6 نکته برای عکاسی صنعتی از ساحل

عکاسی صنعتی از ساحل
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

6 نکته برای عکاسی صنعتی از ساحل

سواحل یکی از چشم انداز های ویژه برای عکاسی صنعتی محصوب می شوند. چشم انداز خیره کننده سواحل و اقیانوس ها می توانند در عکاسی صنعتی جذب مخاطب را به همراه داشته باشند. در مقاله عکاسی صنعتی از ساحل، ما 6 نکته را به شما آموزش خواهیم داد تا در نهایت بتوان تصاویر خیره کننده ای را ارائه داد. در عکاسی صنعتی از ساحل باید به نور و ترکیبات رنگ در عکاسی توجه داشت و در ادامه با مطالعه نکات عکاسی صنعتی از ساحل، آماده برای تهیه بهترین تصویر از ساحل خواهید بود.

استفاده از فیلتر چگالی خنثی مدرج در عکاسی صنعتی از ساحل

از آنجایی که در حالت طبیعی، ممکن است نوردهی بالا باشد بهتر است از فیلتر چگالی خنثی مدرج در عکاسی صنعتی از ساحل استفاده کنید. فیلتر چگالی خنثی مدرج اثر مسدود کننده نور حدود نیمی از نور را سبک می کند تا نیمه دیگر موجب انسداد نور نشود. فیلتر چگالی خنثی به شما این امکان را می دهد که  سرعت شاتر خود را به 1 ثانیه یا 1.10 ثانیه کاهش دهید. این فیلتر اجازه می دهد که درصورت حرکت امواج یا ابر ها، تاری به صورت صاف و شفاف پدیدار شود. اگر به صورت حرفه ای عکاسی صنعتی از ساحل انجام می دهید، می توانید چند فیلتر با خود حمل کنید اما اگر تازه شروع به کار کرده اید می توانید یک فیلتر چگالی خنثی با خود حمل بفرمایید. استفاده از فیلتر ND 10 برای عکاسی از ساحل به شما توصیه می گردد. فیلتر چگالی خنثی مدرج تقریبا مشابه فیلتر چگالی خنثی استاندارد است ولی با این تفاوت که نور را در بخشی از قاب کاهش می دهد. فیلتر GND به شما این امکان را می دهد که نور آسمان را کاهش دهید البته بدون تاثیر بر پیش زمینه تاریک تر. برای مثال در عکاسی صنعتی از ساحل می توانید طلوع و غروب خورشید را بدون گاهش نوردهی منظره پیش زمینه ثبت کنید.

مکان مناسب برای عکاسی

معمولا برای عکاسی از ساحل عکاسان تمایل دارند که به دو مکان بروند؛ یا به ساحل می روند یا از منظره ای دور تر از ساحل عکاسی می کنند. هر دوی این مکان ها در عکاسی صنعتی از ساحل مشکل دارند. مثلا عکاسی از مناظر دورتر به دلیل دوربودن از سطح زمین، ایجاد علاقه به پیش زمینه را کمی دشوار می کند و ممکن است مخاطب عکس شما جذب آن نشود. سواحل نیز با اینکه زیبایی و جلوه گری بسیاری دارند اما کمی خسته کننده هستند. بهتر است به این تصویر که از ساحل گرفته می شود که شامل میزان زیادی ماسه است پروبال داده شود. مثلا می توان تصویر سااحل را در زمان غروب آفتاب گرفت تا مخاطب را به خودش جذب کند. وجود عواملی غیر از ساحل هم تاثیر بسیاری در عکاسی صنعتی از ساحل خواهد داشت مانند یک قایق، تخته سنگ یا خزه های اطراف ساحل. بهترین راه برای ثبت عکس های زیبا از ساحل این است که در اواسط روز از خانه خارج شوید ولی به عکاسی نپردازید زیرا نور خورشید در آن زمان بسیار تند است و منتظر بمانید تا بهترین حالت نور را پیدا کنید و در آن زمان به ساحل بروید و در مکانی که از قبل در مورد آن تحقیق کرده اید عکاسی کنید.

عکاسی از ساحل هنگام طلوع و غروب آفتاب

عکاسی صنعتی از ساحل بهتر است در زمانی از روز گرفته شود که شگفت انگیر به نظر برسد. رنگی که غروب خورشید به زمینه شما می دهد می تواند بهترین تصویر را بسازد. اما اگر قصد عکاسی از ساحل در هنگام غروب آفتاب را دارید می توانید کمی قبل تر به آن مکان بروید و سوژه ای را زیر نظر بگیرد تا در زمان موعود (غروب اآفتاب) با آسمان زیبای پیش رویتان ترکیب کنید. عکس‌های ساحلی وقتی در زمان مناسب از روز گرفته می‌شوند، شگفت‌انگیز به نظر می‌رسند. اگر بتوانید قبل از طلوع خورشید برسید، به زودی شاهد نورپردازی طلایی زیبایی خواهید بود که در سراسر منظره فرو می ریزد. و اگر درست قبل از غروب آفتاب به مقصد رسیدید، می توانید یک سوژه خیره کننده پیش زمینه را با یک آسمان زیبا ترکیب کنید تا تصویر ساحلی فوق العاده ای داشته باشید. اگر از این نکته تبعیت کنید تصویر شما بسیار زیبا خواهد شد اما اگر در اواسط روز به منظور عکاسی به ساحل رفتید با کنتراست شدید رو به رو خواهید شد و این موجب بریده شدن سایه ها و هایلایت های برجسته می شود. ممکن است برخی از ساحل ها قبل از طلوع افتاب بسته باشند بهترین کار برای بهم نخوردن زمان عکارسی صنعتی از ساحل، انتخاب و چک کردن زمان ورود به آن از قبل است.

عکس از ساحل

ترکیب بندی درست

توجه به سه عنصر در ترکیب بندی تصویر به شما کمک خواهد کرد و توصیه می شود قبل از عکاسی صنعتی به آن ها توجه کنید.

  • پس زمینه

در نظر داشتن تصویر زمینه آسان ترین کار است و معمولا در عکاسی صنعتی از ساحل، آسمان پس زمینه خواهد بود که با غروب و طلوع خورشید خیره کننده خواهد شد.

  • سوژه

سوژه در عکاسی از سواحل اهمیت بسیاری دارد اما شما بر یک شیء متمرکز شوید مانند فانوس دریایی، قایق، تخته سنگ و گیاهان و خزه های اطراف. اما قبل از عکاسی مطمئن شوید که آن شیء چشم نواز است.

  • پیش زمینه

پیش زمینه هم نقش مهمی در تاثیر گذاری تصویر دارد. زیرا شما با نشان دادن پیش زمینه باید کاری کنید که مخاطب خودش را در تصویر احساس کند و به نوعی آن را سه بعدی در نظر بگیرد. امواج، شن و ماسه ها، سخره ها و تخته سنگ ها می توانند نمونه خوبی به عنوان پیش زمینه در عکاسی صنعتی از ساحل باشند.

با دقت بر این موارد شما ترکیب بندی در عکاسی را رعایت کرده اید و با گذشت زمان یافتن این سوژه ها برای شما بسار آسان خواهد شد.

تصویر خود را به عالی ترین وجه ممکن تنظیم کنید

گاهی لرزش دست باعث می شود عکسی بی کیفیت ثبت کنید اگر بتوانید دوربین خود را ثابت نگه دارید می توانید همزمان با نوردهی عالی تصویری با کیفیت بالا ثبت کنید. بهتر است از تنظیمات دستی بجای تنظیمات خودکار دوربین استفاده کنید و از اینکه دوربینتان کار را انجام دهد جلوگیری کنید. اگر با سه پایه کار می کنید سرعت شاتر را بین 1 و 1.8 ثانیه قرار دهید. اگر می خواهید قدرت دریا را نشان دهید می توانید سرعت شاتر را به 1.320 و بالاتر برسانید. اما اگر می خواهید اقیانوس مه آلود به نظر برسد، سرعت شاتر را کاهش دهید و دوربنی را روی سه پایه قرار دهید تا لرزش دوربین در اثر وزش باد تصویر را تار نکند. در موارد خاص، به خصوص اگر خورشید غروب کرده و با نور محدود کار می کنید، ایزوی کم و دیافراگم باریک و نور ورودی را به اندازه ای کاهش می دهد که امکان سرعت شاتر آهسته را فراهم کند. با این حال، اغلب متوجه می شوید که نمی توانید از سرعت شاتر آهسته بدون نوردهی بیش از حد تصاویر خود استفاده کنید پس با توجه به نکته بعد این مشکل را حل خواهید کرد.

از فیلتر چگالی خنثی برای کاهش سرعت شاتر استفاده کنید

یک فیلتر چگالی خنثی به طور خاص برای مسدود کردن نور طراحی شده است. بنابراین اگر می خواهید از سرعت شاتر آهسته استفاده کنید و نور خیلی روشن است، به سادگی یک فیلتر ND را به جلوی لنز خود وصل کنید. نور را از دست خواهید داد و می‌توانید به عالی ترین سرعت شاتر برسید. اگر فیلتر چگالی خنثی 6 مرحله ای را پیچ کنید، 6 استاپ نور را از دست خواهید داد. هنگامی که فیلتر روی لنز نصب شد، می توانید سرعت شاتر خود را 6 استاپ کاهش دهید تا زمانی که به نوردهی مناسب برسید.

نتیجه رعایت نکات در عکاسی صنعتی از ساحل

اکنون شما می دانید که کجا بروید، در چه زمانی عکاسی کنید، چگونه تصویر را تنظیم کنید و موارد دیگر که اگر دفعه بعدی به ساحل رفتید با توجه به این نکات بهترین عکاسی صنعتی از ساحل را ثبت کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *