9 نکته برتر طراحی کاتالوگ اداری

رعایت نکات طراحی کاتالوگ اداری

با طراحی کاتالوگ اداری شما می توانید داستان محصولاتتان را به شیوه ای قانع کننده بازگو کند و مشتریان را به تعامل با برند شما تشویق کند.

طراحی کاتالوگ شما این قدرت را دارد که همه چیزهایی را که نام تجاری شما ارائه می دهد به اشتراک بگذارد و شما را از رقبا متمایز کند. از صفحه جلد گرفته تا طرح کلی، کاتالوگ شما می تواند به شما کمک کند با کسانی که با نام تجاری شما طنین انداز هستند ارتباط برقرار کنید و نقش مهمی در استراتژی بازاریابی شما ایفا کنند.

 

عکس های محصول با کیفیت بالا در کاتالوگ اداری

قرار دادن عکس‌های با کیفیت بالا در طراحی کاتالوگ اداری به محصولات شما اجازه می‌دهد تا بدرخشند. کاتالوگ ها به شدت به تصاویر متکی هستند و عکاسی محصول شما اولین چیزی است که مشتریان هنگام مرور کاتالوگ شما متوجه آن می شوند. عکاسی حرفه ای همچنین اطمینان حاصل می کند که رنگ های عکس محصول با رنگ های محصول فیزیکی مطابقت دارد تا با انتظارات مشتری مطابقت داشته باشد.

 

انتخاب رنگ مناسب در کاتالوگ اداری

رنگ های مورد استفاده در طراحی کاتالوگ اداری شما باید نشان دهنده هدف و برند شما باشد و احساس هر محصول و فصل را به تصویر بکشد. درست از روی صفحه جلد، رنگ ها باید توجه را به محصولات برجسته شما جلب کنند.

  توضیحات محصول شما باید به راحتی قابل پیمایش باشد، بنابراین خوانندگان می توانند به راحتی کاتالوگ شما را اسکن کنند. برای جلوگیری از کپی برداری زیاد، محتوا را به گونه ای سازماندهی کنید که به خوانندگان اجازه دهد قبل از تصمیم گیری برای خرید، به سرعت اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنند. اضافه کردن تبلیغات و برجسته کردن تخفیف ها در صفحه اول را در نظر بگیرید.

برندسازی قوی در طراحی کاتالوگ اداری شما، داستان برند شما را به شیوه ای قانع کننده بازگو می کند. مردم اغلب به سمت یک برند جذب می شوند، زیرا با چرایی پشت سر یک برند طنین انداز می شوند. برندسازی به خوانندگان این امکان را می دهد که ارزش های برند شما را درک کنند و با آن ارتباط برقرار کنند.

اجرای یکپارچگی در کاتالوگ شما به داشتن یک برند قوی مرتبط است. هماهنگی در جزئیات مانند سبک عکاسی و نور برای عکس های محصول باعث می شود کاتالوگ شما به راحتی دنبال شود. همچنین داشتن یک چیدمان و سبک طراحی ثابت، عناصر مختلف برند شما را گرد هم می آورد. محصولات ویژه‌ای که می‌خواهید برجسته کنید، می‌توانند از طرح‌بندی معمولی جدا شوند، در حالی که همچنان از سبک کلی کاتالوگ پیروی می‌کنند.

امیدواریم این نکات طراحی کاتالوگ به برند شما قدرت دهد تا کاتالوگ هایی را منتشر کند که باعث فروش می شود. اگر به طراحی کاتالوگ اداری نیاز دارید که با مخاطبان هدف شما همسو باشد، همین امروز با کانون تبلیغاتی مدرن طرح تماس بگیرید.

مطالب مرتبط » 7 اصل برندسازی را بشناسید!

 

طراحی کاتالوگ اداری

کپی رایتینگ در کاتالوگ اداری

یا شخصی از شرکت شما، طراحان کاتالوگ یا شخص ثالث باید توضیحات محصول را برای هر مورد در کاتالوگ بنویسند. اهمیت به دست آوردن این حق را نباید نادیده گرفت. کپی خوب می تواند در فروش تفاوت ایجاد کند. اما بهترین حالت این است که جمله بندی و داستانتان منحصر به فرد باشد؛ زیرا خوانندگان هر رروز متن ها و تبلیغات زیادی را می بینند و می توانند به راحتی لحن و کلمات کپی شده را تشخیص دهند؛ بنابراین آنها را دست کم نگیرید.

 

انتخاب یک سبک و نگاه در کاتالوگ اداری

در ابتدای کار باید به ظاهر و سبک کلی طراحی کاتالوگ اداری بسنده کنید. این باید منعکس کننده کسب و کار شما باشد، هم از نظر برند و هم از نظر احساس. شرکتی که مبلمان سفارشی رده بالا را می فروشد، به ظاهری بسیار متفاوت با شرکتی که طرح های فلت پک تولید انبوه را می فروشد، نیاز دارد.

همچنین بخوانید: امکانات کاتالوگ دیجیتال چیست؟

 

طرح بندی و برنامه ریزی طرح کاتالوگ اداری

طرح بندی تفاوت زیادی در میزان موفقیت یک کاتالوگ ایجاد می کند. جایی که محصولات در کاتالوگ قرار می گیرند می تواند تفاوت زیادی در میزان فروش آنها ایجاد کند. طرح بندی همچنین باید به راحتی قابل اسکن باشد تا به بهترین شکل ممکن درگیر مشتری شود.

 

اطلاع رسانی به موقع

قبل از ارسال نسخه نهایی به چاپخانه ها، قرار دادن آن در وب سایت یا ارسال ایمیل به مشتریان، واقعاً باید زمان خوبی را در پایان فرآیند تولید برای اثبات نسخه نهایی طراحی کاتالوگ اداری بگذارید.

از دست دادن اشتباهات جزئی می تواند واقعاً آسان باشد، بنابراین مطمئن شوید که تا آنجا که ممکن است افراد زیادی را جذب کرده اید تا قبل از چاپ کاتالوگ، تا آنجا که ممکن است آن را بررسی کنند.

 

امتیاز قیمت

بسته به کسب و کار شما، قیمت اقلام موجود در کاتالوگ می تواند متغیر باشد. این تأثیر زیادی بر طراحی کاتالوگ اداری خواهد داشت، بنابراین مهم است که در مورد این موضوع از قبل با طراح خود شفاف باشید.

طراحی آنها باید نشان دهنده برند شما و مشتریان شما باشد و قیمت محصولات شما احتمالاً عامل بزرگی در شکل دادن به درک مشتری از برند شما خواهد بود. ساخت کاتالوگ شما باید این را منعکس کند.

همچنین بخوانید: اصول طراحی کاتالوگ شرکتی را بشناسید!

 

طراحی کاتالوگ اداری

 

برجسته کردن مزایا

بسیاری از شرکت‌ها در دام تمرکز بیش از حد بر ویژگی‌های محصولات و خدمات خود به جای مزایا می‌افتند. با این حال، مزایا چیزی است که واقعاً به مشتریان کمک می کند تا به سمت خرید محصول پیش بروند، بنابراین باید به وضوح در مورد مزایایی که محصولات شما ارائه می دهند فکر کنید.

سپس طراح شما می تواند مطمئن شود که از تمام ترفندهای تجارت خود، از جمله گرافیک هوشمندانه، تصاویر و تایپوگرافی و… تمام نکات مهم در اصول طراحی کاتالوگ را  برای برجسته کردن مزایا تا حد امکان استفاده می کند.

 

فراخوانی برای اقدام مخاطب

واقعاً می خواهید مشتریان پس از خواندن کاتالوگ شما چه کاری انجام دهند؟ چگونه سفارش می دهند؟ آیا آنها نیاز به تماس دارند؟ به یک فروشگاه می آیید؟ آنلاین شو؟ شاید شما دموهای رایگان ارائه می دهید؟

این باید در سراسر کاتالوگ شما کاملاً واضح باشد تا مشتریان بالقوه در هنگام تصمیم گیری برای خرید هیچ شکی نداشته باشند که چه کاری انجام دهند. طراح شما باید انواع ایده‌ها را برای برجسته کردن دعوت به اقدام شما داشته باشد، بنابراین مطمئن شوید که این در خط مقدم فرآیند طراحی است.

 همچنین بخوانید: تفاوت کاتالوگ چاپی با کاتالوگ دیجیتال

 

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم نکات مهمی برای طراحی کاتالوگ اداری ارائه دهیم.

کانون تبلیغاتی مدرن طرح با سالها تجربه در زمینه چاپ و طراحی ابزارهای تبلیغاتی مانند طراحی کاتالوگ و کاتالوگ دیجیتال توانسته است نامی خوش آوازه از خود برجای بگذارد. جهت دریافت مشاوره رایگان و مشاهده نمونه کارها کافی است با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

ترجمه شده از سایت hzebranding

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *