5 روش بسیار موثر برای بازاریابی محصول

بازاریابی محصول
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

5 روش بسیار موثر برای بازاریابی محصول

این روزها با وجود ابزارها و روش های تبلیغاتی متفاوت؛ هیچ کمبودی در  تاکتیک های بازاریابی محصول  وجود ندارد. اما ترکیبی از تاکتیک­ها، صرف نظر از اینکه چقدر خلاقانه هستند، یک استراتژی بازاریابی قانع کننده ایجاد نمی کند. تاکتیک‌ها و کانال‌هایی که بهترین عملکرد را دارند، آن‌هایی هستند که هم با محصول و هم با  مدل کسب‌وکار شما مطابقت دارند .

بازاریابی خوب باید متناسب با هدفی باشد که روی آن تمرکز کرده اید؛ تا در نهایت با نیازهای بازار هدف شما ارتباط برقرار کنند. اینجاست که یک استراتژی بازاریابی استراتژیک وارد عمل می شود. این راهنما موثرترین راه ها برای بازاریابی محصول شما و در نهایت افزایش فروش را پوشش می دهد. با ما همراه باشید.

همانطور که متخصص تجارت الکترونیک درو سانوکی در چارچوب سه ضریب خود توضیح می دهد ، بازاریابی برای مشاغل تجارت الکترونیک واقعاً سه بعدی است: رشد پایدار از افزایش تعداد کل خرید به ازای هر مشتری (تکرار خرید یا F )، افزایش میانگین ارزش سفارش ( AOV ) حاصل می شود. ، و افزایش تعداد کل مشتریان ( C ). بازاریابی که به هر سه مورد توجه نمی‌کند، در مقیاس‌پذیری شکست خواهد خورد.

نحوه ایجاد مشتریان وفادار

 

بازاریابی محصول
بازاریابی محصول

 

در بازاریابی محصول ؛ پایگاه مشتریان شما مانند یک باغ است. اگر به مشتریان خود تمایل دارید، اغلب می توانید هم ارزش دریافتی آنها را افزایش دهید و هم ارزشی را که از تلاش های بازاریابی شما بازمی گردد. به عنوان مثال، ممکن است یک مشتری ارزش زیادی از محصول شاخص شما دریافت کند، اما از خرید مجدد محصول شما یا خرید بیشتر از خط کامل محصول شما، باز هم بیشتر از آن باز شود.

مشتریان تکراری وفادار از نظر ارزش نیز ترکیب می شوند. هنگامی که یک مشتری خرید دوم را انجام می دهد، دیگر مجبور نیستید هزینه خرید آن را بپردازید و ممکن است فروشگاه شما را به دوستانی با سلیقه مشابه توصیه کند. خریداران وفادار شما یکی از بهترین راه ها برای آنالیز نحوه بازاریابی موفق یک محصول هستند.

خریدهای مکرر به صورت رایگان ارائه نمی شوند. شما همچنان باید به صورت استراتژیک در زمینه های مناسب سرمایه گذاری کنید و واقعاً مخاطبان هدف خود را تقویت کنید. و اگرچه می توانید استدلال کنید که “همه چیز” پتانسیل تأثیرگذاری بر حفظ را دارد، سه اهرم اصلی وجود دارد که مارک ها باید با آنها شروع کنند:

  • کالا. باید در بازاریابی محصول در نظر داشته باشید که مشتریان به کالایی نیاز دارند که متناسب با نیاز آنها باشد. آنها همچنین به دنبال اقلام با کیفیتی هستند که انتظارات آنها را برآورده می کند یا فراتر از آنهاست. اگر محصولی پرفروش پیدا کردید که مشتریان آن را دوست دارند، آن را در ابتدای کاتالوگ خود قرار دهید. به احتمال زیاد، مشتریانی که ابتدا آن محصول را خریداری می‌کنند، برای خرید بیشتربه سراغ کاتالوگ شما باز خواهند گشت.
  • تجربه ی مشتری. خدمات شگفت انگیز به مشتریان به معنای کندن کوه نیست، بلکه به معنای ارائه خدمات اضافی غیرمنتظره است. این می تواند به سادگی در دسترس بودن زمانی که مشتریان شما به شما نیاز دارند یا ارائه بازپرداخت رایگان برای هر سفارشی باشد.

برای مثال؛ اگر یک کاتالوگ چاپی ارائه کرده باشید؛ اما راه های ارتباطی درستی برای سفارش به مشتریان معرفی نکرده اید و یا نمی توانید به مشتریان خود پاسخ دهید؛ مسلما مشتریان دیگر به سراغ شما نخواهند آمد؛ زیرا نه نیاز آنها را برآورده کرده اید،

  • بازار یابی. شما به بازاریابی مناسب برای مشتریان مناسب در زمان مناسب نیاز دارید. تاکتیک‌هایی که ممکن است استفاده کنید عبارتند از: کمپین‌های ایمیلی برنده، بازاریابی چرخه حیات، برنامه‌های وفاداری، یا ساختار انتشار جدیدی که مشتریان را برای کسب اطلاعات بیشتر بازمی‌گرداند.

در حال حاضر، ما در مورد بازاریابی محصول صحبت می کنیم، بنابراین اجازه دهید نگاهی دقیق تر به آن داشته باشیم. برای افزایش دفعات سفارش مشتری، به یک برنامه بازاریابی تخصصی نیاز دارید  . چندین تاکتیک رایج و موثر استراتژی بازاریابی محصول وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. ما از چهار نفر برتر عبور خواهیم کرد.

 یک برنامه وفاداری معرفی کنید

 

بازاریابی محصول
بازاریابی محصول

برنامه های وفاداری می توانند رایگان یا پولی باشند و مزایای ویژه ای را برای مشترکین ارائه می دهند. برای مثال، اعضای خرده‌فروش  Altitude Sports ، حق عضویت مادام‌العمر 34.99 دلار را پرداخت می‌کنند.

برنامه‌های وفاداری  نیز می‌توانند بدون پرداخت باشند و از یک سیستم امتیاز استفاده کنند، که در آن تعداد مشخصی از امتیازها، پاداش‌های متفاوتی را برای مشتریان به ارمغان می‌آورد. سایر برنامه‌های بدون پرداخت، مانند برنامه خرده‌فروش لباس  Girlfriend Collective ، هم امتیاز و هم مزایا، مانند تخفیف سفارش را ارائه می‌دهند.

برنامه‌های وفاداری به این دلیل مؤثر هستند که به مشتریان دلیلی برای بازگشت به فروشگاه آنلاین شما می‌دهند، چه استفاده از امتیازی که برای هدیه رایگان جمع‌آوری کرده‌اند، چه برای دریافت ارسال رایگان یا دریافت درصدی از قیمت خریدشان. سلام، مشتریان تکراری!

 یک کمپین برنده ایجاد کنید

ارسال پیام راه نجاتی برای خریدارانی است که قصد دارند از فروشگاه شما بازدید کرده و خرید خود را تکمیل کنند. این باعث می شود که کانال ایده آلی برای تشویق خریدهای تکراری باشد. همچنین یک راه فوق العاده موثر برای جذب مجدد مشتریان فعلی است که ممکن است مدتی خرید نکرده باشند.

یکی از با ارزش‌ترین توالی‌هایی که می‌توانید برای استراتژی بازاریابی محصول خود ایجاد کنید، کمپین برنده بازگشت نامیده می‌شود،  نوعی بازاریابی چرخه حیات بازاریابی که به دنبال جذب مشتری بر اساس جایی است که در سفر مشتری هستند. در این حالت، مشتری در مرحله ی پس از خرید است، بنابراین پیام مناسب برای ارسال به او پیامی است که برگشت کاتالوگ یا ابزار فروش را تشویق می کند.

چه کسانی را هدف قرار می دهد: در کمپین خود را به گونه ای تنظیم کنید که مشتریانی را که برای اولین بار هدف قرار می دهند. اولین پیام را طوری تنظیم کنید که 30 روز پس از خرید آنها ارسال شود، فقط در صورتی که در این مدت خرید دومی انجام نداده باشند. هر پیام بعدی به لیست مشتریان اول شما ارسال می شود. شما پارامترهایی را برای حذف هر کسی که در نهایت خرید را در هر زمان انجام می دهد در طول دنباله ایمیل تنظیم می کنید.

پیام 1: اولین پیام مشتریان را از محصول دیگری مطلع می کند که بر اساس خرید اصلی آنها ممکن است دوست داشته باشند. این مورد می‌تواند بخشی از مجموعه اصلی شما باشد یا برای ایجاد هیجان، می‌تواند یک آیتم با نسخه محدود باشد. این ایمیل شامل هیچ کد کوپنی نیست، بلکه بیشتر به دنبال تحریک یا یادآوری مشتری در مورد سایر محصولات شما است.

آیتم های جدید را طبق یک برنامه منتشر کنید

برای بازاریابی محصول اگر قصد دارید اغلب محصولات جدیدی را در سایت یا کاتالوگ دیجیتال خود ارائه دهید، برنامه ریزی عرضه محصول را در یک روز هر هفته یا در همان روز هر ماه در نظر بگیرید. به همین جهت می توانید در کاتالوگ دیجیتال یا الکترونیک خود محصولات قدیمی تر را حراج بزنید و آن را نیز اعلام کنید؛ اگر مشتریان شما تاریخ حراج جدید را بدانند، به احتمال زیاد از وب سایت شما بازدید می کنند تا بررسی کنند و ببینند که چیست یا احتمال بیشتری دارد که ایمیل اعلامیه را باز کنند.

یا حتی می توانید در کاتالوگ دیجیتال تان یک تاریخ مشخص کنید که در هر هفته یا هر ماه فلان روز محصولات جدید بارگزاری می شود و محصولات قدیمی تخفیف می گیرند.

برای مشتریان کنجکاو که طرفداران پر و پا قرص این برند هستند، این هیجان برای دیدن چیزهای جدید هر هفته ایجاد می کند.

 یک مدل اشتراک بسازید

اگرچه ممکن است فعالیت های شما شبیه به بازاریابی محصول به نظر نرسد، اما ارائه اشتراک در محصولات شما یک تصمیم بازاریابی است. ارائه راهی برای مشترک شدن به مشتریان، اساساً محصولات شما را به عنوان محصولاتی تبدیل می‌کند که به ملزومات روزمره تبدیل می‌شوند.

با این حال، ساخت یک مدل اشتراک نسبت به سایر تاکتیک‌های بازاریابی کار بیشتری می‌طلبد، اما راهی بسیار مؤثر برای اطمینان از درآمد فروش به مشتریان تکراری است.

اگر محصول شما نیاز به پر کردن مجدد دارد، می توانید یک مدل اشتراک ایجاد کنید که به طور خودکار بر اساس یک برنامه استاندارد تمدید شود. سپس، مشتریان حتی مجبور نخواهند شد از فروشگاه شما بازدید کنند یا حتی  به یاد داشته  باشند که قبل از ارسال دوباره پر کردن، در حال اتمام هستند. به عنوان مثال،  Fresh Patch  تکه‌های علف کشت شده به روش هیدروپونیک را به صاحبان حیوانات خانگی می‌فروشد. این شرکت 80 درصد از کل درآمد خود را از اشتراک می بیند.

از طرف دیگر، اگر شرکت شما شرکتی نیست که شارژ مجدد ارائه می‌کند، می‌توانید اشتراک مجموعه‌ای از اقلام ماهانه را به مشتریان ارائه دهید. Package Free  محصولات خانگی و بدنه سازگار با محیط زیست را می فروشد و به خریداران اجازه می دهد بسته های اشتراک خود را از مجموعه وسیعی از محصولات ایجاد کنند.

 

مطالب مرتبط » طراحی کاتالوگ تبلیغاتی 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *