7 اصل مهم برای برندینگ

branding
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

اگرچه استفاده از رنگ‌ ها و نورپردازی مناسب در تبلیغ برند موثر است، اما یک برند موفق از دکوراسیون فراتر می‌رود تا هدف عمیق‌تری را منتقل کند. زمانیکه در حال ساختن خانه‌ای هستید، قبل از اینکه به لوازم خانگی و میزهای آشپزخانه فکر کنید، باید به فونداسیون و چیدمان آن فکر کنید.

همانطور که والتر لندور می‌گوید: “محصولات در کارخانه ساخته می‌شوند و برندها در ذهن ایجاد می‌شوند.”  وقتی صحبت از ساخت برند می‌شود، بسیاری از سازمان‌ها دچار این اشتباه می‌شوند که بدون استراتژی برند شروع به عکس‌برداری می‌کنند. به طور متوسط، بین 5 تا 7 نمایش لازم است تا یک مشتری بالقوه برند شما را به خاطر بسپارد.

پیاده‌سازی هویت و صدای متفکرانه و ثابت برند تلاش‌های ارتباطی بازاریابی شما را موثرتر می‌کند و در طول زمان منجر به بازگشت سرمایه قابل توجهی می‌شود. ما در این مقاله به بررسی 7 اصل برای موفقیت در برندینگ خواهیم پرداخت.

آشنایی با اصول مهم برای برندینگ
آشنایی با اصول مهم برای برندینگ

اصل 1: تحقیق و حسابرسی

قبل از اینکه خانه خود را بسازید یا بازسازی کنید، زمین را بررسی کنید. یک فرآیند تحقیق عمیق، زمینه را برای تمام تلاش‌های آینده برندسازی فراهم می‌کند. هدف این است که مشخص کنید برند شما امروز کجاست، بنابراین دید واضح تری از جایی که باید فردا باشد خواهید داشت. برای درک بهتر ارزش ویژه برند خود، باید با تجزیه و تحلیل تمام مواد بازاریابی فعلی خود شروع کنید. این موارد می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • بیانیه ماموریت
 • چشم انداز
 • گزاره ارزش
 • چارت سازمانی
 • طرح کسب و کار
 • برنامه  بازاریابی
 • گزارش‌های سالانه
 • تحقیقات بازار موجود
 • نظرسنجی از کارکنان
 • سخنرانی‌های مدیرعامل
 • بیانیه‌های مطبوعاتی
 • اخبار
 • بروشورها
 • وب سایت فعلی

هنگام مرور این مطالب همه فرصت‌های بهبود را یادداشت کنید. مصاحبه با کارکنان داخلی و مشتریان خارجی بسیار مفید هستند. هدف این است که درک موجود از نام تجاری خود را مستند کنید یا اگر در حال راه اندازی یک نام تجاری جدید هستید، درک جایگاه خود یا رقبای موجود مفید خواهد بود. اغلب، مصاحبه با ذینفعان نکاتی را به شما نشان می‌دهد که پیشتر به آن توجه نمی‌کردید مثلاً مصاحبه با سهامداران به شما کمک می‌کند تا توضیحات دقیق‌تری از برند و نحوه تعامل مشتریان با آن بدانید. در طول این مرحله، تجزیه و تحلیل برندهای رقبا نیز مهم است.

 

مقاله مرتبط:

نکات اساسی در رابطه ‌با معرفی در کاتالوگ مارکتینگ

تحقیق و بررسی برای افزایش راندمان موفقیت برندینگ
تحقیق و بررسی برای افزایش راندمان موفقیت برندینگ

 

اصل :2 انتخاب  نام تجاری

یک نام تجاری جوهر، معنا و نقطه اوج تمام آن بخش‌های کوچکی است که آنچه را که به عنوان ادراک از آن یاد می‎شود، تشکیل می‌دهد. یک نام تجاری جوهره و ریشه‌هایی است که بر اساس آن یک تجارت می‌تواند رشد کند و شکوفا شود.

ردبول یکی از آن برندهایی است که واقعاً این فلسفه را به سطح بالاتری رسانده است. از معرفی یک نوشیدنی جدید به مصرف‌کنندگان در اواخر دهه 1980، تا تبدیل شدن به یک حامی مشهور و رهبر رویدادهای ورزشی و فعالیت‌های ماجراجویی نشان می‎دهد آنها از یک شرکت نوشیدنی اولیه فاصله زیادی دارند. آنها مرزهای نام تجاری خود را با مانورهای شدید و به یاد ماندنی که مطابق با داستان آنها است، جابجا کرده‌اند. به عنوان مثال، یک مسابقه ماشین پرنده کوچک DIY که تحسین گسترده‌ای را برانگیخت و معنای “ردبول به شما بال می‌دهد” را گسترش داد.

 

اصل :3 منحصر به فرد بودن

اعتبار برند خود را برجسته کنید تا از بقیه متمایز شوید. بهترین بودن و دفاع از جایگاه تجاری تنها بخشی از بازی موفقیت است. برای قبولی در آزمون باید براق، قابل توجه، موثر و نادر باشید. امروزه برای صاحبان برند مبارزه بسیار واقعی است. همیشه رقبای جدیدتر، مبتکرتر، ارزانتر و هیجان انگیزتر در بازار وجود خواهند داشت

در محیط کسب و کار فوق رقابتی امروزی، باید تشخیص دهید که چه چیزی شما را از رقبای برندتان متمایز می‌کند تا مزیتی پایدار ایجاد کنید. وجه تمایز برند شما می‌تواند جنبه یا ویژگی منحصر به فرد یا مزیت خاصی باشد که محصول یا خدمات شما برای بازار به ارمغان می‌آورد و شما را از رقبای خود متمایز می‌کند.

تمایز اصل مهمی برای دیده شدن
تمایز اصل مهمی برای دیده شدن

 

اصل 4: آگاهی از برند

اگر کسی برند جدید شما را نشناسد یا درک نکند، تلاش‌های شما برای برندسازی بیهوده خواهد بود. تمام تحقیقات، اظهارات موقعیت‌یابی، دارایی‌های بصری و پیام‌های شما باید در یک کتاب جامع برند (که معمولاً به عنوان راهنمای سبک از آن یاد می‌شود) نوشته شوند. هنگامی که این کتاب به درستی نوشته شود، سازگاری داخلی و خارجی را تضمین می‎کند. سپس، نوبت به راه اندازی می‌رسد. برای اطمینان از رونمایی هموار برای برند جدید خود، باید امکانات گوناگونی استفاده کنید. که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • کارت بازرگانی
 • رسانه‌های اجتماعی
 • کیت لوازم التحریر
 • تبلیغات بنری
 • ویدیوهای تبلیغاتی
تبلیغات برند از اصول مهم تجارت
تبلیغات برند از اصول مهم تجارت

 

اصل 5: اندازه گیری برند

ساختن برند شما زمان، تحقیق و منابع قابل توجهی را می‌طلبد. هنگامی که برند شما تثبیت شد، نمی‌توانید آن را رها کنید و فراموش کنید. یک برند باید به طور مداوم نظارت و اندازه گیری شود.

اندازه‌گیری عملکرد داخلی و خارجی شامل صحبت با کارکنان، مشتریان و حتی نظارت بر مکالمه آنلاین از طریق ابزارهای شنیداری اجتماعی است. از تیم خود بپرسید که آیا مخاطب هدف، بینش مشتری و محرک‌های برند را درک می‌کنند یا خیر. از مشتریان خود بپرسید که آیا لوگوی شما را می‌شناسند و احساس وفاداری نسبت به برند شما دارند.

 

اصل 6: ایجاد ارتباط عاطفی با مخاطبان

یک ارتباط عاطفی با مخاطبان خود ایجاد کنید. به مخاطبان خود گوش دهید و مطمئن شوید که برند شما به همان اندازه پاسخ می‌دهد. احساسات اغلب نیروی محرکه تصمیم مشتری برای ارائه تجارت خود به شما هستند، زمانی که تار عاطفی مناسبی ایجاد شود، زمینه برای یک رابطه فراهم می‌شود.

قبل از اینکه بتوانید یک برند بسازید، باید مخاطبان خود را درک کنید، به چه چیزهایی اهمیت می‌دهند، ارزش‌ها، دوست‌داشتن‌ها، دوست نداشتن‌ها، نکات دردناک و اینکه چگونه با استفاده از محصول یا خدمات شما سود می‌برند. وقتی مخاطبان خود را درک کنید، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که آنچه می‌فروشید و محتوایی که برای تبلیغ آن تولید می‌کنید منجر به افزایش وفاداری مشتری می‌شود.

 

اصل 7:  هماهنگی در تاکتیک‌ها و استراتژی برند

با بیش از 543000 کسب و کار جدید که هر ماه آغاز می‌شوند، نمی‌توانید یک برند بسازید و انتظار داشته باشید که مصرف کنندگان شما را پیدا کنند و از آنجایی که هر برندی می‌خواهد تا حد امکان به مخاطبان زیادی دست یابد، رقابت بازاریابی بسیار شدید است. بنابراین، منطقی است که بگوییم، هرچه درصد مصرف‌کنندگانی که درباره برند شما یاد می‌گیرند بیشتر باشد، شانس بیشتری برای متمایز شدن از بین جمعیت دارید. بنابراین یک استراتژی برند مستحکم یکی از اصول کلیدی برندسازی است. یک استراتژی برند که از رویکرد بازاریابی چند کانالی استفاده می‌کند، می‌تواند به شما در یافتن این مشتریان کمک کند.

همچنین بخوانید:

تاثیر عکاسی تبلیغاتی در بازاریابی

داشتن تاکتیک و استراتژی اصلی اساسی در برندینگ
داشتن تاکتیک و استراتژی اصلی اساسی در برندینگ

کلام پایانی

 یک استراتژی برند مؤثر باید تمام بخش‌های فوق را در نظر بگیرد. زمانی که یک استراتژی برند مستحکم انجام شود، تمام تلاش‌های بازاریابی آینده را تقویت می‌کند، وفاداری مشتری را افزایش می‌دهد و در طول زمان بازدهی قابل توجهی از سرمایه‌گذاری ارائه می‌کند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *