7 نکته آسان برای عکاسی از افراد شگفت انگیز

عکاسی از افراد
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

7 نکته آسان برای عکاسی از افراد شگفت انگیز

تکنیک های عکاسی از افراد را در این مقاله بخوانید!

آیا برای گرفتن عکس های درجه یک از افراد تلاش می کنید؟ تو تنها نیستی.

عکاسی از مردم می تواند سخت باشد. ژست گرفتن، آرام نگه داشتن سوژه، انتخاب تنظیمات مناسب – برای اینکه مغز هر کسی آسیب ببیند کافی است! خوشبختانه، من یک عکاس پرتره کهنه کار هستم، و در این مقاله، بهترین نکات خود را برای نحوه عکاسی از افراد مانند یک حرفه ای به اشتراک می گذارم.

واقع بین باشید

اگر به تازگی عکاسی از مردم را شروع کرده اید، از خودتان انتظار زیادی نداشته باشید یا بیش از حد به توانایی های خود قول ندهید.

تا زمانی که در مورد تنظیمات دوربین، نورپردازی، ترکیب بندی ژست گرفتن و ویرایش اطلاعات داشته باشید، تصاویر خوبی دریافت خواهید کرد و مشتریان شما احتمالاً راضی خواهند بود. اما ادعا نکنید که می‌توانید ده‌ها عکس با کیفیت بالا تولید کنید. اگر این کار را انجام دهید، در عوض مشتریان خود را ناامید خواهید کرد.

و اگر در موقعیت خاصی تمرین عکاسی کاملاً صفر دارید، به مشتری خود بگویید. به عنوان مثال، اگر از شما خواسته شده است که در یک عروسی عکس بگیرید، عدم تجربه خود را توضیح دهید؛ فقط در صورتی که همه چیز به سمت جلو پیش برود. اگر در حال انجام یک جلسه خانوادگی هستید اما هرگز با بچه های جوان کار نکرده اید، صادق باشید.

اگر مشتری شما مناسب باشد، آنها هر گونه اتفاق ناگوار را در طول جلسه می‌فهمند و می‌بخشند.  از طرف دیگر، اگر مشتری شما راضی نیست ، شاید بهتر باشد با شخصی با تجربه تر باشد.

همه چیز را ساده کنید

وقتی تازه شروع به عکاسی از افراد می کنید، ممکن است وسوسه شوید از ژست های پیچیده استفاده کنید، وسایل زیادی اضافه کنید، با الگوهای نورپردازی دیوانه شوید و غیره. این کاری است که حرفه ای ها انجام می دهند، درست است؟

اما حقیقت اینجاست:

شما می توانید عکاسی از افراد  را بدون ایجاد پیچیدگی بیش از حد ایجاد کنید. و اگر پیچیدگی بیش از حد اضافه کنید، در خطر از دست دادن کنترل بر جلسه هستید، که هرگز چیز خوبی نیست.

پس به خودتان لطف کنید و همه چیز را ساده نگه دارید. به دنبال پس‌زمینه‌های صاف و تک رنگی باشید که سوژه شما را متمایز کند. تعدادی ژست اصلی را به خاطر بسپارید (و تصاویر را به عنوان یک نسخه پشتیبان بر روی تلفن خود حمل کنید). در ساعات طلایی با نور طبیعی عکس بگیرید . و تعدادی از تنظیمات را از قبل آزمایش کنید تا دقیقا بدانید که در گرمای لحظه چه کاری باید انجام دهید. (برای توصیه های تنظیمات خاص، به نکته بعدی من مراجعه کنید!)

همچنین مطمئن شوید در عکاسی از افراد سوژه های خود را در مقابل صحنه های ساده قرار دهید. از خطوط افقی که در سر سوژه های شما می گذرد، اجتناب کنید، از بیرون آمدن تابلوهای خیابانی از بدن خودداری کنید، و از پاشیدن رنگ های چشم نواز که فقط حواس بیننده را پرت می کند، اجتناب کنید.

از تنظیمات مناسب عکاسی از افراد استفاده کنید

اگر می خواهید تصاویری با نوردهی خوب و با جزئیات از افراد بگیرید، باید تنظیمات خود را درست انجام دهید. متأسفانه، هیچ مجموعه ای از بهترین تنظیمات وجود ندارد که بتوانید برای نتایج ثابت از آن استفاده کنید؛ تنظیمات عالی همیشه به موقعیت بستگی دارد؛ اما من توصیه هایی دارم:

  • در حالت اولویت دیافراگمکار کنید ، که به شما امکان می دهد دیافراگم و  ISO مورد نظر خود را شماره گیری کنید در حالی که دوربین شما سرعت شاتر عالی را انتخاب می کند (برای نوردهی خوب ). این حالت دوربینی است که بسیاری از عکاسان پرتره از آن استفاده می کنند، و کنترل تنظیمات کلیدی را ارائه می دهد و در عین حال فرآیند نوردهی را نیز خودکار می کند ,حالتی مناسب برای عکاسی از افراد است.
  • اگر از یک یا دو نفر عکاسی می‌کنید، دیافراگم باز تماس خوبی است – برای مثال، در f/2.2، می‌توانید چشم‌ها و صورت را در فوکوس نگه دارید و در عین حال پس‌زمینه‌ای تار به زیبایی ایجاد کنید. اگر از گروه‌های سه نفره یا بیشتر عکاسیمی‌کنید ، توصیه می‌کنم دیافراگم را به حداقل f/2.8 محدود کنید (و ممکن است نیاز باشد بسته به موقعیت، دیافراگم را بیشتر باریک کنید).
  • اگر از نور طبیعی برای عکاسی از افراد استفاده می کنید، کمترین ISO را انتخاب کنید. اگر در نور روشن کار می کنید، ISO 100 نقطه شروع خوبی است. اگر در سایه یا در اواخر عصر کار می کنید، ISO 400 یک گزینه است. و اگر در داخل خانه عکاسی می کنید، ممکن است لازم باشد ISO خود را تا 800 و بالاتر افزایش دهید.
  • اگر از نور مصنوعی قوی استفاده می کنید (مانند فلاش یا استودیو) ISO خود را روی 100 تنظیم کنید و آن را فراموش کنید.
  • عکاسی در فرمت RAW ؛ این به شما فضای تکان دادن بیشتری در هنگام ویرایش می دهد (اگرچه عکس های RAW فضای بیشتری را اشغال می کنند، بنابراین مطمئن شوید که کارت های حافظه زیادی به همراه داشته باشید!).
  • اجازه دهید برای عکاسی از افراد دوربین شما سرعت شاتر را انتخاب کند (با استفاده از اولویت دیافراگم)، اما به مقدار آن توجه کنید. اگر سرعت شاتر کمتر از 1/200 ثانیه یا بیشتر شد، ایزو را افزایش دهید یا دیافراگم را باز کنید تا سرعت شاتر را به سمت بالا بکشید و وضوح را بهبود بخشید.

اگر به کار در حالت خودکار عادت دارید، قبل از روز بزرگ، مدتی را صرف تمرین با این تنظیمات کنید. شما نمی خواهید یک عکس را از دست بدهید زیرا مشغول بازی با دوربین خود هستید، درست است؟

از سطح چشم سوژه یا بالاتر عکس بگیرید

اگر از افراد پایین عکس بگیرید، نتایج بسیار ناخوشایند خواهد بود و سوژه های شما راضی نمی شوند.

در عوض، برای بهترین و جذاب ترین تنظیمات، از سطح چشم سوژه یا بالاتر عکس بگیرید. زاویه هم سطح چشم از هرگونه اعوجاج پرسپکتیو جلوگیری می کند و ارتباط صمیمی بین سوژه و بیننده ایجاد می کند.

اگر زاویه بالا را برای عکاسی از افراد انتخاب می کنید، می توانید به آرامی سوژه را لاغر کنید و در عین حال روی چشم ها و صورت آنها تأکید کنید. من طرفدار زاویه بالاتر هستم، بنابراین اغلب از مردم می خواهم که زانو بزنند و در حالی که ایستاده ام به من نگاه کنند.

به سوژه کمک کنید تا آرام شود

بهترین عکاسی از افراد طبیعی به نظر می رسند . مطمئناً، ممکن است ژست گرفته شوند، اما بیان و رفتار سوژه باید عادی و آرام به نظر برسد.

اما چگونه مطمئن شوید که سوژه شما احساس آرامش می کند؟

با گفتگو شروع می شود. هر زمان که جلسه جدیدی را شروع می‌کنید یا به موضوع جدیدی نزدیک می‌شوید، نباید فقط با دوربین خود وارد آن شوید. ابتدا، مدتی را صرف صحبت در مورد چیزهای غیرعکاسی کنید: آب و هوا، آخر هفته، علایق و غیره.

و هنگامی که شروع به تیراندازی کردید، در سکوت کار نکنید. گفتگو را ادامه دهید! به این ترتیب، سوژه شما آرام می ماند و عکس های طبیعی زیادی دریافت خواهید کرد.

اطمینان حاصل کنید که بدون توجه به سطح راحتی واقعی خود، اعتماد به نفس خود را نشان می دهید. اگر مطمئن به نظر می رسید، سوژه شما مطمئن خواهد بود.

و اگر سوژه شما بسیار سفت به نظر می رسد، به آنها کاری بدهید که انجام دهند یا یک پایه برای نگه داشتن آن ذهن آنها را از دوربین شما دور می کند (و تصاویر عکاسی از افراد شما بهبود می یابند).

 

 

بیشتر مطالعه کنید» نکات مهم برای عکاسی صنعتی

کمی ویرایش انجام دهید (اما نه بیش از حد!)

برنامه های ویرایش مانند لایت روم و فتوشاپ بسیار قدرتمند هستند. و اگر با فرمت RAW عکاسی می‌کنید، آنها باید به بخشی ضروری از گردش کار شما تبدیل شوند.

پس از پایان جلسه یا رویداد عکاسی از افراد ، تمام فایل های خود را به نرم افزار پس از پردازش مورد علاقه خود وارد کنید. سپس مرور کنید و بهترین تصاویر را برای ویرایش انتخاب کنید.

در مرحله بعد، تنظیمات اولیه را انجام دهید. تعادل رنگ سفید را اصلاح کنید، نوردهی را تصحیح کنید و کمی کنتراست و اشباع را برای پاپ بیشتر در نظر بگیرید. اگر ترکیب بندی ضعیف است، از برش نترسید (البته زیاد برش نکنید – در غیر این صورت، پیکسل ها را از دست خواهید داد و کیفیت تصویر کاهش می یابد).

در نهایت، اگر سوژه شما ایرادی دارد، ممکن است سعی کنید آنها را حذف کنید. با این حال، این یک تصمیم شخصی است و هم به شما و هم به موضوع شما بستگی دارد.

یک هشدار: در ویرایش خود زیاده روی نکنید . اگر تازه شروع کرده اید، ایده بازی کردن با ابزارهای ویرایش ممکن است سرگرم کننده به نظر برسد؛ اما خراب کردن تصاویر با تیز کردن بیش از حد، اضافه کردن اشباع بیش از حد، تعویض رنگ ها و غیره بسیار آسان است.

من توصیه می کنم هنگام ویرایش عکاسی از افراد ، خویشتن داری گسترده داشته باشید. اگر مطمئن نیستید که عکسی خیلی دور گرفته اید، نمای قبل و بعد را بررسی کنید و در مورد احتیاط اشتباه کنید.

سعی نکنید عکسبرداری را به چیزی تبدیل کنید که نیست

عکاسی از افراد
عکاسی از افراد

 

اگر از علاقه مندان به عکاسی با چیدمان های پیچیده، کمد لباس های گران قیمت، نورپردازی چشمگیر و مدل های حرفه ای هستید، ممکن است وسوسه شوید که تصاویری را بگیرید که به نظر می رسد متعلق به مجلات مد هستند – حتی اگر در حال انجام یک رویداد ساده یا یک رویداد ساده باشید. جلسه پرتره خانوادگی .

این یک اشتباه است. این مهم است که همیشه عکس های خود را مطابق با نیازها و علایق مشتری تنظیم کنید. مطمئن شوید که عکس ها متناسب با هدف هستند!

اگر در حال انجام یک جلسه خانوادگی هستید، بدون توجه به سطح مهارت عکاسی از افراد خود، کمد لباس، نور و ژست را ساده نگه دارید. و اگر در حال عکاسی از یک رویداد هستید، به دنبال ثبت لحظات صادقانه باشید. سوژه های خود را تا بی نهایت قرار ندهید.

البته، اگر برای عکاسی از مدل‌های مد استخدام می‌شوید، یا اگر برای عکس‌برداری مد در زمان خود برنامه‌ریزی می‌کنید، پس وحشی شوید! به مقدار زیادی یک ظاهر طراحی کنید، زمان خود را روی کمد لباس بگذرانید و ژست های پیچیده را در آن قرار دهید. فقط مطمئن شوید که شما و مشتری/مدل شما در یک صفحه هستید!

کلمات پایانی

نکات ساده برای ثبت تصاویر عالی از افراد، صرف نظر از سطح مهارت شما گفته شد؛ امیدواریم دفعه بعد که دوربین خود را بردارید، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت!

شما قصد دارید از کدام یک از این نکات ابتدا استفاده کنید؟ قصد دارید چه نوع عکاسی از افراد انجام دهید؟ نظرات خود را در نظرات زیر به اشتراک بگذارید!

مطالب مرتبط: آشنایی با قواعد عکاسی پرتره و مدل های مختلف آن 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *