5 دلیل عدم فروش با کاتالوگ تبلیغاتی

کاتالوگ تبلیغاتی
[vc_row][vc_column][vc_column_text]5 دلیل عدم فروش با کاتالوگ تبلیغاتی  

طراحی موفق کاتالوگ می تواند با جذب احساسات مشتریان، تمایل به خرید محصولات شما را در آنها ایجاد کند. کاتالوگ می تواند به شما کمک کند تا محصولات خود را به شیوه ای متمایز و موثر بازاریابی کنید؛ که این امر به نوبه خود فروش شما را افزایش می دهد.

اگر محصولات و خدمات شما با کیفیت و کارآمد باشد، اما با این حال، نتوانید به خوبی آنها را معرفی و ارائه کنید، پتانسیل خود را محدود خواهید کرد. بنابراین مهم است که این ابزار های ارتباطی مانند کاتالوگ؛ برند شما را به بهترین شکل معرفی کند.

طراحی اصولی کاتالوگ به کسب و کار شما رونق میدهد اما اگر نکات مهمی که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت، را رعایت نکنید ممکن است برند خود را متوجه ی خطرات عدم فروش با کاتالوگ تبلیغاتی کنید. شاید کلمه خطرات به نظر شما کمی کلیشه ای و پیش پا افتاده باشد، اما این طور نیست؛ یک ابزار تبلیغاتی مانند کاتالوگ نماینده ی برند شما در دستان مخاطبان و مشتریان بالقوه است؛ بنابراین اگر کاتالوگ شما از انسجام در طراحی، هماهنگی، کیفیت در محتوا برخوردار نباشد می تواند به کلیت برند شما ضربه بزند.

به طور معمول تبلیغات دارای کمی اغراق برای جلب توجه هستند تا به تبلیغات به یادمانی بدل شوند، در واقع مخاطبان با این موضوع آشنا می باشند؛ البته قرار نیست از اعتماد مشتریان سواستفاده کرد، اما اگر نتوانید در ابزار های تبلیغاتی نیز به خوبی خود و هدف تان را مطرح و یک تبلیغات موثر ارائه کنید؛ چگونه می توانید نیاز مخاطبان را بر طرف کنید؟ برای یادگیری نکات مهم با ما همراه باشید.

شناخت مخاطب و بازار هدف

 

عدم فروش با کاتالوگ تبلیغاتی

 

فرآیند خرید در دستان مشتری است؛ اگر بازاریابان می‌خواهند در میان دریایی از برندها و تبلیغ‌کنندگان توجه آن‌ها را جلب کنند، باید تجربیات هدفمند و شخصی‌سازی شده را برای افراد ایجاد کنند. وقتی بازاریابان درک جامعی از خریداران و بازار هدف خود داشته باشند، می توانند تصمیمات آگاهانه تری در مورد نحوه ی ارائه ابزار های تبلیغاتی، رسانه ها، زمان بندی کمپین های تبلیغاتی بگیرند. برای مثال  کسانی که مخاطب و بازار هدف را می شناسند؛ می دانند چگونه و چه زمانی یک کاتالوگ تاثیر گذار توزیع کنند تا خطرات عدم فروش با کاتالوگ تبلیغاتی را تجربه نکنند.

مخاطب هدف کیست؟ مخاطب هدف شما به گروه خاصی از مصرف‌کنندگان اشاره دارد که احتمالاً محصول یا خدمات شما را می‌خواهند، مخاطب هدف ممکن است بر اساس سن، جنسیت، درآمد، مکان، علایق یا تعداد بیشماری از عوامل دیگر دسته بندی شوند.

بسته به محصولی که می فروشید، مخاطبان هدف شما ممکن است کمی یا گسترده تر باشند.

به عنوان مثال، اگر یک فروشنده کفش بودید، مخاطبان هدف شما گسترده می شود، زیرا مردان، زنان و کودکان همگی کفش می پوشند. ابتدا مشخص کنید کف های شما زنانه است یا مردانه؟ کفش های شما مناسب چه رنج سنی است 20 تا 40 سال؟

عموماً علایق مشترکی میان مشریان بالقوه وجود دارد می توانید آنها را بررسی کنید، بنابراین می توانید با پرسش هایی از خود و در  نظر گرفتن جزئیات و تجربیات خود، مخاطبان را مشخص و نیاز های آنها را تشخیص دهید.

در هر صورت، مهم است که مخاطبان هدف خود را تعریف و تقسیم بندی کنید تا پیام های خلاقانه ای را برای آنها طنین انداز کنید.

همچنین شناخت آنها در نوع طراحی و استراتژی بازاریابی که اجرا می کنید تاثیرگذار است زیرا شما می توانید مبتنی بر شناخت، داده ها و محصولات را دسته بندی کنید، از لحن و تصاویر مناسب و جذاب استفاده کنید.

اگر ابزار تبلیغاتی شما یک کاتالوگ است؛ با شناخت بازار هدف نیمی از مسائل و مشکلات طراحی را حل کرده اید و ایده های مناسبی به ذهنتان خواهد رسید و خطرات عدم فروش با کاتالوگ تبلیغاتی  را تا حدودی کنترل خواهید کرد.

شناخت رقبا و ایده پردازی

این روزها کسب و کار ها بسیاری وجود دارند که در بازارهای آفلاین و آنلاین در حال تبلیغ و توسعه ی کسب و کار خود هستند، یکی از راه هایی که برای موفقیت در تبلیغات می تواند به شما کمک کند، شناخت رقبا و بررسی موجودیت آنها است.

شما می توانید با شناخت دیگر کسب و کار ها از نقاط ضعف و قوت آنها مطلع شوید و روی نقاط و ضعف خود بیشتر تمرکز کنید تا بتوانید محصولات و خدمات خود را ارتقا دهید و به گونه ی موثر تری تبلیغات کنید؛ در نتیجه وجه تمایز خود را  ثابت کنید؛ که چرا مشتریان باید به شما اطمینان کنند، آیا محصولات شما با کیفیت تر است؟ ارزان تر است؟ خرید از برند شما چه تفاوتی با سایر برند ها دارد؟

با بررسی رقبا قطعا با نحوه و اجرای تبلیغات آنها آشنا خواهید شد می توانید با تماشای طرح کاتالوگ های آنها ایده پردازی کنید و کاتالوگ اصولی طراحی و ارائه کنید، البته باید هدفتان فقط  ایده پردازی باشد نه تقلید.

طراحی منسجم و اصولی

در مرحله قبل با دیدن کاتالوگ های متفاوت ایده گرفته اید و حال زمان انتخاب سبک و نوع طراحی و چیدمان کاتالوگ است، البته در ابتدا لازم است نوع کاغذ و نوع قطع کاتالوگ (ابعاد صفحات) را مشخص کنید؛ تا به راحتی بتوانید ابعاد محتوا مندرج در هر صفحه مشخص کنید.

یک طراحی منسجم و به دور از پراکندگی و باعث آرامش خاطر بیننده خواهد شد، زیرا به طور قطع ذهن انسان به دنبال نظم و به هم پیوستگی است؛ به هم ریختگی حس آشفتگی را منتقل می کند. برای این امر نیاز است که در حین طراحی از فضای منفی و ابعاد مناسب و حجم متعادلی از متن و تصویر استفاده کنید.

نیازی نیست که تصاویر را خیلی بزرگ درج کنید یا توضیحات بیش از حد در کنار محصولات قرار دهید، اینجاست که هنر و خلاقیت یک طراح با تجربه را درک خواهید کرد؛ اگر تجربه ای در زمینه طراحی کاتالوگ ندارید توصیه میکنیم با یک طراح حرفه ای یا یک شرکت تبلیغاتی با تجربه همکاری کنید تا نتایج موثر کاتالوگ را در فروش و توسعه کسب و کار خود مشاهده کنید.

رنگ های مناسب را انتخاب کنید

 

عدم فروش با کاتالوگ تبلیغاتی

کاتالوگ ها بخش مهمی از هر کمپین بازاریابی هستند. وقتی کاتالوگ ها با سایر ابزارهای بازاریابی مانند رسانه های اجتماعی و سایر محصولات چاپی ترکیب شوند، می توانند بسیار مؤثر باشند. این امر به ویژه زمانی صادق است که آنها به مشتریان بالقوه ای داده شوند که قبلاً به محصول یا خدمات شما علاقه نشان داده اند. طراحی موثر کاتالوگ می تواند به کاهش ضایعات، افزایش نرخ تبدیل مشتری کمک کند و به طور کلی بازدهی بهتری را در سرمایه گذاری بازاریابی به شما بدهد.

به همین جهت برای جلوگیری از عدم فروش با کاتالوگ تبلیغاتی، انتخاب تمامی المان ها موجود در کاتالوگ مانند رنگ ها بسیار مهم است. رنگ های مورد استفاده در طراحی کاتالوگ باید نشان دهنده برند شما باشد و حس هر محصول و فصل را به تصویر بکشد. درست از زمانی که مخاطب صفحه جلد کاتالوگ را می بیند، رنگ ها باید توجه را به محصولات برجسته شما جلب کنند.

برای جلب توجه نیاز نیست از تمامی رنگ ها استفاده کنید، همانطور که گفته شد می توانید با استفاده از رنگ لوگوی سازمانی خود یک پالت رنگی متناسب انتخاب کنید و با همان طیف رنگی طراحی را ادامه دهید.

 

عکسبرداری از محصولات را جدی بگیرید

وقتی صحبت از فروش محصولات یا خدمات از طریق کاتالوگ محصول به میان می آید، تصویر محصول شما بدون شک یکی از مهم ترین عوامل متقاعد کننده است، به خصوص برای خریدارانی که در پی بررسی و شناخت برند شما هستند.

مخاطبان و مشتریان قرار است شما را از روی کاتالوگی که در دستان­شان است قضاوت کنند؛ بنابراین باید بتوانید آنها را قانع کنید که از شما خرید کنند نه این که کاتالوگ شما را ببندند و دیگر به سراغ آن نروند، حال تصور کنید که بازار هدف و سایر رقبا را شناسایی کرده اید و یک طرح مناسب انتخاب کرده اید، اما تصاویر محصولات شما بی کیفیت و یا عکس های پر تکرار موجود در اینترنت هستند، دقیقا این نکته موجب عدم فروش با کاتالوگ تبلیغاتی خواهد شد.

نکته این است که کاتالوگ قرار است یک برند و محصولات آن را برای فروش  و برندسازی معرفی کند، اما حتی یک تصویر گویا و با کیفیت ازمحصولات وجود ندارد؛ بنابراین مخاطب احساس بی اعتمادی خواهد کرد.

کاتالوگ ها در قدم اول احساسات مشتریان را از طریق المان های تصویری تحت تاثیر قرار میدهند بنابراین بی توجهی به این امر تاثیرات خوبی برای برند شما نخواهد داشت.

یک عکاس حرفه ای می تواند هدف برند شما را در تصویر ثبت کند و حسی که می خواهید را در بیننده القا کند؛ بنابراین توصیه می کنیم قدرت کاتالوگ خود را با استفاده از تصاویر تبلیغاتی مناسب چند برابر کنید.

 

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم شما را با نکات مهمی برای طراحی موثر، جهت جلوگیری از خطرات عدم فروش با کاتالوگ تبلیغاتی که برای برند شما رقم می زند را شرح دهیم.

شرکت تبلیغاتی طرح گندم با همکاری مجرب ترین طراحان در این صنعت توانسته تجربه و سابقه ای درخشان را از آن خود کند، جهت اطلاع بیشتر مشاهده نمونه کارهای ما کافیست با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *