قوانین طلایی کادربندی در عکاسی صنعتی

کادربندی در عکاسی

اصول کادربندی در عکاسی صنعتی

اصول کادربندی در عکاسی صنعتی را در این مقاله بخوانید!

قوانین زیادی وجود دارد که می توانید برای بهبود ترکیب عکاسی خود از آنها استفاده کنید. برای بسیاری از عکاسان، بهترین راه برای بهبود ترکیب عکاسی، پر کردن کادر است.

کادربندی در عکاسی به چه معناست؟

“قاب” در عکاسی صحنه مستطیلی است که توسط دوربین شما ثبت شده است. دوربین شما تنها کسری از ثانیه  آنچه چشم و ذهن شما می بیند را می گیرد. اما شما تصمیم می گیرید که چه چیزی را در لبه های عکس خود قرار دهید.

پر کردن کادر به این معنی است که سوژه خود را نسبت زیادی از تصویر خود قرار دهید. این بدان معنی است که شما باید به سوژه خود نزدیک شوید.

عکاسان اغلب فضای زیادی را در اطراف سوژه های خود باقی می گذارند. آنها از نزدیک شدن خجالتی می کشند؛ یا مطمئن نیستند که چه مقدار فاصله مناسب است و در نهایت کادربندی در عکاسی را نمی توانند به درستی اجرا کنند.

 

در این مقاله به شما نشان خواهم داد که پر کردن کادر در عکاسی چه در میدان و چه در پس پردازش به چه معناست.

همانطور که رابرت کاپا، عکاس خبری بزرگ می گوید:

“اگر تصاویر شما به اندازه کافی خوب نیستند، به اندازه کافی نزدیک نیستید.”

 

کادربندی در عکاسی

 

نحوه پر کردن قاب

تصاویر ما معمولا موضوعی دارند. پر کردن کادر به این معنی است که از چه چیزی عکس می‌گیرید واضح باشید.

این توصیه اساسی به نظر می رسد، اما من عکس های زیادی را در مسابقاتی که موضوع آن مشخص نبود، قضاوت کرده ام. من به تصویر نگاه می‌کنم و نمی‌توانم بفهمم چه چیزی توجه عکاس را به خود جلب کرده است.

این دو تصویر از یک خیابان شلوغ در دهلی هند را مقایسه کنید. اگرچه سوژه من در هر دو تصویر یکسان است، برش دقیق تر روی سوژه من تمرکز می کند و همچنان بافت خیابان شلوغ در هند را حفظ می کند.

ساده ترین راه برای هدایت توجه به سوژه، بزرگتر کردن سوژه در کادر است.

بهترین راه برای رسیدن به این هدف نزدیک شدن به سوژه است. می‌توانید با لنز زوم از نظر بصری نزدیک‌تر شوید یا از نظر فیزیکی نزدیک‌تر شوید.

از لنز زوم برای کمک به پر کردن و کادربندی در عکاسی صنعتی استفاده کنید.

لنزهای زوم به شما این امکان را می دهند که از نظر بصری به سوژه خود نزدیکتر شوید حتی اگر از نظر فیزیکی در فاصله ای قرار دارید. مواقعی وجود دارد که این تنها گزینه شماست. نزدیک شدن به برخی موضوعات ممکن است غیرممکن یا خطرناک باشد.

با لنز تله‌فوتوی بلند، می‌توان اتفاقی را در یک مربع شلوغ ببینید و برای نگاه دقیق‌تر روی آن بزرگ‌نمایی کنید. از یک موقعیت، می توانم فواصل کانونی و ترکیب بندی های مختلف را امتحان کنیم. می توان  یک عکس واید با پس زمینه زیاد از اطراف سوژه خود بگیرید. سپس می توان بزرگنمایی کرد و کادر را با سوژه خود پر کنید.

اما یک مسئله ای وجود دارد؛ لنزهای تله فوتو پس‌زمینه را فشرده می‌کنند، که به تصاویر تله‌فوتو ظاهر خاصی می‌دهد.

نزدیک و شخص شوید تا کادر را با موضوع خود پر کنید.

هیچ چیز جایگزین “زوم کردن با دستان شما” نمی شود. از نظر فیزیکی به سوژه خود نزدیک تر می شوید.

پر کردن کادر به معنای نزدیک شدن فیزیکی به سوژه است. واقعا نزدیک. این کار کمی شجاعت می خواهد، به خصوص اگر از غریبه ها عکس می گیرید.

نزدیک‌تر شدن فرصت‌های بیشتری برای عکاسی فراهم می‌کند. تغییر موقعیت شما را به زوایای مختلف و دیدگاه های مختلف سوق می دهد. می توانید به دنبال فرصت های کادربندی در عکاسی و راه هایی برای استفاده از محیط برای برجسته کردن سوژه باشید.

نزدیک شدن به سوژه به معنای درگیر شدن در اتفاقات است. وقتی نزدیک تر می شوید، تجربه شما تغییر می کند. تجربه قوی‌تر و مرتبط‌تر اغلب در عکس‌های من نشان داده می‌شود.

بیشتر بخوانید» 6 نکته مهم در عکاسی صنعتی که مبتدیان باید بدانند.

کادربندی در عکاسی

قانون فضا در عکاسی چیست؟

کادربندی در عکاسی به این معنی نیست که همیشه از نزدیک عکس بگیرید.

قانون فضا در عکاسی به معنای گنجاندن فضایی برای حرکت سوژه است. پر کردن کادر و گذاشتن فضای کافی برای نفس کشیدن سوژه یک عمل متعادل کننده است.

در نظر گرفتن فضای پس زمینه به عنوان یک موضوع کمک می کند.

چگونه تصویر خود را در پس پردازش برای پر کردن قاب برش دهید

دوست دارید تصویری که می‌گیرید نزدیک به چیزی باشد که می‌خواهید تصویر نهایی شبیه به آن باشد؟ درواقع؛ مواقعی وجود دارد که در اطراف سوژه خود فضای خالی می گذاریم. این به من امکان انعطاف پذیری در پس پردازش را می دهد.

هیچ راه درستی برای برش تصویر وجود ندارد. اما برخی از محصولات بهتر از بقیه عمل می کنند.

به عنوان یک قاعده کلی هنگام کشت افراد، سعی کنید از مفاصل (آرنج، زانو، مچ دست) برش نزنید. برداشت در این مکان ها می تواند کمی ناخوشایند به نظر برسد.

یکی از رایج‌ترین پیشنهادهایی که داوران هنگام تجزیه و تحلیل عکس می‌دهند، برش جایگزین است.

 

عناصر کلیدی برای گنجاندن در قاب خود را شناسایی کنید

وقتی برش می‌زنیم، ابتدا تشخیص می‌دهیم که دقیقاً چه چیزی این عکس را جالب می‌کند. آیا این پل است؟ تعامل بین پل و قایق؟ شخص؟ چشمان شخص؟

ما همیشه عنصر کلیدی را شناسایی می کنیم که باید در تصویر باقی می ماند، حتی اگر هر چیز دیگری را حذف کنیم.

 

در مورد فضای اطراف یک سوژه با دقت فکر کنید. آیا مهم است؟

شاید باشه. پس‌زمینه می‌تواند زمینه و اطلاعاتی در مورد محل قرارگیری موضوع ارائه دهد. اغلب عکاسان دوست دارند به پس زمینه به عنوان یک موضوع فرعی فکر کنند اگر بخواهندآسمان را نشان دهند، واقعاً چقدر آسمان باید نشان دهند؟ گاهی اوقات فقط یک اشاره کافی است.

گاهی اوقات نیازی به پیش زمینه ندارید. و می توانید به راحتی با پردازش و ویرایش تصویر را به عکس دلخواهتان تبدیل کنید.

البته باید از قوانین کادربندی در عکاسی به درستی پیروی کنید.

هنگام تصمیم گیری در مورد محل برش، برخی از قوانین دیگر کادربندی در عکاسی را در نظر داریم:

سوژه خود را روی قاعده خط سوم قرار می دهم یا چشم غالب یک فرد را در مرکز قرار می دهم. سپس، کناره‌های کادر را می‌کشم و مقدار پس‌زمینه را کم می‌کنم و سوژه‌ام را محکم می‌کنم.

اگر سوژه من به طور طبیعی متقارن باشد، سوژه ام را در وسط کادر قرار می دهم و از آنجا برش می دهم.

از کلید X برای یک دیدگاه تازه استفاده کنید.

ترفندی که ما برای دیدن صحنه جدید استفاده می کنیم، استفاده از کلید X در ماژول برش لایت روم است. با کلیک بر روی کلید X جهت گیری تغییر می کند. به عنوان مثال، جهت افقی تبدیل به عمودی می شود.

با کلیک مجدد بر روی کلید X، آن را برگردانید. اما لایت روم در هنگام تغییر جهت گیری نیز تمایل به سفت شدن دارد. اگر قسمت حذف شده از صحنه را از دست ندهم، می‌دانم که می‌توانم خیلی محکم‌تر برش بزنم.

 

نیاز به نسبت تصویر را در تصویر خود در نظر بگیرید

با تصاویر دیجیتال، زیاد نگران نسبت های استاندارد (مانند 4:3) نباشید. اگر قصد چاپ تصاویر خود را دارید، این موارد اهمیت بیشتری دارند.

اگر تصاویر را به صورت آنلاین به اشتراک می گذارید، می توانید از هر نسبت تصویری که می خواهید استفاده کنید. نسبت تصویر را تحمیل نکنید. بر اساس سوژه و صحنه خود، برش را تعیین کنید.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم شما را با قوانین و اصول کادربندی در عکاسی صنعتی برای مبتدیان آشنا کنیم.

کانون تبلیغاتی مدرن طرح با سالها تجربه در زمینه عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی، تصمیم گرفته است در زمینه آموزش نکات مهم و اصول عکاسی به علاقه مند کمک کند، امیدواریم که مطالب برای شما مفید بوده باشد.

 

 

ترجمه شده از expertphotography

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *