فقط پاهای مدل را شات کنید ، اما توجه داشته باشید ، نیازی به شات به کل بدن مدل نیست.
برای عکس ها ، باید مدل هایی با پاهای نازک را انتخاب کنید.
با حرکات مختلف مانند راه رفتن ، پریدن ، رقصیدن و غیره عکس بگیرید
لباس مدل ، متناسب با مجموعه رنگ کفش باشد.

نکات 3: زاویه برای عکاسی از کفش

 

عکاسی از کفش

 

 

وقتی از یک کفش عکس می گیرید ، سعی کنید آن را از هر زاویه ممکن قلاب کنید. در غیر این صورت ، مشتریان نمی توانند تصمیم بگیرند که آیا این محصول را خریداری کنند یا خیر. بنابراین ، سعی نکنید فقط از یک زاویه عکس بگیرید. شما باید یک نمای جانبی از کفش ، نمای بالایی داشته باشید و حداقل باید از هر طرف کفش خود عکس بگیرید. به طور خلاصه ، تصویر شما نیز باید کامل و با جزئیات باشد.

بنابراین ، اگر کفش های خود را برای فروش در کاتالوگ یا سایت های خرید آنلاین نشان دهید ، همه می توانند نور ، پا ، ارتفاع پاشنه یا سکو ، تزئینات مختلف و زیور آلات را مشاهده کنند. سپس مشتریان با دیدن این چیزها مجذوب می شوند و می خواهند به راحتی یک جفت کفش بخرند.

همچینن مطالعه کنید : سه جنبه برای طراحی کاتالوگ عالی

اطمینان حاصل کنید که در بازه زمانی کوتاه تر ، محصول را از زوایای بیشتری می توان مشاهده کرد.

جزئیات شات شود

پس از گرفتن عکس از هر طرف زاویه ، باید با جزئیات از کفش عکس بگیرید. مانند ، قسمت های چسبی و بندهای کفش را بررسی کنید ، کفش را بررسی کنید که خشک است یا نه. مطمئن شوید گرد و غبار ندارد که ممکن است عکس ضعیف به نظر برسد.

شما فقط باید مانند یک مشتری فکر می کنید که می خواهید یک جفت کفش بخرید. وقتی از بازار دیدن می کنید و یک جفت کفش انتخاب می کنید ، می خواهید جزئیات کفش را دریابید که همه چیز خوب است یا نه. بنابراین در همان مورد ، مشتریان دیگر شما یا من نیز چنین می کنم. بنابراین ، جزئیات محصول نقش مهمی در فروشگاه اینترنتی ایفا می کند.

به عنوان یک عکاس ، تنها جنبه های مشترک هر عکاس نباید مورد توجه قرار گیرد.

نکات 4: روتوش کفش در فتوشاپ

هر عکس محصول قبل از بارگذاری در فروشگاه اینترنتی به نوعی ویرایش نیاز دارد. بنابراین ، کفش نیاز به ویرایش دیگری دارد. بنابراین ، ما یک سرویس کامل برای ویرایش تصاویر محصول فروشگاهی داریم.

عکاسی از کفش
عکاسی از کفش

 

ما این درس را انجام داده ایم تا نحوه برش محصول و روتوش محصول را به شما نشان دهیم. سپس در خانه خود زمینه را به دست آوردید. شما خواهید فهمید که چگونه برای ایجاد ظاهر حرفه ای تر ، ویرایش کنید.

پس زمینه سفید خالص را از طریق مسیر برش تنظیم کنید.
مرزها را پیوست کنید.
سایه های طبیعی را تزئین کنید.
عکس ها را از زوایای مختلف برش داده و نشان دهید و خطوطی را تعریف کنید که کف و سر کفش را مشخص می کند در حالی که اشیاء را می توان به طور دقیق به یکدیگر منتقل کرد.
اگر ویژگی ها به دلیل نور ضعیف تنظیم شده اند ، دوباره رنگ آمیزی کنید.
روتوش تصویر زیاد انجام ندهید ، کفش ها باید به همان اندازه واقعی به نظر برسند.
مراحل روتوش عکس کفش:
در بیشتر موارد ، یک عکس به ویرایش نیاز دارد . این به دلیل سبک عکاسی است. ویرایش تخصصی عکس کفش مورد نیاز است. که شامل حذف پس زمینه ، ایجاد سایه و روتوش نور روی این فرآیند است.

بنابراین ، بیایید در این مورد تحقیق کنیم…

مرحله 1: شما باید یک عکس کفش افتضاح بگیرید. که به نظر می رسد خیلی خوب نیست. منظورم این است که رنگ عکسها واضح نیست یا کفش رنگهای زیادی دارد. ما می توانیم آن را به راحتی حل کنیم. ابتدا به فتوشاپ دسترسی پیدا کرده سپس آن را باز کنید.

 

مرحله 2: با ابزار Pen شروع کنید که در پنل ابزارها یافت می شود. یک طرح کلی از کفش ها تهیه کنید. خطوط مستقیم را ایجاد کنید ، می توانید روی نقاط لنگر کلیک کرده و ترسیم کنید ، و سپس می توانید فقط در جای دیگری کلیک کنید یا می توانید موس را فشار داده ، نگه دارید و بکشید تا منحنی تغییر کند.

 

مرحله 3: سپس با کشیدن خطوط در گوشه و کنار ، کفش را قطع می کنید. ممکن است مدتی طول بکشد.

 

 

مرحله 4: بعد از انتخاب نام تجاری خود می توانید آن را از پس زمینه برش دهید. سپس روی انتخاب راست کلیک کرده تا گزینه Make selection انتخاب شود. روی نماد mask panel panel کلیک کنید و ابزار invert in layer را انتخاب کنید. پس از آن ، لایه جدید را در زیر کفش با زمینه سفید قرار دهید.

 

 

 

مرحله 5: کفش ما بریده می شود و با موفقیت روی زمینه سفید قرار می گیرد. در این مرحله ، برخی از عکاسان در حال اتمام عکس هستند ، اما ما ویرایش اضافی را انجام می دهیم تا عکس کفش واقعی به نظر برسد. برای تنظیم رنگ کفش ، یک لایه منحنی به عمق بیشتر ایجاد کنید. شما همچنین می توانید یک لایه جدید تولید کنید و از Brush Tool با رنگهای قابل قبول برای روشن شدن تن محصول استفاده کنید.

 

 

مرحله 6: رنگ / اشباع را تغییر دهید تا قسمت های سفید کفش سفیدتر شوند.

 

 

مرحله 7: اکنون زمان استفاده از سایه ، جلوگیری از اعوجاج عکس و جلوه طبیعی آن فرا رسیده است. یک لایه جدید با کفش زیر لایه بسازید. و با ابزار قلم موی رنگ مشکی یک لکه بزرگ ایجاد کنید. برای تغییر لکه از میانبر Cmd (Ctrl)+T استفاده کنید.

 

 

 

عکس کفش برای قرار دادن در سایت اینستاگرام یا فروشگاه آنلاین شما آماده است. علاوه بر این ، تغییر اندازه و برش ضروری است.

نکات 5: عکسبرداری 360

اگر محصول شما در مرکز صفحه گردان نباشد ، ممکن است “تزلزل” به نظر برسد ، بنابراین محصول خود را در مرکز قرار دهید.
وقتی عکس های کفش “360” می گیرید ، باید 25 فریم بگیرید. در نتیجه تصاویری با کیفیت بهتر دریافت خواهید کرد.
به یاد داشته باشید ، فریم اولیه را دوبار شات نکنید تا مطمئن شوید.
اطمینان حاصل کنید که هر زاویه به طور مساوی از هم فاصله داشته باشد.
شما باید محصول را از سمت جلو شات کنید.
برای عکاسی کفش ،  عکسبرداری 360 مفید است و پیشرفت جدیدی است. با این حال ، در این تکنیک ها ، نمی توانید فضای خالی را که در آن عکس می گیرید پیدا کنید. این به شما امکان می دهد تصاویر خود را از همه زوایا مشاهده کنید.

علاوه بر این ، اگر شرکت شما مستقیماً با این نوع تصاویر مرتبط است ، برای سهولت کار ، آن را تهیه و یا به صفحه عکاسی 360 درجه ما مراجعه نمایید ، در نظر داشته باشید مدرن طرح در این صفحه نمونه ای از تصاویر 360 درجه محصولات ندارد ولی نمونه کارهایی از عکسبرداری 360 درجه و درک زوایا موجود است.

 

نکات 6: عکاسی از بالا

 

عکاسی از کفش

 

این روش عکاسی از کفش بین فروشندگان اینستاگرام و وبلاگ نویسان که کفش را در کنار سایر اقلام قرار می دهند و از عکس های بالا عکس می گیرند ، بسیار مشهور است.

نکته اصلی در اینجا نورپردازی معمول و انتخاب رنگ است.

اجزای ضروری را روی یک شبکه نامرئی 3 × 3 در خطوط شبکه قانون سوم قرار دهید.

اگر نمیدانید قانون یک سوم چیست پیشنهاد میکنیم بر روی قانون یک سوم در عکاسی چیست؟ (و نحوه استفاده از آن در عکسها) کلیک نمایید.
عکسهای عمودی برای عکسهای مسطح کاملاً مناسب هستند.
2-3 رنگ را برای مطابقت انتخاب کنید. این منجر به ایجاد یک موضوع ثابت برای تصویر شما می شود.
با توجه به سوژه خود ، یک زمینه دلپذیر مانند یک زمینه سفید مناسب ، یا یک کف چوبی ، یک صندلی یا یک میز انتخاب کنید.
هنر خود را جالب تر کنید و از فضای سفید استفاده کنید.
خودداری از لامپ ها با عملکرد بالا برای افزایش کیفیت تصویر

نکات 7: زمینه

عکاسی از کفش

 

شاید باورش سخت باشد که کفش های معمولی نیز می توانند داستانی را روایت کنند. بسیاری از سایت های اینستاگرام که کفش می فروشند در واقع داستان چند کفش هستند. این را می توان با یک پس زمینه دقیق ، موقعیت مدل ، روشنایی یا عوامل دیگر انجام داد. با این حال ، اگر می خواهید مشتریان شما به عکس های شما توجه کنند ، پس زمینه نیز بسیار ضروری است.

سعی کنید از تصاویر سبک زندگی در زمینه سفید فقط برای پیوستن به تصاویر اصلی استودیویی استفاده کنید.
فقط مطمئن شوید که کفش هنگام عکاسی ، نشان دهنده فصل است.
هرگز از رنگ کفش خود به عنوان پس زمینه استفاده نکنید.
برای جلوه ای کلاسیک ، می توانید از کاغذهای زمینه ساده و اکریلیک برای جلوه ای صیقلی استفاده کنید.

نکات 8: عکاسی از کفش شناور

عکاسی از کفش

 

عکاسی از کفش شناور جادویی به نظر می رسد. تبلیغات خلاقانه دائماً توجه مردم را برانگیخته و از آنچه در زیر آن نهفته است تعجب می کنند. بنابراین ، تأثیر چنین تبلیغاتی بسیار زیاد است.

مطمئن شوید که از دیافراگم بالاتری روی لنز DSLR خود استفاده می کنید تا بر تمام جنبه های کفش خود تمرکز کنید.

مطالب مرتبط : نحوه استفاده از دیافراگم دوربین برای حداکثر تاثیر

پس از آن از انواع مختلف برای اهداف متناقض استفاده کنید.
نیازی به استفاده از blurry و smooth ندارید.
برای حفظ فوکوس نیز از high transparency استفاده کنید.

نکات 9: تنظیم تجهیزات عکاسی از کفش

عکاسی با نام تجاری کفش می تواند مفید باشد. در این حالت ، شما باید نحوه تعمیر دوربین ، انتخاب پس زمینه ، سبک محصول ، تغییر لنز ، روشنایی کفش و چشم انداز را بدانید.

با استفاده از سبد سبک ، حدود 100 دلار که گران نیست.
سخت ترین نوع نورپردازی برای عکاسی محصول ، نور مستقیم است که سایه های عمیقی ایجاد می کند.
هنگام عکاسی در استودیو می توانید از نور فلورسنت استفاده کنید. مطمئن شوید که یک لایت باکس قابل اجرا دارید.
اگر مجبور هستید در بیرون عکس بگیرید ، مکانی سایه دار پیدا کنید تا بیشترین نور را داشته باشد و حتی ظهرها هم به عکس گرفتن فکر نکنید.

 

 

 

نکات 10: استفاده از نور برای عکاسی کفش

 

عکاسی از کفش

 

ایده های خلاقانه برای عکاسی از کفش

مشتریان نمی توانند هنگام خرید آنلاین محصولات ، آنها را در دست بگیرند تا قبل از تصمیم گیری در مورد خرید یا عدم خرید ، همه جزئیات را بررسی کنند. متناوباً ، تمام اطلاعات مشتری در مورد محصولات شما از دو منبع اصلی تهیه می شود: بررسی محصول و تصاویر محصول. در نتیجه ، انتشار عکس های متعدد و با کیفیت محصول برای موفقیت کسب و کار آنلاین شما بسیار مهم است.

وقتی عکسی می گیرید ، مطمئن  شوید که محصول را وقتی روی “زاویه” قرار می دهید خوب به نظر می رسد.
اگر می خواهید یک عکس بگیرید ، به طور کلی زاویه کفش “سه چهارم” را انتخاب کنید که بهترین ظاهر را دارد. همین روش برای افراد نیز اعمال خواهد شد.
نوردهی را حفظ کنید. نوردهی به این معنی است که تصویر چقدر “روشن” است.
با ایجاد توهم اطمینان حاصل کنید که هر قطعه کفش به بهترین شکل به نظر می رسد.
آن را ساده و زیبا در قاب خود نگه دارید تا جایی که می توانید توجه خود را به کفش جلب کنید. غالباً لوازم جانبی با توجه به مارک شخصی شرکت شما می تواند مفید باشد ، اما عکاسی از هر مورد به تنهایی معمولاً بهترین و کارآمدترین است.
لطفاً از دیافراگم بالاتر در دوربین DSLR خود مانند f/11 استفاده کنید تا بر تمام جنبه های کفش خود فوکوس کنید. مطمئن شوید که از سه پایه نیز استفاده می کنید. این کار لرزش دوربین را کاهش می دهد و حداکثر وضوح تصاویر شما را تضمین می کند. بنابراین از فوکوس blurry و smooth استفاده نکنید.

تصاویری مشخص با تنضیمات ثابت بگیرید که اگر نکنید بنابراین  خریداران شما متوجه می شوند که برخی از عکس های کفش شما بیشتر از سایرین بزرگنمایی شده اند و در نهایت متوجه هر ویرایش شما خوهند شد  .

آنها متوجه تغییرات در نور ، تغییرات فوکوس و غیره می شوند. ما یک مدل عکسبرداری و برش ایجاد می کنیم که از دستورالعمل های خاص پیروی می کند و تصاویر را از قاب به فریم ثابت نگه می دارد تا از تفاوت جلوگیری شود.

عکاسی خلاقانه از کفش

از خلاقیت نترسید ، به همان اندازه مهم است که عکس های سنتی محصول سفید را شات کنید. از انواع وسایل پشتی و زمینه برای عکاسی از کفش در زوایای مختلف استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که با دید خلاق سازگار هستید!

چالش های عکاسی کفش و  نحوه حل آنها

فرض کنید شما به یک پس زمینه سفید قوی در تصویر خود نیاز دارید بنابراین به ویرایشگرهای فتوشاپ نیاز دارید تا به شما در انجام صحیح این کار کمک کند. بدون خدمات ویرایش عکس ، نمی توانید آن را انجام دهید.
وقتی عکس می گیرید ، می بینید که رنگ و بافت مناسب عکس های محصول خود را دریافت نمی کنید. بنابراین ، در این مورد ، شما باید از خدمات ویرایش عکس استفاده کنید.
گاهی اوقات می بینید که عکاسان می توانند سایه های بهتری برای عکاسی ایجاد کنند. بنابراین باید از خدمات ویرایش عکس کمک بگیرید.
گاهی میبینید که تصویر شما دارای مناطق نامطلوبی است که باید آنها را حذف کنید. اما شما باید مناطق بیرونی نامطلوب عکس را حذف کرده و آن را در طول دقیق مقیاس کنید. سپس این تنها از طریق سرویس ویرایش فتوشاپ امکان پذیر است.
گاهی اوقات می بینید که محصول شما دارای انواع زیادی لکه های کوچک ، خراش و لکه در بافت  است. بنابراین باید از یک سرویس ویرایش عکس کمک بگیرید.
اگر بتوانید خودتان کار ویرایش عکس را انجام دهید ، می توانید این نوع مشکل را در خانه حل کنید. اما اگر نمی توانید ویرایش کنید ، باید آن را به بیرون بسپارید. برای این کار ، باید بهترین یا قابل اعتمادترین سرویس ویرایش عکس را پیدا کنید.

نتیجه گیری در مورد نکات و ایده های عکاسی کفش

در جهان میلیون ها نفر هستند که می خواهند عکاس شوند. اگر استعداد آن را داشته باشید ، مطمئناً یک عکاس خوب خواهید شد. اگر به عنوان یک عکاس کفش یا مارک مبتدی هستید ، باید چند ترفند در عکاسی از یک کفش یا شرکت یاد بگیرید. اینها چند نکته است که می تواند به شما کمک کند عکاسی از کفش را بدون زحمت و حرفه ای انجام دهید.

شما عزیزان میتوانید برای مشاهده برخی از محصولات ما به صفحه عکاسی تبلیغاتی از کفش مراجعه نمایید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *