10 نکته بازاریابی و طراحی کاتالوگ

[vc_row][vc_column][vc_column_text]علیرغم شایعات در مورد از بین رفتن آن، بازاریابی کاتالوگ زمانی می تواند موفق باشد که به درستی اجرا شود. به دلیل هزینه های چاپ، تولید و هزینه پست، بازاریابی کاتالوگ در صورت عدم اجرای صحیح می تواند بسیار گران و زیان آور باشد.

علاوه بر کاتالوگ‌های مصرف‌کننده پرمخاطب، با بودجه بالا مانند Crate and Barrel یا Victoria’s Secret، آیا تکنیک‌های موثری برای کسب‌وکار به تجارت یا کاتالوگ‌های بازار خاص هستند ؟

برای پاسخ به این سوال، 10 نکته برتر بازاریابی و طراحی کاتالوگ را در زیر به اشتراک می گذاریم:

  1. کاتالوگ هویت برند

اساس موفقیت در بازاریابی کاتالوگ، قدرت برند شماست. برندهای تثبیت شده از آگاهی از برند لذت می برند در حالی که برندهای جدید باید بر نام تجاری موثر و هویت گرافیکی قانع کننده تکیه کنند. برندهای قوی معمولاً از نام های تجاری یا علائم تجاری خود برای نام کاتالوگ خود استفاده می کنند. برندهای ناشناس باید از یک نام کاتالوگ قانع کننده استفاده کنند، اما ممکن است برای جلوگیری از سردرگمی، یک توصیف تحت اللفظی نیز در نظر بگیرند. سایر جنبه های هویت برند شامل لوگوها و موضوع بهترین روش بعدی ما، طراحی است.

  1. طرحی کاتالوگ

دست به دست شدن هویت برند، طراحی موثر کاتالوگ است. اولین برداشت از کاتالوگ، و تصمیم برای باز کردن و تعامل توسط جلد کاتالوگ انجام می شود. جلد باید از نظر زیبایی شناسی جذاب باشد، اما در عین حال آنچه محتویات شامل آن است را نیز بیان کند. بسته به دسته بندی، یک پیشنهاد یا قلاب می تواند علاقه را برانگیزد یا احساس فوریت ایجاد کند. فضای داخلی کاتالوگ باید دارای سازماندهی کاربر پسند باشد. کاتالوگ های بزرگتر باید دارای فهرست مطالب، برگه ها یا برگه ها باشند. و به یاد داشته باشید، فضای سفید خوب است! یکی از جنبه های مهم طراحی کاتالوگ موضوع یکی از بهترین شیوه های بعدی ما، عکاسی است.

  1. کپی کاتالوگ

کپی کاتالوگ باید واضح، مختصر، خوانا باشد و بسته به دسته بندی، آموزشی یا حتی سرگرم کننده باشد. کاربر کاتالوگ باید بتواند تمام اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم گیری خرید را پیدا کند، در غیر این صورت خطر از دست دادن فروش را دارد. اطلاعات سفارش و قیمت باید در جداول خوانا ارائه شود.

  1. عکاسی کاتالوگ

بهترین کاتالوگ ها بسیار بصری هستند و به کاربر این امکان را می دهند که با کمترین تلاش از آن عبور کند. عکاسی از تجربه بصری پشتیبانی می کند. عکاسی محیطی موثرترین است، یا تصویربرداری از محصولات در محیط های واقعی، به طور ایده آل با افرادی که با محصولات شما تعامل دارند! عکس محصول هنوز یک ضرورت است، اما در صورت امکان، محصول را ثانویه یا برابر با عکاسی محیطی قرار دهید. به تصاویر کوچک فکر کنید!

  1. سفارش را آسان کنید

چندین گزینه برای سفارش از جمله تلفن رایگان 800 (در حالت ایده آل با شماره به یاد ماندنی!)، وب سایت یا فرم پستی ارتباط برقرار کنید. جای تعجب نیست که استفاده از فرم پستی در حال کاهش است، اما همچنان باید در کاتالوگ شما گنجانده شود. بسیاری از خریداران ترجیح می‌دهند هنگام مشاهده کاتالوگ، آن را پر کنند تا بتوانند موارد را پیگیری کنند. شماره 800 برای خریداران با سوال مفید است. گزینه های سفارش را در هر صفحه یا گسترش فهرست و برجسته کنید.

  1. فهرست ایمیل

ضرب المثل قدیمی، ” ایمیل مستقیم شما به اندازه لیست شما موفق است”، با هزینه های بالای کاتالوگ های پستی بیش از هر زمان دیگری صادق است. هنگام تهیه لیست ها، مطمئن شوید که هر کدام در سال گذشته واجد شرایط بوده اند. مطمئن شوید که لیست ها را حذف کرده و از تغییر پایگاه داده آدرس (NCOA) استفاده کنید. به همین ترتیب، فهرست‌های داخلی باید مجدداً احراز صلاحیت شوند، فریب داده شوند و با صلاحیت بازاریابی تلفنی حرفه‌ای گسترش یابند. از طریق چندین فرم ثبت نام آنلاین، مشتریان جدید را جذب کنید.

  1. تبلیغات کاتالوگ

با تبلیغات احساس فوریت ایجاد کنید! ارسال رایگان به مدت 15 روز از امروز! 100 دلار بخرید، یک مورد حق بیمه رایگان دریافت کنید. قبل از نیمه شب خرید کنید، کوپن 25 دلاری از خرید بعدی خود دریافت کنید. با یک برنامه وفاداری، خریدهای تکراری را تشویق کنید. اقلام مرتبط را بفروش و متقابل بفروشید. به Amazon.com فکر کنید! به ناقض نئون فکر کنید، اکنون سفارش دهید! 

  1. کاتالوگ های طاقچه را در نظر بگیرید

کاتالوگ کلی می تواند راه صفحات زرد را پیش ببرد. به غیر از برندهای بزرگ، کاتالوگ های هدفمند می توانند به شما کمک کنند تا مشتریان بیشتری را به دست آورید و آنها را تبدیل کنید. مشتریان خود را بر اساس نوع و رفتار خریدار تقسیم بندی کنید تا جایگاه ها و نقاط عمودی را شناسایی کنید. تحقیق در مورد سوله ها و بازار آزمایشی ضعیف است. گزینه های لیست را برای سوله ها شناسایی کنید.

 

  1. بازاریابی بین کانالی

در سال 2013، کاتالوگ چاپی باید با یک وب سایت مربوطه یا نسخه کاتالوگ الکترونیکی همزیستی داشته باشد. چرا؟ زیرا مشتریان هر دو را دوست دارند! کاتالوگ های چاپ شده ممکن است وسیله ارتباطی باشند، اما وب سایت اینترنتی مکانیسم سفارش ترجیحی است. علاوه بر این، موتورهای جستجو اکنون فایل‌های PDF، از جمله نسخه‌های الکترونیکی کاتالوگ‌ها را فهرست‌بندی می‌کنند، بنابراین فایل‌های PDF می‌توانند در نتایج جستجو رتبه‌بندی شوند. به همین ترتیب، تبلیغ کاتالوگ باید چند کاناله یا چند کاناله باشد. اینترنت شبکه گسترده ای از مشتریان بالقوه را از طریق موتورهای جستجو پخش می کند. جستجوی پولی از جمله پرداخت به ازای کلیک می تواند ترافیک وب سایت را ارائه دهد. و رسانه های اجتماعی می توانند در نتایج جستجو رتبه بالایی داشته باشند و ترافیک را به کاتالوگ آنلاین یا وب سایت تجارت الکترونیک هدایت کنند. در نهایت، بازاریابی ایمیلی در افزایش ترافیک وب سایت و فروش تجارت الکترونیک موثر است.

  1. اندازه گیری

یکی از مزایای کلیدی بازاریابی کاتالوگ، توانایی اندازه گیری نتایج است. سفارشات تلفنی، پستی و آنلاین را می توان به راحتی با استفاده از کدهای ساده به پستی کاتالوگ ردیابی کرد. تبدیل های فروش را می توان بر اساس نوع کاتالوگ، تاریخ پست، لیست ها و موارد مرتبط اندازه گیری و گزارش کرد. تبلیغات را هنگام استفاده دنبال کنید و روندها را گزارش دهید. نرم افزار اتوماسیون بازاریابی می تواند اندازه گیری و گزارش را پشتیبانی کند.

طراحی و بازاریابی موثر کاتالوگ

بدون شک، بازاریابی کاتالوگ با افزایش هزینه پست و چاپ، و در انتظار حذف تحویل پستی شنبه در حال کاهش است. با این وجود، هنوز فرصت هایی برای موفقیت در بازاریابی کاتالوگ وجود دارد. به خصوص هنگام استفاده از بهترین شیوه های بازاریابی کاتالوگ. صرف نظر از محصولات یا دسته بندی خود، همیشه متغیرهای مختلف مانند طراحی، لیست ها، کمپین های جستجوی پولی را آزمایش کنید، نتایج را اندازه گیری کنید و بازاریابی کاتالوگ خود را به طور مداوم بهبود بخشید. 

 

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *